Sõjakoolist piirivalvesse?

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas mart2 »

aht0 kirjutas:
mart2 kirjutas:OT algus.
Kas tõesti saadeti Tartust Sõjakooli lõpetajad Piirivalvesse tööle? Sellist asja ei mäleta... :scratch:
Ja mida see "sõjakooli karastus" koroonaga tegema peaks (või üldse seotud oleks)? :wall:
Ajakirjanikud panevad kohati täitsa pas.a ja siis imestatakse, kust need uhhuud tulevad! :twisted:
Asjast oleks saanud kirjutada normaalse loo, ilma vägisi piirivalvet või sõjakooli ning "karjääri probleemi" sisse segamata.

OT lõpp.


Oli. Pmst kõik EPV ohvitserid (need kes ei saanud kuppe NSVL teenistuse tõttu) tulid EPV'sse Tartu Sõjakoolist kuni Piirivalve oli osa Kaitsejõudude struktuuris.
Ja veebliks tahtjad käisid läbi Meegomäe. Kui EPV reformiti tsiviilstruktuuriks, anti ohvitseridele valida kus soovivad jätkata, siirdus neid ka Kaitseväkke.
"...Sisekaitseakadeemia asutati 15. aprillil 1992 . ... Õppetöö algas 12. oktoobril ning politsei, uurimise, tolli, korrektsiooni, kaitseväe ja piirivalve erialale võeti vastu 185 kadetti..." Sellest alguse ajast võivad kirjutada Herem, Palm, Borja.
"... 1999. aastal otsustas Vabariigi Valitsus lõpetada akadeemias kaitseväe ohvitseride koolitamise, mis viidi üle uude kaitseväelisse kõrgkooli Tartus..." - piirivalvurite eriala ei viidud üle! Sellest ka minu imestus. :shock:
Lahingukool ei olnud ohvitseride koolituseks (kuigi Kaitseväe jaoks tehti kursuseid reservohvitseridele.

Aga pikem arutelu sellel teemal ei ole enam seotud koroonaga. :scratch:
Kui midagi oli minu tekstis valesti, saada privasse.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas muhgel »

Rait Kapp sai 2019 lipniku auastme https://www.riigiteataja.ee/akt/320022019004.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

"...Sisekaitseakadeemia asutati 15. aprillil 1992 . ... Õppetöö algas 12. oktoobril ning politsei, uurimise, tolli, korrektsiooni, kaitseväe ja piirivalve erialale võeti vastu 185 kadetti..." Sellest alguse ajast võivad kirjutada Herem, Palm, Borja.

..et järgmisel aastal on siis 30. juubel 8) :P
Manused
facebook_1634102720856[322].jpg
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas oleeg »

mart2 kirjutas:"... 1999. aastal otsustas Vabariigi Valitsus lõpetada akadeemias kaitseväe ohvitseride koolitamise, mis viidi üle uude kaitseväelisse kõrgkooli Tartus..." - piirivalvurite eriala ei viidud üle! Sellest ka minu imestus. :shock:
...


Soovitan toonaste õppejõududega suhelda - nad kinnitavad Sulle ühest suust: oli küll piirivalve eriala kadettidega tegemist... ja mite vähe.
Kõrvalepõikena... nad olid reeglina kõige nõrgemad tulemuste poolest. Neid polnud ka kauaks.

Ma ei tea kuidas suhtuda Sõjakooli karastuse ja kõnealuse haiguse paigutamisse ühte võrrandisse, kuid ükski karastus ei välista arstide abi vajamist... luumurdude, juuste väljalangemise ja veel tuhandete mulle tundmatute haiguste puhul.
Kuidagi õpetlik tundus mulle see artikkel. Loo moraal näib olevat: elu õpetab - ei löö ei karista...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas oleeg »

Borja kirjutas:
"...Sisekaitseakadeemia asutati 15. aprillil 1992 . ... Õppetöö algas 12. oktoobril ning politsei, uurimise, tolli, korrektsiooni, kaitseväe ja piirivalve erialale võeti vastu 185 kadetti..." Sellest alguse ajast võivad kirjutada Herem, Palm, Borja.

..et järgmisel aastal on siis 30. juubel 8) :P


:scratch:
Aeg lendab kiiresti... Siis klassi ees seistes ei osanud aimatagi, kellest saab MEES ja kellest ...
Aga nojah, ka mina võin mõne rea tollest ajast lisada.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas mart2 »

oleeg kirjutas:... Soovitan toonaste õppejõududega suhelda - nad kinnitavad Sulle ühest suust: oli küll piirivalve eriala kadettidega tegemist... ja mite vähe.
Kõrvalepõikena... nad olid reeglina kõige nõrgemad tulemuste poolest. Neid polnud ka kauaks ...
Tartusse piirivalvuritest kadette üle ei toodud (jäid Tallinna), seega ei saanud Tartust Sõjakoolist Piirivalvesse minna?
Olid paar Piirivalvest pärit (juba) ohvitseri keskastmekursusel, kuid ka nemad jäid peale lõpetamist Kaitseväkke.

Olin sellel ületoomisega seotud. 8)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas oleeg »

mart2 kirjutas:...Tartusse piirivalvuritest kadette üle ei toodud (jäid Tallinna), seega ei saanud Tartust Sõjakoolist Piirivalvesse minna?
Olid paar Piirivalvest pärit (juba) ohvitseri keskastmekursusel, kuid ka nemad jäid peale lõpetamist Kaitseväkke.

Olin sellel ületoomisega seotud. 8)


:write:
Rahu, ainult rahu...
Oled ülaltoodud tsitaadi esimesse lausesse pannud kokku tõese ja vale väite.

Ma tean, et olid ületoomisega seotud :scratch:
Aga sellegipoolest Sa eksid... pisut. Kui soovid edasi väidelda, siis võid mulle helistada või kirjutada.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas mart2 »

Ma võin eksida, võin ka mitte.
Kahjuks ei ole viisakas öelda et ma väidan valet, ilma ise vastuargumenti esitamata.
Avalik etteheide ja privaatne selgitus nagu on eri kaaluga, või mis?
Ootan siiski täpsustust (sama avalik kui etteheide) ja kui olen eksinud, siis ei ole mul seda ka raske tunnistada. Ehk on veel keegi, keda tegelik minevik huvitab.

Ei eksinud ainult mineviku suurkujud - Stalin, Mao ja vanad Kim-d ning tänapäeval Putin ja noor Kim. 8)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas Martin Herem »

Tervitused kõikidele ERA/ESA ja KVÜÕA/KVA õppejõududele.
Kui ma 2003-2007 KVÜÕA taktika õppetoolis olin, siis õppis küll mitu kadetti nö PV suunal.
Ma arvan, et mart2 eksib lihtsal põhjusel. Kui 2000 paiku oli üleminek, siis ei tulnud kedagi üle. Ja kui mart2 jälle kooli jõudis, siis olid põhikursuse PV kadetid juba läinud.
Ja ei vähimatki etteheidet.

Kiire otsing ...
https://tartu.postimees.ee/1833447/eest ... sojakoolis
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Sõjakoolist piirivalvesse?

Postitus Postitas mart2 »

Martin Herem kirjutas:Tervitused kõikidele ERA/ESA ja KVÜÕA/KVA õppejõududele...

Tänan selgituse eest, eksisin ja sain targemaks! :)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist