Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta

Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid (terveks saanud või põdevaid)?

Perekonnas
67
31%
Sugulasi
20
9%
Sõpru-tuttavaid
93
43%
Ei ole
37
17%
 
Hääli kokku: 217

Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Peeter »

hjl85 kirjutas:Ülikooli kaaslane, naisterahvas 48a. Kahepoolne kopsupõletik täna koroonale. Kusjuures ei mingeid sümptomeid kuni kopsupõletik tunda andis.
Et siis kurgus ja ninas olnud sõda ei andnud enne tunda, kui nn haiguse kulu kirjelduseski öeldud ca 8ndal päeval suutis haigus läbi murda kurgust ja jõuda kopsu põhjustades väga kiiresti areneda võiva suisa kahepoolse kopsupõletiku. Karm. Seda on kirjeldatud nooremate ja/või tervemate ja/või sportlikemate haiguse kulgemisest. Pole probleemi, aga järsku ilmneb väga kiiresti arenev kopsupuudulikkus. Et patsient ise veel räägib adekvaatset juttu, aga saturatsioon on järsku madal ja järgmist kopsupilti tehes hakkavad arstid suisa tormama.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tundub, et spordihärg olemine siin palju ei aita. Tean 2 juhtumit, üks oli selline mees, kes sõitis iga õhtu 30 km ratast ja teine oli ahelsuitsetaja ja võttis nädalavahetusel nats napsu kah. Neist esimene põdes raskelt ja teine kergelt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Walter2 »

Suitsetajad põevadki viiruse kergemini läbi, ju on kopsud juba "ette valmistatud".
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2620
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas vanahalb »

Tuttav võistlussportlase tasemel spordimees, kuskil 25+ aastane - paar päeva oli kerge palavik ja enesetunne polnud suurem asi.. Ma nägin teda ca 10 päeve hiljem ja siis tuli talle jutu sees juhuslikult meelde, et assaraisk ma olin ju eelmine nädal koroonas. Ehk väga kerge pääsemine.
Ta nainegi oli haige ja sarnaselt kergelt.
Kaks tuttavat on veel olnud ning kinnitanud, et polnud eriti hull katsumus.

Enda kohta ei julge midagi arvata sest midagi sellelaadset põdesin natuke enne kui koroonateema peavoolumeediasse jõudis. Ni ikka päris sant tunne oli tookord ja kaks-kolm ööd magasin pea alaspidi et saaks kopse puhtaks köhida. Arsti ei hakanud tülitama.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Some »

Xender kirjutas:Aga sellisel juhul on võimalik mind selles suhtes harida. Mul ei saagi olla kogemusi asjadega milleg mul kokkupuude puudub.

Kui otses tutvusringkonnas pole näiteid ja pole ka tuttavatel. Hommikul sai just räägitud, kõik näited jõudsid ikkagi piirangutesse (meil või mujal) mitte koroona endani.
Tõenäoliselt koosnebki sinu tutvusringkond sinu enda vaadetega inimestest. Aga kuidas sul ühtki nakatunust tuttavat ei ole, see on küll müstika. Mina tunnen küll päris paljusid, kes isegi omavahel tuttavad pole. Kahtlustan, et juba koroonaosakonnast läbi käinud patsiente võib hetkel kümnetes tuhandetes olla, tõenäosus et mõnega tuttav oled peaks päris suur olema?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina tean nüüd inimest, kes ütleb, et hoolimata terveks tunnistamisest võtab peldikus käimine võhmale nagu SEB sügisjooks (tegu oli kõva spordihärjaga).

Inglise vanasõna

If you think that education is expensive, try ignorance
If this does not help, simply jell...


Eks ignorandid suhtlevad omasugustega.
Viimati muutis Kapten Trumm, 15 Veebr, 2021 16:07, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
ivo86
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 07 Nov, 2011 6:21
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas ivo86 »

Xender kirjutas:Aga sellisel juhul on võimalik mind selles suhtes harida. Mul ei saagi olla kogemusi asjadega milleg mul kokkupuude puudub.

Kui otses tutvusringkonnas pole näiteid ja pole ka tuttavatel. Hommikul sai just räägitud, kõik näited jõudsid ikkagi piirangutesse (meil või mujal) mitte koroona endani.

Mina olen hetkel veel haiguslehel. Jaanuari lõpus tõusis suvalisel õhtul palavik ning test näitas positiivset. Kohe postiivsest testist perearstile raporteerimisel ütles arst, et kuna ma olen väga paks, on oht kopsupõletikuks. Nii ka läks - kahepoolne kopsupõletik.
Mina pole nii ränka haigust veel enne elus üle pidanud elama, kui see koroona koos kopsupõletikuga. Haiglaasjad olid pakitud, aga kuna mind tegelikult haiglasse ei tõmmanud, aurutasin kodus kopse, sõin meeletu koguse rohtu ja vist läks õnneks. Õhku sai ikka ahmitud küll. Aga see nõrkuse ja abituse tunne - tund aega ISTUMIST väsitas nii ära, et läksin tagasi magama. Nii nõrk olin. Ilmselt oli probleemiks ka väga kõrge palavik - 9 päeva järjest oli KOOS rohtudega palavik 38-39, ilma rohtudeta oluliselt kõrgem. Aitasid antibiootikumid.

Peale selle, et ma olen väga paks inimene, mul teisi terviseprobleeme hetkel ei ole. Vanus on 34. Vaatamata paksusele jõuan füüsilist tööd teha ning hobidega tegeleda. Aga see haigus andis sellise paugu, et hirm puges ikka nahavahele. Ja kõrval naine põdes ka läbi - tal väike nohu ja kogu lugu. Ma olen enda tutvusringkonnas ainuke, kes nii raske paugu sai. Samas peamine, mida olen teistelt koroonahaigetelt kuulnud - nõrkus ja väsimus. RÄNK nõrkus ja väsimus. Aga kui teisi sümptomeid ei teki, on tegemist tavapärast tööpäeva õhtuga ju...

Igatahes - mina seda haigust ei alahindaks. Kuniks vähemalt meditsiinitöötajad ja riskigrupp saab korralikult vaktsineeritud, tuleks karta küll. Millest ma ei saa aru, on vaktsiinivastasus. Tutvusringkonnas tuleb välja, on ka inimesi, kel on võimalus aga ei taha vaktsineerida. Enam nad minu tutvusringkonda ei kuulu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kriku »

Minust umbes viis aastat vanem naissoost sugulane on kolmandat nädalat haiglas. Haigestus pärast esimese süsti saamist.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:Minust umbes viis aastat vanem naissoost sugulane on kolmandat nädalat haiglas. Haigestus pärast esimese süsti saamist.
Sama kogemus ka meil - epikriisi järgi süstiti juba viiruse saanud inimest.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Fucs »

Meie ehitusobjektidel maalrite brigaad (ca 6 inimest), üks torumeeste brigaad, (4 inimest) üks üldehituse koostöötav seltskond (vist 3 inimest) ja omanikujärelvalve insener positiivsed + terve rida lähikontaktseid.... no neid ikka on nüüd.... kõik, v.a. omanikujärelvalve, nooremapoolsed.... 25-35 vahel kusagil

Kui palju ja millised korterielanikud positiivsed või lähikontaktsed praegu on, pole aimugi, kuna see on riiklik ja eraeluline saladus :mrgreen:

Esmaspäeval esitatud covid positiivsete riikliku statistika meie maakonna "uutest tulijatest" olid ca pooled meie objektide pealt.

A muidu on väga hästi kõik.
Mida vähem üks seltskond piirangutest kinni peab ja positiivsetena (salaja ehk teiste teadmata) süüdimatult ringi töllerdab, seda suuremaks ja rohkemaks muutuvad teise, nakkust vältida üritava seltskonna vabadus ja piirangud ning üha vähem saavad nad võimalikult turvaliselt ringi liikuda.
Kõik on ilusasti tasakaalus ja bueno.

Paneme aga edasi.
Tak deržat!
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Turist 47 »

Täna, ca 1/3 põevad, küll kodus, aga suht raskelt . Vähem osa, ca 10% on põdenud, ehk põeb suht kergelt. Ülejäänud askeldavad ettevaatavalt, oodated "vaktsiini laeva" ehk midagi muud.
Ja, nii 1-2% "möllavad ringi", põhimõttel, et vahet pole, elu on elamiseks, pandeemia on"nõrkadele".
T.
Lisatud. See ca.1/3 tekkinud nii viimase nädala ja + jooksul. Enamikul nõrkus, eriti vastik peavalu + klassika(maitsed, lõhnad, palavik)
Viimati muutis Turist 47, 23 Veebr, 2021 23:24, muudetud 1 kord kokku.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Tuttav kellega eile paar tundi ringi ühes autos sõitsin jäi täna lähikontaktsena kogu perega koju sest isik kellega ta reedel kohtus oli eile reaalsete haigusnähtudega ja sai täna positiivse testivastuse...
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas bodom »

Sain ka selle viiruse. Üleelmine nv külastasid meid lapsed koos lapselastega, kelledest see köikseväiksem turtsus ja plärtsus(nohune) veits. :D
Tegime sauna, lavalt vihtlemast otse kohevasse lumme jne. Esmaspäeval ärgates oli kurk veidi kähedavõitu, arvasin, et ju see on saunatamise ja lumespüherdamise tagajärg. Ravisin islandi sambliku teega pluss ingver ja sidrun ning see möjus kenasti. Rohkem sümptomeid ei olnud.

Kuna sattusin juhuslikult Kantar Emori COVID-19 uuringusse, siis pidin andma nii viiruse, kui ka antikehade testi. Sain testiaja Synlab-i 19.veebuaril.
Vastus 20. veeb. antikehad negatiivne, COVID-19 test positiivne. Kohalviibinutel kõikidel test positiivne kaasaarvatud lapselapsed.

Köikidel sümptomid kerged(köha, kerge nörkus) :dont_know: , või puuduvad.

Mis asja teeb imelikuks, ma ise nn riskigrupis(südame puudulikus), kartsin muidugi hullemat, üliväike väsimus nagu oleks. Et, kui siruli ennast sätin, siis eriti ei kibele end püsti ajama. :D

Terviseamet teatas ,et karantiini kestvus kuni 25. 02., perearst arvutas proovivõtmise päevast 01.03.2021.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Turist 47 »

Järg 23.02 postitusele.
Tänaseks kõigil kamraadidel ja nenda peredel enesetunne enam-vähem. Mingid jääknähud (kellel palavik, kes "väsinud" ehk kes lihtsalt laisk ).
Enda päeva libistasin õhtusse kamraadidele "abi pakikesi" viies, kellele kotiga trepi peale, teisele aia külge.
Kõik said sarnase koti, kus oli paar õuna, konserv põdra lihast, pakk kuivikuid. Läks ca 7 tundi ja nii 200 km autoga sõitmist :)
Uusi tõbiseid nagu polegi peale tulnud, ise arvan, et rsk., varjavad, mis muud.
Pakk oli tegelikult niru, aga kõik tänasid, koos lobaga haigusest, telefonitsi, nii, et autoga sõita igav ei olnud.
Tehtud.
T.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Satakas »

Eile-üleeile said üks poeg ja tema ema ning selle elukaaslane päevase vahega plussid kirja (käisid eri päevadel testimas). Ema oli nädala algusest saati täitsa sant, ta elukaaslane kergelt tõbine ning poeg muidu ok aga ei tundnud ühtki lõhna (maitseid tundis).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist