Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta

Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid (terveks saanud või põdevaid)?

Perekonnas
67
31%
Sugulasi
20
9%
Sõpru-tuttavaid
93
43%
Ei ole
37
17%
 
Hääli kokku: 217

Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Walter2 »

Selle vastu on ju tagasilöögi klapid. Mul kodus kohe peale kubu. Ilmselt ka teistel kubuomanikel. Ei tegele kahjuks millegi projekteerimisega.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
parkija
Liige
Postitusi: 1060
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas parkija »

Täna sain kuulda et töökaaslasel on ilmunud covid antikehad , oli isik mõni kuu tagasi haiguslehel , covid nakkust eitas ja eitab tänase päevani , vaktsineerimas pole käinud .
Kas on võimalik omada covid antikehi ilma haigust põdemata või vaktsineerimata ?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kriku »

Ei.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Avatar »

Niisama...
Ma siin mõnda aega tagasi kilkasin tuttavast, kes oli vaktsiiniskeptik perega. Õpsid. Et mees mõtles ümber. Noh kutsuti siis uuesti vaktsineerima, aga tema lootis midagi paremat, kui AZ, ja arvas, et jääb ikka Pfizerit vms. ootama. No siis olid juba need trombi teemad aktuaalsed. Eelmine pühapäe olid sümptomid ja sai teisipäe positiivse proovi tulemuse. Nö. õpetlik.
Sellega seoses veel isiklik kogemus. Ma viibisin antud härraga ca 24h enne sümptomite ilmnemist pikalt koos: ca 45min autos kõrvuti vesteldes + ca 6h laua taga kõrvuti istudes + ca 30min autos kõrvuti vesteldes. Praeguseks on tõenäosus mul sümptomite tekkeks ilmselt juba minimaalne, ja võib tõdeda, et AZ esimene suts annab ca 30 päeva hiljem üsna hea kaitse (sest ta oli juba reedel nakkav). Ma tegin veel ca 2,5 päeva peale kontakti kiirtesti, mis näitas samuti negatiivset. Praegu istun kodukontoris, esmaspäe teen veel ühe kiirtesti ja ilmselt tööle.
Mis veel - paraku istusid toonases ca 6h olengus ühes paneelikatoas koos 6 täiskasvanut ja üks laps. Läheb pikaks seletada, miks nii juhtus. Tegelikult pidi kokku saama ainult 3 inimest. Oleks võinud muidugi saabudes uksest välja ka tagurdada aga noh nii läks... Täitsa koroonapidu. Ja see asümptomaatiline kurjajuur tuli tegelikult minuga kaasa, nii et ma oleks laksu nii ehk nii ikka saanud. Kurjajuur veel tagasisõidul porises, et nii ei ole ilus, et ei hoiatata, kui suvalisi inimesi seltskonda tuleb. Jummala õige jah.
Aga hetke seisuga tõenäoliselt sai ainsana nakkuse üks isik (sümptomid kolmapäeval), kes istus otse kurjajuure vastas ca 2m, ja kelle suunas ilmselt enamus suust väljuvast õhust liikus. Kummalgi küljel ligemal istunud, on hetkel terved, nagu ka kõik ülejäänud toas viibijad. Ehkki ca 25m2 toa õhk oli ilmselt üsna ää hingatud. Mis tekitab minus kahtlusi aerosoolse leviku efektiivsuses. Eks näib, võib-olla tuleb veel üllatusi.
Ja loomulikult see eelnev kuhugi terviseameti anaalidesse kirja ei läinud, sest kurjajuur ju niimoodi raskendaks veelgi oma karmavõlga, kui sunniks teisi isolatsiooni (a'la annaks üles).
Vot sihuke klassika. Positiivse poole pealt - imselt kes tervelt pääsevad on mõnda aega ettevaatlikumad.

Töökohal on 17.03 -01.04 olnud 6-7 positiivset. kellest üks oli vahepeal hingamisaparaadi all. Seda on rohkem, kui kogu varasema koroonaperioodi jooksul kokku. Enamik nakatumisi toodi sisse ja perede kaudu. 1-2 juhtu võivad (!) olla firmasisene nakkuse levik ja ühe isikuga seotud. Firma hakkas tegema kahe nädala eest iganädalaseid ninakaudseid kiirteste kõigile. 1 asümptomaatiline (tol hetkel) leiti kiirtestiga. Peale seda juhtumit nüüd vist 2 nädalat pole keegi positiivne olnud. Hetkel mingi 15% kollektiivist läbi põdenud/põdemas.
parkija
Liige
Postitusi: 1060
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas parkija »

Ma siin kirjutasin naabriproua telefonikõnest kus ta mainis et üks oma küla mees on vaktsiini tõttu haiglas - puhas umbluu , kahjuks . Nüüdseks on see oma küla mees surnud ja mitte vaktsiinitüsistuse tõttu vaid , mehel oli koroona .
Nakatumise näitajad justkui vähenevad , surmad ja nakatumine tulevad iga päevaga lähemale , seega tuleb hoida ohutut distantsi .
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas kana tagumik »

Ojaa. Asi algas tutvusringkonna objektil palavikuga, et eelmine õhta oli järve ääres oktoobri lõpus lõket tehtud, siis arvati, et külmetus ja teatati ülemusele, et lugu on nii, esmasba tööle ei tule, ehk nädala keskpaigaks saab korda. Kõvasti C vitat apteegist lipsu taha. Päev arenes õhtal õudseks peavaluks, mida asuti koduapteegi ehk ibuprofeeniga tohterdama. Tablakas aitas ja see kannatas olla. Teisipäeva hommikul aga- on küll suitusmees, aga ega nüüd maitsemeel ei saa NII kehv ka olla.... lõhnataju hakkas ka maitsemeele sabas kaduma. Tekkisid kahtlused....Päev otsa püüti perearsti kätte saada, lõuna ajal saadi pereõde "traati" ja püüti selgeks teha, et on koroonakahtlus ja kas testile saaks. Pereõde arvas, et ehk on külmetus ja pole vaja, ärge tüüdake inimesi kiirel ajal tühjatähajaga. Hirm aga on suur motiveeriv jõud ja lõpuks õnnestus perearst ka peale veenmist toru otsa saada. Sai testile ja näitas positiivset. Nüüd tuleb huvitav koht, kogu seltskond tsekati läbi ja kõik neg. Vaadati, mis nali see on ja testiti esmast tegelast uuesti - ikka pos. Lõhn-maitse kadunud, mingi mustiline ei siga ega kägu palavik - kamandati kartsa, milleks osutus elamise 2. korrus ja isutugu vagusi 2 nädalat. Kõnealused meeled hakkasid poolteist nädala pärast taastuma, aga mitte nii, et kõik lõhnu hakkab tasapisi tundma. Umbes nii, et kui keegi tõmbas ka paar meetrit eemal tikku (suitsule), siis tundis selle väävli lõhna ära ja see kõik :D maitsest hakkas esimesena taastuma tubaka maitse, ainult see, väga veider oli paari päeva jagu suitsu teha nii. Hiljem küsis, kas testi veel saaks, vastati, et pole vaja, kohe läbi põdenutel võib test näidata suvaliselt ( surnud viiruse jäägid, jms).
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Vana kamraadi õde suri äsja koroonasse.
Tallinna inimene, 59a vana.
Oli haiglas olnud 3 nädalat koomas, kasu sellest vist ei olnud.
Tal oli ka varasem miski neeruhaigus - ilmselt see fucking hiina viirus sinna ründaski.
Eelmisel nädalal maeti.

R.I.P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas aht0 »

Borja kirjutas:Vana kamraadi õde suri äsja koroonasse.
Tallinna inimene, 59a vana.
Oli haiglas olnud 3 nädalat koomas, kasu sellest vist ei olnud.
Tal oli ka varasem miski neeruhaigus - ilmselt see fucking hiina viirus sinna ründaski.
Eelmisel nädalal maeti.

R.I.P


Neeruprobleemidega olla suremise tõenäosus üle tosina korra suurem. Suhkru- ja südamehaigetel ainult paar korda..
Neerupuudulikkus ilmselt.
R.I.P
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas nimetu »

Kuulsin just, et üks tänastest ohvritest oli tuttava tuttav. Ei olnud sugugi vana, kuigi kergelt põdur, ilmselt tänu tööst tekkinud tervisekahjustustele. Mitu nädalat oli koomas ja nüüd ütles tervis lõplikult üles.
:rip:
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas herman30 »

Isa vend suri suvel koroonasse. 75-80 aastane (ma täpselt ei tea). Elas Rootsis.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas mart2 »

Ämm oli koroonas - hooldekodus. Kevadel vaktsineeritud ja tulemuseks oli 2 päeva palavikku ning neerupõletik.
Sai terveks, kuigi vanust 93 ja noorena põdes pikalt tuberkuloosi.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas mutionu »

Kuna mul on ilmselt mingi karmavõlg siis õnnestus teist korda antud viirus saada, esimene kord oli 2020 märtsis. Muidugi töökoht on ka selline, kus seda lahedasti liigub.
Esimese ja teise korra(leht lõppes üleeile) võrdluses oli teine kord hullem, palavikku oli nädala jagu ja köha-nohu jätkub siiani. Samas, ega ta otseselt tavalist grippi ka ületanud.
Eks ajalugu näitab, kuidas tüsistustega on.
Vaktsiiniks oli mul AZ, teine doos ca 2021. aasta aprilli lõpus tehtud.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas speedsta »

Ühes perekonnas kolm täiskasvanud last, kellest üks vaktsineeritud, teised "vabadusvõitlejad". Toimus perekondlik sünnipäev, misjärel inimesed haigestusid. Vaktsineeritud isik jäi terveks, üks vanemates vaakus mitu aega kodus kiirabi kutsumise piiril, lõpuks sai parem. Üks järeltulijatest oli kergelt tõbine, ei täpsustatud, kas väga midagi viga oligi. Teine aga kõva eesti mees, arstile ei pöördunud, gripitaoliselt põdes läbi, haistmismeelt pole. Haigusest hoolimata liikus ringi ja levitas seda ka teisele alkohoolikust lapsevanemale, kes pärast joomatsükkel+cov koosmõju sattus haiglasse, et siis nüüd kopsutükke köhida. Resultaat: üks terve inimene, mitu inimest haiguslehel ehk töövõimelised inimesed töölt eemal, üks alkohoolik maksumaksja raha eest turgutada ja mõnel inimesel perekonnas jätkuvalt tõdemus, et vaktsiin on saatanast.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Roamless »

Enda perest on see "covid vabadusvõitlus" õnneks mööda läinud, kuid kahjuks paaril heal sõbral nii hästi läinud ei ole. Tulemuseks on vähemalt ühes peres, et lihane vend ja õde ei suhtle omavahel, sest õde on aktiivne vaktsiinivastane, aga vend on vaktsineeritud. Teine äärmuslik näide oli, et sai käidud ca aasta eest külas ühel klassiõel, kes üllatuseks osutus ekstreemseks vaktsiinivastaseks (kuigi tehnilise kõrgharidusega inimene, peaks nagu mõistust olema) ja aktiivselt asus ka mul ajusid pesema ala fake pandeemia, Gates tahab kõiki nanokiibistada jne jne . Ei osanud muud teha, kui vaikselt pobiseda, et mina nüüd neid jutte päris ei usu ja vaikselt nö selg ees uksest välja taganeda. Uksel sosistas kooliõe mees mulle salaja kõrva, et tema pole ka vaktsiinivastane, aga mis teha, oma naist ta armastab. Koju sõites oli lihtsalt mehest väga kahju, aga Covid käis üle kooliõe ainsast vanavanemast, kes nn hooldekodu sundvaktsineerituna ellu jäi, juhtum aga ei muutnud s....tagi kooliõe suhtumises vaktsiinidesse.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kriku »

Eks see ole üks igavesi küsimusi, mida teha pereliikmega, kes hakkab kristlaseks, kommunistiks, vaktsiinivastaseks või muud sellist. Või vastupidi.

34 Ärge arvake, et ma olen tulnud rahu tooma maa peale! Ma ei ole tulnud tooma rahu, vaid mõõka,
35 sest ma olen tulnud lahutama meest tema isast ja tütart tema emast ja miniat tema ämmast,
36 ja inimese vaenlasteks saavad tema kodakondsed.
37 Kes isa või ema armastab enam kui mind, see ei ole mind väärt, ja kes poega või tütart armastab enam kui mind, see ei ole mind väärt.
Mt. 10.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist