www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 29 Jaan, 2022 17:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 357 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 10:16 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 27578
Asukoht: Viljandimaa
Tsiteeri:
Loodava reservi funktsioonideks oleks piirikaitse tugevdamine kriiside korral, massiliste korratuste ohjamine ning objektikaitse tagamine võimalike eriolukordade puhul.
https://www.postimees.ee/6746197/sisemi ... ervi-looma

Kas see ühtlasi markeerib suundumust, et KL-il on järjest enam riigikaitselisi ülesandeid või on see dubleerimine?

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 13:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Veebr, 2012 15:25
Postitusi: 754
pigem on see "reservi" olemasolu olnud ühe erakonna kinnisideeks (lisaks "sõjaväestatud" piirivalvele). Nende poolt viljeldav retoorika ja sõnavara pärinevad enne II MS aegsest Saksamaalt ja Venemaalt (näiteks piirkondlik rakuke = üksus, poliitsuunis = lahingülesanne, valimised = lahing, poliitiline tegevus = võitlus jne).

Sedalaadi suure hurraaga alustatud asjad surevad varem-või hiljem oma loomulikku surma. Vahepeal pannakse lihtsalt palju pappi magama. JUPO moodustas märulipolitsei kiirreageerimisüksused peale aprilli-mäsu, kes olid oma vahetuste ajal majutatud garnisonidesse. Tänaseks on kiirreageerijad integreeritud tavapolitseiga ning tegu on parema väljaõppe ja relvastusega patrulliga, kes reageerib raskematele ja ohtlikematele väljakutsetele.

Suuremat jõudu läheb meil väikeses Eestis lihtsalt liiga harva tarvis ning nendel kordadel on mõistlikum kokku klopsida ajutised eriüksused olemasolevatest (Vanglate eriüksus, K-Komando, KAPO, ESTSOF jne).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 16:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Sept, 2007 8:51
Postitusi: 438
Asukoht: Tallinn
gooligan kirjutas:
JUPO moodustas märulipolitsei kiirreageerimisüksused peale aprilli-mäsu, kes olid oma vahetuste ajal majutatud garnisonidesse. Tänaseks on kiirreageerijad integreeritud tavapolitseiga ning tegu on parema väljaõppe ja relvastusega patrulliga, kes reageerib raskematele ja ohtlikematele väljakutsetele.

Suuremat jõudu läheb meil väikeses Eestis lihtsalt liiga harva tarvis ning nendel kordadel on mõistlikum kokku klopsida ajutised eriüksused olemasolevatest (Vanglate eriüksus, K-Komando, KAPO, ESTSOF jne).


JuPo märulipolitsei oli moodustatud juba enne aprillimäsu ning elasidki vahetustega Sisekaitseakadeemia territooriumil. Üksus moodustati kuskil 2000-date alguses, natuke enne kurikuulsat Eesti-Vene jalgpallimängu Lillekülas. Toona käisid tribüünidel müramas siiski K-Komando omad. Nn kiirreageerijad prefektuurides tekkisid hiljem. PPA ühendamise hetkel oli ka loomulik enam-vähem sarnaste ülesannetega üksused ühendada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 07 Aug, 2019 10:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 34425
Neid tänaseid suht väiksearvulisi märuliüksusi sisekaitse reserviks nimetada on selge liialdus. Antud "reservi" suurus on meie oludes tuhandetega mõõdetav.
Küsimus pole ainult jalgpallis või aprillimäsus, vaid näiteks - kes näiteks hoiab korda kriisiajal toidujagamisel tänastes marketites? Politsei suudab sinna parimal juhul panna ühe kahemehelise patrulli - tige rahvamass ületab sellise "julgestuse"suhteliselt käigult.

Peale aprillimäsu hakati KL-s (taas)looma sisekaitseüksusi, kuid tulenevalt KL (ja KV dikteeritud) prioriteetidest (rohelised, lahinguüksused) tähendab see praktikas seda, et need sisekaitsekompaniid on üldiselt poolikult (või isegi alla selle) mehitatud ja varustatud-relvastatud sellega, mis lahinguüksustest üle jääb (enamasti ei jää midagi).

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2019 16:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 3001
Asukoht: Tallinn
https://www.postimees.ee/6751822/sisemi ... aja-lainud

Siseministeerium loob üksust, mida seni pole vaja läinud
Siseministeerium loob 20 miljoni euro eest vabatahtlikest koosneva relvastatud sisekaitse reservüksuse, kes saadetakse masse ohjama, juhul kui kaitseliitlased ja ajateenijad appi tulla ei saa.

Siseministeerium loob 20 miljoni euro eest vabatahtlikest koosneva relvastatud sisekaitse reservüksuse, kes saadetakse masse ohjama, juhul kui kaitseliitlased ja ajateenijad appi tulla ei saa.

Sõjaväestatud piirivalve taastamisest koalitsioonikõneluste tagajärjel loobuma pidanud Mart Helme (EKRE) on siseministrina asunud looma uut üksust, kes kriisiolukordades politsei- ja piirivalveametile abi pakuks. Siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimise osakonna juhataja Jaanis Otsla ütles, et politseiliste tegevuste abistamiseks loodav üksus hakkaks koosnema eelkõige abipolitseinikest ja ajateenistuses vastava koolituse läbinud reservväelastest. «See on vabatahtlikkuse alusel. See tähendab soovijate jaoks paarinädalast koolitust,» ütles Otsla, lisades, et ajateenistus selle arvelt pikemaks ei veni. Kui suur saab üksus olema, ei soovinud Otsla avaldada. «Me ei räägi sadadest, ikka kõvasti rohkem,» ütles ta, märkides, et suur osa nelja aasta peale mõeldud 20 miljonist eurost kulub just politseivarustuse soetamisele.

Justiitsminister Raivo Aeg tõdes, et ei tea Helme plaanidest kuigi palju rohkem, kui koalitsioonilepingu koostamisel räägiti. «Pigem on nad abiks tsiviilkriisides. Näiteks, kui täna tuleks piirilt suur inimmass, siis peaks kõigi eelduste järgi neid mobiliseeritama,» ütles Aeg. Otsla sõnul pole taasiseseisvunud Eestis veel sellist reservi vaja olnud. «Pronksiöö polnud selline, kus oleks pidanud sisekaitse reservi välja ajama. Aga kindlasti on see üks näide, milliseks võib olukord minna. Abi oleks vaja, kui toimuvad rahutused mitmes linnas korraga või kui toimuvad äkkrünnakud,» ütles ta. Kui piiril või mujal riigis algavad relvastatud rahutused, saab politsei- ja piirivalveamet praegu appi kutsuda ajateenijaid ja kaitseliitlasi, lisaks abipolitseinikke ja vanglateenistust. Otsla sõnul tuleb sisekaitse reservi rakendada juhul, kui need üksused on hõivatud.

«See on tagavaravariant väga kehva olukorra puhul, näiteks siis, kui tõesti on läinud sõjaks. Et kuidas sellises olukorras, kui kaitsevägi ja kaitseliit tegelevad sõjalise kaitsega, tagada piisavalt ressurssi sisekaitseks,» rääkis Otsla, märkides, et jalgpallimatšide järgsete mäsude pärast ootel üksust välja ei aetaks. Endise siseministri Katri Raiki sõnul juhib sisekaitse reservi loomine tähelepanu eemale riigipiiri väljaehitamiselt. «Kas jätkatakse seni kavandatud nn targa piiriga või tehakse selles osas korrektiive? Sisekaitse reserv ei ole lahendus. See nõuab eelkõige inimressurssi, aga seda napib. Kui tegemist on tõesti massirahutuste või massilise piiririkkumisega, saame kaasata kaitseliidu, kaitseväe ja ka vanglaametnikke,» ütles sotsiaaldemokraadist riigikogu liige.

See on siis tänasest Postimehest ja annab natuke parema pildi, mis "kaabudel" plaanis. Päästeametniku taustaga Jaanis Otsla on siis ainult käpiku ehk tegutseja rollis. Olukorras, kus politseipealik kurdab, et patrullid kuivavad kokku ja päästepealikul ei ole piisavalt inimesi päästekomandodesse, on ikka kuritegelik lollus mingi poliitbroilerite jama peale 20 milj € magama panna. Selge on see, et see raha võetakse kusagilt mujalt eelarvest maha. Sellega võiks patrullpolitseinike ja päästeametnike palka tõsta.

Tegelikult on siin tegemist päris korraliku suurusehullustusega, sest räägitakse avalikult tuhandepealise sisekaitsereservi loomisest. Võrdluseks, ametlikel andmetel on PPAs arvel 1000 abipolitseinikku, kellest aktiiv on parimal juhul veerand. Eesti eriüksuste operaatorite arvu loetakse kümnetes ja näiteks poolsada operaatorit on eriüksuste maailmas juba päris korralik üksus. Kui kõik Eesti eriüksused kokku liita, tuleb number, mis on suurem kui 100, kuid väiksem kui 300, kusjuures siia on sisse arvestatud juba märulipolitsei ja prefektuuride kiirreageerijad ning vanglate üksus, kes ei ole täiskoormusega eriüksus, vaid koguneb ainult treeninguteks ja häire peale. Jupo märulipolitsei on tegelikult hea näide, kuidas saab normaalse üksuse teha, inimesed käisid vahetustega tööl, said paremat palka ja väljaõpet ning patrullisid seal, kus parasjagu vaja oli, Põhja prefiga liideti nad sellepärast, et enamik tegevusest oli Põhja-Eestis. Teistel prefektuuridel on ka sarnased väiksemad üksused, mis teenindavad ohtlikumaid väljakutseid.

Kogu uue üksuse probleem on selles, et seal peaksid olema inimesed, kes on vabastatud kaitseväeteenistusest, läheb ju suurema kriisi korral kogu AP ja KL aktiiv reservistidega KJ alluvusse. Mõistlikum oleks hoopis tänastele abipolitseinikele ja kaitseliitlastele pakkuda sihtotstarbelist üksust. Igas KL malevas on tänagi sisekaitseüksused olemas, nende hulgast saakski valiku teha, võib-olla see oleks ka väljund nendele, kes KJ kuumast reservist juba välja arvatud, kuid on veel jaksu midagi kasulikku teha. Tegelikult on väga suur tõenäosus, et see sisekaitsereserv jääb järjekordseks poliitikute ajupeeretuseks, millest mingit sisulist üksust ei saagi. Need eestlased, kes väga soovivad midagi oma kogukonna, koduküla ja isamaa jaoks teha, on ammu juba rakenduse leidnud KLis, APs või vabatahtlikes päästeüksuses, paljud kahes või suisa kõigis kolmes korraga.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2019 18:02 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Veebr, 2012 15:25
Postitusi: 754
Kapten Trumm kirjutas:
Tegelikult on väga suur tõenäosus, et see sisekaitsereserv jääb järjekordseks poliitikute ajupeeretuseks, millest mingit sisulist üksust ei saagi. Need eestlased, kes väga soovivad midagi oma kogukonna, koduküla ja isamaa jaoks teha, on ammu juba rakenduse leidnud KLis, APs või vabatahtlikes päästeüksuses, paljud kahes või suisa kõigis kolmes korraga.

Siin ongi korraga kõik öeldud - füüsiliselt enam-vähem vormis, vaba aja ja ühiskonnale panustamise tahtega inimesed on juba täna kaasatud abipolitseinikukus, päästjaks vms. Lisaks tõenäoliselt sama inimene veel ka KL liige. Suurema jama korral peaks KL olema prioriteet ning mingeid paralleelstruktuure lisaks looma ei peaks.
Saab ka täna suurema mäsu korral nt KL võtta enda valve alla Lennujaama või ERR peamaja, et palgalised sisestruktuurid saaksid probleemi tuumaga tegeleda.

Tsiteeri:
Neid tänaseid suht väiksearvulisi märuliüksusi sisekaitse reserviks nimetada on selge liialdus. Antud "reservi" suurus on meie oludes tuhandetega mõõdetav.
Küsimus pole ainult jalgpallis või aprillimäsus, vaid näiteks - kes näiteks hoiab korda kriisiajal toidujagamisel tänastes marketites? Politsei suudab sinna parimal juhul panna ühe kahemehelise patrulli - tige rahvamass ületab sellise "julgestuse"suhteliselt käigult.

Jällegi kustkohast need tuhanded sisereservistid võetakse?!? Ajame KL laiali? Miks ei võiks KL toidujagamist korraldada? Sest nagu juba mainitud, tegu on 90% tõenäousega nii KLi kui selle müütilise sisekaitsereservi liikmega samaaegselt.
Kui sisemin tahab, siis võib ta need 20milli KV'le anda, et saaks vajalikku erivarustust soetada ja lisaõppekogunemisi teha.

Kuid tules tagasi asja juurde - millised on konkreetselt ohustsenaariumid, kus sellist üksust rakendama peaks hakkama? Vabatahtlikul on omad poliitilised tõekspidamised, etniline kuuluvus jne. Ehk tervel real siseriiklikel kriisidel nende peale lootma jääda küll ei saa.

Või soovitakse legaliseerida "Odini Sõdalaste" laadseid punte analoogselt venelaste Ööhuntidele?

Sven Mikser toob välja veel terve rida küsimusi, miks süvariigi paranoikude kätte sellise üksuse loomist andma ei peaks -
https://www.postimees.ee/6752572/mikser-relvastatud-reservuksuse-loomisest-oleksin-vaga-ettevaatlik


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2019 18:18 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 27578
Asukoht: Viljandimaa
20 M pannakse aga magama nagu kits oleks sabaga löönud :crying:

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2019 18:26 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 15 Okt, 2017 21:42
Postitusi: 14
Sama ERRis: Siseministeerium asus Helme ideed muudetud kujul ellu viima

Tsiteeri:
...

Osa ajateenijaid saab politsei-alase koolituse


Suurema reservi loomiseks soovib siseministeerium hakata ette valmistama kaitseväe ajateenijaid, kellest osale võiks anda vastava väljaõppe, märkis Otsla. "Meie fookus on sellel, et kuidas olemasolevasse ajateenistusse teatud väeosades anda täiendavat politsei-suunalist koolitust või õpet, mis võimaldaks ka ajateenistuse järgselt, reservteenistuses olevaid inimesi ühel hetkel kaasata suuremate riigikaitsekriiside lahendamisse," ütles siseministeeriumi esindaja.

Otsla kinnitusel saab ta kaitseministeeriumiga räägitu põhjal öelda, et ajateenijate hulgas saaks hakata tulevikus tõenäoliselt koolitama umbes 160 ajateenijat aastas, mis lisanduks reservile. Tema sõnul tehakse sellise reservi loomist tihedas koostöös kaitseväega, otsides kompromisse ja tasakaalu kaitseväe ja sisekaitse suunal.

Samas ei soovinud Otsla veel avada, milline oleks uue struktuuri alluvus ja kuuluvus. "Esialgu me ei spekuleeri, kas tegemist on täiesti uue vabatahtliku struktuuriga või see saab olema üks osa olemasolevast, näiteks abipolitseinike struktuuris. Sest ennekõike on meie fookus sellel, et kasutada ära nii palju seda varasemat väljatöötatud struktuuri ja taristut kui võimalik. Ehk siis üks arutelu küsimus ja diskussioon on kindlasti selle üle, et kas tänast abipolitseiniku väljaõpet peaks tulevikus suurendama fookusega, et need väljaõpetatud abipolitseinikud või mingi osa neist saaks kaasata ka relvastatud kriisikonfliktide lahendamisse. Sest hetkel ei ole abipolitseinikud selle jaoks koolitatud ega ette valmistatud," rääkis ta.

Juba ajateenistuse läbinud reservväelaste kaasamisest rääkides tõi Otsla võimaliku sihtgrupina välja endised politseinikud ja sisekaitseakadeemia lõpetanud, kes on saanud vastava koolituse või väljaõppe. Samuti need reservväelased, kes on ajateenistuses saanud ettevalmistuse, mis sobib ka politseisuunalisteks tegevusteks.


Reservi loomiseks tuleb seadusi muuta


Otsla tõdes, et üheks takistuseks reservi loomisel on õiguslik raamistik, mis praegu sellist struktuuri ette ei näe.

"Sellise süsteemi loomine sõltub täna väga paljuski meie õiguslikust raamistikust. Täna otsime õiguslikke lahendusi - meil on olemas soov, me soovime seda luua, aga õigus ei toeta seda. Seetõttu me otsime õiguslikke lahendusi, kuidas saame paremini seda süsteemi käivitada ja kuidas ära kasutada olemasolevaid, täna juba loodud mehhanisme," ütles Otsla. "Selge on see, et siin ei saa siseministeerium üksinda midagi ära teha. See eeldab suurt koostööd nii kaitseministeeriumi, justiitsministeeriumi ja riigikantseleiga," lisas ta.

...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2019 18:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Jaan, 2018 9:25
Postitusi: 101
Ei usu, et kaitseministeeriumile mingi paralleelüksuse loomine meeldib. Kui raha lugema hakatakse ja seda puudu jääb, nagu sotsialistide juhul ikka, siis "sisekaitse reserv" saab esimesena kirvest.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2019 21:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 24 Okt, 2014 21:33
Postitusi: 1065
Asukoht: Pärnu
Mingi Vene nazgvardija laadne toode või ? :dont_know: Mingitele pättidele antakse kiivrid,kilbid ja nuiad?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2019 22:48 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 2130
Asjal võib mingi jume olla väljaõppest rääkides.
Üleüldiselt ei kasutata sõjaväge siseriiklike rahutuste mahasurumiseks. Sõjaväelasi polegi selleks õpetatud ja tulemuseks on a) kas keeratakse asi kapitaalselt tuksi (Tbilisi 1989) või b) läheb sõjavägi rahva poole üle. Viimase kohta on palju näiteid.
Rahvaga tegelemine on politseitöö osa ja kui need peensused mõne riigi sõjaväe väljaõppesse kuuluvad om minuteada tegu analooge mitteomava olekuga.

Noh, kasvõi Narva teemades on korduvalt spekuleeritud, et aga mis siis kui....? Ma pean täiesti ebatõenäoliseks, et x päeval tankikolonn ootamatult üle silla või läbi jõe linna sõidab. Palju tõenäolisem on, et lapsevankritega emad ja vanamutid tulevad dirigentide juhendamisel riiki kukutama. Kasvõi sellest vastava väljaõppega "rahvuskaarti" laadsest tootest oleks siis rohkem kasu kui tankidiviisist.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2019 9:15 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 34425
Vanahalb pole kursis nn pronksiöö seadustepaketiga, mis võeti Eestis 2007 teisel poolel vastu. Seal loodi justnimelt seaduslikud alused sõjaväe kasutamiseks tsiviilteemadel (massirahutusest loodusõnnetuseni).

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2019 9:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Veebr, 2012 15:25
Postitusi: 754
meil saab olema 20milline sisekaitsereserv ettenägematuteks olukordadeks.
Kuid igapäevasteks patrullideks ja varustuse ostmiseks raha ei jätku -
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/politsei-ja-piirivalveameti-eelarve-voib-jargmisel-aastal-vaheneda-6-miljoni-euro-vorra-plaanitakse-ka-tootajaid-koondada?id=87127129


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2019 9:56 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 34425
Tsiteeri:
20 M pannakse aga magama nagu kits oleks sabaga löönud :crying:


Kui see 20M pannakse näiteks tänaste KL sisekaitsekompaniide peale, siis võib isegi ühte-teist loota, sest paljud taolised üksused on sisuliselt varjusurmas, kuna KL-s on prioriteetsed lahinguüksused ja sisekaitse saab ainult seda, mis esimesest üle jääb (enamasti ei jää suurt midagi).

KL sisekaitseüksustes on suuri puudujääke mehitatuses (aktiivsemad pressivad lahinguüksustesse), varustatuses ja väljaõppes - sinna mingi märgatav raha suunates on kindlasti üht-teist võimalik ära teha ja tegelikult pole vaja nullist ka midagi looma hakata. Kui nt hakatakse jagama head varustust, korraldama väljaõpet/õppusi, leidub kindlasti inimesi, kes on valmis kaasa tegema.

Antud liigutus on põhimõtteliselt õiges suunas, sest PPA pole seni eriti suurte kriiside või sõja ettevalmistustega tegelenud, põhjendades seda rahapuudusega. Kindlasti on võimalik ka kriitiliselt üle vaadata need poisid/tüdrukud, kes KV ei kõlba/ei mahu ja korraldada neile lühendatud ajateenistus sisekaitse erialal ning sedasi hakata jupphaaval seda reservi/üksusi looma.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sisekaitse reserv
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2019 11:00 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 2741
Asukoht: Reval
Kapten Trumm kirjutas:
Vanahalb pole kursis nn pronksiöö seadustepaketiga, mis võeti Eestis 2007 teisel poolel vastu. Seal loodi justnimelt seaduslikud alused sõjaväe kasutamiseks tsiviilteemadel (massirahutusest loodusõnnetuseni).

Vabandage kui eksin aga kas polnud mitte nii, et see oli KL kes saadeti politseimundris linnapeale märatsejaid ohjama kuna politseil endal nappis jõudu? Või ei loeta Kaitseliitu sõjaväe alla kuuluvaks?

_________________
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 357 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Welber ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt