REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
hai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 02 Apr, 2015 16:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas hai »

mart69x kirjutas:
Z03 kirjutas:
Fucs kirjutas: Teiseks inimesed lihtsalt häbenevad isikukaitsevahendite kasutamist, vähemalt veel praegu. Kui viirus juba täielikult möllab ja on ka surmajuhtumeid, siis hakatakse ennast kaitsma millega iganes võimalik, aga praegu veel mitte, isegi kui see väldib nakatumist. Kui kehtestataks nõue, et kõik avalikus ruumis viibijad peavad kandma kaitsemaski ja -prille, kaitsevahenditeta inimesi trahvitakse (nagu Hiinas), siis olukord muutuks. Seda nõuet aga ei saa kehtestada, sest kaitsevahendeid ei jätku.

Nii et üsna lootusetu olukord tegelikult.
Üleile käisin poes (võimalikult väikses külapoes, et suurt seltskonda vältida). Valmistasin ennast korralikult ette kuna sellisteks puhkudeks juba ennatlikult isikukaitse vahendid varutud. Kaitseülikond selga, õigete filtritega täismask ette, kummikindad kätte, ühekordsed jalatsikatte peale. Poes vaadati ja muiati omaette (minul paks nahk ja suht pohh) Siis üks hilisemas keskeas tädi hakkas suure häälega naerma ja irvitama järjekorras. Ega ei osanudki talle viisakalt muud öelda, et kui vabandage proua Teie vanusegrupis ma küll nii rõõmus poleks ja Itaalias läheb Teie vanuses juba paar nädalat nagu kärbseid, aga Teie võite oma piimapakiga siin ikka edasi itsitada niikaua kui kopsud veel lubavad. Tädi näoilme muutus kohe toonikaardi võrra valgemaks koos selle nõmeda koerairvega

Kiidan tegevust ja kirjeldust. Jagasin paarile sõbralegi.
Peeter
Liige
Postitusi: 2594
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Z03 kirjutas:
mart69x kirjutas:Üleile käisin poes (võimalikult väikses külapoes, et suurt seltskonda vältida). Valmistasin ennast korralikult ette kuna sellisteks puhkudeks juba ennatlikult isikukaitse vahendid varutud. Kaitseülikond selga, õigete filtritega täismask ette, kummikindad kätte, ühekordsed jalatsikatte peale. Poes vaadati ja muiati omaette (minul paks nahk ja suht pohh) Siis üks hilisemas keskeas tädi hakkas suure häälega naerma ja irvitama järjekorras. Ega ei osanudki talle viisakalt muud öelda, et kui vabandage proua Teie vanusegrupis ma küll nii rõõmus poleks ja Itaalias läheb Teie vanuses juba paar nädalat nagu kärbseid, aga Teie võite oma piimapakiga siin ikka edasi itsitada niikaua kui kopsud veel lubavad. Tädi näoilme muutus kohe toonikaardi võrra valgemaks koos selle nõmeda koerairvega
:lol: :lol: Vahva kirjeldus.
No ma läksin kah Tartus apteeki ja poodi maski ja prillidega. Mul nii proff varustus polnud, aga jah ikkagi oluliselt varustatum kui ülejäänutel. Apteegis olid lindid käigurajaks juba ette tõmmatud, inimestel poolteist meetrit vahe, 4 inimest sabas, no jätsin ca2m. Minu ees seisev mees vaatas nagu tavaliselt ikka seljataha, et kes tuli. Vaatas, pööras pea tagasi, kangestus 2-3 sekundiks.... ja pani padavai apteegist välja kiire sammuga. Ülejäänud jäid paigale. Teenindama hakates apteeker korraks võpatas, aga teenindas. Ütlesin, et "mul krooniline riskigrupp kodus, nalja pole", noogutas. Poes trehvasin esimest korda nägema kuidas pesti ostukorve, lapiga ja üleni. Mind nähes ulatas teenidaja kohe mulle viimase äsjapestud korvi. Poes anti teed, st ristuvale kursile keegi jääda ei soovinud. Eks ta imelik ikka oli, aga lohutasin end sellega, et "ega nad mind ju ära tunne", ainult auto juurde jõudes näevad et kes. Täna apteegis ütles apteeker, et "nad täna said kindad, maske pole....". Ühest söögikohast pidin läbi minema. Inimesed kinnises ruumis istuvad nagu tavaliselt. Teendiajale trafaretne lause ja temalt ainult üks küsimus: "kust sa maski said?" Autosse istudes enne pesin käsi, kedagi taoliselt käitumas pole näinud, kedagi kaitsevahendiga (maskiga vmt) kuskil miskitki moodi näinud pole. Telekast olen, aga elus praegu täna Tartus mitte. Paistab, et mask on juba "luksvärk", muust ei räägigi.... Varsti on kaitsevarustus ja 80%ne desovahend juba staatuse sümbol. Lihtsalt mitte kellelgi ei ole mitte midagi.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Terviseamet teatas, et nendeni on jõudnud mitu COVID-19 kiirtesti, millel asuvad märgised on võltsitud. Vähemalt ühel juhul on võltsitud koduseks kasutamiseks mõeldud testi.
Kuna seda testi on võimalik osta internetist, siis avaldas terviseamet detailid, et inimesed teaksid sellest hoiduda:

Testi nimetus: COVID-19IgG/IgM Rapid Test Cassette
Tootja: Guangzhou Medsinglong Medical Euipment Co., Ltd, Hiina
Volitatud esindaja: Prolinx GmbH, Saksamaa
https://www.err.ee/1065311/terviseamet- ... testi-eest
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas mart69x »

seroi kirjutas:
Kaitseülikond selga, õigete filtritega täismask ette, kummikindad kätte, ühekordsed jalatsikatte peale. Poes vaadati ja muiati omaette (minul paks nahk ja suht pohh)
Millised su protseduurid sealt ohtlikust poest saabudes on, et oma kostüüm ja varustus viirustest puhtaks saada?
Ühekordsed asjad kilekotti ja prügikasti võimalikult loogilises järjestuses, sest on ju ühekordsed ning täismask desoga üle ja teise kilekotti. Täismask jääb kilekotti vähemalt 72 tunniks ja vajadusel kasutan tagavara maski. Igasugu kaitsemaske peaks ka tööstuses hoiustama õhukindlas kotis kuna naela otsas olev mask koos filtritega filtreerib endiselt õhust saasta ja filti eluiga lüheneb. Seda viga näeb pidevalt igasugu värvikambrite juures kus mehe mask on kambri ukse küljes naela otsas. Hetkel veel kaitseriietust jagub enda tarbeks kuid eks edasipidi tuleb olla leidlikum.
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
LoneRider
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 17 Mär, 2020 11:51
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas LoneRider »

tympsa kirjutas:Eks tuleb siis luua Baltimaade ühine praamiliin Saksamaale,mis jätaks Poola vahele. Poola kaup pole nii ülitähtis,kuid Saksamaa oma on

Tallink seda kaalubki. Täna saadetakse Romantika Riiast Saksamaa sadamasse Sassnitzi lõksujäänud eestlasi ja lätlasi ära tooma. Edaspidi võib olla võimalik,et laevaliin hakkab regluaarselt Baltikumi ja Saksamaa vahel kaupa vedama,sest niisugune jama Poola piiril on talumatu .
https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89253345

Poola poolt natuke inetu käitimine. Nad ju saaks vastu tulla ja ikkagi teha transiidikoridori baltikumi jaoks. Küllap Balti riigid saaks isegi oma politseid või sõjaväge appi saata seda transiidikoridori turvama, et keegi kusagile uitama ja nakkust laiali vedama ei läheks. Kui juba sellise väikse kriisi korral nii käitutakse, mis veel siis NATOst ja EUst saab... :shock:
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

Ostsin Jaanuaris kogu perele komplektid SR100+ SR510Filter+SR221 prefilter.

Isopropüülalkoholi on maal keldris mitu kanistrit ja vastavalt vajadusel toon linna juurde.
Sellega desinfitseerin mida vaja. Poest tulles desinfitseerin ja siis istun autosse.

Ja mis peamine nagu siin lingil ( https://www.srsafety.com/support/articles/corona ) kirjeldatud, need filtrid on ka pestavad nagu antud kirjeldusest lugeda saab.

Lisaks desinfitseeritavad püksid+jope, välja näeb kui tavaline (tihenditega tõmblukud jne.) Ja loomulikult hermeetilised kaitseprillid.

Mingi prepper ma ei ole, aga alates 2014.a. Märtsist on mul plaanid mitmeks olukorraks, sest ma tean, et kui endal varusi ja vahendeid ei ole, siis riik on vaid "deeply concerned" ja vajadusel vaid kõike Su käest vägisi ära võtma sest piisavas koguses riigi varudesse asju ei hangita... Ja seda olenemata riigist või riigikorrast.
Neid plaane saab ka iga kahe aasta tagant testitud - raske õppustel, kergem ellujäämisel.

Me teadsime täpselt mis juhtub juba Jaanuari alguses. Lihtsalt ei teadnud, et kas see juhtub selle viirusega või aastate pärast muu viirusega.
Üsna prognoositav on ka mis juhtub loodusõnnetuse puhul. Kui ise suudad ennast aidata siis aitad, aga keegi ei tohi teada kuhu ja mida Sul varutud on, sest kombeks on sealt ära võtta kus on.

Varus on veel mõned komplektid eriotstarbelisi "kiivreid" (filtrid sellised, et võtab kloroformi ka kinni), aga seda kasutab siis kui mingit halvemat kraami õhus liigub, aga mitte mingi corona.

Kõik plaanid ja kraam on selleks, et seda vaja ei läheks, aga ma ei suudaks endal kunagi andestada kui teatud olukorras meenuks, et tegelikult ma ju teadsin, aga näe vahendeid ikka ei ole.
Täna küll vaenlaseks viirus, aga muus osas kõik täpselt nagu 2014.a.
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pean ka tunnistama, et kui ühes eelmises töökohas likvideeriti tsiviilkaitse ladu, siis leidsid sealt ka mõned GP-5-d ja laste maskid koha mu garaažis. Täitsa uued olid, filtrid veel õlipaberis.

Kodus on mõningad liitrid tehnilist piiritust ja ka tavalist pudeliviina. Esimene neist on kateloki kütmiseks.

Minu alluvatel on olemas vähemalt keemiafiltri tasemel poolmaskid ja prillid. Kontori rahval (kontor suletud) tuleb leppida ühekordsetega. Ühekordsed kileülikonnad, kindad. Deso on hetkel improviseeritud. Seepi on piisavalt. Homme peaks tulema maskidele kotid ka.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas tympsa »

Romantika läks lõpuks Riia sadamast liikvele lõksujäänud baltlasi Poola piiri äärest ära tooma.
Kiirus 8,3 sõlme.

marinetraffic ei tea sihtsadamat, kuid meie teame : Sassnitz, Saksamaa

https://www.marinetraffic.com/en/ais/de ... :ROMANTIKA

ilus valge laev,mida vaevatud eestlased ja lätlased ootavad. Väike iluviga,et sõidab Läti lipu all, kuid ikkagi Eesti laev
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36639
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Zwyx kirjutas:Testimise kohta ei taha kuidagi ette jääda täpset kirjeldust - et kuidas see ikka käib?
Vaata siia: https://en.wikipedia.org/wiki/Polymerase_chain_reaction
smr
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas smr »

FB grupp, kus tuhanded liikmed disainivad COVID-19 jaoks open-source meditsiinivahendeid

Jagatakse CAD faile kopsupumpadele, respiraatoritele jnejne

https://www.facebook.com/groups/670932227050506

Edit: väidetavalt Eestis on juba oma punt hingamisaparaadi asendust tegemas. Kohe tuleb prototüüp
Viimati muutis smr, 17 Mär, 2020 22:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19628
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas ruger »

atnekas kirjutas:Mingi prepper ma ei ole, aga alates 2014.a. Märtsist on mul plaanid mitmeks olukorraks, sest ma tean, et kui endal varusi ja vahendeid ei ole, siis riik on vaid "deeply concerned" ja vajadusel vaid kõike Su käest vägisi ära võtma sest piisavas koguses riigi varudesse asju ei hangita... Ja seda olenemata riigist või riigikorrast.
Me teadsime täpselt mis juhtub juba Jaanuari alguses. Kui ise suudad ennast aidata siis aitad, aga keegi ei tohi teada kuhu ja mida Sul varutud on, sest kombeks on sealt ära võtta kus on.
Kõik plaanid ja kraam on selleks, et seda vaja ei läheks, aga ma ei suudaks endal kunagi andestada kui teatud olukorras meenuks, et tegelikult ma ju teadsin, aga näe vahendeid ikka ei ole.
Täna küll vaenlaseks viirus, aga muus osas kõik täpselt nagu 2014.a.
Suhtumine on väga-väga õige. Uppuja päästmine on tihti, uppuja enda asi. Samamoodi oli arusaamine jaanuari alguses, et asi läheb suureks. Sellest siis rääkimine oli tagantjärgi tarkus loomulikult. Isegi praegu peetakse neid, kes võimalikeks halbadeks aegadeks ette valmistuvad, imelikeks. Nagu eelnevatest kirjeldustest näha oli siis hakkab paljudele kohale jõudma, et asi on tõsine. Kedagi süüdistada ka ei saa, kui iseennast. Ega trillallaa-trullallaa kestab veel paljude jaoks. Tavaline nohu, mis kaob, kui ilmad lähevad soojemaks. Hetkel levib see haigus suures osas ikka soojemates maades, kui meil praegu oleva +5 kuni -5 korral. Nüüd, kus sisuliselt kogu toetaval struktuuril puuduvad vahendid, vaatavad kõik ringi-aga mina. Praeguseks on õnneks veel viirus suhteliselt väikesearvuline oma nakkuse osas. Õnneks või kahjuks on ka enamus ilma igasuguse (närvideta) võimekuse või maskideta. Kui haigestunuid juurde tuleb ja surnuid tekib siis minnakse veel kaklema ükskõik milliste isikukaitsevahendite eest. Siis võidakse ka antud varustuse kandjaid rünnata, et endale saada. Siis lihtsam õelda, et oledki nakatanud, kõhatada korra või paar ja õelda-kas soovite ka...

Eks neid ette valmistunud inimesi on rohkem. Jaanuaris käis juba erinevates e-poodides selline tellimine, et mitmed asjad olid otsas või otsa saamas. Veebruari alguses oli veel midagi saada. Aasiast veel midagi tilgub kohale. Paljude tellimuste osas on lihtsalt raha tagasi makstud, kuna asjad maksavad nüüd 3-4 või rohkemgi kordi eelnevast enam. Samuti on tarneajad veninud nii pikaks, et ei teagi millal midagi võid kätte saada. Kui üldse saad. Paljud, kes midagi on hankinud enda ja pere jaoks, veel ei käi avalikult. Kui iga maakond või linn oma nakkuskolde kätte saab siis on neid kindlasti rohkem liikvel. Siis võib ehk tänavatel üksikuid inimesi või autosid näha. Aga inimesi on selgelt vähemaks igalpool jäänud.
Viimati muutis ruger, 17 Mär, 2020 21:56, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Apteekrite kui eesliini töötajate kaitsmise vajadus hakkab vaikselt kohale jõudma.

Ravimite tellimine välismaalt põrkub logistikaprobleemide otsa, lennuliiklus ja piirid on kinni.

PERH jäi Hollandist ja UKst tellitud kaitsevahenditest ilma, tarne ei jõudnudki kohale.

https://www.err.ee/1065319/ravimite-tar ... d-raskused
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36639
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Eestis 3 haiglas, intensiivravil mitte ühtegi: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89265425

Üks kolmest raskemalt kui teised.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

Oot, aga alles paar päeva tagasi teatati, et ärge tekitage paanikat ega ostke ravimeid kokku, kõike jätkub?
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

ElrikThunderson kirjutas:Apteekrite kui eesliini töötajate kaitsmise vajadus hakkab vaikselt kohale jõudma.

Ravimite tellimine välismaalt põrkub logistikaprobleemide otsa, lennuliiklus ja piirid on kinni.

PERH jäi Hollandist ja UKst tellitud kaitsevahenditest ilma, tarne ei jõudnudki kohale.

https://www.err.ee/1065319/ravimite-tar ... d-raskused
Ahah: "Kiige sõnul tuleb olemasoleva reserviga käituda väga kokkuhoidlikult, see on ka üks põhjus, miks on haiglad viidud valmisoleku tasemele kaks ehk väga palju plaanipärast ravi on edasi lükatud."

Ma saan aru, et see on tagant järgi targutamine, aga kas ikka on??

6 aastat oli aega. Kas 2014.a. ei õpetanud üldse mitte mitte midagi peale aktsiisidega mängimise? (kui sedagi).
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist