Relva kasutamine politsei poolt

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas mart2 »

Borja kirjutas:Mind hakkas nüüd kollitama üks küse - mida tahan jagada..
... Nüüd olekski huvitav teada - kas PPA häirekeskus on tänaseks saanud relevantse ja selge juhendi/käsu/korralduse, milline välistaks igasugused "soovitused" tundmatute rikkujate "jälitamiseks" eraisikute poolt :?: või soovitab häirekeskus inimestel jätkuvalt (ja süüdimatult - sic!) "jälitada" võimalikku ohtlikku maniakki :lol:
Kuidas oleks pidanud häirekeskus või mootarrattur teadma, et tegemist on end lolliks joonud "võimaliku ohtliku maniakiga"?
Tagantjärele tarkus on ikka täpisteadus ...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kirs
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kirs »

Kas need polnud mitte hukkunud mootorratturi viimastest lausetest häirekeskusele? "Ma kardan, et ta pole adekvaatne, ja ma ei läheks teda torkima".

https://parnu.postimees.ee/7180058/tarr ... da-torkima
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mart2 kirjutas:
Borja kirjutas:Nüüd olekski huvitav teada - kas PPA häirekeskus on tänaseks saanud relevantse ja selge juhendi/käsu/korralduse, milline välistaks igasugused "soovitused" tundmatute rikkujate "jälitamiseks" eraisikute poolt :?: või soovitab häirekeskus inimestel jätkuvalt (ja süüdimatult - sic!) "jälitada" võimalikku ohtlikku maniakki :lol:
Kuidas oleks pidanud häirekeskus või mootarrattur teadma, et tegemist on end lolliks joonud "võimaliku ohtliku maniakiga"?
Tagantjärele tarkus on ikka täpisteadus ...

Nagu ikka, ei saa ma mitte sittagi aru foorumlase martkahe targutustest :?

Häirekeskuse soovitus(ed) neile helistanud inimestele "jälitada" kõikvõimalikke kurjategijaid (kes võivad osutuda relvastatud hulludeks) on algselt sürrid, totrad ja vastutustundetud. Ma ei usu ilmapealgi, et lääneriikide politseiteenistused sellist "jälitamispraktikat" soovitaksid :lol:
Ja kui PPA on siiamaani harrastanud sellist totrat // inimestele ohtlikku "praktikat" - siis see vaid PPA mõtlemisvõimetusest(-pluss vastutustundetusest - sic!) kõnelebki :|

TARRASTE protsessi juhtinud kohtunik on igal juhul ülekeskmise terav pliiats, et ta sellise jama välja tõi // sellele tähelepanu osutas. Sest ässitades mootorratturit relvastatuks osutunud maniakile järgnema, saatis PPA häirekeskus ta tegelikult surma - ja niilihtne see ongi.

Veelkord respect hukkunu(te)le - aga mitte PPA häirekeskusele.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Crispy »

Paku välja teine lahendus kuidas tabada selliseid (ilmtingimata mitte relvastatud ja ohtlikke) seaduserikkuijaid?
Helistan 112 ja ütlen, et ilmselt roolijoodik sõidab Aegviidust Tallinna poole ja adjöö.

Politsei asub mingi 10-20km kauguselt sinnakanti sõitma. Selleks ajaks kui patrull jõuab teatatud piirkonda, on võimalik roolijoodik aga juba ammu oma suunda muutnud ja äkki isegi kuskil juba avarii korraldanud.
Mis oleks parem lahendus?

Püsida kahtlase auto järel mingi 100m kaugusel peaks olema üpris okei minu meelest :roll:
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas mart2 »

See, et sa Borja paljudest, sulle mitte meeldivatest asjadest, aru ei saa, ei ole ammu enam uudis.
... Häirekeskuse soovitus(ed) neile helistanud inimestele "jälitada" kõikvõimalikke kurjategijaid (kes võivad osutuda relvastatud hulludeks) on algselt sürrid, totrad ja vastutustundetud. Ma ei usu ilmapealgi, et lääneriikide politseiteenistused sellist "jälitamispraktikat" soovitaksid :lol:
Sa ei vastanud küsimusele, kuidas peaks keegi teadma, kas roolijoodik on relvastatud hull või mitte.
See, et mootorattur päris lähedale sõitis, on eraldi teema. Häirekeskus sellist korraldust ei andnud ning jälitamine oli soovitus.
Aga sa muidugi ei saa jälle aru ...

PS. USA-s on isegi vastavad seadused - "citizen arrest". Arreteerimiseks ei ole vaja isegi politseid kutsuda, kuid tuleb kahtlustatav neile niipea kui võimalik üle anda. Kas USA ei olegi lääne riik? Aga teised riigid nimekirjas on ainult kommud? https://en.wikipedia.org/wiki/Citizen%27s_arrest
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mart2 kirjutas:See, et sa Borja paljudest, sulle mitte meeldivatest asjadest, aru ei saa, ei ole ammu enam uudis.
..siis on hästi, mart - sest sinu vanuses ongi liigpallu uudiseid juba kahjulik :mrgreen:
mart2 kirjutas:PS. USA-s on isegivastavad seadused - "citizen arrest". Arreteerimiseks ei ole vaja isegi politseid kutsuda, kuid tuleb kahtlustatav neile niipea kui võimalik üle anda.
..wow - usapärane "citizen arrest" eesti soustis - oled sa ikka kaine, mart :?
mart2 kirjutas:Sa ei vastanud küsimusele, kuidas peaks keegi teadma, kas roolijoodik on relvastatud hull või mitte.
..aga keegi "tänaval" ei peagi seda "teadma" muideks - sest see on relvastatud politseipatrulli asi too välja selgitada :twisted:
Ja igal juhul mitte PPA häirekeskuse "asi" relvituid inimesi tänavalt miskile "jälitustegevusele" ässitada - absurd :lol: :lol:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 18 Juun, 2021 20:55, muudetud 7 korda kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas mart2 »

Borja kirjutas:
mart2 kirjutas:PS. USA-s on isegivastavad seadused - "citizen arrest". Arreteerimiseks ei ole vaja isegi politseid kutsuda, kuid tuleb kahtlustatav neile niipea kui võimalik üle anda.

..wow - usapärane "citizen arrest" eesti kontekstis - oled sa ikka kaine, mart :mrgreen:

Olen kaine. Aga sa ei vastanud küsimusele. Lisasin ettepoole ka lingi, kus on palju riike, kuid sina jaurad, et selline asi ei ole võimalik. Kas politsei soovitab või ei, on iseasi. Mõnes riigis soovitab, teistes soovitavad mitte, kuid samas ei keela.

Saa üle, et panid tagantjärele targutamisega (sa ju ei teadnud ennem, et on relvastatud hull) nihu - ikka juhtub!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1262
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Siki »

Nagu kaitseväelaste pahanduste teemas märgiti, siis tegelikult tohib ka Eestis iga tavakodanik kurjategija kinni pidada ja talle koguni käerauad peale panna, kui need juhtumisi kaasas on.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1262
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Siki »

parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas parkija »

Mida te jaurate ?
Roolijoodiku kinnipidamine on politsei töö , või kohustus , pole tähtis , kas patrull on 10 või 20 km kaugusel .
Politsei palve kellelegi järgi sõita , seni kuni sõit samas suunas , miks ka mitte , aga extra jälitama , kindlasti mitte .
Õismäel see pommivööga end ja politseibussi õhkulasknud poolearuline , seal pani politsei juhtimiskeskus "pasa" maha .
Erinevatel elualadel ( see puudutab ka politseid ) torkab silma ebapädevus ehk kompetentsipuudus .
Arukas oleks kui probleeme lahendavad selleks väljaõpetatud spetsialistid .
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Mudakoon »

Siki kirjutas:Huvitav juhtum 1932. aastast:

https://ajalugu.ohtuleht.ee/1036935/arm ... aja-oigeks

Veebruariööl 1932. aastal kostis üle Kadrioru kümmekond minutit kestnud prõmmimine Poska tänavas. Oma kallimaga voodis vallatlenud....
Vahva , niimoodi prõmmiti , et terve Kadriorg kuulis :D Mõni ime , et mees kohale ei tormanud....
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Che Latino »

Klassikaline näide, mille puhul politseinik tegeleb tagajärgedega, mitte põhjuse väljajuurimisega.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

Ühtlasi ka selle kohta, et meil on nii mõnedki asjad paremini, kui sõjaeelses vabariigis. Karistusseadustik võeti vastu 2001, uus tsiviilkoodeks sai umbes samaks ajaks valmis (ma tõesti peast ei mäleta, mis viimasena vastu võeti). Enne sõda jõuti lõpuks uue tsiviilseadustiku eelnõuni.

Meil oli muidugi vajadus normaalse seadusandluse järele palju suurem, aga ikkagi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

Politseipatrull jõudis Padu tänavale kell 19.24, tänaval kõndisid mees ja naine. Naine näitas mehe peale ja ütles: «Terve õhtu sõimab mind!» Naise jutust tuli välja, et tema oligi politseisse helistanud ja kõne katkes seetõttu, et mees haaras tal telefoni käest ja viskas selle vastu maad puruks. «Oooo! Lõhkusin sinu iPhone’i. Mis, mina isikulikult? See on mõttetu, ameeriklased mõtlesid selle välja!» ägestus mees. Politseinikud püüdsid tülitsejaid maha rahustada ja see näiski õnnestuvat. Naine saadeti tuppa ja politseinikud jäid tänavale mehega rääkima.

Kuigi mees oli ärritunud, kulges vestlus esialgu suhteliselt rahulikult. «Ma olin Boriss Berezovski autojuht! Boriss Berezovski autojuht. Vaata, üks nendest. 15 tükki oli. Mina olen üks neist, kõige noorem, kõige debiilsem, kõige vastuolulisem. Aga ma olen väga hea psühholoog, ta kuulas mind alati. Teate, kes on Boriss Berezovski?» küsis mees. «Ei tea,» vastas politseinik Imre. «Sa ei tea? Sa oled debiilik!» ägestus mees. «Kuule, rahune maha nüüd!» sekkus teine politseinik, Priit. «Kuule, tahad, annan peksa sulle!» röökis mees ja tõstis rusikas käed üles. Politseinikud üritasid teda rahustada, öeldes, et ei taha talle halba, mees aga hakkas vene keeles ropendama ja tegi ähvardavaid liigutusi. Priit võttis vöölt gaasiballooni ja lasi märatsejale gaasi näkku. Mees pööras järsult ringi ja läks aia juurde, politseinikud järgnesid talle ja üritasid teda füüsilist jõudu kasutades kontrolli alla saada ja talle käerauad panna.

Järgnes rüselus, mille käigus jätkas mees venekeelsete roppuste karjumist. Ühel hetkel õnnestus tal üks käsi vabaks saada ja ta kargas püsti. Käes hoidis ta teleskoopnuia, mis alles hetk tagasi oli Priidu vööl. Imre haaras märatsejal selja tagant kinni, Priit lähenes talle eest. Dmitri lõi teleskoopnuiaga kuus korda Priidu suunas, mõned löökidest tabasid ja panid politseiniku vanduma. Dmitri lõi nuiaga veel kaks korda Priidule vastu pead, politseinik kukkus asfaldile ja karjus: «Ai sa p***!»

Imre oli suutnud Dmitri asfaldile istukile suruda, too üritas aga end püsti ajada ja lõi temast kinni hoidvale politseinikule kolm korda teleskoopnuiaga vastu pead. Priit oli end asfaldilt üles ajanud ja võtnud välja elektrišokirelva. «Taserit kasutan! Kasu…» ütles Priit, kelle lause jäi pooleli, kuna ta hakkas köhima. Siis tegi politseinik taserist lasu, mis mehele ei mõjunud.

Sel hetkel ilmusid sündmuskohale Dmit­ri Sviridovi elukaaslane ja kõrvalmajas elavad kaks naabrit. «Dima, jäta järele!» ütles elukaaslane, naaber lisas sama vene keeles: «Dima, prekrati!» Dmitri karjus venekeelse roppuse «Suka!» ja jooksis, teleskoopnui käes, Imre poole, karjudes ähvardusi. Samal ajal sooritas Priit taserist teise lasu. See mõjus, Sviridov hakkas karjuma, kukkus asfaldile ja jäi põlvili. Priit läks tema juurde ja ütles: «Pane maha see!» Mees jätkas räuskamist, karjudes vene keeles: «Kui mul oleks relv, teeksin teie mõlema peade sisse augud!», lisades mitmeid roppusi.

Tänavale tulnud Sviridovi elukaaslasel õnnestus meest veenda, et see annaks teleskoopnuia tema kätte. Saanud relva endale, ulatas naine selle politseinikule. Priit ütles oma paarimehele, et ta pea valutab kõvasti, ja ta kukkus paarikümneks sekundiks asfaldile maha. Samal ajal kutsus Imre raadio teel abi.

Olukord oli veidi rahunenud, sest nii elukaaslane kui naabrid seisid Sviridovi juures ja rahustasid teda. «Ma panen vist pildi tasku varsti,» ütles Priit Imrele. Viimane võttis raadio teel veel kord teise patrulliga ühendust: «No ta seisab praegu eemal, naine rahustab teda, aga meil mõlemal on pea katki. Ta sai nuia kätte kuidagi paarilise käest.»

Samal ajal kostis eemalt Sviridovi räuskamist: «Pidarasõ, bljad! Ja vam zasunu v žopu etu palku!» Kui kohale saabusid teised politseipatrullid, Sviridov enam vastupanu ei osutanud ja tal pandi käed raudu. Mõlemal rüselusse sattunud politseinikul voolas peast verd. Kolleegid andsid neile esmaabi ja nad toimetati haiglasse. Mõlema pea vajas õmblusi.
https://www.postimees.ee/7304967/hullun ... -pea-lohki

Palju toredaid inimesi.
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas hjl85 »

Ainus positiivne külg selles loos on, et isik teab oma probleemi ning vähemalt soovib sellega tegeleda.Kuigi kõige parem oleks alkoholist loouda. Mul kaks sellist sõpra (üks nüüdseks surnud), kes peale 20-t eluaastat ei joonud alkoholi kuna teadvustasid endale, et sellisel juhul on kellegile peksa andmine kõige väiksem tegu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist