REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

Hetkel on see jutt jah külajutu tasemel. Kuna tegu ei ole minu enda tuttavaga, siis ei oska tõele vastavust eriti kommenteerida.
Lihtsalt minu jaoks oli see uus info, ei olnud kuulnud et sellist asja olnud on.
hjl85
Liige
Postitusi: 6398
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Uus-Meremaa valitsus möönis, et viirust ei ole võimalik vältida lõpmatute piirangutega ning lõdvendav piiranguid

Uuden-Seelannin hallitus myönsi maanantaina, että koronavirusta ei voi pitää poissa saarivaltiosta. Asiasta kertovat muun muassa uutistoimistot AP ja Reuters.
Pääministeri Jacinda Ardern kertoi maanantaina, että hallitus aikoo löysätä koronarajoituksia, vaikka maassa todetaan yhä koronaa.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/8ed ... 24dfafa954
hjl85
Liige
Postitusi: 6398
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Koduse kolde praktiline kogemus - AZ tundub olevat ikkagi saast. Naine, kes selle ilmselt koju (koolist) tõi, omas sümptome 3-4 päeva, kuid oli täiesti nakatamisvõimeline (AZ, vaktsineeritud aprillis), nakatas 8-a poisi (vaktsineerimata). Poisil ööpäevaks kerge palavik ja oksendamine. Suuremad lapsed (üle 12) on kõik vaktsineeritud Pfizeriga, ma olen ise ka Pfizeriga - mitte mingeid sümptomeid, kohe mitte midagi.

Aga töötas ju, sest naine jäi ellu, raskeid sümptomeid ei olnud ja 3-4 päevaga kõik ok. Kust sa võtad, et sina ei olnud nakatumisvõimeline-tegid testi endale? Ega sümptomite puudumine ei tähenda nakatusvõime puudumist.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vaoinas »

Vanguard kirjutas:Hetkel on see jutt jah külajutu tasemel. Kuna tegu ei ole minu enda tuttavaga, siis ei oska tõele vastavust eriti kommenteerida.
Lihtsalt minu jaoks oli see uus info, ei olnud kuulnud et sellist asja olnud on.


Võiks ju arvata heatahtlikult et tõesti teadmatusest sellist juttu siin tõe pähe postitatakse, aga vaadates
millisesse väravasse hiljutiliitunud AKF seni palli tagunud on, siis minul on küll raske uskuda, et see ei ole
teadlik valeinfo levitamine.
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

vaoinas kirjutas:
Vanguard kirjutas:Hetkel on see jutt jah külajutu tasemel. Kuna tegu ei ole minu enda tuttavaga, siis ei oska tõele vastavust eriti kommenteerida.
Lihtsalt minu jaoks oli see uus info, ei olnud kuulnud et sellist asja olnud on.


Võiks ju arvata heatahtlikult et tõesti teadmatusest sellist juttu siin tõe pähe postitatakse, aga vaadates
millisesse väravasse hiljutiliitunud AKF seni palli tagunud on, siis minul on küll raske uskuda, et see ei ole
teadlik valeinfo levitamine.



Sinu uskumine või mitte uskumine on Sinu enda asi ja mind ei häiri :)
Kas nn külajutt on siis valeinfo ja selle postitamine teadlik valeinfo jagamine? Ma pole kuskil väitnud, et selline asi on kontrollitud fakt.
Kui siia tohiks ainult kindlaid ja kontrollitud fakte esitada, oleks kogu see arutelu ainult kümmekond lehte pikk. Ja see käib mõlema "poole" kohta.

Mis puutub vaktsineerimisse, siis jääb minu süst kellegi teise jaoks, kel seda rohkem vaja läheb. Mina ei hakka teisi sundima MITTE süstima ja fanaatikud ei saa sundida mind süstima. Kõik.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19601
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ruger »

Baltikumi ja Põhjamaade COVID-19 haiglaravil olevate isikute võrdlus
Pilt
https://twitter.com/MarkkuPeltonen/stat ... 7348422661
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
parkija
Liige
Postitusi: 1074
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas parkija »

On see nüüd halb või hea , eks targemad teevad selgeks ja aeg muidugi ka , tekstikatke kopeeritud Postimehest : Terviseametilt sotsiaalministeeriumile saadetud ettepaneku järgi lõpetatakse koolilaste seas testimine ja ühtlasi lähikontaktsete isoleerimine. Ettepanek jõuab nüüd valitsusse otsustamiseks.
MilLT
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Aug, 2018 16:17
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas MilLT »

Vanguard kirjutas:Hetkel on see jutt jah külajutu tasemel. Kuna tegu ei ole minu enda tuttavaga, siis ei oska tõele vastavust eriti kommenteerida.


Nüüd on järsku külajutt? 1 lehekülg tagasi oli naise tuttava poeg - mis peaks üsna kontrollitav ja selge allikas olema. Edit: eriti, kui härra nii vabameelselt oma tervisliku seisundi kohta infot jagab.
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

MilLT kirjutas:
Vanguard kirjutas: Kuna tegu ei ole minu enda tuttavaga, siis ei oska tõele vastavust eriti kommenteerida.


Nüüd on järsku külajutt? 1 lehekülg tagasi oli naise tuttava poeg - mis peaks üsna kontrollitav ja selge allikas olema. Edit: eriti, kui härra nii vabameelselt oma tervisliku seisundi kohta infot jagab.


Loe palun lõputeksti ka.
Ma ei lähe minu jaoks võõra inimese pojalt küsima, et kuidas sul ikkagi selle asjaga on. Et ta oma emale rääkis on arusaadav. See, et ema edasi rääkis, noh jah....mingi ladra ilmselt.
Oletades, et ma tema nime välja uurin, siia seda ju nagunii ei postitaks. Kui jutt õige, eks sellega tegelevad teised inimesed edasi, mitte meie siin.
siiruviiruline
Liige
Postitusi: 254
Liitunud: 14 Veebr, 2011 15:09

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas siiruviiruline »

hjl85 kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Koduse kolde praktiline kogemus - AZ tundub olevat ikkagi saast. Naine, kes selle ilmselt koju (koolist) tõi, omas sümptome 3-4 päeva, kuid oli täiesti nakatamisvõimeline (AZ, vaktsineeritud aprillis), nakatas 8-a poisi (vaktsineerimata). Poisil ööpäevaks kerge palavik ja oksendamine. Suuremad lapsed (üle 12) on kõik vaktsineeritud Pfizeriga, ma olen ise ka Pfizeriga - mitte mingeid sümptomeid, kohe mitte midagi.

Aga töötas ju, sest naine jäi ellu, raskeid sümptomeid ei olnud ja 3-4 päevaga kõik ok. Kust sa võtad, et sina ei olnud nakatumisvõimeline-tegid testi endale? Ega sümptomite puudumine ei tähenda nakatusvõime puudumist.


Analoogne näide teisest universumist:

Objektil kuulsin, kuida teised nakatusid.
Nii vaktsineeritud, kui vaktsineerimata: üks uhuulamemaalanehügieenivastane kaotas 3 päevaks maitsetaju ja kerge palavik, nakatas oma korda järgmist hügieenivastastriigivaenlast ja sellel kerge nohu-kõha.
Mõlemad panid koos nv viina olid järgmised 7päeva ilma igasuguste sümptomiteta kodus-edasi tööle.
Küsisin, et kas kavatsetakse vaktsineerida: vastati, et korduvalt lihtsam põdemine, kui hooajaline gripp.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4379
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

AMvA kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Koduse kolde praktiline kogemus - AZ tundub täielik saast...

Nii väikese valimi pealt ei saa mingeid järeldusi teha

Just. Krt Kapteni, kindlas kõneviisis, "karjatus" jõudis tekitada ärevuse alge, mõõduka mure, enda "kaitstuse" pärast.
Olen pealegi riskirühmas, nimelt abielus. Ettevaatavus sestap on vajalik.
Viimati muutis Turist 47, 04 Okt, 2021 18:57, muudetud 2 korda kokku.
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

Harald Hirmus kirjutas:... Viimane vaktsineerimistärmin kaitsevaldkonnas on 19. november, ent kaitseväest kinnitatakse, et osa vaktsineerimata töötajaid peab ametist lahkuma juba enne seda. Ots on lahti tehtud. Delfile ütles üks toetuse väejuhatusega seotud inimene, et mainitud üksuses lõpetati eile mitmed töölepingud vaktsineerimisest keeldunud teenistujatega...
Kuna jäi vastuseta, siis lisan oma "viis kopikat" - ilmselt on tegemist sellise kaadriga, kes põhimõtteliselt otsustasid mitte täita nõuet ning andsid sellest ka teada. Pole mõtet ju venitada novembrini, kui inimene ise ütleb, et nagunii ei tee...?
Kui eksin, selgitage nii nagu õige on, kuid lihtsalt vaielda pole mõtet. :write:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Turist 47
Liige
Postitusi: 4379
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

vaoinas kirjutas:
Vanguard kirjutas:Hetkel on see jutt jah külajutu tasemel....Lihtsalt minu jaoks oli see uus info, ei olnud kuulnud et sellist asja olnud on.

..... minul on küll raske uskuda, et see ei ole teadlik valeinfo levitamine.

USA. CDC poolt oli samal teemal põhjalik artikkel, koos spetsiaalse uuringuga. Igasugune seos puudus vaktsiini ja "viljakuse" vahel.
Artikkel oli kevadel (?), minul puudub oskus seda viite jaoks üles leida. Kirjutan seda, mida kindlasti arvan mäletavat.
Ei usu, et nüüd, pool aastat hiljem on olukord muutunud. Arvan, et sellest oleks, sellisel juhul, tõusnud klientide poolt tõsine "seakisa".

Päris karm - vaktsiini vastased lasevad südamerahuga enda esivanematel kärvata ja peale selle on neil nagu mingi võõrandamatu õigus igal ajahetkel, suvalist-seosetut-kohati täiesti "segast" möla toota.
Ja sõna on vaba ja minu otsus on ainuõige, mida ka teistele peab kuulutama - objektiivid viiteks ja möla jätkub. Jätkuvalt : "mõningad tohtrid väidavad " - ja "pidu" algab jälle :twisted:
Krt tehtud :oops:

Lisa. Samas kui postitaja on alles teismeline või enda "õnne" otsiv vanatüdruk, siis see selgitaks nii mõndagi ja postitused oleksid talutavad, normaalsed :)
Viimati muutis Turist 47, 04 Okt, 2021 19:09, muudetud 2 korda kokku.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kana tagumik »

Kas teatud inimestel pole pähe karanud, et lihtsam on see süst ära teha ja pole kellegi asi iniseda, kui jamada pidevalt "tõestamisega, et olen terve", "siin on paber mu neg testist" , või lausa tõendite võltsimised ja muud sarnased tegevused.

Mis puutub neid "doktor zelenkosid" ja muid selliseid "vanakooli arste" , kes antivakserite hulgas popid, siis ses osas, mis puutub üldtervist ja juba teada-tuntud haigusi ja vaktsiine, tasub neid kuulata.
Kõik, aga mis puutb covidit ja mRNA vaktsiine, on aga paraku nii uus ja ajas nii kiirelt muutuv info, et seal "vanakooli" tarkusega pole midagi pihta hakata. Kõikidel neil vanakooli tohtritel oleks võimalus avaldada oma seisukohad eelretsenseeritud teadusartiklites, kui väited kliinilistes testides vastu peavad ( st väited on võetud tõestatud katsete pealt), ei tohiks avaldamisega probleemi tekkida.
richard
Liige
Postitusi: 1089
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas richard »

Teadlased ei leidnud pärast vaktsineerimist olulisi muutusi meeste sperma omadustes. Naistel puuduvad tõendid selle kohta, et pärast COVID-19 vaktsineerimist tekkinud antikehad või vaktsiini koostisosad tekitaksid praegu või tulevikus rasestumisega probleeme.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... nancy.html


Veel artikleid kus on väidetud, et Covid-19 vaktsiin ei mõjuta spermat.

https://www.forbes.com/sites/brucelee/2 ... ty-claims/

https://edition.cnn.com/2021/06/17/heal ... index.html


Raskekujuline COVID-19 läbipõdemine mõjub halvasti sperma kvaliteedile ning see on taaskord üks põhjustest, miks tasub end koroonaviiruse vastu vaktsineerida, leivad Eesti viljatusravi asjatundjad.
https://forte.delfi.ee/artikkel/9443668 ... kvaliteeti
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist