REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Peeter
Liige
Postitusi: 2591
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

hjl85 kirjutas:Akf Peeter: eesmärk on vältida koolivaheajal inimeste liikumist. Seda aega saab alati pikendada kui vaja. Trennid ei pandud kinni-keelatud on grupitrennid
Jah parandus õige! Samas see ei muuda olukorda.
NB! Kristjan Jaani: Juba võltsitud serdid liikvel!
Kallas: Valitsus ei kavatse kõike hüvitada, igaüks peab ise kah kahjusid kandma.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Miks sa arvad, et hakkab olema 4500 juhtu päevas?
Mina ei arvagi, artiklis arvatakse.
Mina pean konstruktsiooni, et laseme peale riskirühmasid asja vabalt, ekslikuks.
Lihtsalt haiguse levik pole piisavalt kiire (Rootsi kogemus nt), et seeläbi mingit "probleemi lahendust" loota oleks.

Arvan, et kui midagi rohkem mitte teha, siis see ööpäevane meil siiski üle 2000 ei tõusegi. Ühel hetkel hakkavad inimesed ise rohkem jälgima ja levik pidurdub.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kiik pressikal eksib ühes asjas big time.
Pole mingit maratoni lõpusirget, me oleme alles poolel maal.
Pole mingit põhjust arvata, et see 100 tuhat inimest, kes märtsi lõpus heal juhul vaktsineeritud saab, viib viiruse leviku alla.
Praegu vaktsineeritakse ju neid, kes ise ettevaatlikud on (riskirühmad, eesliinitöötajad).
Suvalambaid ei vaktsineeri enne kesksuve keegi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6399
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Akf peeter: võltsidud serdid? Pead silmas vaktsineerimise tõendit? Seda saab Venemaal 100€ eest. Kirjutasin sellest mõned päevad tagasi
Peeter
Liige
Postitusi: 2591
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

hjl85 kirjutas:Miks sa arvad, et hakkab olema 4500 juhtu päevas?
Kuna selleks ajaks on tõenäoliselt väga paljud saanud infot võimalikest tüsistustest, ja töövõime kaotusest, siis rakendub Eestis juba enne 4500-ni jõudmist "eneseomakaitse". Vb juba alates 2000 nakatunust päevas hakkab 40-50 aastastest ja teiste veel süsti mitte saanute poolt sihukese kuni-2-meetrise "kaikalaadse esemega" ringi kõndimine. Kes lähedamale tuleb, keda sa ei usalda, selle lükkad lihtsalt eemale, või paned lihtsalt talle kohe üle kurgi kui ta aru ei saa. Ma pakun, et selline "eneseomakaitse"laadne käitumine käivitub no nii 2000-2500 pideva päevase nakatunu juures. Soodustavaks teguris on antud vanusegrupis mõne tuntud näo ära suremise või üliraskelt läbipõdemise subjektiivne stoory kajastus massi- ja sotsmeedias. Sellise ilmingu tagajärjeks on aga suure tõenäosusega "anarhia", ja selle ellimineerimiseks juba ainult politseist ei piisa.
Aga mina pakun, et Eestis see meil üle 2000 päevas (enam-vähem stabiilselt) ei lähe.
hjl- Jaani ütles pressikonverentsil, et Eesis tabatud juba ja manitses mitte ostma, et see tuleb väga ruttu välja, nt juba lennujaamas....
Venemaa ja tema ostetud süstitõendid....- aga kui me oleme VABARIIK, siis me ju EI PEA aktsepteerima igatsugu riikide igatsugu serte. Ma arvan, et see on järgmine samm sellel sertidega "eelisjärjekorras reisimise" teel. Kui olukord ei leevene (ja see on täiesti tõenäoline- selline-fifti-siksti-värk) - siis ütleb näitks UK, et tore et sul selline tõend, aga see on tore ainult sinu enda jaoks, meile sellest ei piisa ja tasulisse karantiinihotelli lähed ikkagi... ja mis sul neile ikka öelda on.
P.S. Eile käisin emaga süsti saamas, Pf-Bi, praegu sai ainult ravimi infolehe ja teise süsti aja, rohkem ei midagi.
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas 2korda2 »

Kriku kirjutas:
2korda2 kirjutas:1. Tekib karjaimmuunsus, kui vaktsineerida riskirühmad (60+ ja näidustusega riskirühmad, kokku ca 350K inimest) ja seejärel ühiskond täiesti vabaks lasta. Uued tüved käiksid suhteliselt kiiresti vaktsineerimata ühiskonna osast üle. Kõigini kindlasti ei jõuaks aga päris kõigini poleks ka vaja. Erilist vahet poleks, kui kiiresti see toimuks.
See jätab elukvaliteeti mõjutavate kõrvalnähtude probleemi välja.
Jätab jah, sest selle kohta (elukvaliteedi MÕJUTAVAD kõrvalnähud) pole taas mitte ühtegi olulist uuringut. Nagu ma korra juba kirjutasin: "armid kopsukoes" kõlab oluliselt hullemini kui see tegelikult on. Minul on armid kopsukoes. Lisaks olen kaotanud ühe elundi vähile. Vähemalt 90% kolleegidest ei ütleks, et mu elu on olulisel määral mõjutatud (õigupoolest nad ei teagi minu aastatetagustest probleemidest). Ajakirjandus armastab üle dramatiseerida meditsiiniajakirjas ilmunud uudiseid, nagu iga leitud tüsistus (isegi sõnastuses "võib esineda tüsistusi") või kõrvalekalle oleks automaatselt surmakuulutus. Reaalsus on see, et meil kõigil on erinevaid tüsistusi hulgem, lihtsalt tsüstidest/armkudedest tõepoolest mõjuvate hädadeni. Kui ma istun oma lähima tutvusringkonnaga laua taha, siis enamusel on olnud vähemalt 1 opp. Pimesool, mandlid, odraiva kergemas otsas ja kaotatud elundid, paigaldatud šundid jms teises otsas. Isegi silma laserlõikus on pmst tüsistusega tegelemine.

Trumm,
sinu analüüsi hinnangu nimi on pläust.
Kui meil avamise peale 4500 nakatunut päevas ei teki, mis siis valesti või halvasti oleks? Piirangud puuduks, meditsiinisüsteem toimiks. Täieliku karjaimmuunsuseni läheb kauem? Ja siis? Piiranguid ju poleks, elu oleks tavapärastes rööbastes ja COVID oleks lihtsalt üks koroonahaigustest.
Kohati läheb sinu argumentatsioon ikka päris jaburaks kätte - kord on piirangute kehtides nakatumiste kõver hüperboolne, kord ei ole võimalik piiranguteta ühiskonnas 4500 nakatunut saavutada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See vaktsiini/läbipõdemistõendi värk on praegu väga hall ala ja puuduvad riikidevahelised kokkulepped milline see olemas on.
Sellise probleemi korral kaasnevad riskid, et sihtriigis ei teata sellest midagi ja käitutakse sinuga nagu vaktsineerimata tegelasega.
Minu vanktsineerimispass on näiteks selline kollakast paberist eestikeelne raamatuke, kuhu on sisse kleebitud vaktsiinide kleepekad ja arsti tempel/allkiri.
Kui seda näidata kuski Heatrow passikontrollis, pole sugugi kindel, et ülalöeldu ei juhtugi - meie sinu raamatut ei usu, mine istu karantiinis.

Aga näiteks koera pass (kus ka vaktsineerimised sees) on ikka siniste kaante, EL tähtede ja asjadega :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Trumm,
sinu analüüsi hinnangu nimi on pläust.
Kui meil avamise peale 4500 nakatunut päevas ei teki, mis siis valesti või halvasti oleks? Piirangud puuduks, meditsiinisüsteem toimiks. Täieliku karjaimmuunsuseni läheb kauem? Ja siis? Piiranguid ju poleks, elu oleks tavapärastes rööbastes ja COVID oleks lihtsalt üks koroonahaigustest.
Kohati läheb sinu argumentatsioon ikka päris jaburaks kätte - kord on piirangute kehtides nakatumiste kõver hüperboolne, kord ei ole võimalik piiranguteta ühiskonnas 4500 nakatunut saavutada.
Näen siin teatud usuküsimust - ma olen nimelt vale auditoorium selgitamaks, et piiranguid pole vaja.
Miks sa arvada, et näiteks 2200 päevas ei oleks probleem? Kui senine 700 kõigub juba piiri ligidal?
Ka ma kahtlen asjasse mittepuutuvade inimeste "analüüsides" ja "lihtsates lahendustes".

Kui lahendus nii lihtne on, siis miks muu maailm paaniliselt ikka sulgeb? :dont_know:
Avaldaks FB-s "lihtsa lahenduse" ja autor võiks Nobeli meditsiinipreemia saada?
Ühesõnaga, olen äärmiselt skeptiline. Kui seda ideed mõni viroloogiaprofessor kinnitada võtaks, olen valmis oma arvamust muutma.
Viimati muutis Kapten Trumm, 18 Veebr, 2021 13:27, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Xender kirjutas:Siin sõjandusfoorumis võiks rääkida taktikalise olukorra asemel ka strateegilisest.
Milline siis on Akf nägemus olukorrale? Mida peaks nüüd siis tegema? Et siin see suunamudimine on ära käinud ja Xendri poolne ettepanek oleks?
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

2korda2 kirjutas:
Kriku kirjutas:
2korda2 kirjutas:1. Tekib karjaimmuunsus, kui vaktsineerida riskirühmad (60+ ja näidustusega riskirühmad, kokku ca 350K inimest) ja seejärel ühiskond täiesti vabaks lasta. Uued tüved käiksid suhteliselt kiiresti vaktsineerimata ühiskonna osast üle. Kõigini kindlasti ei jõuaks aga päris kõigini poleks ka vaja. Erilist vahet poleks, kui kiiresti see toimuks.
See jätab elukvaliteeti mõjutavate kõrvalnähtude probleemi välja.
Jätab jah, sest selle kohta (elukvaliteedi MÕJUTAVAD kõrvalnähud) pole taas mitte ühtegi olulist uuringut.
Odoot, ma just ju tsiteerisin? http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... 38#p656738
Peeter
Liige
Postitusi: 2591
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Teeksin siin 2korda2 jutule ääremärkuse- väga paljude inimeste covidi-surma korral oleks tegelikult võimalik kõrvale öelda, et "aga tal oli kaasuv haigus!" Inimene pealtnäha enam-vähem-tibens-tobens ja saab hakkama, aga näe tervisepaberites on hoopis teine kiri. Nagu sa ka endast kirjutasid. Mul võiks kah sama öelda- juba 10-15 aastat tagasi klappisid minu vastused väga kenasti "reuma/artriidi tuvastamise loetelu tunnustega". Selle ala arst ütles mulle otse, et kui ikka nii on, siis ära peta ennast, nii lihtsalt ongi, ja suure tõenäosusega nii ka jääb. Veri kah näitab seda! Tookord läks CITO-mandliopini ja verest põletiku ravimiseni. Ütles, et jah sul kaks varianti: kas võtad artriidirohtusid ja keerad mao persse, või ei võta, magu jääb nendest rikkumata, aga liigesed hakkavad perse minema. Näidud samas vaikselt süvenevad (liigeste kangus, naksud, raginad jne ja ka mõned muud mured). Nüüd lugesin sel nädalal kuskilt mingi arsti pöördumist, et artriit on väga kõva eelsoodumus covidile? Et kui nüüd midagi peaks juhtuma, siis saab käsi laiutada, et "aga ta oligi läbi juba ise! Lugege ise kui ei usu!"?????? Samas ma arvan, et lähedased ütleksid selle jutu peale otse, et "ärge pange kelbast!!!" See "kaasuv haigus" sellise sõnana on väga libe ja laialivalguv sõnakõlks.
Xender
Liige
Postitusi: 1700
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Xender »

loomake kirjutas: Milline siis on Akf nägemus olukorrale? Mida peaks nüüd siis tegema? Et siin see suunamudimine on ära käinud ja Xendri poolne ettepanek oleks?
Kõige enam ohustatud ühiskonnagrupid karantiini ja teiste jaoks läheb elu edasi kuni vaktsiinid ja ravimid saavad asja kontrolli alla.

Keegi ei käsi Trummil kusagile "urgastesse" ronida vms, et kes tahab las teeb oma karantiini.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eks taolisi radikaalseid eitajaid on hingamisaparaat ennegi maa peale tagasi toonud.... :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Xender kirjutas:Kõige enam ohustatud ühiskonnagrupid karantiini
See pole seni kuskil õnnestunud. Näiteid on suur hulk teemasse postitatud.
Kirs
Liige
Postitusi: 935
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kirs »

hjl85 kirjutas:Akf peeter: võltsidud serdid? Pead silmas vaktsineerimise tõendit? Seda saab Venemaal 100€ eest. Kirjutasin sellest mõned päevad tagasi
Mitte Venemaal vaid meil Eestis. Lennujaamas võeti vahele väljuvale lennule soovijad võltsitud sertifikaadiga. Krim. asi kaelas neil tegelastel.
https://www.err.ee/1608114187/lennujaam ... a-reisijat
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist