REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
taavi013
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 14 Veebr, 2021 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas taavi013 »

Kriku kirjutas:
Harald Hirmus kirjutas:Haigestuvad ju nii vaktsineeritud, kui ka vaktsineerimata
Taaskord sama loogikaviga: väide on kvantifitseerimata. Vaktsineeritud haigestuvad palju harvem, nagu teemas juba sadades postitustes öeldud.

Ma kvantifitseerin siis ära. Allpool olev pilt annab aimu absoluutsest riskist, mitte suhtelisest. Mingi ajaühiku jooksul ei haigestu sugugi mitte kõik vaid osa inimesi. Veel vähem haigestub neid, kes on vaktsineeritud. Vaktsiini efektiivsus 95% ei tähenda mitte seda, et 95% ei haigestuks. Vaid seda, et võrreldes tavatingimustega haigestub 95% jagu tavatingimusest vähem ehk 20 x korda vähem (siin siis see suhteline risk).

Konkreetsed numbriud graafikul pärinevad Pfizeri vaktsiinikatsetuse andmetest. Mõne teise katse juures võivad olla mõned teised numbrid.

Allikas: https://blog.ephorie.de/covid-19-vaccine-95-effective-it-doesnt-mean-what-you-think-it-means
Manused
vaktsiini_moju.png
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Harald Hirmus kirjutas:
Kriku kirjutas:
Harald Hirmus kirjutas:Mis moodi on turvakostüümides vaktsineerimata inimene ohtlikum, kui turvakostüümides vaktsineeritud?
Turvakostüüme kantakse ju ainult koroonaosakonnas. Seal polegi vaktsineerimata töötaja haigetele ohtlik, sest haigetel juba on koroona. Küll aga on haiged temale ohtlikud.


Kas see mitte inimese enda ohutuseriski teadvustamise asi ei ole, kas saab haiguse või mitte? Haigestuvad ju nii vaktsineeritud, kui ka vaktsineerimata, miks siis vahet tehakse?


Jus kuulasin raadiost Isa-Tallinna haigla koroonaosakonna juhataja intervjud - neil on vaktsineerituid vaid 10-12% haigetest, kuigi sinu loogika järgi peaks vähemalt pool, kui mitte rohkem olema
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Paistab, et Harald saadeti homseni puhkama, nii et dialoogi siit ei paista. Kui just teda QR-koodi vastaste grupist tuvastada ei õnnestu.
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Some kirjutas:Paistab, et Harald saadeti homseni puhkama, nii et dialoogi siit ei paista. Kui just teda QR-koodi vastaste grupist tuvastada ei õnnestu.

Jah, ma olin mingi aja arvuti juurest ära, siis tuled koju ja loed seda pasteeti ja käsi haarab kabuuri järele
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas alari »

Harald Hirmus kirjutas:
Kriku kirjutas:
Harald Hirmus kirjutas:Mis moodi on turvakostüümides vaktsineerimata inimene ohtlikum, kui turvakostüümides vaktsineeritud?
Turvakostüüme kantakse ju ainult koroonaosakonnas. Seal polegi vaktsineerimata töötaja haigetele ohtlik, sest haigetel juba on koroona. Küll aga on haiged temale ohtlikud.


Kas see mitte inimese enda ohutuseriski teadvustamise asi ei ole, kas saab haiguse või mitte? Haigestuvad ju nii vaktsineeritud, kui ka vaktsineerimata, miks siis vahet tehakse?

Haigestuvad ja levitavad vaktsineerimata ja vaktsineeritud inimesed erinevalt. Nakkushaiguste puhul on tähtis ka see teiste nakatamise pool, millega sa üldse ei arvesta.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart69x »

Olen ka kuulnud, et kui saad Covid nakkuse vaktsineerimata inimese käest siis suure tõenäosusega lõpetad haiglas ning halvemal juhul on lõppvaatus letaalne. Kui läheb õnneks ja õnnestub Covid nakkus saada vaktsineeritud inimese käest siis reeglina haigustunnused puuduvad või on äärmiselt kerged, haiglaravi vajadus on äärmiselt erakordne ning letaalsuse võib põhimõtteliselt välistada.
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9151
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kilo Tango »

mart69x kirjutas:Olen ka kuulnud, et kui saad Covid nakkuse vaktsineerimata inimese käest siis suure tõenäosusega lõpetad haiglas ning halvemal juhul on lõppvaatus letaalne. Kui läheb õnneks ja õnnestub Covid nakkus saada vaktsineeritud inimese käest siis reeglina haigustunnused puuduvad või on äärmiselt kerged, haiglaravi vajadus on äärmiselt erakordne ning letaalsuse võib põhimõtteliselt välistada.


See on sulaselge idiootsus. Arukas inimene sellist jama ei levita.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2644
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

See veelahe - vaktsineeritud vs vaktsineerimata on juba olemuslikult vale.
Kui alustada puhtalt lehelt siis vaktsineerimine on ohutum kui lābipõdemise valimine. Kui aga keegi juba on läbi põdenud ja ellu jäänud siis on ta kaitstud vähemalt sama hästi kui vaktsineeritu. Olenevalt nüüd teadustöö tellijast , mõne autori arvates paremini, mõne arvates halvemini aga põhimõtteliselt on nad võrdsed.

Vaktsineerimata isik võib olla haiguse läbi põdenud ja mingit erisust võrreldes vaktsineerituga ei ole. Üks mõõdik on antikehad veres ja igasuguseid piiranguid saab kehtestada vaid antikehade olemasolu või puudumise baasil. Mitte vaktsineerimise või selle puudumise alusel.

Kes näiteks Objektiivil vahel silma peal hoiab siis seal uudis täna tegi Tallinna Halduskohus ka vastava määruse .
See on suures plaanis sama asi mida ma varemalti olen maininud et mingit mõtet pole läbipõdenut vaktsineerida. On küll soovitatud et võiks teha ainult ühe süsti ja lugeda ta vaktsineerituks. Diplomaatiliselt väljendades selle kohta - hüpoteetiline kasu ei kaalu üles tekkida võivat kahju. Ehk, kui oled kolli maha löönud siis ära kunagi kummardu ta kohale et veenduda kas ta on ikka surnud.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15569
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Fucs »

Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskus (ECDC) soovitab karmistada meetmeid Balti riikidest, Rumeeniast ja Saksamaalt pärit reisijatele.
https://www.err.ee/1608364002/ecdc-soov ... -elanikele
Kivitorris
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Apr, 2021 19:09
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kivitorris »

Väheke vaatamist ja selgitusi Covid-19 teemal immunoloogide suust: https://www.youtube.com/watch?v=qUlH5Zh ... ilallianss
Viimati muutis Kivitorris, 08 Okt, 2021 17:59, muudetud 1 kord kokku.
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Kivitorris kirjutas:Väheke vaatamist, selgitust ning harimist Covid-19 immunoloogide suust: https://www.youtube.com/watch?v=qUlH5Zh ... ilallianss


Ma ei saa võtta tõsiselt ühtegi üritust, kus see isehakanud teadlane Kaari Saarma osaleb
Kivitorris
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Apr, 2021 19:09
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kivitorris »

Vabandust, kas Alar Aab ja Sirje Rüütel-Boudinot ei olegi aktsepteeritavad teadlased??
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3353
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Objektiiv on muidugi tore asi millele viidata.

Kui tõend anda ainult läbipõdenutele siis hakkab lolle rohkem surema, selleks ei pea olema eriteadlane et seda mõista. Neid lolle kes haiget lakuvad leidub Eestiski ja seda tuleb takistada.

Offtopic aga see kuradi objektiiv avaldab ikka uskumatut saasta, mina kui kirjandushuviline tunnen ennast solvatuna https://objektiiv.ee/tom-luongo-duun-on ... n-arganud/
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Kivitorris kirjutas:Vabandust, kas Alar Aab ja Sirje Rüütel-Boudinot ei olegi aktsepteeritavad teadlased??


Tead, ütlen et antud kaasuses ei ole, sest info sellest pressikonverentsist jooksis juba varem läbi ja ma veidi googeldasin, millega need teadlased tegelevad ja mis on nende teadustööde teemad. Need on nii kitsad ja spetsiifilised valdkonnad, et ma ei ole küll 100% kindel, et nad näiteks on päris hästi teavad Covid vastase immuniseerimise kõiki nüansse. Lihtsalt nimetus immunoloog võib olla eksitav antud juhul. Ma pigem ütleks, et antud juhul on teadlasi ära kasutatud oma agenda ajamiseks
parkija
Liige
Postitusi: 1076
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas parkija »

Mul on vist tekkinud vaktsiini kõrvalmõjud / süsti koht öösiti sügeleb hullult , mingi kärn on ka tekkinud , see pigem sellest kratsimisest / , nii et häirib und , teise süsti sain vist 20 juunil .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist