REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Exitus
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul, 2020 8:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Exitus »

Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Akf Kriku: mina julgen selle välja öelda. Võn kihla vedada, et siinsed kritiseerijad ei ole ise kindlasti sellised pyhakud nagu välja lasevad paista ning aastavahetust yksi või ainult pereringis ei pea, sama ka jõulude puhul ning käivad ka muul ajal sõpradel kylas.
Jajah, tüüpiline vabandus - küll kõik teised ka...

Naisepeksjad ja vargad räägivad täpselt samamoodi.



Tegelikult käivad ju kõik.

Akf Kriku.. ütle ausalt mitu tuttavat sul on kes istuvad valdavalt sotsiaalses isolatsioonis, panevad ette iga kord uue ühekordse maski või hooldavad regulaarselt mitmekordset?
See nö eriolukord on nii kaua kestnud juba, et inimestel on valdavalt ükskõik juba sellest.
affa
Liige
Postitusi: 288
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas affa »

affa kirjutas:A mulle on rahvusvaheliselt tunnustatud staažikas meditsiinidoktor õelnud, et:"Vaktsiin sõidab alati viimases vagunis ja viirusele ravi ei ole."
Mitte, et lootusetus olukorras teineteisele õlale patsutades lootust üleval ei peaks hoidma.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4370
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Exitus kirjutas:See nö eriolukord on nii kaua kestnud juba, et inimestel on valdavalt ükskõik juba sellest.

Võimalik. Läinud nädalal Eesti Valitsuse Juht ka üsna tüdinult teatas, et aastavahetuseks piiranguid päevakorras ei ole - ei tea, mis on ükskõiksuse nakkuskordaja.
Täna veel päris "win win" vast ei ole. Winnitamiseks läheks siis kui haiglate koroonaosakonnad teataks, näiteks täna, et neil hakkavad pühad, talvepuhkused ja uusi patsiente hakkavad eelregistreerima näit. kevadel.
Variserlik on haiglate koormusele kaasa tunda, kahetsusega surnud pensionäre loendada, ise midagi panustamata.

Pretoria TA teatas eile rahulolevalt, et haiglates patsientide taastumise määr on 90,8%.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

mart69x kirjutas:Vaevalt siinsed maskipühakudki, kes käivas kaubanduskeskustes maske lugemas ja kui näevad Prisma müüjal ninaotsa maskivahelt väljas siis lähevad juhtkonnale kaebama kannavad ise kogu aeg FFP2 maske. Vaevalt nad kasutavad ühekordseid maske nii nagu peaks ja mitte kunagi ei pane maski, mis on korra ees olnud uuesti tagasi ette ja isegi peale kohvilonksu võtmist. Vaevalt nad desovad alati peale maski välispinna puutumist või enne karbist uue maski võtmist käed korralikult ära. Vaevalt ei leia nende inimeste autodest mitte ühtegi kasutatud maski. - Reaalsuses lasevad samamoodi nagu ülejäänud Eesti 99% , et taskust läheb esimene ette juhtuv lapp ette ja kui prügikasti käepärast pole siis taskusse tagasi. See ülejäänud 1% lihtsalt ei kanna maske.


"Maskipühakud"? Elementaarne käte ja hammastepesu teeb siis "kätepesupühakuks" või "hambaharjapühakuks"? Kas härra oma ülevõlli-võrdlustega pisut üle ei trolli? Hügieen on elementaarne ja mul on siiani raskusi uskumisega et leidub täiskasvanud inimesi kes laste kombel jonnivad. Lihtsalt "ma ei taha käsi pesta" asemel kuuleb "ma ei taha maski ette panna". Enese ja teiste kaitse on elementaarne akf mart69x. Nii kuidas tahad et Sinusse suhtutakse, suhtu teistesse. See kas keegi "aeg-ajalt millegi vastu eksib" on samuti mõttetu trollimine, oluline on et käitutaks õigesti enamus aega. Ainult naised tuletavad mineviku "patte" meelde veel 20+a hiljem ja ei andesta ka üksikuid eksimusi, ära ole peast naine. Või laps.


Minu träni mida ma kasutan (või olen kasutanud) viimase kahe aasta jooksul. Kolmas 3M ja lapse mask on linnakorteris.
Pilt

Kokku on kasutatud kahe kasti jagu filtreid. Kinnitusid 3M maski külge 3D printeriga valmistatud 3M bajonettkinnituse ja NATO keerme adaptriga. Scotti omad tulid kõige odavamad (ca 5eur tk), kuna 3M ostsis Scotti ära, siis neid enam ei leia, kasutan 3M originaale kuni Drägeri omad postiga kohale jõuavad. 3M omi müüb Tamrex. Ühel maskil on väljalaskeklapp suletud ja sisselaskeklapp eemaldatud, õhk käib mõlemas suunas läbi filtrite. Kasutan vastavalt vajadusele.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

Exitus kirjutas:
Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Akf Kriku: mina julgen selle välja öelda. Võn kihla vedada, et siinsed kritiseerijad ei ole ise kindlasti sellised pyhakud nagu välja lasevad paista ning aastavahetust yksi või ainult pereringis ei pea, sama ka jõulude puhul ning käivad ka muul ajal sõpradel kylas.
Jajah, tüüpiline vabandus - küll kõik teised ka...

Naisepeksjad ja vargad räägivad täpselt samamoodi.



Tegelikult käivad ju kõik.

Akf Kriku.. ütle ausalt mitu tuttavat sul on kes istuvad valdavalt sotsiaalses isolatsioonis, panevad ette iga kord uue ühekordse maski või hooldavad regulaarselt mitmekordset?
See nö eriolukord on nii kaua kestnud juba, et inimestel on valdavalt ükskõik juba sellest.
Kriku asemel võin öelda et minu vanemad näiteks, 3x vaktsineeritud, toitu ostavad e-kauplusest võ siis saab ise viidud (ukse taha), haruharva väljas liikudes (arsti juurde näiteks, ses vanuses pole pääsu) kannavad FFP2 maske jne. Paar muud tuttavat või inimest on ka sarnased. Kuidas see on mõjutanud nende emotsionaalset seisundit ei hakka parem kirjeldama, virtuaalsuhtlus läbi skype, isegi kui ekraaniks on 60 tolline telekas, olukorras kus reaalset parenemist näha pole tekitab teinekord suurema masenduse.

Ja nad kõik on vaktsiiniusku, kõrgharidusega, ja teavad ka seda et vaktsineerimine ei anna garantiid praeguste tõenäosusnäitajate korral. Ja on end piltlikult mõistnud vabatahtlikkku vangistusse ajal kus muu ühiskond pärast süste süüdimatult lillutab.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

Sa kas kohaned situatsiooniga või "keerad ära". See on individuaalne. Aga kellegi vaimse seisundi säilitamiseks nõuda kilehäälselt kellegi teise elu-tervise ohustamist.. :roll: Mis on siis moraalselt õigem?


Dr.Sci kirjutas:Ja nad kõik on vaktsiiniusku, kõrgharidusega, ja teavad ka seda et vaktsineerimine ei anna garantiid praeguste tõenäosusnäitajate korral. Ja on end piltlikult mõistnud vabatahtlikkku vangistusse ajal kus muu ühiskond pärast süste süüdimatult lillutab.

Asi pole "usus". Kas sa usud faktipõhist teadust või pigem mingit Vasjat feissbookis? Teaduslikult on vaktsiinide efektiivsus tingimustel A,B,C kinnitatud, seal pole midagi "religioosselt uskuda" nagu Te üritate meile sisendada. Või äkki on nutiseadmed ka "maagia", mitte teadus?
Turist 47
Liige
Postitusi: 4370
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

aht0 kirjutas:Sa kas kohaned situatsiooniga või "keerad ära". ....

"Ära keeramiseks" nagu head põhjust ei ole.
See, et mõni üritus, pidutsemine jääb ära ja teises kohas on kokku lepitud piirangud või nõudmised ei peaks, vähemalt täiskasvanuid, moraalselt "laostama", kahjustama.
Alati jääb võimalus, "aeg maha võtta" ja enda jaoks asjad ise läbi mõelda või umbes nii.
Lastel on ehk keerulisem, aga usun, et vanemate eeskuju ja vajadusel abi ei ole vanemate jaoks ületamatu probleem.
.... Või äkki on nutiseadmed ka "maagia", mitte teadus?

Enda eest rääkides, siis nii mõnedki lihtsamad "nutiseadmed" on minu jaoks "maagia"- saan aru, et ei saa kohe üldse aru :oops:
Viimati muutis Turist 47, 19 Dets, 2021 13:35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Exitus kirjutas:Akf Kriku.. ütle ausalt mitu tuttavat sul on kes istuvad valdavalt sotsiaalses isolatsioonis, panevad ette iga kord uue ühekordse maski või hooldavad regulaarselt mitmekordset?
Mina oma tuttavate eraelu ei jälgi ja kokku saan nendega praegusel ajal väga harva, nii et päris ausalt ei tea.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

aht0 kirjutas:Sa kas kohaned situatsiooniga või "keerad ära". See on individuaalne. Aga kellegi vaimse seisundi säilitamiseks nõuda kilehäälselt kellegi teise elu-tervise ohustamist.. :roll: Mis on siis moraalselt õigem?


See kes end ohustatult tunneb võtabki tarvilikud meetmed kasutusele. Minulgi on selline 3M mask ja lisaks ka 3M gaasimask mis silmad samuti ära katab. Viirus tuleb ka lābi silmade lahinal sisse. Eestis neid vist kasutada ei tohi sest sellised maskid filtreerivad ainult sissehingatavat õhku. Kasutanud olen neid kahe aasta jooksul vast 3-4 korda sest ülejäänud juhtudel on ohuhinnang piisavalt madal olnud. Soomlaste seniste soovituste järgi tuleb maski kanda siis kui ei suudeta hoida kaaskodanikuga 2 meetrist distantsi. Eelkõige on maskid laiatarbekasutuses ūhistranspordis, kaupluses kui sinna minnakse tipptunnil rinnaga teed rajama jms. Kui suudetakse hoiduda teisel seljas elamisest siis maskil erilist mõtet pole. Vaieldav on ka see kas tal üldse tavakasutuses mõte on kui meenutada Läti viimast koroonapuhangut ja sealset maskikohustustust.
Täisskafandris võib samuti linnas ringi käia kui keegi ise huvitatud on. Euroopalik tolerantsus aktsepteerib ka seda kuid täiesti vale on niisuguseid meetmeid kellelegi peale suruda
- teadmata üldse selle isiku käitumismustrit.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnistus

Postitus Postitas Chupacabra »

Ma saan väga hästi aru miks Herem sellise otsuse tegi. Tema vaatas asja oma kitsa mätta otsast. Aga ma mäletan seda aega kui räägiti et 60-70% vaktsineerimist annab karjaimmuunsuse. KV 90% oli tublisti üle selle. Kas selle viimase 10% taga ajamine on kogu seda kisa väärt?
smr
Liige
Postitusi: 871
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas smr »

Che Latino kirjutas:Varro, sa näed aga ei tulista!
Kõik ilma maskideta, ühel õllepudel ka käes. Ma ei usu, et minul niimoodi bussis laulda lubataks.
https://elu24.postimees.ee/7411938/roki ... -goresoerd


Väga konkreetselt on seal alati vaktsineerimistunnistust + IDd küsitud ja mitmeid ukselt tagasi saadetud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

vanahalb kirjutas:See kes end ohustatult tunneb võtabki tarvilikud meetmed kasutusele.
Maskiga kaitsed rohkem teisi kui ennast.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kriku »

Chupacabra kirjutas:Ma saan väga hästi aru miks Herem sellise otsuse tegi. Tema vaatas asja oma kitsa mätta otsast. Aga ma mäletan seda aega kui räägiti et 60-70% vaktsineerimist annab karjaimmuunsuse. KV 90% oli tublisti üle selle. Kas selle viimase 10% taga ajamine on kogu seda kisa väärt?
See 60-70% käis kas esialgse tüve või alfa kohta. Delta puhul on vaieldud (sh. siin teemas), kas karjaimmuunsus üldse saavutatav oli ning üldiselt olid kõik nõus, et kui oligi, siis 90+% pealt. Oomikroni tõttu on see vaidlus muutunud vaid teoreetiliseks.

KV-s on ka inimkontaktid tihedamad kui ühiskonnas keskmiselt.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Pühapäeva hommikuse seisuga on Eestis tuvastatud 329 omikrontüve kahtlusega positiivset proovi, millest 80% on kohalikud juhud ehk omikrontüvi levib riigisiseselt ja väga suurel kiirusel. Terviseamet kutsub inimesi ettevaatlikkusele, oluline on teha tõhustusdoos ja kanda avalikes siseruumides kaitsemaski.
https://www.delfi.ee/artikkel/95434871/ ... l-kiirusel

Suurbritannia teadusnõukoda hoiatas, et enneolematu kiirusega leviva omikrontüvega nakatub iga päev sadu tuhandeid inimesi. Teadlased kutsuvad valitsust üles hiljemalt mõne päeva jooksul tegutsema, vältimaks haiglate ülekoormust. "Mida varem sekkuda, seda suurem on selle mõju," vahendab Bloomberg teadlaste sõnu.

Uue tüvega nakatumise tase on kõrgeim Londonis, teatas valitsust nõustav teadusnõukogu SAGE laupäeval. Halveneva olukorraga seoses kuulutas linnapea Sadiq Khan välja hädaseisundi, mis võimaldab pealinnal koordineerida hädaabiteenuste osutamist, vältimaks nende katkemist üheksa miljoni elanikuga metropolis.

Ilma täiendavate piiranguteta võib igapäevaselt haiglasse jõudvate inimeste arv tõusta vähemalt 3000ni, ütles SAGE. Taolise surve vältimiseks "tuleks väga kiiresti rakendada rangemaid meetmeid," hoiatas nõukoda. Arvestades, et nakatumise ja tõsisemate sümptomite ilmnemise vahel on ajaline nihe, eeldatakse, et veel enne aasta lõppu jõuab Inglismaal igapäevaselt haiglasse umbes 1000-2000 nakatunut. Teadlased märkisid, et mõnede aasta alguses kasutatud piirangute, sealhulgas meelelahutusasutuste sulgemise, tagasitoomine võib aidata nakatumiste arvu oluliselt vähendada.
https://www.delfi.ee/artikkel/95435271/ ... e-koormata
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

Kriku kirjutas:
vanahalb kirjutas:See kes end ohustatult tunneb võtabki tarvilikud meetmed kasutusele.
Maskiga kaitsed rohkem teisi kui ennast.


See oleneb maskist. Enamus parema kaitsevõimega maske , sh akf aht0 toodud pildil olev filtreerivad ainult sissehingatavat õhku ja väljahingatav läheb otse atmosfääri. Ehk teisi see mask ei kaitse. Eestis nõutav kirurgiline mask kaitseb teisi kuid selle kaitsevõime on kuskil bakterite mõõtkavani ja viirus läheb sealt läbi nagu vesi sõelast. Kui kellelgi on tõesti komme pārani suuga avastada on temast küll kasu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist