REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40206
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ülalolev info kiirtesti töötamisest klapib pea 1:1 kokku sellega, mida olen ise näinud. Väheste sümptomitega ei näita see kiirtest midagi, selleks peab viiruskoormus olema kõva ehk kurk kähe, palavik üleval ja tatt jookseb. Selliste inimeste kiirtestil olen ise 2 triipu tõesti näinud. Meil kodus aga laps, kel oli veits paha lihtsalt olla ja PCR positiivne, tegi 5 kiirtesti ja null positiivset.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas 2korda2 »

richard kirjutas:Kahjuks see nii on. Minu lapse klassis avastati üks positiivne kiirtestiga. Kõik suunati PCR-i. Tuli 6 positiivset veel.

Minu 14-aastase klassis tuli neljapäeval positiivne välja. PCR-i kedagi teist ei suunatud - kool on esmaspäevast kaugõppel (teistes klassides oli samuti positiivseid). Pühapäeval sai minu oma kiirtestil 2 triipu kätte kuigi sümptomeid polnud (kodus tegime, sest plaanis oli üritus). PCR-i ikka ei suunatud - karantiin (kuivõrd kogu kool on esmaspäevast kaugõppel, siis vahet pole). On vaktsineeritud.
Kokkuvõte: minu peres on tehtud nüüd kokku 8 kiirtesti, viiel korral on tulemus positiivne olnud (neist 2 olid positiivse testi järel tehtud kordused, et kinnitust saada). Varasemad positiivsed said ka PCR kinnituse, viimasega nüüd vaatame, kas või kunas. Kiirteste on erinevaid ja nendega käivad kaasas erinevad juhised. Juhised on järgimiseks. Kui lased üle jala, siis ei pruugigi tulemust saada.
Trummi "3/4 positiivsetest jääb seal leidmata" on järjekordne näide arvudega lahmimisest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40206
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eelmine post on selge näide arvudega eduraporteerimisest.

https://www.delfi.ee/artikkel/95725577/ ... sele-votta

Teadusnõukoda ei paista Keskerakonna hurraapõhiseid "lahendusi" toetavat.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

Laps vahetab elukoha muutusega seoses lasteaeda. Reedel asjade järel käies tuli välja et ta vanas rühmas oli kohal ainult 3 last (rühma suurus pea 30). Ülejäänud tõbisena kodus. Lisaks haige üks ta vanadest õpetajatest. Tartu.
Peeter
Liige
Postitusi: 2589
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

aht0 kirjutas:Laps vahetab elukoha muutusega seoses lasteaeda. Reedel asjade järel käies tuli välja et ta vanas rühmas oli kohal ainult 3 last (rühma suurus pea 30). Ülejäänud tõbisena kodus. Lisaks haige üks ta vanadest õpetajatest. Tartu.
Jah nii on (Tartus). Ja kui keegi on lasteasutuses saanud positiivse, siis ümberolijatele ehk tööalaselt lähikontaktsetele on suunis lihtne: oled süstitud? siis pane edasi. Inimesi on puudu, kellegi töölt ära jäämine võib tekitada suuri probleeme. Ahjaa, teavitage ka lapsevanemaid, et üks õpetaja kukkus eile ära ja tänaseks nüüd on positiivne. Lapsevanemad: tore, et ütlesite. Pidime nädalavahetusel just vanavanemate juurde minema, aga siis lapsi kaasa ei võta. Aga ise küll läheme. Ahjaa, ja lapsed toome kenasti lasteaeda ikka edasi.
Nii palju siis leviku ohjamisest. Ja ei pea lisama enam, et haigestujad (mitte enam "kõigest" nakatunud) on reas õpetajad/kasvatajad kellel 2-3 süsti keres.
Nagu valitsus ütles: selles laines seisab igaüks enda eest ise.
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas 2korda2 »

Kapten Trumm kirjutas:Eelmine post on selge näide arvudega eduraporteerimisest.
Erinevalt sinu postituses olnust on minu arvud pärit päris elust. Loomulikult on see eduraportöörlus - ei lähe ju kokku sinu luuludega.
aht0,
see sind ehk enam ei huvita aga "pea 30" on kaarega üle seaduses lubatu (Koolieelse lasteasutuse seadus, § 7. Laste arv rühmades).
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40206
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Miks sa arvad, et minu näited pole "päris elust" pärit ja on "luulud"? Ja eespool üks kodanik oli veel analoogse kogemusega (kiirtestid ei näidanud, PCR aga küll). Ka luulud?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
gooligan
Liige
Postitusi: 1260
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas gooligan »

siin kõik segamini nagu kört-Pärtli särk. Eeldan, et õppeasutused lähtuvad ikkagi TA poolt kehtestatud reeglitest.

Juba ammu on TA kehtestanud lähikontaktsetele nõuded ning koolidele lihtsustatud karantiinireeglid -
https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/lihtsustatud-karantiin-ja-testimine-koolides

Kui lähikontakt COVID-19 viiruse kandjaga toimus lasteaias või -hoius, üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses, võivad lapsed ja noored, kes ei ole COVID-19 haiguse vastu vaktsineeritud või COVID-19 haiguse läbipõdenud, jääda lihtsustatud karantiini. See tähendab, et:

Lasteaialapsed saavad jätkata lasteaias või -hoius käimist ilma täiendava testimiseta.

Üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses käivad õpilased saavad jätkata kontaktõppes vaid siis, kui täidetakse järgmised tingimused:
Pärast lähikontaktist teada saamist tuleb jääda koju tavapärasesse karantiini ning tegema viienda päeva hommikul antigeeni kiirtesti.
Kui testi tulemus on negatiivne, tohib ta samal päeval ja edasised kaks päeva käia üksnes koolis, osaleda huvihariduses ja noorsootöös. Muud tegevused, kus kontrollitakse COVID-tõendit, nagu kinos, teatris, kontserdil, muuseumis, spaas, kohvikus käimine, on 7 päeva pärast lähikontakti keelatud. COVID-19 sümptomite ilmnemisel tuleb õpilasel jääda kohe koju.
Positiivse testi korral tuleb võtta ühendust perearstiga ning jääda koju. Sellisel juhul lihtsustatud karantiinikord enam ei kehti.
Kui õpilane tuleb reisilt, peab ta neli päeva veetma eneseisolatsioonis. Viiendal päeval saab ta end testida antigeeni kiirtestiga. Kui test on negatiivne ja õpilasel ei ole haiguse sümptomeid, tohib ta edasised kolm päeva minna üksnes kooli ja osaleda huvihariduses, noorsootöös. Kaheksandal päeval eneseisolatsioon lõpeb.
Kui täielikult vaktsineerimata õppija lähikontakt toimub väljaspool üldharidus- või kutsekooli, peab ta vanusest sõltumata jääma karantiini tavapärases korras (7 päeva).
Kui õpilane ei ole nõutud testi teinud, peab õpilane jääma tavapärases korras karantiini (7 päeva).
Kui õpilane on COVID-19 haiguse läbipõdenud viimase 6 kuu jooksul või selle vastu vaktsineeritud, siis ta ei pea karantiini jääma ega sooritama ka PCR testi lähikontaktsuse korral. Küll aga peavad nad jälgima hoolikalt oma tervist, kandma rahvarohketes kohtades maski, vältima mittevajalikke kontakte ning mitte külastama riskirühma kuuluvaid lähedasi.


Ehk inimkeelde tõlgituna - lasteaialapsed ei pea jääma karantiini ka peale lähikontakti, läbipõdenud kooliõpilased ei pea jääma karantiini, vaktsineeritud lapsed ei pea jääma karantiini. 5 päeva + negatiivne test on piisav vaktsineerimata lähikontaktse õpilase jaoks.
Koolidel ei ole kohustust organiseerida lähikontaktsetele kaugõpet. ( https://kriis.ee/haridus-hobid-ja-sport/oppetegevus/koolielu )

---
Ka enne-COVIDi aega vaevasid inimesi tihtilugu viirusnakkused. Kuid 95% juhtudest ei suvatsenud perearst sind veel seetõttu saata nt gripi-testi tegema. Polnud vajadust. Ravitakse sümptomeid.
Kui täna tunned end haigena, siis jääd koju, kui kurk kipitad, leevendad seda, kui palavik sööd tabletti. Omikronil ei ole spetsiifilist ravi.

Jah, kiirtest ei pruugi olla 100% täpne, kuid mis siis?
Asümptomaatiliste avastamine on naguinii loterii ja enamik jääb päris kindlasti märkamata (nagu enne mainisin, et vaid õpilastele tehakse täna süsteemset skriiningut).
PCR-testi ainuke väärtus on selle kasutatavus osadesse riikidesse reisimisel.
Tuleb meeles pidada, et riigile läheb iga PCR-test maksma ca 1 pensionäri kuise elektriarve. Päevas tehakse praegu 10 000+ testi... Ja riik kulutab sellele 100+m EURi aastas.
gooligan
Liige
Postitusi: 1260
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas gooligan »

Kapten Trumm kirjutas:Miks sa arvad, et minu näited pole "päris elust" pärit ja on "luulud"? Ja eespool üks kodanik oli veel analoogse kogemusega (kiirtestid ei näidanud, PCR aga küll). Ka luulud?

Mis sa selle PCR-tulemuse/teadmisega nüüd siis ekstra ette võtad? Tegu võib inimesele olla küll akadeemiliselt huvitava leiuga, laiemalt pole sellega midagi ette teadmisega midagi teha.

Kui inimene on määratud lähikontaktseks, siis peab ta jääma karantiini. Täna on selle pikkuseks 5-7 päeva.
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas 2korda2 »

Kapten Trumm kirjutas:Miks sa arvad, et minu näited pole "päris elust" pärit ja on "luulud"? Ja eespool üks kodanik oli veel analoogse kogemusega (kiirtestid ei näidanud, PCR aga küll). Ka luulud?
Sest sul ei ole andmeid "Eesti koolides" toimuva kohta - nii nagu väitsid. Ma võin suhteliselt enesekindlalt öelda ka, et sul pole andmeid isegi konkreetse kooli konkreetse klassi kohta. Sellise väite esitamiseks peaks sul olema konkreetse klassi kõik testi tulemused - samal päeval tehtud nii kiirtestid kui PCR-id. On äärmiselt ebausutav, et sul sellised andmed oleksid.
Faktikontrolli järeldus: luulu.
Mina ei väitnud, et kõik testid näitavad korrektset tulemust (tootjad ise on toonud veamäärad välja - saad ise lugeda). Tõin välja isikliku kogemuse rõhutades, et see on minu perekonnas - mitte sinu moodi lajates "kõigil on nii". Küll on kindel, et testi üle jala tehes ja/või instruktsioone mitte järgides (näiteks pulgaga ainult õrnalt ninasõõrme serva silitades) on valetulemuste esinemise tõenäosus oluliselt kõrgem.
andrus
Liige
Postitusi: 4358
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas andrus »

Kahtlemata on 2korda2 eduraportöör - selle kindel indikaator on see, et ta ei taha märgata kõikjal ringitöllavaid ukselingilakkujaid.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40206
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis sa selle PCR-tulemuse/teadmisega nüüd siis ekstra ette võtad? Tegu võib inimesele olla küll akadeemiliselt huvitava leiuga, laiemalt pole sellega midagi ette teadmisega midagi teha.


Suhtun kiirtestide põhjal millegi väitmisse suure-suure skepsisega. Kui tööl nt annab keegi kiirtesti negatiivse tulemuse, siis ei tähenda see, et oht puuduks.
Ka olen ma sellesse kooli kiirtesti-värki algusest peale skeptiliselt suhtunud. Kontaktõpe ja vaimne tervis koolis on küll tore, aga kes mõtleb nende lapsevanemate vaimse tervise peale, kes elavad nagu pommi otsas, osad neist võibolla ei saa 7 päeva kodus pikutada, sest nende tööd keegi ära ei tee ja töö võib olla paljudele vajalik?

Ametlikus propagandas aetakse asja väga ühekülgselt, ikka õppetulemused ja vaimne tervis, täiesti süüdimatult lastakse üle aga vanema, tööl käiva põlvkonna huvidest, sa võid ju tööl isegi maskis istuda, aga kes garanteerib, et sulle õhtul koolist midagi koju ei veeta?
Viimati muutis Kapten Trumm, 25 Jaan, 2022 13:52, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40206
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

2korda2 kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Miks sa arvad, et minu näited pole "päris elust" pärit ja on "luulud"? Ja eespool üks kodanik oli veel analoogse kogemusega (kiirtestid ei näidanud, PCR aga küll). Ka luulud?
Sest sul ei ole andmeid "Eesti koolides" toimuva kohta - nii nagu väitsid. Ma võin suhteliselt enesekindlalt öelda ka, et sul pole andmeid isegi konkreetse kooli konkreetse klassi kohta. Sellise väite esitamiseks peaks sul olema konkreetse klassi kõik testi tulemused - samal päeval tehtud nii kiirtestid kui PCR-id. On äärmiselt ebausutav, et sul sellised andmed oleksid.
Faktikontrolli järeldus: luulu.
Mina ei väitnud, et kõik testid näitavad korrektset tulemust (tootjad ise on toonud veamäärad välja - saad ise lugeda). Tõin välja isikliku kogemuse rõhutades, et see on minu perekonnas - mitte sinu moodi lajates "kõigil on nii". Küll on kindel, et testi üle jala tehes ja/või instruktsioone mitte järgides (näiteks pulgaga ainult õrnalt ninasõõrme serva silitades) on valetulemuste esinemise tõenäosus oluliselt kõrgem.


Kui sa antud teemat kriitikameelega oleksid lugenud, siis kiirtestivärki skeptiliselt suhtujaid (oma eluliste kogemuste põhjal) on siin kaugelt rohkem kui edu-optimiste. Kui aga motiiv on ametkondlik eduraportöörlus, siis muidugi, kiirtestid töötavad 100% ja Liina Kersna on lõpliku tõe kandja :wall:

Seda kuidas lapsed seda testi tegelikult teevad, tean ma hästi. Ja kui mul oleks vaja kontrollijat lollitada, saaksin sellega kenasti hakkama. Vanem laps näitas mulle netis ühte õpetust "kuidas saada negatiivne kiirtest". Senikaua kui see "testimine" toimub kodus, ei saagi seda muuks nimetada kui pettuseks.

Mul on kolm "kiirtestitavat" last kodus, kujutan ette, kuidas see "testimine" käib ja mis on selle usaldusväärsus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Koolid on erineva käitumisega. Mo lastel pole dets.-jaan. ühtegi distantsil õppimise päeva olnud. Vahel vaid 4…5 last klassis. Lapsevanema tekib korralik ahastus hariduse kvaliteedi suhtes. :(

Ps. Kui kiiresti pos. tulemus eeldab vähemalt tatist nina ja palaviku siis no millisel moel peaks ok olema selle süsteemi tagasi toomine söögikohtadesse jne?
Või mis selle mõte siis oleks?
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3349
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Mina olen saanud koolist teateid a la laupäeval, kus teatatakse et möödunud kolmapäeval oli õpetaja positiivne.

Nii et mis mõte sel kiirtestimisel on ?

Hariduse kvaliteet kannatab distantsõppega kindlasti rängalt. Matemaatikahinded keskkooliõpilase klassiõdedel-vendadel kukkusis 1-2 punkti võrra, kahed kolmed. Keskkoolitasemel matemaatika ei ole ka kahjuks keskmisele lapsevanemale jõukohane. Füüsika samamoodi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 20 külalist