REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
OLAVI
Liige
Postitusi: 1659
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas OLAVI »

Turist 47 kirjutas:
OLAVI kirjutas:Üks tähelepanuta jäänud artikkel Portugali kohta....
"Pärast poliitikute nurjunud katset vaktsineerimiskampaaniat ise juhtida, usaldati see sõjaväe hoolde. Kampaania etteotsa asus viitseadmiral Gouveia e Melo,...
"Ta käitus, nagu oleks sõjaseisukord ja kui panna sinna juurde meedia ja poliitikute tugev keelekasutus, tekitas see tunde, et meil pole viiruse hirmus muud valikut kui kuuletuda,"...

Üks ebatavaline otsus, mida tauniti, oli :
Saatis ajakirjanikud, kaameratega haiglatesse, kus siis reaalajas salvestati inimeaste reaalset olukorda, koos meditsiiniinimeste emotsioonitute kommentaaridega.
Isegi, mingid nö. "ekskurssioonid" toimusid, et olukorda näha ja reaalselt aru saada.
Portugali näide tegutsemisest on muidugi väga erandlik. Eesti oludes, on kellegi sundimine millekski, pea võimatu.
Samas, Portugali viitseadmiral on pensionil - kui kalliks, mõneks nädalaks Tema palkamine ikka läheb, või umbes nii.

Siinkohal on oluline vahe, "sundimisel" ja "teadvuse avardamisel, et muuta käitumist".

Kuigi liiklusrikkumisi (kiiruseületamisi) on läbi aegade püütud erinevate sunnivahenditega edutult piirata, siis kõige mõjuvam on isiklik viibimine intensiivravi osakonnas ja näha sinna sattunud "kaaskihutajaid" vaevlemas.
Mõnedes maades on edukalt kasutatud sellist praktikat kihutajate ohjeldamiseks.
(Omal on õnnestunud viibida kõigis haigla osakondades seoses töökohustuste täitmisega ja nähtu pärssis oluliselt ülemäärase kihutamise soovi.)
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3342
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Mul on vastus olemas - meeleheitlik soov eristuda, seejuures muidugi mitte vaeva nähes.
Jube raske on olla punkar või black metallist, vaja bändi teha, raha pole jne jne. Aga kui oled lihtsalt avalik loll, siis saad tähelepanu tasuta ja ei pea pead vaevama.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Kriku kirjutas:Nojah, aga mille kuradi pärast nad koroonat samamoodi ei karda? Mille põhjal valivad, mida karta...?

Statistika põhjal ilmselgelt mitte, aga mille põhjal ometi?


Minu tuttavad vakstiinivastased argumenteerivad, et nendevanused põevad seda haigust kergelt. Aga vaat vaktsiinist tüsistusi saanuid olevat terve tutvusringkond täis. Vahel tunne, et ma olen ainus õnnelik vaktsineeritu nende tutvusringkonnas.
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »


Kui vaktsineerida ei taha, siis alati võib minna riiki, kus piiranguid pole ja oodata kuniks Eestis piirangud maas. Näiteks Taani või Norra vms riik. Seal palgad ka paremad ;)
Mis kataklüsme puudutab, siis nuh - Pronksiööga saime toime, venelasi oli tollal siiski rohkem kui praegu antivaxereid.


Ma ei pea silmas massirahutusi, vaid nt olen ma töö tõttu kursis Eesti jaekaubanduse tarneahelatega ning kaupluste eluga.
Isegi sellistel suurtel tegijatel nagu Fazer või Eesti Pagar oli vesi ahjus autojuhtidega juba enne igasugust Covidit, tavainimesele ehk tõesti ei paista välja kui leib 2h hiljem poodi tuleb ja kord kvartalis üldse tulemata jääb. Sama poe personaliga - me paneme uksed kinni kui neilt vaktsineerimist nõuda.
Enne peaks lahendus ja puhver olema, muidu avastame end "kohe on matt" seisust; ja mina tunnen vaid jaekaubandust. samas olen kindel, et sama porbleemi ees on paljud sektorid.

Peaks vist igaks juhuks ära mainima, et olen nii läbi põdenud, kohe esimese laksuga märts 2020, kui ka vaktsineeritud ja pooldan seda kahel käel, kuid töiselt tulebki igapäevaselt malemõistatuste ja vangerdustega tegeleda, et midagi päris lõhki ei ajaks ja marketid kliendi jaoks võimalikult harjumuspäraseks jääks.
Tarneahelate probleemid on nagunii tekkimas + ca 10% hinnatõus jõuludeks, ei ole lahmimisruumi. Isegi kui tahaks.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kana tagumik »

Tüüpiline, oli elurõõmus naine, sai vaktsiini, suri ära. Arst kirjutas selle 60sele naisele diagnoosiks kahepoolne kopsupõletik. Ei mina usu, vaatamilline suvi on (st hilissuvine post), milline kuumus, kust see kopupõletik tulla sai ?

Sellisel tasemel argumendid tulevad.

( et kopsupõletik on põletikuline haigus, mis on eriti haavatav viirusnakkustele ja tahaks kiiresti antibiotsi saada, mitte hambad ristis soomes edasi tööl käimist, seda ei teata ja ei viitsita endale selgeks teha, lihtsam on vaktsiini süüdistada).
Viimati muutis kana tagumik, 21 Okt, 2021 12:26, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Jah usun ka, et 60+ vaktsiineerimata elanikkonna peamine põhjus on pigem hirmus kui vandenõuteooriates. Nüüd küsimus. Mis selle hirmu allikas on?
Kusagilt tuleb mõjutusi.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36558
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Some kirjutas:
Kriku kirjutas:Nojah, aga mille kuradi pärast nad koroonat samamoodi ei karda? Mille põhjal valivad, mida karta...?

Statistika põhjal ilmselgelt mitte, aga mille põhjal ometi?


Minu tuttavad vakstiinivastased argumenteerivad, et nendevanused põevad seda haigust kergelt. Aga vaat vaktsiinist tüsistusi saanuid olevat terve tutvusringkond täis. Vahel tunne, et ma olen ainus õnnelik vaktsineeritu nende tutvusringkonnas.
Siit joonistub ikkagi välja usupõhine eelhäälestus. Nad on valmis uskuma, et mistahes tervisehäda, mis neid tabab pärast vaktsineerimist, on vaktsineerimise tüsistus, aga ei usu samamoodi koroona kohta.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Frater Redox kirjutas:Ma ei pea silmas massirahutusi, vaid nt olen ma töö tõttu kursis Eesti jaekaubanduse tarneahelatega ning kaupluste eluga.
Isegi sellistel suurtel tegijatel nagu Fazer või Eesti Pagar oli vesi ahjus autojuhtidega juba enne igasugust Covidit, tavainimesele ehk tõesti ei paista välja kui leib 2h hiljem poodi tuleb ja kord kvartalis üldse tulemata jääb. Sama poe personaliga - me paneme uksed kinni kui neilt vaktsineerimist nõuda.
Enne peaks lahendus ja puhver olema, muidu avastame end "kohe on matt" seisust; ja mina tunnen vaid jaekaubandust. samas olen kindel, et sama porbleemi ees on paljud sektorid.

Peaks vist igaks juhuks ära mainima, et olen nii läbi põdenud, kohe esimese laksuga märts 2020, kui ka vaktsineeritud ja pooldan seda kahel käel, kuid töiselt tulebki igapäevaselt malemõistatuste ja vangerdustega tegeleda, et midagi päris lõhki ei ajaks ja marketid kliendi jaoks võimalikult harjumuspäraseks jääks.
Tarneahelate probleemid on nagunii tekkimas + ca 10% hinnatõus jõuludeks, ei ole lahmimisruumi. Isegi kui tahaks.


Vaevalt, et autojuhtidelt keegi töökoha poolt vaktsineerimist hakatakse nõudma. Küll aga maskikandmist kliendi juures. Ise olen samasugune - külastan kliente mask ees, mis siis et vaktsineeritud.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Riigikontrolör Janar Holm
https://www.delfi.ee/artikkel/94925173/ ... -joustatud
Kuid ta lisas viimase juurde olulise aga ehk küsimuse reeglite jõustamisest. „Hädasti oleks vaja, et igasuguseid reegleid ja käitumisjuhiseid jõustataks. Me oleme mõneti riigina tõsiseltvõetavuse kaotanud. Kui teame, et maski on kogu aeg tulnud viimasel ajal kanda, kuid kui seda tegelikult ei tehta, siis on rakse eeldada, et ka järgmised sammud tunduvad inimestele tõsiseltvõetavad,“ osutas ta suurele probleemile.

Holm tõi välja, mis juhtub, kui kehtestatakse reeglid, mida tööle ei panda. „Positiivne on see, et terviseamet ja politsei on tõsisemalt välja öeldud, et hakkavad neid jõustama. See on sama tähtis kui reeglid ise. Muidu satume olukorda, kus arvame, et reeglid ei tööta. Tegelikult reeglid võiksid töötada, kuid neid lihtsalt ei jõustata. Siis teeme valesid järeldusi, lappame uued piirangud peale, kuid neist midagi ei muutu, kui ka nende jõustamisega ei tegeleta.“


Huvitav oleks teada kodanik õiguskantsleri seisukohti antud küsimuses?
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »


Vaevalt, et autojuhtidelt keegi töökoha poolt vaktsineerimist hakatakse nõudma. Küll aga maskikandmist kliendi juures. Ise olen samasugune - külastan kliente mask ees, mis siis et vaktsineeritud.


See on muidugi mõistlik.
Mu vastus oli sinna suunda, et igasuguseid lubasid ei saa tühistada, vähe sellest, et seadused jäävad ette, jääb ka keskmise inimese argielu sinna kõvasti ette ja saab pihta. Lihtsaid ja kiireid lahendusi e veenmismeetodeid kahjuks ei ole.
Viimati muutis Frater Redox, 21 Okt, 2021 13:16, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Lubadega võib hoopis see jama tulla, et lockdowni tingimustes võidakse neid jagavad ametnikud koju saata.
_____
Delfis uudis, et Läti palub rahvusvahelist abi. Haiglad suudavad kokku kraapida 1500 kohta aga lähitulevikus võib vaja minna 4000. Käiku lastakse garderoobid ja koridorid. Aga kuskohast nad personali saavad, sellest ei räägita.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1015
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas davidsoniharald »

Some kirjutas:Lubadega võib hoopis see jama tulla, et lockdowni tingimustes võidakse neid jagavad ametnikud koju saata.


Lubadega seoses on nii, et eksamile saab ainult vaktsineerimistõendiga/läbipõdemistõendiga. Seega ilma vaktsineerimata hetkel endale lube teha ei saagi.

Selle peale üks vaktsiinivastane küsis, et kust ma selle koroona küll saada võiksin? :wall:
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36558
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

davidsoniharald kirjutas:Selle peale üks vaktsiinivastane küsis, et kust ma selle koroona küll saada võiksin? :wall:
Jah, ma olen ka sarnaselt mõtleva inimesega vestelnud.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3342
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Seetõttu peaks lõpetama tõendite jagamise läbipõdemiste korral ja piirduma ainult vaktsineeritutega.
Mingi artikkel oli ka kus pooletoobine "läks haige sõbraga tatti panema" et koroonat saada. Sellisel puhul ei aitaks ei peks ega trahvid...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40131
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Idiootide üks tunnus pidigi olema nõrgenenud enesealalhoiuinstinkt.

PS: see ühiskond, kuhu Varro Vooglaiu taoline sihib, oleks taolised näpuviskajad ammu koonduslaagri gaasikambrisse saatnud :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist