REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Turist 47
Liige
Postitusi: 4382
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

" Teadlased on laialdaselt ühel meelel, et koroonaviirus muteerub lõputult ning meie ülejäänud elu jooksul ilmnevad perioodiliselt uued variandid. "
" See tõstatab küsimuse: mis siis, kui karmid piirangud, nagu reisikeelud, ei lõpe kunagi? "
https://www.aljazeera.com/economy/2021/ ... nts-to-jjj

See tähendab, et homme saaks legaalselt Kuutsemäe suusatõstuki toolil lösutada, selleks on vaja täna vaktsineerida.
Artikkel ütleb, et koroonaga seonduv on, väidetavalt, lõpuks poliitiline ja ühiskondlik valik.
Mitte vaktsineerides ja uskudes, et viirus "homme" kaob, sellega enda petmine ei ole, arvatavalt, jätkusuutlik.
Positiivne on, et üle ilma nakkused on vähenenud, pea igal pool. Euroopas mõned piirkonnad on erandiks.
AndresTy
Liige
Postitusi: 966
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AndresTy »

Siin küll see oht, et kui tüübid solvuvad ja töölt lahkuvad siis uusi asemele ei pruugi kiirelt leida...

Jah, see oht pole teadmata.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
hjl85
Liige
Postitusi: 6402
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

AndresTy kirjutas:Üks näide iseenda pealt, kuidas vaktsiinivastaseid kodanikualgatuse korras peedistada.
Amet mul keskastme juht. Tänavu sügisel selgus ebameeldiv tõsiasi, et u. 40% minu osakonna inimestest on vaktsineerimata. Vabandusi - nagu ikka - oli seinast seina. Peale masu on meil ettevõttes olnud reegliks, et iga-aastaselt tõuseb palk nii 10% jagu. Palgatõusu üle toimub keskastme juhtide arutelu juhtkonnaga. Tegin juhtkonnale ettepaneku, et mittevaktsineeritutel järgmise aasta palgatõus ära jätta ja nad fakti ette seada.

Eraettevõte, muidu...

Kuna riskianalüüsiga ei ole vaktsineerimist ettenähtud (kuidas muidu 40% ilma vaktsineeri,mata saba seal siis töötada) siis pole teil ka mingit õigust töötajatelt küsida kas nad on vaktsineeritud või mitte. Kui siiski olete neid kohustanud neid tõendeid esitama (kirjutasid, et selgus) siis saate juba sellepärast AKI-lt sisse ning kogu sinu idee lastakse esimeses kohtuastmes juba allavett kui mõni töötaja otsustab kaevata. Seega tekib küsimus-kui riskianalüüsiga ei ole vaktsineerimine ettenähtud siis mille alusel te seda infot kogusite?
Ja kui nüüdse tööjõu puuduses need 40% lahkuvad siis mis teete?
Isiklikult mina saadaksin ilma aluseta mingi tõendi vms küsimise peale tööandja pikalt.
Viimati muutis hjl85, 07 Dets, 2021 11:44, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Siin küll see oht, et kui tüübid solvuvad ja töölt lahkuvad siis uusi asemele ei pruugi kiirelt leida... Aga mõistliku inimesega saab teemat arutada ja ümber veenda.


Kui on tegemist mingi põhimõttelise alternatiivtegelasega (kes peale vaktsiinivastasuse usub veel imelikke asju), siis ega seal kaotus pole ka suur - olukorras, kus enamik käib ikka arsti juures, peseb ennast ja vaktsineerib ka, on selline "alternatiivmees" alati pingete ja konfliktide allikaks. Ja-ja, just ei pese ennast - paljud vaktsiinivastased on ühtlasi ka hügieenivastased, sest "neil on immuunsussüsteem" ja neid saadab ka pidev pesematuse hais.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6402
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

akf trumm: mis pingete aluseks? Tööandjal ei ole mingit õigust küsida ja minul vastata kas olen vaktsineeritud kui risikianalüüs seda ette ei näe. Nii lihtne see ongi. Kuigi olen vaktsineeritud siis sellise pärimise peale saadaksin tööandja pikalt.
Seega tööandja ei tohi sellist infot omadagi.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas taara »

Tahad ütled, tahad ei ütle, kas oled vaktsineeritud. Kui ei ütle, et oled vaktsineeritud, siis jääd palgatõusust ilma. Kellele kurdad? Kedagi peale sinu ei koti. Kohtus ka mingit õigust ei saa.
Peeeter
Liige
Postitusi: 199
Liitunud: 22 Juul, 2009 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeeter »

“If you’re able to get vaccinated, and you choose not to, discrimination is the wrong word,” Senator Lambie said. “You have freedom to make the choice but if you make a choice, those choices have consequences.” Being unvaccinated and angry about mandates was like driving twice the speed limit and then complaining about a speeding fine, Senator Lambie said, or refusing a safety check to work with children and then insisting on being employed at a school. “Being held accountable for your own actions isn’t called discrimination, it’s called being, you wouldn’t believe it, a goddamn bloody adult”
Viimati muutis Peeeter, 07 Dets, 2021 11:55, muudetud 2 korda kokku.
"Et kui oleks niisugune võimalus, et teil võiks iga päev võim vahetuda, siis te kaebaksite nii kaua üksteise peale, kuni jääks järele üks ainuke - kõige julmem, kõige ahnem ja kõige salakavalam."
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

hjl85 kirjutas:akf trumm: mis pingete aluseks? Tööandjal ei ole mingit õigust küsida ja minul vastata kas olen vaktsineeritud kui risikianalüüs seda ette ei näe. Nii lihtne see ongi. Kuigi olen vaktsineeritud siis sellise pärimise peale saadaksin tööandja pikalt.
Seega tööandja ei tohi sellist infot omadagi.


Palgatõus pole põhiõigus. Tööandja ei pea töötajale palka maksma rohkem, sest tarbijahinna indeks tõuseb. Nii lihtne see ongi. Vaidlustada pole kuskil, ei ei meeldi, kõnni minema.

Igasugu vaktsineerimata tüübid on kohas, kus enamik on vaktsineeritud, pingete aluseks seetõttu, et ettevaatlikum seltskond kardab, et selline tassib neile haiguse sisse. Lisaks vaktsiinivastasusele on selline element enamasti ka meditsiinivastane, maskivastane, "mul on immuunsus"- ja MMS usku. Lisaks minu tähelepanek elust - sellist röökivad vaktsiinivastased enamasti ka haisevad.
Viimati muutis Kapten Trumm, 07 Dets, 2021 11:57, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6402
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:
hjl85 kirjutas:akf trumm: mis pingete aluseks? Tööandjal ei ole mingit õigust küsida ja minul vastata kas olen vaktsineeritud kui risikianalüüs seda ette ei näe. Nii lihtne see ongi. Kuigi olen vaktsineeritud siis sellise pärimise peale saadaksin tööandja pikalt.
Seega tööandja ei tohi sellist infot omadagi.


Palgatõus pole põhiõigus. Tööandja ei pea töötajale palka maksma rohkem, sest tarbijahinna indeks tõuseb. Nii lihtne see ongi. Vaidlustada pole kuskil, ei ei meeldi, kõnni minema.

Palka ei pea üldse tõstma-tõusku indeks X palju tahes-kõik oleneb lepingust-seda esiteks. Kuid kui palga tõusu aluseks on tõend, mida tööandja küsida ei tohi siis see ei lähe läbi.
hjl85
Liige
Postitusi: 6402
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:
hjl85 kirjutas:akf trumm: mis pingete aluseks? Tööandjal ei ole mingit õigust küsida ja minul vastata kas olen vaktsineeritud kui risikianalüüs seda ette ei näe. Nii lihtne see ongi. Kuigi olen vaktsineeritud siis sellise pärimise peale saadaksin tööandja pikalt.
Seega tööandja ei tohi sellist infot omadagi.


Palgatõus pole põhiõigus. Tööandja ei pea töötajale palka maksma rohkem, sest tarbijahinna indeks tõuseb. Nii lihtne see ongi. Vaidlustada pole kuskil, ei ei meeldi, kõnni minema.

Igasugu vaktsineerimata tüübid on kohas, kus enamik on vaktsineeritud, pingete aluseks seetõttu, et ettevaatlikum seltskond kardab, et selline tassib neile haiguse sisse. Lisaks vaktsiinivastasusele on selline element enamasti ka meditsiinivastane, maskivastane, "mul on immuunsus"- ja MMS usku. Lisaks minu tähelepanek elust - sellist röökivad vaktsiinivastased enamasti ka haisevad.

Palka ei pea üldse tõstma-tõusku indeks X palju tahes-kõik oleneb lepingust-seda esiteks. Kuid kui palga tõusu aluseks on tõend, mida tööandja küsida ei tohi siis see ei lähe läbi.
Ning kas sinu peakesse mahub kohale, et töötaja ei ole kohustatud sellist tõendit esitama!! Räuska palju tahad aga tööandja ei saa seda tõendit nõuda kui riskianalüüsiga ei ole ettenähtud. Nii lihtne see ongi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kes kohtusse läheb, siis ole õnnelik - said teada, et selline mäda oli sul palgal. Sellistega luurele ei minda. 95% töötajatest on nõus tööandjale oma vaktsiinipassi näitama ja antud teemal on suhted usalduslikud. Kohtus käivad intrigaanid ja muidu tülikad tüübid, kellest olekski hea vabaneda.

Minu töötajad küll käivad rääkimas, kui oli mingi kahtlane olukord (meil on välja kuulutatud, et kui arst isolatsiooni haiguslehte ei anna, siis igaks juhuks kodus olles säilitame palga - seda on väga harva küll vaja olnud, aga siiski - et tööle liigset kaasa ei tassita. Seepärast ma üldiselt olen ka kursis, kellel on kodus keegi haige vms - keegi meil varjama ei pea ja teada saadut ma laiali ei plääguta.

Üldiselt tuleks asju ajada sedasi, et töötaja sind usaldab - siis oled sa esimene, kes saab teada kui mingi jama juhtub ja jõuad midagi veel ette võtta.
Viimati muutis Kapten Trumm, 07 Dets, 2021 12:02, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Põhimõtteliselt on akf hjl85-l õigus, palgatõusu alused ei tohi samuti olla diskrimineerivad.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Kusjuures meie sajakonna töötajaga firma juures pole küll miskit saladust, kõik teavad kes on põdenud (või parasjagu haige) ja mitme doosiga vaktsineeritud. Uhhuusid meie kollektiivis millegipärast pole. Võltshäbi ka mitte - kui keegi on nakatanud, siis teavitab kohe üldlisti, et siuke asi juhtus. Ja nii peabki.
hjl85
Liige
Postitusi: 6402
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Kes kohtusse läheb, siis ole õnnelik - said teada, et selline mäda oli sul palgal. Sellistega luurele ei minda. 95% töötajatest on nõus tööandjale oma vaktsiinipassi näitama ja antud teemal on suhted usalduslikud. Kohtus käivad intrigaanid ja muidu tülikad tüübid, kellest olekski hea vabaneda.

Mina olen üks neist, kes ei esita tõendeid ega informatsiooni mida tööandjal vaja ei ole kuigi olen vaktsineeritud. Nii lihtne see ongi. Ning olen seda minevikus teinud ja ka praegusel töökohal. Pole tööandjal vaja teada mida teen, kus teen jne kuniks see ei ole kriminaalne ega kahjusta tööandja mainet.
Ma saan Andryse jt mõttest aru aga natuke peaks ikka piiri pidama ja mitte lolliks minema.
Viimati muutis hjl85, 07 Dets, 2021 12:03, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:Pole tööandjal vaja teada mida teen, kus teen jne kuniks see ei ole kriminaalne ega kahjusta tööandja mainet.
Kui sa avalikus teenistuses ei ole, siis jah.

Aga see hakkab teemast kaugenema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist