REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

kuido20 kirjutas:No räägivad, et pigem suren COVID-isse kui vaktsiini, see on uus reaalsus, millega tuleb kohaneda.
Üks võimalus on kaheks kuuks olukord, kus mittevaktsineerituid saavad ravile viimases järjekorras.


Ma olen ka seda meelt, et olukorda ilma antivaksikute sügava tagakiusamiseta pole lahendada võimalik.
Kas sundvaktsineerimine (tuuakse vajadusel jõuga) või haigal uksetaha viskamine.

Ja see antivaksikute meeleavaldus laupäeval "vabaduse eest" tuleks peksta nuiade ja gaasiga lihtsalt laiali, nagu neid pekstakse laiali Itaalias või Prantsusmaal.
Teatud seltskond on saanud liiga kaua möliseda ja tunneb end karistamatult.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:....
Vastus küsimustele on vaktsineerimine. ....
Ei ole. Vähemalt need vaktsiinid mida praegu kasutatakse on pigem aidanud kaasa Covid levikule.... jah, vaktisineerimine koos korralike piirangutega oleks ehk olnud abiks, sh just sellised nagu kultuuri, läbuasutuste ja toitlustuskohtade külastajate arvu piiremine, koolides kaugõpe, reisipiirangud jms... aga jah, kui eelmine eaminister suutis ilma vaktsiinideta viia nakatumise isegi nullipäevadeni, enne kui sügistalvel asi käest läks, siis praegune oma vaktsiinjoruga ongi viinud olukorra selleni et enam ei pruugi isegi eelmise laine läbi proovitud lahendustest piisata.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

kuido20 kirjutas:Ee, sellega ei seleta ära miks Norras, Taanis jne on vaktsineerimine 80-90% juures.


Lihtne vastus: nad pole Ida-Euroopa kultuuriruumi osa.
Oma riigi vaenamine, mingite uhhuuteooriate massiline uskumine, oma ülisuure MINA MINA pidev rõhutamine on omane just postsovjeti (idaeuroopa) ruumile.
Venemaal on vaktsineerimisega veel hullemini - vene inimene ei usalda seda Sputnikku ja isegi väljaloositavad Ladad ei muuda asja.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas nimetu »

Nõuka ajal tegeleti süsteemselt sellega, et inimesed oleks (riigi)kuulekad ja täidaks käske, vingumata ja protestimata.

Mina arvan, et tegelikult oli tulemus vastupidine ja et selle tagajärgi maitseme ka täna. See sügav umbusk igasugusesse autoriteeti tekkis ja kasvas ikka nõuka ajal ning on meisse sisse kodeeritud ka praegu. Ei saa olla juhus, et pikalt demokraatlikes riikides on suudetud vaktsineerimisega enam-vähem järjele saada, kuid endistes okupeeritud riikides lohiseb see täiesti lootusetult maas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Dr.Sci kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:....
Vastus küsimustele on vaktsineerimine. ....
Ei ole. Vähemalt need vaktsiinid mida praegu kasutatakse on pigem aidanud kaasa Covid levikule.... jah, vaktisineerimine koos korralike piirangutega oleks ehk olnud abiks, sh just sellised nagu kultuuri, läbuasutuste ja toitlustuskohtade külastajate arvu piiremine, koolides kaugõpe, reisipiirangud jms... aga jah, kui eelmine eaminister suutis ilma vaktsiinideta viia nakatumise isegi nullipäevadeni, enne kui sügistalvel asi käest läks, siis praegune oma vaktsiinjoruga ongi viinud olukorra selleni et enam ei pruugi isegi eelmise laine läbi proovitud lahendustest piisata.


Need vaktsiinid, mis täna on, tagavad selle, et probleempatsiente on vaktsineerimata inimeste hulgas 25 korda rohkem kui vaktsineeritute hulgas.
Loomulikult, suhe 2500:1 oleks palju parem, aga seni on see parim võimalus. Kui turule tuleb 2500:1 võimalus, siis tuleb võtta see.

Kui meil olnuks augusti lõpus vaktsineeritud 90% täisealistest, siis oleks meil praegu haigas kindlasti alla 100 inimese, mitte 400+.
Lihtsalt vaktsineeritu eduvõimalused on terve suurusjärk paremad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kuido20
Liige
Postitusi: 3331
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kuido20 »

Kapten Trumm kirjutas:
kuido20 kirjutas:No räägivad, et pigem suren COVID-isse kui vaktsiini, see on uus reaalsus, millega tuleb kohaneda.
Üks võimalus on kaheks kuuks olukord, kus mittevaktsineerituid saavad ravile viimases järjekorras.


Ma olen ka seda meelt, et olukorda ilma antivaksikute sügava tagakiusamiseta pole lahendada võimalik.
Kas sundvaktsineerimine (tuuakse vajadusel jõuga) või haigal uksetaha viskamine.

Ja see antivaksikute meeleavaldus laupäeval "vabaduse eest" tuleks peksta nuiade ja gaasiga lihtsalt laiali, nagu neid pekstakse laiali Itaalias või Prantsusmaal.
Teatud seltskond on saanud liiga kaua möliseda ja tunneb end karistamatult.


Kiusamine ei pane inimest vaktsineerima, tuleb leida kooselamise viis, kui vaktsineeritud saavad oma igapäevast elu jätkata ja vaktsineerimata inimeste ravi edasilükkamine on ehk kasutatav lahendus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

nimetu kirjutas:
Nõuka ajal tegeleti süsteemselt sellega, et inimesed oleks (riigi)kuulekad ja täidaks käske, vingumata ja protestimata.

Mina arvan, et tegelikult oli tulemus vastupidine ja et selle tagajärgi maitseme ka täna. See sügav umbusk igasugusesse autoriteeti tekkis ja kasvas ikka nõuka ajal ning on meisse sisse kodeeritud ka praegu. Ei saa olla juhus, et pikalt demokraatlikes riikides on suudetud vaktsineerimisega enam-vähem järjele saada, kuid endistes okupeeritud riikides lohiseb see täiesti lootusetult maas.


Huvitav, mina küll olen täna valmis valitsuse ette pandud reegleid täitma (ja olen ka täitnud).
Ma võin siin viriseda lokilamba aegluse teemal, aga arvan, et hooman päris rahuldavalt enda rolli ühiskonnas.
Lisaks pean mitmel pool olema ka juhirollis, ehk eeskuju näitama (mitte kultuuriministri moodi).

Kindlasti on ka see, et meil on see riigi/ühiskonnatruudude kasvatus lootusetult lohisenud - rahvusriigid on ju möödanik!
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kuido20
Liige
Postitusi: 3331
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kuido20 »

Kapten Trumm kirjutas:Lihtsalt vaktsineeritu eduvõimalused on terve suurusjärk paremad.

Kui haiglasüsteem patsientidest umbe jookseb ja triaaž käiku läheb on see väga kaalukas argument otsustamaks, kes ravile pääseb.
sorts
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 21 Sept, 2021 13:23

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas sorts »

N-ö sunnismaisus tõenäoliselt riivaks põhiseaduses kehtestatud isikuvabadusi ja isikupuutumatust. Ja paragrahv 29 ütleb konkreetselt, et: "Eesti kodanikul on õigus vabalt valida tegevusala, elukutset ja töökohta."


ma pean silmas rohkem võlaõiguslikku suhet nagu näiteks pangast laenu võttes-seda teed ju vabatahtlikult ja maksad vabatahtlikult röögatuid intresse? kus siin sundus on? sama ka riigieelarvelistele kohtadele õppima minnes--nõustud tingimustega ja pärast maksad oma ajaga.

see eeldab muidugi tasuliste kohtade taastamist ka vabariigi elanikele ,kes plekivad oma õppe kinni ja mingu siis kasvõi ouagadougousse perearstiks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

kuido20 kirjutas:Kiusamine ei pane inimest vaktsineerima, tuleb leida kooselamise viis, kui vaktsineeritud saavad oma igapäevast elu jätkata ja vaktsineerimata inimeste ravi edasilükkamine on ehk kasutatav lahendus.


Lätis tekitas vaktsineerimatute peedistamine suured-suured järjekorrad vaktsiinikeskuste uste taha. Saab näha, kauaks seda on.
Mina ei pea õiglaseks, et pean võtma enda tervisele riske selle nimel, et mingi vaktsiinivastane tropp saaks oma usku levitada.
Minupoolest võiks need kõik koju jalavõruga saata koos õigusega käia 2 korda nädalas poes või apteegis.
Kui töölt lahti saavad, küll siis vaktsineerima joostakse.

Ses mõttes ma toetan praegust valitsuse kurssi, minuarust võiks veel rohkem rusika lauale lüüa, järjekorrad saaks sellest vaid pikemad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

nimetu kirjutas:
Nõuka ajal tegeleti süsteemselt sellega, et inimesed oleks (riigi)kuulekad ja täidaks käske, vingumata ja protestimata.

Mina arvan, et tegelikult oli tulemus vastupidine ja et selle tagajärgi maitseme ka täna. See sügav umbusk igasugusesse autoriteeti tekkis ja kasvas ikka nõuka ajal ning on meisse sisse kodeeritud ka praegu. Ei saa olla juhus, et pikalt demokraatlikes riikides on suudetud vaktsineerimisega enam-vähem järjele saada, kuid endistes okupeeritud riikides lohiseb see täiesti lootusetult maas.


Ma lihtsalt faktiliselt ütlen, et 50 tuhande elanikuga Pripjati linn löödi inimestest tühjaks mõne tunni jooksul kui käsk anti.
Lastehalvatuse epideemia ajal (siis polnud paljudel isegi telefoni kodus) suudeti terve Eesti rahvastik vaktsineerida vähem kui aastaga.
Eesti riik ei ole elusees suuteline sellist asja tegema kui vaja on, mingi 1/3 saadab meie riigi lihtsalt tagumenti sellise jutu peale.
See paistab väga hästi välja tänases vaktsineerimprotsessis.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

Piirivalve rakendas süsteemi kus õppimine ametiks oli tasuta aga pärast lõpetamist pidid x aastat sel kohal ka töötama - kui ei, nõuti koolirahad sinult järeleulatuvalt välja.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kana tagumik »

Ee, sellega ei seleta ära miks Norras, Taanis jne on vaktsineerimine 80-90% juures.


Merits selles baasintekas seletas ilusti ära. Demokraatiaga pole midagi pistmist, lihtsalt puudub "traditsioon". Osutas, et ega sellest avalikult ei räägita, aga peale NLiidu kokkuvarisemist on ka muidu vaktsimine longanud eestis mõlemat jalga. Et selle peale pole tulnud suuremaid gripi või lastehalvatuse puhanguid, pidi olema tõeline ime ja õnnelike juhuste kokkusattumine. Põhjamaades on aga vaktsitud jätkuvalt pidevalt, nii et see on endastmõistetav ja lähebki lihtsamalt.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma miskipärast arvan, et nendel antivaksikute ja muudel uhhuu-liikumistel pole Põhjamaades ka taolist kandepinda nagu on Ida-Euroopas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas nimetu »

kus siin sundus on? sama ka riigieelarvelistele kohtadele õppima minnes--nõustud tingimustega ja pärast maksad oma ajaga.

Võlaõigus on kaetud lepingutega. Kui inimesed sõlmiksid vabatahtlikult kooli või riigiga lepingu, mis kehtestaks, et nad peavad töötama nii mitu aastat sellises ametis ja sellises kohas, siis muidugi oleks see võimalik. Iseasi kui paljud inimesed üldse nõustuksid sellise lepinguga. Kaitsevägi on näiteks koolituskulusid niimoodi sisse nõudnud, kuigi kohus leidis ka, et selle aluseks olnud määrus riivas põhiseadust.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist