REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Kriku kirjutas:Jutt on arvatavasti kiirtestist, mille käigus tuleb õigesse auku piisavas koguses sülitada.
Ma ausalt öeldes ei ole sellist testi näinud. Lähim on põskede massaaž ja siis vatitikuga kogud sülje.... Siis pistad mingi lahuse sisse kus keerutad seda 30 sekundit, siis pigistada lahuse topsikuga veel niipalju kui võimalik vati kuivaks, siis doseerid 4 tilka õigesse kohta ja jääd 15-30 min. Tulemust ootama. Sinna juurde kätepesu, "labori" üles seadmine, kõikide kotikese lahti lõikamine jne. Algklasside seisukohast on see ikka päris palju tahetud.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

loomake kirjutas:
Kriku kirjutas:Jutt on arvatavasti kiirtestist, mille käigus tuleb õigesse auku piisavas koguses sülitada.
Ma ausalt öeldes ei ole sellist testi näinud.
Mina olen näinud ja olen ka kasutanud. Naine ütles, et rasedustest olevat samasugune, ainult et sinna ei sülitata.
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Mul kodus selline (sülitamisega) eile just kasutasin.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Kriku kirjutas:
loomake kirjutas:
Kriku kirjutas:Jutt on arvatavasti kiirtestist, mille käigus tuleb õigesse auku piisavas koguses sülitada.
Ma ausalt öeldes ei ole sellist testi näinud.

Sakslastel tatistab terve klass või rühm ühte anumasse. Tulemust testitakse. Positiivse leiu korral, korratakse, siis juba test personaalne.
Mälu järgi, vana info, viidet järjekordselt netu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

See sakslaste süljekauss pole kiirtest, nad tassivad kogu kausi PCR jaoks laborisse. Hiljuti teemasse postitatud.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

Tervishoiuministeeriumi prognoosi kohaselt kuulutatakse mobilisatsioon välja 2. novembril.
Nopitud ja lühendatud tänasest uudistevoost.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

Dr.Sci kirjutas:
Tervishoiuministeeriumi prognoosi kohaselt kuulutatakse mobilisatsioon välja 2. novembril.
Nopitud ja lühendatud tänasest uudistevoost.
See siis lätlastelt info nende olukorrast.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

XXX kirjutas KÜ YYY teadetetahvlile:

Sotsiaalministeerium palub korteriühistute abi olulise vaktsineerimisinfo jagamisel.
Vaktsineerimine on ohutuim viis hoida ennast ja oma lähedasi ning see on ainus tee kriisist välja.
Eesti perearstid ja -õed kutsuvad 27. oktoobrist kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja vaktsineerima.
Usaldusväärset infot vaktsiinide kohta leiad veebilehelt: https://vaktsineeri.ee/ või infotelefonilt: 1247

**********

Министерство социальных дел просит квартирные товарищества помочь с распространением важной информации о вакцинации.
Вакцинация – это самый безопасный способ позаботиться о себе и своих близких, и единственный выход из кризиса.
Семейные врачи и медсестры Эстонии с 27 октября по 5 ноября приглашают на консультацию и вакцинацию.
Достоверную информацию о вакцинах можно найти на странице https://vaktsineeri.ee/ru/ или по телефону 1247.
Naxer
Liige
Postitusi: 257
Liitunud: 28 Mai, 2017 0:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Naxer »

Delfi esiuudise pealkiri jälle 5+ kommunikatsioon. Eriti arvestades, et kes paywalli taha ei näe, näevadki vaid pealkirja. Paljud, kes olid oma vastasuses kahtlema hakanud ning valmistusid vaktsineerima minema, said nüüd kinnitust, et pandeemia lõpp nagunii lähedal, mis tast enam teha.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Midagi neile, kes väidavad et tervishoiusüsteemi taluvuspiir on veel kaugel:

Eesti Arstide Liit hoiatab, et praegune koroonalaine on varasematest tugevam, pikem ja tervishoiusüsteemile raskem. Kui ma vastust ei aimaks, siis küsiksin, et kuidas on see võimalik, sest meil on ju üle poole elanikkonnast vaktsineeritud?

Kõigepealt tahaksin minna kaks aastat tagasi. Kui räägime aastast 2020, kui koroona esimest korda tuli, siis valmistusime sõjaks. Valmistusime analoogseks situatsiooniks nagu nägime televisioonis. Me elasime selle üle väga hästi, sest kõik kuulasid sõnumeid ja olime ühtsed, hoidsime distantsi ning avastasime metsasid ja rabasid.

Teise laine ajal, kus olime juba oluliselt targemad ja pisut paremini valmistunud. Olime samamoodi ka ühtsed. Võtsime ennast kokku, pingutasime ja tegelikult jätsime kõik asjad töösse, mida vähegi oli võimalik jätta. Samas oli teine laine juba nii piisavalt pikk, et tervishoiutöötajad ei ole saanud sellest lainest taastuda. Kõik ei ole saanud isegi puhkust ära kasutada.

See tähendab, et läheme juba praegusele olukorrale vastu väsinud, ületöötanud ja kurnatud personaliga. Nüüd, kus teame, et vaktsineerimine on see, mis võiks haigla tervishoiusüsteemi aidata, aga näeme, et vaktsineerimine ei lähe hästi – see muudab olukorra tervishoiusüsteemi jaoks väga keeruliseks.

Kui eelnevalt on arstid-õed rääkinud, et pingutatakse selle nimel, et tunneli lõpus paistab valgus ehk vaktsiinid. Kas täna hakkab see valgus tunneli lõpus kustuma?

Ma kirjeldaksin seda olukorda ühe näite abil. Teises laines inimesed võtsid ja tegid ületunde ning mindi appi ka teistesse haiglatesse. Praegusel momendil on olukord selline, et kui õde oma 12-tunnist valvet lõpetades läheb personali puhketuppa ja näeb laual suurt silti, kus on siis kirjas, et kellel vähegi on võimalik palun märkige siia mõni lisa valve, siis tegelikult paneb see õe mõtlema. Kas tal endal on veel nii palju jaksu ja jõudu, et seda ühte lisavalvet võtta. Tegelikult on tal selleks päevaks täis ületunnid. Ületööd teeb ta juba aasta lubatust rohkem. Samal ajal on ta veel kahe tule vahel – ta saab aru, et keegi teine tema asemel ei saa seda patsienti aidata. Teisest küljest tekib küsimus laupäevase meeleavalduse valguses, et see patsient, kes seal voodis lamab, ei ole teinud ka midagi, et ise ennast aidata. Õed on justkui lõhki kistud!

Kui palju õed keskmiselt kuus ületunde teevad?

Keskmiselt on keeruline öelda. Õdede liit viis läbi oma liikmete seas küsitluse nii kevadel kui praegu ka sügisel. Sügisene küsitlus näitab väga selgelt, et nende õdede arv, kes teevad ületunde, on tegelikkuses kasvanud. Kevadel tegi kolmandik õdedest ületunde, siis praegu ligineb see 50 protsendile.

Ei ole haruldased ekstreemsed näitajad, kus tervishoiutöötaja töögraafikus on kokku üle 200 tunni tööd. Meie liidu liikmete seas on olnud ka selliseid inimesi, kes on töötanud ühes kohas täiskohaga (s.o. 168 tundi tööd) ja ka teises kohas veel 168 tundi tööd. Kui veel kevadel suudeti üle 300 tunnise töökoormusega hakkama saada, siis täna ta seda sama ülekoormust enam teha ei jaksa. Eriti, kui ta pole suvel puhata saanud.

Oleks vist kohane võrdlus – kui lennukis juhtub õnnetus ja kukuvad alla hapnikumaskid, siis öeldakse, et kõigepealt pane mask ette endale ja alles siis teistele, sest muidu pole sind enam teisi aitamas.

Olukorra tõsisust kirjeldab ka see, et eriti viimase paari nädala jooksul on õdede liidu juhatuse liikmed ja usaldusisikud saanud väga palju kõnesid õdedelt. Nad küsivad: «Mida ma pean tegema? Ma olen kokkukukkumise äärel, aga mul ei ole kolleegi, kes tuleks minu asemel tööle. Ma ei oska enam midagi teha.»

Need inimesed on tõesti sellises seisus, et tegelikkuses tuleb mõnikord öelda, et kõigepealt mõtle iseendale. Seesama maski näide – pane see mask endale, siis on lootust, et see inimene on ühel hetkel tagasi tervishoius. Kui me seda inimest sunniks veel üheks lisavalveks, siis võib juhtuda, et see on tema jaoks viimane piisk karikas ja ta läheb pigem tervishoiusüsteemist üldse ära.

Mis on õdede jaoks COVID-osakonnas töötamise juures kõige suurem stressiallikas? Kas see, et sa igapäevaselt näed surma?

Jaa. See on kindlasti selline osa tööst, mille puhul sarkastiliselt öeldakse, et kui oled juba tervishoiutöötaja ameti valinud, siis see on sinu ametiosa ning katsu sellega harjuda. Kuid meist mitte keegi ei ole harjunud sellega, et meil lahkuvad sealt osakondadest inimesed, kes oleksid võinud saada terveks. Meil on neid surmasid selle aasta jooksul tervikuna olnud haiglates oluliselt rohkem kui varem.

Olukorra teeb keeruliseks ka see, et kevadel oli kaasatud tervishoiusüsteemi väga palju abiõdesid. Selliseid inimesi, kes enne ei ole kordagi töötanud tervishoiusüsteemis. Ka hooldustöötajaid on tulnud meile appi. See tähendab, et üliõpilane ei ole veel tegelikult ette valmistatud, et näha surma ja sellega hakkama saada. Samuti ei ole meil õdedel täna piisavalt jaksu ega aega, et olla neile toeks.

Kui palju on selliseid hädaolukorras juurde võetud õdesid, kes tegelikult veel ei kvalifitseeruks, aga olukord nõuab?

Tegelikult on olukord selline, et kevadperioodil läksid tervishoiu kõrgkoolidest praktiliselt kõik õeks õppijad haiglatesse appi. Vanemate kursuse tudengid said olla abiõed ja nooremate kursuste tudengid said olla hooldustöötajad. Täpselt samasugune seis oli ka arstiteaduskonnas. Umbkaudu võetakse Eestis igal aastal vastu õeks õppima 500 inimest. See tähendab, et meil on haiglates tööl vähemalt 1500 inimest, kes ei ole veel õpinguid läbinud.

Ja tegelikult on õdedest ikka puudu?

Jah, tegelikult on ikka puudu ja probleem on tegelikkuses reaalselt süvenenud, sest ka kevadise pingutuse najal on süsteemist lahkunud või vähendanud koormust päris paljud pensionärid. Nad ei pea sellisele koormusele lihtsalt vastu ja on otsustanud minna täiskohaga pensionile. See tähendab jällegi seda, et üks kontingent, kes oli kevadel meil veel olemas, neid praegu enam ei ole.

Kas ainult pensionärid või on see pilt laiem?

See pilt on oluliselt laiem. Kahjuks peab ütlema, et lähevad ära ka tublid, edukad ja äärmiselt pädevad inimesed. Isegi intensiivraviosakondadest lahkutakse, sest jaks on otsas. Tegelikkuses otsitakse tööd nii samas sektoris, mis ei eeldaks öötööd, valveid ja nädalavahetust kui ka minnakse tervishoiusektorist välja. Kevadel oldi ühtse rindena valmis ja hoiti nii ka meeleolu üleval, siis tänaseks võitleb igaüks nii, kuidas vähegi jaksab.

Ühtset meeleolu hoida või pingutust on väga raske teha, sest tunneli lõpus ei paista enam valgus. Ei ole lootust, et see kunagi lõpeb. Tegelikult mõeldakse juba sellele, et covidi lõppedes tuleb hakata tervishoiusüsteemis tegelema kõikide nende asjadega, mis täna seisavad.
https://tv.postimees.ee/7370405/odede-l ... enam-mitte
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Naxer kirjutas:Delfi esiuudise pealkiri jälle 5+ kommunikatsioon. Eriti arvestades, et kes paywalli taha ei näe, näevadki vaid pealkirja. Paljud, kes olid oma vastasuses kahtlema hakanud ning valmistusid vaktsineerima minema, said nüüd kinnitust, et pandeemia lõpp nagunii lähedal, mis tast enam teha.
See või? https://www.delfi.ee/artikkel/94970455/ ... aeulatuses

Aadu ka kuulutas tükk aega peatset võitu. Kiik kaputt.
taavi013
Liige
Postitusi: 135
Liitunud: 14 Veebr, 2021 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas taavi013 »

Martin Herem kirjutas:Kes kahtleb vaktsineerimise efektiivsuses, vaadaku KV statistikat.

Nojah, Kaitseväes on tehtud midagi õieti ning haigestumus on lõpuks langenud samale tasemele kui see on üldpopulatsioonis :)
an2
Liige
Postitusi: 1371
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas an2 »

Peeter kirjutas:
Madis Reivik kirjutas:Peeter, haridusministri kriitika on õigustatud.
Aga tema raskelt haige abikaasa kallal ilkumine on kusikule sobilik tegevus, mees nii ei tee. Sul on võimalus ennast korrigeerida, ikka juhtub.
Ma ütlen, (kui nii läheks) et ma oleks esimeste seas, kes (võimalusel) ütleks: Vahur, hoia ennast, sa oled meie kõigi aare ja iga inimene on meile tähtis, palun hoia end. Ja täpselt sama ütlen ka kõigile teistele, kes jäävad uskuma libedike juttu, et kõik on korras ja ohtu pole.
Ja ma ei ilgu Vahuri kallal, vaid hoian talle pöialt, nii talle kui kõigile teistele, et meil kõigil hästi läheks. Ja kui uuesti loed, siis saad aru, et kogu kriitika on suunatud haridusministri pihta, kes justkui silmaklappidega istudes probleeme eirab. Tal omal koduski juba lähedane riskigrupis (minul samuti), aga tema jäärapäiselt õigustab nakkuspumpade lahti hoidmist. Et ikka kogu ühiskonnas kenasti laiali saaks viirus tassitud. Miks peab tema fiksideed kogu Eesti peal katsetama?


Nõus aga Vahur püüab endast kujundada messiase oreooli erinevate intervjuudega, kus ta ohjeldamatult targutab. Püüab Otist sùremat märki maha jätta. Pigem nõustagu oma naist.
Kasutaja avatar
metsataat
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 03 Apr, 2020 20:02
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas metsataat »

Sarjast "võimalik ainult venemaal".
Ühe vene neiu lugu koroona kohta, mis tõlkes on selline:
Üks külamees väitis kõigile, et antikehad antakse edasi sugulisel teel. Ta vaktsineeris ära pool küla. Mõne isegi 2 korda. Nüüd hüütakse teda "Vovka Sputnik".
Metsas on siilid. Iga okas loeb.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist