REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Exitus
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul, 2020 8:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Exitus »

richard kirjutas:Huvitav kui paljud foorumlastest tänases olukorras vahetult enne uue laine plahvatust on muutunud oma käitumist. Kas käiakse üritustel 10+ inimest (sünnipäevad, pulmad jms sündmused)?



Ausalt öeldes ei tea kedagi kes oleks muutnud käitumist. Kõik on vaktsineeritud ja pass taskus , vaksineerimata ja niikuinii kodus . Ühine nimetaja oleks see , et kõigil asjast kopp ees
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »

Madis Reivik kirjutas:Frater mitu korda on sellisele väitele vastatud "rahvastikupüramiid" ? Ja mitu korda sa oled seda ignoreerinud ?


Madalalt vaksitud riikidel kokku on vanureid absoluutarvult enam kui EL-il ja USA-l kokku. EL-il on "kõigest" 27 miljonit 80+ vanuses inimest.
Absoluutarvu ülekaalule vaatamata ei paista see surmade statistikas välja.

Globaalne koroonasuremus pandeemia algusest alates on 0.07% inimpopulatsioonist. Eestil on see x2, paljudel EL-i riikidel x3.
Euroopas elab 9.44% maailma rahvastikust, aga Euroopa annab 46% koroonasurmadest praegu.
Mina seda seletada ei oska, ausalt; kui keegi oskab seda, st rahvastikupüramiidi, vaksitust, suremust arvandmetega väljendada, oleks huvitav.

Viimased 7 päeva - globaalselt on registreeritud 42409 koroonasurma.
Nendest:
Euroopa: 19708 surma; populatsioon 747 636026 e 0.026% elanikest lahkus koroonaga
P-Ameerika: 11695 surma; populatsioon 368 869647 (P-Ameerika surmadest 10425 USA) e 0.0032% elanikest lahkus koroonaga
L-Ameerika: 2063 surma; 653 962331 e 0.000315% elanikest lahkus koroonaga
Aasia: 6963 surma; populatsioon 4 641 054775 e 0.001% elanikest lahkus koroonaga
Okeaania: 87 surma; populatsioon 42 677813 e 0.0002% elanikest lahkus koroonaga
Aafrika: 1893 surma; populatsioon 1 340 598147 e 0.00014% elanikest lahkus koroonaga

Edit: Euroopa all statis on ka suure rahvaarvuga Venemaa ja muud EL välised riigid; ma ülal rääkisin EL-ist; kui vaja, teen eraldi andmed EL-i kohta, aga see ei muuda proportsioone.
Viimati muutis Frater Redox, 08 Jaan, 2022 15:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Frater, kuidas neid numbreid seletad?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Frater Redox kirjutas:Euroopas elab 9.44% maailma rahvastikust, aga Euroopa annab 46% koroonasurmadest praegu.
Mina seda seletada ei oska, ausalt; kui keegi oskab seda, st rahvastikupüramiidi, vaksitust, suremust arvandmetega väljendada, oleks huvitav.
Võib olla lihtlabane andmekvaliteedi / statistika usaldusväärsuse probleem.

economist_excess_deaths.jpg
viewtopic.php?p=672676#p672676
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »

Some kirjutas:Frater, kuidas neid numbreid seletad?


Just ütlesin, et ma ei oska neid seletada. Vaatamata sellele, et ma olen otsinud liigsuremust, haigalte voodikohti per elanik riikide kaupa jne.
Sama nagu ma olen kordi siin foorumis üritanud lahata Rumeeniat - ta on suure suremusega elanike arvu kohta, vaksimata, aga mingitel hetkedel, ka hiljuti, väikseima nakatumisega ja surmad on hetkel EL-i kohta alla keskmise, viimases kolmandikus, laine tuli, läks ... omikroniga sealsed elanikud vast ei vaevu testima minema.

Liigsuremusest rääkides - 2021 oli kole, koroonanr-eid me teame, aga millesse need ülejäänud, keda oli rohkem, surid? Eestis siis. Kui stat lõplikuks saab, siis võib lähemalt vaadata, esialgu on näha suurt hüpet südame- ja veresoonkonna kui nagunii peamise surmapõhjuse osas ja seda ligi 300, kes suvel kuumaga läksid, me teame juba. Kas see mittekoroonasurmade häiriv kasv on põhjendatav häiretega plaanilises ravis - võib-olla.
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »

Kriku kirjutas:
Frater Redox kirjutas:Euroopas elab 9.44% maailma rahvastikust, aga Euroopa annab 46% koroonasurmadest praegu.
Mina seda seletada ei oska, ausalt; kui keegi oskab seda, st rahvastikupüramiidi, vaksitust, suremust arvandmetega väljendada, oleks huvitav.
Võib olla lihtlabane andmekvaliteedi / statistika usaldusväärsuse probleem.


Anna andmeallikad, mis tõendavad vastupidist; mul läheb väga kaua, et kõik algallikad ära linkida, need on erinevate riikide terviseametid või sellega võrdsed asutused, aga kui keegi tahab, et ma selle linkimise ette võtan, siis saab tehtud.

Edit: saab lihtsamalt
Worldomeeter annab ilmselt umbes-täpselt samad andmed, mida ma kajastasin. Tuleb lahti võtta vaid "source" mis viitab, kust worldomeeter oma andmed korjab; Eesti puhul jõuabki otse Terviseameti lehele, muude riikidega suht sama. Knock yourself out.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Frater Redox kirjutas:
Some kirjutas:Frater, kuidas neid numbreid seletad?

Kas see mittekoroonasurmade häiriv kasv on põhjendatav häiretega plaanilises ravis - võib-olla.
kui julgelt on viimase kahe aasta jooksul vanurid oma hädadega perearsti tülitanud? Vahepeal oli juba retseptide pikendamine häiritud. Lisa sinna juurde suht laialt levinud suhtumine "pole mul häda midagi veel, saan hakkama küll, perearstil niigi kiire" lisaks see suurenenud jooksutamine testimiste ja arstide vahel liikumises. Arvestades et 2021 surmad sisaldavad ka 2020 aasta tegemata jäämisi. + Plaanilise/ambulatoorse ravi defitsiit. :dont_know:
Tõenäoliselt korjame selle pandeemia " vilju" veel aastaid hiljem.
Ka siin teemas palju läbi käinud, et haigusega ei ole ohustatud vaid kopsud. Üsna lihtne on surma põhjus määrata. Covidi põhjustatud lämbumisega. Edasi tuleb covidi põdemise varjatumad hädad.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Frater Redox kirjutas:Anna andmeallikad
Viitasin ju ülal enamsurmade graafikutele, mis näitavad hoopis teist pilti?
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Chupacabra »

Ümardatult on sel aastal 1000 surma rohkem kui eelmisel (2021).

Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri juhi Gleb Denissovi sõnul annavad suurema panuse surmade statistikasse COVID-19 ja vereringeelundite haigused, kuid tänavust statistikat on oluliselt mõjutanud ka tavapäratult kuum suvi. "Palavad ilmad põhjustavad krooniliste haigete surma,“ ütles Denissov.

https://www.aripaev.ee/suur-lugu/2021/1 ... nna-ei-saa


Eraldi teema on, kas inimene suri koroonasse või koroonaga? Meil pannakse kõik koroona arvele.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Enamsurmad selle poolest ongi hea näitaja, et annab klassifitseerimisvigade kontrollimise võimaluse.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Chupacabra »

Ma kindlalt väita ei saa aga oletan et 2021 oli ka palju enamsurmasid tingitud plaanilise ravi ärajäämisest. Sügisel mingi hetk öeldi, et ära on jäänud 20 000 plaanilist ravi juhtu.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4371
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Küprose terviseminister ütles täna, et nad on avastanud Delta ja Omicroni hübriidi. https://cyprus-mail.com/2022/01/08/coro ... in-cyprus/

Deltacroniks nimetatud uus variant sisaldab Delta variandi geneetilist tausta koos mingite Omicroni mutatsioonidega.
Uue asja esinemissagedus on kõrge/-m haiglaravil viibijate seas.
WHO nädalavahetusel telefonile ei vasta, seega on see praegu Küprose siseasi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Kuidas see lugu oligi, et taheti saada suur rahulik mesilane, kes toodab palju mett...?

Selleks ristati suured rahulikud Aafrika mesilased, kes tootsid vähe mett, ja väikesed tigedad Ladina-Ameerika mesilased, kes tootsid palju mett.

Lõppes teadagi kuidas :|

Loodetavasti see niinimetatud hübriid on oomikronist viletsam levija.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4371
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Kriku kirjutas:Loodetavasti see niinimetatud hübriid on oomikronist viletsam levija.

Võimalik, et ongi miski niru hübriid - isegi Juudid ei vaevu kajastama, nad on muidu, tavaliselt, suht esimesed.
Küprose teadlased olla erutatud, aga ise näen ainult pealkirju, seda ka osaliselt. Seal maal uudis suuresti tasuline

Saksa tervishoiuministri Karl Lauterbach poolt jõuline avaldus. Lihtne lugeda ja on arusaadav https://www.dw.com/en/germany-needs-jab ... a-60366926
Zuslik
Liige
Postitusi: 519
Liitunud: 14 Mär, 2008 23:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Zuslik »

Chupacabra kirjutas:Ma kindlalt väita ei saa aga oletan et 2021 oli ka palju enamsurmasid tingitud plaanilise ravi ärajäämisest. Sügisel mingi hetk öeldi, et ära on jäänud 20 000 plaanilist ravi juhtu.
Kui oleks liigsuremus ärajäänud ravi tagajärg peaks see graafikus ühe lainena tõusma - aasta selleks tundub veidi lühike, et ta mitu korda jõuaks üless/alla käia. https://www.stat.ee/et/avasta-statistik ... statistika
Samas suremuse laine tõusud kattuvad eelmise aasta Covid lainetega- väljaarvatud see paarinädala järsk sakk jaanipäeval ja peale seda. Muidugi võib põhjuseks olla ka see, et tõesti arstiteenuse kättesaadavus vähenes niipalju, et need inimesed kes lähevad tohtri juurde vaid siis kui "surm silmees" ei pääsenudki enam piisavalt kiiresti löögile !
Tahad joosta õpi kõigepealt käima !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist