REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kilo Tango »

Borja kirjutas:...:

100% õigus oli TRUMPil, kes seda "pandeemiat" alati vaid "hiina viiruseks"(-china virus) nimetas - arvan, me peaksime ka tolle õige termini üle võtma :twisted:
....


Artiklist selgub küll et Trump endale iseloomuliku ogara lahmimisega keeras vähesedki võimalused seda labori teemat uurida põhjalikult pekki.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..aga see ei seganud tal toda tõbe tema õige nimega kutsumast :|

Te ikka annate endale aru, kuiväga hiina kommaritele täna pinda käib, kui seda pandeemiat avalikes esinemistes "hiina viiruseks" kutsutakse :twisted: et milline mainekahju // poliitiline kahju ja lõppeks ka potentsiaalne majanduskahju see neile on :twisted: :twisted:

Seniks aga kägistavad nad mõnuga kogu maailma selle oma süüfilisega edasi..
Minu jaoks ongi juba ammu ainult üks küsimus - kas viirus pani hiina laborist putku pilude lollusest või tehti(gi) seda meelega :?: arvan, nood pilud oleksid selleks täitsa võimelised...


P.S.
ja ei ole vaja koguaeg seiereid TRUMPi // EKRE pääle keerata, eks - räägime asjast :lol:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 29 Mai, 2021 10:55, muudetud 2 korda kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:..mina loen seda juba ammu samahea kui tõestatud faktiks
Fakti tõestamiseks on vaja... tõendeid :)
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kilo Tango »

Borja kirjutas:.....
ja ei ole vaja koguaeg seiereid TRUMPi // EKRE pääle keerata, eks - räägime asjast :lol:


Ma poleks üldse DT antud kontekstis maininud, kui sina poleks seda tonti püünele tirinud. "Peeglike, peeglike ...."
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Madis Reivik kirjutas:Ma juba aasta tagasi ennustasin et piirangute "täppishäälestus" on igatsorti kompostihunnikukuningate tuleviku meelistegevus. Vahepeal natuke valitsust vahetati aga seis ikka sama

* tähtsa näoga lubatakse-keelatakse aerutamisvõistlusi Valgejõel
* vaieldakse kas Depoo on hullem kui Ülemiste keskus
* ilmselt saadakse kohtus riigile suured kahjuhüvitisenõuded

ja samal ajal vahitakse lambanäoga ilmselgeid nakkusallikaid - lennukitäied odavkuurortite turiste pärapõrgust

Kui eesmärk on valitseda ja peale valitsust lahkumist on alternatiiv töötada Prisma laos siis nii lähebki.
"odavkuurortid" on tore patuoinas küll aga üks kindel spordivõistlus oli ikkagi avapauguks. Lõpuks aga ei mängi eriti rolli kust miski tüvi kohale tuuakse. Kas koolituselt, rahumisioonilt, teadus konverentsilt, ... Lennuki, laeva, rekka või kasvõi jalgrattaga.... Kui pärast seda ei järgita isolatsiooni kohustust siis pole mõtet ühtegi neist mugavuse tõttu süüdlaseks nimetada. Testida võib ka enne lendu, lennujaamas, lennukis, maandudes, lennujaama parklas jne. Rektaalselt, oraalselt, nasaalselt, või spirituaalselt... Sul võib see pulk ninna lükata lennu alguses ja välja võtta selle Eestis maandudes.... Vahet pole. Kui pärast reisi isolatsiooni ei jää.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19597
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ruger »

Vietnamis muteerus India ja Briti tüvi.
Vietnami teadlased avastasid koroonaviiruse uue variandi, mis on Briti ja India tüvede genoomide kombinatsioon, teatas laupäeval tervishoiuminister Nguyen Thanh Long.

Tema sõnul on eksperdid jõudnud järeldusele, et hübriidtüvi on senisest nakkavam ja suudab õhu kaudu kergesti levida. ”Viiruse uuele variandile ei ole veel nime antud,” märkis Long. “Tervishoiuministeerium lisab selle koroonaviiruse genoomide globaalsele kaardile.”

Võimude teatel viis uus variant Vietnami põhjaosas asuvates Bakzyangi ja Bak Ninini provintsides aprilli lõpus massiivse nakatumise ehk uue laineni. Vietnam on seni teatatud seitsme koroonaviiruse tüve juhtumitest, sealhulgas Briti, India ja Lõuna-Aafrika omadest.

Alates pandeemia algusest on Vietnamis koroonaviirus tuvastatud 6713 inimesel, neist 3643-l viimase kuu jooksul. Haiguse põhjustatud komplikatsioonide tõttu on surnud vähemalt 47 inimest. Haiglaravil on viimase seisuga 3770 patsienti.

https://www.delfi.ee/artikkel/93582843/ ... dtuve-eest
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Turist 47
Liige
Postitusi: 4378
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Selline art .Avaldatud: 29. mai 2021
Must seen ja koronaviirus Indias: hoiatus ..
Seentest tulenevad ohud on levinud. Paljud seened on ravimiresistentsed, osaliselt seetõttu, et olemasolevaid seente vastaseid ravimeid kasutatakse laialdaselt pestitsiidides ja majapidamisvärvides ja ka kodukeemias .
""Seeneoht on suur mitte sellepärast, et me seisaks silmitsi millegi uuega ja mille vastu meil pole immuunsust, vaid seetõttu, et see on meiega alati eksisteerinud.
Inimesed kogu maailmas hingavad keskmiselt umbes 1000 seente eoseid päevas."" (hügieen, olevat oluline seennakkuste vältimiseks)
https://www.scmp.com/comment/opinion/ar ... h-disaster

Korralik paanika. ""USA-sse suunduv Air India lend naaseb pärast äriklassi salongist leitud (lendavat)nahkhiirt New Delhi""
.. meeskond ja reisijad reageerisid vapustuse ja paanikaga Boeing 737-st ringi lendava olendi leidmisel.(videos käitusid inimesed päris "pööraselt" - hea, et ei kasutatud avarii väljapääsu)
https://www.scmp.com/news/asia/south-as ... -bat-found
T.
Lisa. Reisijate tehtud videod on netist kadunud :dont_know:
Viimati muutis Turist 47, 29 Mai, 2021 21:58, muudetud 1 kord kokku.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kana tagumik »

Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:..mina loen seda juba ammu samahea kui tõestatud faktiks
Fakti tõestamiseks on vaja... tõendeid :)


Puuduvad igasugused otsesed tõendid, et tegemist on loodusliku nakatumisprotsessiga. Isegi vaheperemeest ei suudeta leida, kuigi see olevat hädavajalik- erialateadlased ütlevad, et vaheperemees lihtsalt peab olema sel juhul. Põhjused olla väga spetsiifilised. Isegi WHO raport ei suutnud midagi konkreetsemat leida, kuigi hiina keskvõim pressis.

Keda huvitab, siis kerstident üritas oma Paides peetud kõnes koroonakriisi rakendada kliimakriisi ette. Asi kukkus nii naeruväärselt välja, et meedia hoidus kommenteerimast.

Kogu lugu jääbki sinnapaika, et luureorganid USA-st saavad vehkida vaid kaudsema ja muu sellise materjaliga.

Mu jaoks on samuti huvitav, mis mänge USA Wuhani laboris mängis - seal testiti materjale USA tellimusel, mille testid olid kodumail keelatud - väidetavalt.

Seega võib eeldada, et Wuhani laboril oli piisavalt teadmisi ja oskusi ja vahendeid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

kana tagumik kirjutas:
Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:..mina loen seda juba ammu samahea kui tõestatud faktiks
Fakti tõestamiseks on vaja... tõendeid :)


Puuduvad igasugused otsesed tõendid, et tegemist on loodusliku nakatumisprotsessiga.
Sarnaseid protsesse leiab looduses pidevalt aset - see on abiks tõendamiskoormuse sättimisel Ockhami Williami poolt kirjutatut silmas pidades. Edasi, looduslik protsess ja laborileke ei ole teineteist välistavad teooriad. Viirus võis inimesi nakatavaks kujuneda looduslikult, kuid Wuhanis lahti pääseda laborist, kus seda uuriti koos hulga teiste nahkhiirte viirustega.

Nagu teemas juba korduvalt selgitatud.
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vilks »

Tuleval aastal AstraZeneca ja Jansseni vaktsiini Eestis enam ei kasutata, 400 000 doosi annetatakse.
https://tervis.ohtuleht.ee/1035069/tule ... nnetatakse

Postimees kirjutab, et valitsus on teinud otsuse, et kolmandas ja neljandas kvartalis ei ole mõtet hoida miljonit doosi laos: 400 000 AstraZeneca doosi annetatakse koostöös Euroopa Liiduga ning osa jagavad liikmesriigid ka omavahel.

Ja samas on meil vaktsineerimine lõpetatud ainult 258 000 inimesel. Ida-Virus ainult 20%, lastest rääkimata.
Praegugi põhjendatakse Eesti vähest vaktsineeritust vaktsiinide puudusega.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Manurhin »

Vilks kirjutas:Tuleval aastal AstraZeneca ja Jansseni vaktsiini Eestis enam ei kasutata, 400 000 doosi annetatakse.
https://tervis.ohtuleht.ee/1035069/tule ... nnetatakse

Postimees kirjutab, et valitsus on teinud otsuse, et kolmandas ja neljandas kvartalis ei ole mõtet hoida miljonit doosi laos: 400 000 AstraZeneca doosi annetatakse koostöös Euroopa Liiduga ning osa jagavad liikmesriigid ka omavahel.

Ja samas on meil vaktsineerimine lõpetatud ainult 258 000 inimesel. Ida-Virus ainult 20%, lastest rääkimata.
Praegugi põhjendatakse Eesti vähest vaktsineeritust vaktsiinide puudusega.

Vaktsineerimise teema on lihtsalt tasapisi maha käinud. Siis, kui paljud oleks tahtnud ja telekast tuututati, et vaktsineeri esimesel võimalusel, ei saanud - aeti meeleheitlikult neid 80+ aastaseid taga. Ja siis millalgi, kui justkui pidanuks saama, oli digiregistratuur lootusetult umbes. Nüüd on juba suvi käes ja paljudel mõttes hoopis muud asjad kui vaktsineerimine. Lühidalt - õige aeg magati maha. Selle asemel, et ise tegutseda (ise aegsasti vaktsiine tootvate firmadega suhelda), oodati, mida Brüssel ütleb ja nii ta läkski.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas maksipoiss »

Manurhin kirjutas:Ja siis millalgi, kui justkui pidanuks saama, oli digiregistratuur lootusetult umbes. .

See oli umbes keskeltläbi üks päev iga kord kui järgmisele vanuserühmale registreerimine avati, midagi lootusetut seal küll ei olnud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Vilks kirjutas:Postimees kirjutab, et valitsus on teinud otsuse, et kolmandas ja neljandas kvartalis ei ole mõtet hoida miljonit doosi laos: 400 000 AstraZeneca doosi annetatakse koostöös Euroopa Liiduga ning osa jagavad liikmesriigid ka omavahel.

Ja samas on meil vaktsineerimine lõpetatud ainult 258 000 inimesel. Ida-Virus ainult 20%, lastest rääkimata.
Praegugi põhjendatakse Eesti vähest vaktsineeritust vaktsiinide puudusega.

Ma oleks suurima heameelega endale AZ süsti lasnud teha, kui keegi oleks kuu aega tagasi näiteks pakkunud :dont_know: Aga siis muidugi ei olnud sellist laojääki. Nüüd juba olen Pfizeri nimekirjas.

Ju neil on teavet, et Pfizeri ja Moderna tarned tulevikus on piisavad.
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas toomasv »

Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:..mina loen seda juba ammu samahea kui tõestatud faktiks
Fakti tõestamiseks on vaja... tõendeid :)


Võtsin siit selle esimese, et seda näha, kaua see minu kommentaar siin seisab. Minu arvamus on, et Teie Kriku, võiksite küll selle viiruse koha pealt "suu sinni hoida". Olles lugenud siin tuhandeid kommentaar, arvan, et sellist ühte auku kütmist, nagu Teie siin tegite, see oli laus lollus. padrata veel midagi Ockhamist, see on juba liiast. Jah, ma arvan, kui sa oled ikka võäga kaugel tõenäosuse teooriast ja lihtsamastki loogikast, siis pole vaja selle kohapealt sõna võtta. Krdi p...e, keegi üldse oskam öelda, kui suur on tõenäosus, et selline mutatsioon tekkiks, ilma inimpoolse sekkumiseta?? krt, sellel on sama suur võimalus, et homme tõuseb päike minu solgiämbrist. Jah, selline tõenäosus on olema!!Pisike, aga on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

toomasv kirjutas:
Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:..mina loen seda juba ammu samahea kui tõestatud faktiks
Fakti tõestamiseks on vaja... tõendeid :)


Võtsin siit selle esimese, et seda näha, kaua see minu kommentaar siin seisab. Minu arvamus on, et Teie Kriku, võiksite küll selle viiruse koha pealt "suu sinni hoida". Olles lugenud siin tuhandeid kommentaar, arvan, et sellist ühte auku kütmist, nagu Teie siin tegite, see oli laus lollus. padrata veel midagi Ockhamist, see on juba liiast. Jah, ma arvan, kui sa oled ikka võäga kaugel tõenäosuse teooriast ja lihtsamastki loogikast, siis pole vaja selle kohapealt sõna võtta. Krdi p...e, keegi üldse oskam öelda, kui suur on tõenäosus, et selline mutatsioon tekkiks, ilma inimpoolse sekkumiseta?? krt, sellel on sama suur võimalus, et homme tõuseb päike minu solgiämbrist. Jah, selline tõenäosus on olema!!Pisike, aga on.

Ei ole vaja ägestuda. Nagu öeldud, toimub viiruste "hüppamist" loomadelt inimestele looduses kogu aeg ja seda on väga palju uuritud. Toimus ka siis, kui inimestel polnud veel mingit tehnoloogilist võimekust seda kuidagi mõjutada (sh. HIV 20. sajandi algul).

https://en.wikipedia.org/wiki/Zoonosis
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist