REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas mõni selline probleem ka maailmas on, mida "karmid liigutused nagu liikumispiirangud, ratsapatrullid ja muu taoline" ei lahenda lgp foorumlase meelest? Selgita palun, mida täpsemalt minu kui vaktsineeritud inimese liikumise piiramine haiglate kokkujooksmise leevendamiseks annab?


Antud juhul vist haugud vale puu all, ma pole mitte ratsapatrullide, vaid vaktsineerimata tegelaste igakülgse tagakiusamise poolt.
Ja juba kehtivate piirangute jõulise ja kompromissitu jõustamise poolt.
Mina olen enda poolt kõik teinud, olen vaktsineerinud, kannan korralikult maski ja pean vahet - miks kuradi pärast peab minu elu kannatama mingite vaktsiinivastaste sitapeade pärast?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Naxer
Liige
Postitusi: 257
Liitunud: 28 Mai, 2017 0:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Naxer »

kuido20 kirjutas:
Naxer kirjutas:Lajatatakse mittevaktsineeritutele vast mõned lisapiirangud, kaubanduskeskuste külastamise keeld nt. Sellest hoolimata on okt lõpuks hästi saadud kui 70% kuidagi täis niriseb. Kui siis ka testimise võimalus neilt ära võtta ja veel midagi lisaks leiutada, 100€ präänik nt, saab nov lõpuks ehk isegi 75% peale. Nakatumise trende vaadates on see kõik siiski too little, too late ning hiljemalt kuu aja pärast tuleb riik taas lukku panna.

Swedbank Eesti peaökonomist Tõnu Mertsina FB postitusest
https://www.facebook.com/tonu.mertsina/ ... 4327848184
Eile Lätis otsustatud majanduse sulgemine 3 nädalaks läheb valitsusele maksma hinnanguliselt ligi 200 miljonit eurot. See on ränk löök riigirahandusele. Augusti lõpus prognoosisime Läti selle aasta riigieelarvepuudujäägiks 9% ja valitsuse võla tõusu 49%-ni SKP-st.

See on ülikõva läks ja kas tuleb ka nälg ära talveks kohale ?


Riik laenab selle raha, laenukoormus ja suhe SKP-sse suureneb, olles siiski veel võrdlemisi väike enamike riikidega võrreldes ning longrun muutub sellest üsna vähe. Kriisi algul maaliti meil ka kole pilt kokkukukkuvast majandusest ja näljast. Reaalselt on hoopis boom. Osalt küll inflatsiooniline-raha odavneb, seda enam on laenu võtmine longrun väiksemate mõjudega.
Viimati muutis Naxer, 19 Okt, 2021 11:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Jah aga olukord Lätis näitab ka vältimatu meditsiini kokkukukumise märke. See aga tähendab et tõuseb ka mitte COVID surmade arv.
https://www.delfi.ee/artikkel/94885869/ ... e-piiratud
Kui COVID-isse nakatumine ja haiglaravil olevate patsientide arv vähenema ei hakka, muutuvad vältimatu arstiabi andmise võimalused piiratuks, teatas Läti vältimatu arstiabi teenistuse (NMPD) juht Liene Cipule täna LTV hommikusaates „Rīta panorāma”.

Kasu pikemas perspektiivis on arusaam olukorrast kus leige huvi vaktsineerimise vastu toob piirangud.... Ja leige huvi jätkudes hakkab piirangute tsükkel korduma.
Ehk suudab oma peaga mõtleja need kaks otsa kokku ühendada.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See, kuidas öösel Bergamost sõitsid välja sõjaväe kastikad, mis olid täis laotud laibakotte, on kõigil vist hästi meeles.
Selles olukorras muutuvad igasugu "riigivõlakoormusnäitajad" sügavalt teisejärguliseks.

Pilt
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas wudu »

AMvA kirjutas:
No näiteks
1. Riik ütleb
Hästi, sa usaldad oma immuunsust. Palun, tee oma kulu ja kirjadega testid, uuringud ja proovid, et kas su immuunsussüsteem on ikka nii hea ja kas sul on ACE2 tase piisavalt kõrge. Ja kui testi tulemused vastavad teatud parameetritele ja sa võid tõesti öelda, et sa võid oma immuunsust usaldada, siis saad automaatselt koroonapassi, ilma vaktsineerimata. Ja kui sul teatud parameetrid ei vasta teatud tingimustele, siis saad soovituse vaktsineerimiseks.
See kõnetaks kindlasti palju rohkemaid praegusi vaktsiini vastaseid, kui ükskõik milline muu lahendus, mille eesmärgiks on ainult vaktsineerimine.


Sa ju teqad väga hästi, et nad ei lähe seda testi teema, eriti veel oma raha eest. Nende vastus on, et ma söön küüslauku ja joon põdrasamblateed, järelikult mul ON superimmuunsus.
No ei tea. Tean, et praegune lahendus - ainus võimalus on vaktsineerida, ei tööta enam. Ja nii kaua, kui ainsa võimalusena pakutakse ainult vaktsineerimist, nii kaua midagi ei juhtu. Kui aga pakutakse alternatiivseid võimalusi, siis seda inimesed kasutaks suurema tõenäosusega. Eriti kui näiteks riik maksab uuringud kinni. Ehk siis kasutaks seda raha, mis läheb hetkel ainult vaktsineerimise propagandaks, kasutada selleks, et anda inimestele võimalust uurida, kui hea nende imuunsus tegelikult on. Ja kui vastab teatud tingimustele, siis saab ka koroonapassi ja saab vabamalt liikuda.

Praegu käib ainult survestamine. Soovitatakse lähedastel rääkida ja muu selline. Kui mul keegi lähedane seda üritaks teha, siis ma kas ignoreerin ja kui karikas üle hakab ajama, siis sõiman. "Agressiivsus on asjatundmatu viimane väljapääs "Isaac Asimov "Asum". "Isegi hiir võib kassile kallale minna, kui ta nurka surutakse" Sun Zu "Sõjakunstid".
Ja kui mulle igaltpoolt käiakse sellega pinda, siis tunnengi, et ma olen nurka surutud hiir ja seega asjatudmatu ning agressiivsus tekib siis kergelt.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
kraal
Liige
Postitusi: 661
Liitunud: 02 Mai, 2006 15:11
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kraal »

wudu kirjutas: No ei tea. Tean, et praegune lahendus - ainus võimalus on vaktsineerida, ei tööta enam. Ja nii kaua, kui ainsa võimalusena pakutakse ainult vaktsineerimist, nii kaua midagi ei juhtu. Kui aga pakutakse alternatiivseid võimalusi, siis seda inimesed kasutaks suurema tõenäosusega. Eriti kui näiteks riik maksab uuringud kinni. Ehk siis kasutaks seda raha, mis läheb hetkel ainult vaktsineerimise propagandaks, kasutada selleks, et anda inimestele võimalust uurida, kui hea nende imuunsus tegelikult on. Ja kui vastab teatud tingimustele, siis saab ka koroonapassi ja saab vabamalt liikuda.

Vastupidi, vaktsineerimine on AINUS võimalus mis töötab. Ravi veel ei ole ja niipea ka ei tule. See viirus leiab kõik üles. On ainult aja küsimus millal me kõik sellega kokku puutume ja läbi põeme.
Kui hea on immuunsus ei mängi üldse rolli. Rolli mängivad immuunsuse muud omadused. Immuunsus ei hoia nakatumist ära kui pole õppinud seda viirust tundma. Ehk siis kas immuunsus õpib viirust tundma loomulikult või vaktsineerides. Loomulikult õppides ei tea keegi kuidas organism sellele reageerib.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Võtan minni omaks kui moderaatorid niimoodi otsustavad. :twisted:

Aga...
Täheldan järjekordset igas suunas kusemise tendentsi siin foorumis mis kordub iga kord kui piirangud jälle õhus hõljuvad.

Majandus läheb pekki kui piirangud tulevad.
Haridus läheb pekki kui piirangud tulevad.
Sotsiaalne elu läheb pekki kui piirangud tulevad.
Jne.
:crying:

Noh aga ennetustööle on järjekordselt ka suvest saati soristatud ja need on viljad mis sellisest asjast välja kasvavad.

Vaktsineerisid?
Distantsi hoidsid?
Kontakte vähendasid?
Kaua see mask sul juba kasutuses on olnud?
Miks see nina sealt väljas on?
Kas testisid kui nina nohune oli?
Eneseisolatsioonist pidasid kinni?
Mida oled ise ära teinud selleks et piiranguid ei oleks vaja?

Õige!

Kriku
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vaoinas »

wudu kirjutas:Praegu käib ainult survestamine. Soovitatakse lähedastel rääkida ja muu selline. Kui mul keegi lähedane seda üritaks teha, siis ma kas ignoreerin ja kui karikas üle hakab ajama, siis sõiman. "Agressiivsus on asjatundmatu viimane väljapääs "Isaac Asimov "Asum". "Isegi hiir võib kassile kallale minna, kui ta nurka surutakse" Sun Zu "Sõjakunstid".
Ja kui mulle igaltpoolt käiakse sellega pinda, siis tunnengi, et ma olen nurka surutud hiir ja seega asjatudmatu ning agressiivsus tekib siis kergelt.


Ei ole vaja siin mingit agressiivsust. Piisab sellest, kui vaktsineerimata inimesele jäävad avatud ühiskonna hüved kättesaamatuks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hetkel on selle kättesaadamatuse tagamisega väga suuri raskusi - õige oleks vist öelda, et nõrga kontrolli tõttu on täna vaktsineerimata inimesele saadavad täpselt samad hüved, mis vaktsineeritule.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Kannan maski ja hoian distantsi mitte sellepärast, et kardaksin hirmsasti viirust (minu vanusegrupi vaktsineeritutel kulgeb haigus suht leebelt) vaid sellepärast, et hoida vaktsineerimata inimesi. Huvitav, kas nad ütlevad mulle selle eest aitäh? Või, et korista oma kalts näo eest ja köhi näkku, see nohu mind ei tapa?
Naxer
Liige
Postitusi: 257
Liitunud: 28 Mai, 2017 0:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Naxer »

Kapten Trumm kirjutas:Hetkel on selle kättesaadamatuse tagamisega väga suuri raskusi - õige oleks vist öelda, et nõrga kontrolli tõttu on täna vaktsineerimata inimesele saadavad täpselt samad hüved, mis vaktsineeritule.


Päris nii kindlasti ikka ei ole. Kurtsid ju kinoketidki hiljuti, et pärast covidpassi nõude tekkimist kukkus nende külastatavus ca 40%. Enamus inimesi, kel seda passi pole, ei käi siiski "nahhaalselt reegleid rikkumas" ega soovi erinevatesse söögikohtadesse trügida ning end seal potentsiaalsete vaidluste ja välja viskamisega alandama hakata. Räägin omast kogemusest, mul seda samuti pole, seega ei käi-kui soovin restoranitoitu, tellin koju. Paar korda olen 2 kuu jooksul käinud mõnes kohas, kus võimaldati ka kiirtestimist.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kana tagumik »

Niikui valmised möödas lendas Ratas avaldusega letti : haiglate täituvuse tõsustes on piirangud välimatud. Nädal-paar läheb arvutuste ja arutluste ja rangusega. On ikka vahe küll, kas kehtestada piiranguid a la maskita ei teenindata või pannakse asutus üldse ajutiselt kinni, see viimane pole enam lihtsalt piirang.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Terviseamet tegi koroonatõendi kontrollimisest keelduvale Sparta spordiklubile ettekirjutuse
https://sport.delfi.ee/artikkel/9489841 ... ekirjutuse
"Ettekirjutuse saajat hoiatati, et kohustuse mittetähtaegse või mittekohase täitmise korral kohaldatakse ettekirjutuse saajale sunniraha. Sunniraha ülemmäär on 9600 eurot. Kui ettekirjutuse saaja leiab, et ettekirjutusega on rikutud tema õigusi või piiratud tema vabadusi, võib ta esitada vaide terviseametile. Vaide esitamine ei vabasta vaide esitajat ettekirjutuse täitmise kohustusest. Samuti on ettekirjutuse saajal õigus esitada kirjalik tühistamiskaebus halduskohtule."


Kuidas sellest aru saada? Kas kohtuasja menetlemise jooksul nad peavad sunniraha maksma või siis mitte? Kas maksma peavad ühe korra või siis iga päev? Puudused on ju võimalik samal päeval likvideerida antud juhul.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma käin ka 2-3 korda nädalas kohas, kus tuleb koroonapassi kontrollida või kiirtest teha.
Kuidas seal neid "kiirteste" tehakse, ma juba kirjutasin -minuarust võiks selle pettuse lihtsalt lõpetada.
Aga koroonapassi kontrolliti sisuliselt (st tõmmati nutiseadmesse QR sisse ja seal siis asjatati) ainult üks kord selle aja jooksul, esimesel esmaspäeval, kui see nõue kehtis. Edaspidi on sellele vaadatud üksnes korra otsa (mul on kaasas kiletatud väljatrükk), samahästi oleks võinud selle ise teha või esitada mõne tuttava oma.

See, kus antud kontrollis sõel jookseb, on antivaxikutele ammu teada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Some kirjutas:Terviseamet tegi koroonatõendi kontrollimisest keelduvale Sparta spordiklubile ettekirjutuse
https://sport.delfi.ee/artikkel/9489841 ... ekirjutuse
"Ettekirjutuse saajat hoiatati, et kohustuse mittetähtaegse või mittekohase täitmise korral kohaldatakse ettekirjutuse saajale sunniraha. Sunniraha ülemmäär on 9600 eurot. Kui ettekirjutuse saaja leiab, et ettekirjutusega on rikutud tema õigusi või piiratud tema vabadusi, võib ta esitada vaide terviseametile. Vaide esitamine ei vabasta vaide esitajat ettekirjutuse täitmise kohustusest. Samuti on ettekirjutuse saajal õigus esitada kirjalik tühistamiskaebus halduskohtule."


Kuidas sellest aru saada? Kas kohtuasja menetlemise jooksul nad peavad sunniraha maksma või siis mitte? Kas maksma peavad ühe korra või siis iga päev? Puudused on ju võimalik samal päeval likvideerida antud juhul.


Sunniraha on erinevalt trahvist selline asi, et seda võib määrata korduvalt.
Samas taolise nahhaalsuse eest nagu sai hakkama selle klubi karvakasvanud juht kaamera ees, oleks pidanud sissejuhatuseks selle 9600 ära tegema ja alles siis edasi vaatama, mitte piirduma "ettekirjutusega".

Kui klubi omanikud on taolise mõtteviisiga, siis mingit lauskontrolli seal olema nagunii ei hakka, parimal juhul asendatakse see formaalse tõendi vaatamisega nagu ma eespool kirjutasin.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist