Kaitseliit

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma arvan Mongol, et esiteks meie ootused lõpptulemuses on nagu öö ja päev. See mida sina tahad saavutada, ongi oluline saavutada konventsionaalsete üksuste puhul. Mina arvan, et selle aasta jooksul tuleb teha maksimaalselt palju HLT küsimustes ja allüksuste endi poolt. 30h igale võitlejale aastas on 3h kuus. Ja kui pooledki selle teevad, siis on juba suur asi. Oluline et ülemad selle läbi viiksid, sest see arendab neid.
Teiseks ei paista seda loovust enam eriti palju. Ma ju ei rääkinud tervetest nädalavahetustest, vaid ka kolmapäeva õhtutest "koos isaga".
meil pole võimalik asfaldi sisse kraave lõhkuda, laternaposte risti-rästi langetada ega autovrakke ristmikele kuhjata
- ma kardan, et pooltes malevates ei saa ega jõua seda mitte kunagi teha ja tuleb leida teisi lahendusi.
Kolmandaks ei saa ma kuidagi aru retoorikast, kus Venemaa on oht aga sõjapidamise ettevalmistamiseks pole meil aega - ei olegi mitte kunagi, teha tuleb seda mis võimalik, mitte rääkida et ei saavuta taset. Seepärast ei saa ma ka aru ülemate väljaõppe ja planeerimise erinevusest. Ei ole vaja mingit salajast kõrgemat plaani, vaid valida oma tegevuspiirkonnas mingi koht ja seal tegevused võitlejatega läbi a) arutada, b)jalutada. Juba eile oleks pidanud. Mis kuramuse maakaitsest ja kaitseliidu omapärast me räägime, kui nüüd äkki pole midagi olemas ja tegemine võtab 2 aastat? Mina seda muidugi ei arva.
Mismoodi kindral hindab KÜd või JÜd? Ikka selle järgi, kas ülem saab aru oma ülesandest ja kuidas ta kavatseb seda täita. Ma ei kavatse mingeid drille või manöövreid hinnata. Ma tahan teada, kas ülem teab mida ja kuidas .... Kes meil siin nüüd konventsionaalne on?
Neljandaks - sa ei vastanud küsimusele: Miks me kulutame KLile igal aastal terve brigaadi mahus eelarvet aga "piima saab" võib olla kunagi. Miks me ei võiks seda kõike siis reservväelastega teha? Reakoosseisu võib kutsuda igal aastal 14 päeva ja nii kokku kuueks kuuks. Ajateenistuses saavutatud taseme suudaks nii hoida 12 aastat?
Või äkki peaks siis ikkagi tasuma õppustel osalemise eest. Mis kasu on vabast tahtest, kui vajalikku taset suuda saavutada.
Ma ei sea kahtluse alla tänast süsteemi. Ma üritan aru saada, kuidas sina mõtled.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:..
Neljandaks - sa ei vastanud küsimusele: Miks me kulutame KLile igal aastal terve brigaadi mahus eelarvet aga "piima saab" võib olla kunagi. Miks me ei võiks seda kõike siis reservväelastega teha? Reakoosseisu võib kutsuda igal aastal 14 päeva ja nii kokku kuueks kuuks. Ajateenistuses saavutatud taseme suudaks nii hoida 12 aastat?
Või äkki peaks siis ikkagi tasuma õppustel osalemise eest. Mis kasu on vabast tahtest, kui vajalikku taset suuda saavutada.
Ma ei sea kahtluse alla tänast süsteemi. Ma üritan aru saada, kuidas sina mõtled.

Juba sellise jumalavallatu mõttearendusega seab HEREM (otse paratamatult) "kahtluse alla tänase süsteemi" :roll:
Et vahetada kogu senine (ja lõputult iseennast // oma sõjalist rolli otsiv) kaitseliit lihtsalt välla hinnaekvivalentse aga oluliselt lihtsamalt ülesannestatava kolmanda (reserv)brigaadi vastu - Ok, isegi mina pole selle pääle tulnud aga kõlab šarmantselt igatahes :P

Pataljonide tasandiga on KL lõplikult hävinud (palludel põhjusil siis) ja see peaks tänaseks ka kõigile klaar olema..
Allesjäänud 1 x KL pataljoni lahingugrupp SuurTALLINNa ressursi baasil on erand, mis kinnitab reeglit - ja ülejäänud KLi SA roll on(gi) HLT rühma-komp tasandil..

Muuseas, minu arust pole siin seni puudutatud üldse minu arvates põhilist HLT probleemi - mis on C2 // juhtimine ja juhatamine..
Sest kuikeeruline see väikeüksuste taktika kätteharjutamine teadatuntud maastikul ikka olla saab (siinkohal täiesti nõus HEREMiga) aga vat kogu selle kukepoksi juhtimine/juhatamine laialdasel maaalal, sellest ülevaategi omamine - see ei ole ju kerge.. eriti meie KLi nõrgavõitu MKP staapidele - siin näen mina tolle "poolmüstilise HLT" juurprobleemi :|

Lihtsalt mõned mõtted - ilma erilist seisukohta võtmata :wink:


P.S.
üks asi siiski veel - KL on riigi ülalpidamisel olnud nüüd juba kõva 30a - ning kui (otse krooniliselt ja lõputult) ei õnnestu sellisele organisatsioonile üldarusaadavalt selgete SA ülesannete püstitamine, siis see organisatsioon oma senisel kujul ka kaob - paratamatult.
Ja selle asemele tuleb miskit muud - näit 3. (reserv)brigaad.
Aga organisatsiooni hetkearengud tunduvad mulle siiski pigem positiivsed - pataljonitase SuurTALLINNas ja ladusalt toimiv HLT üle maa - elamenäeme.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Muuseas, minu arust pole siin seni puudutatud üldse minu arvates põhilist HLT probleemi - mis on C2 // juhtimine ja juhatamine..


HLT esmane probleem on tegelikult selles, et vastane ei sõida sulle tuima rahuaegse rivistusega alale ja omab rikkalikku kogemust varitsejatega toime tulekuks. Näiteks samad teeäärsed varitsused, mis esmeses Tsetseenia sõjas demoraliseerunud ja oskamatu VF armee vastu olid edukad, teises sõjas enam ei lennanud.

Ehk siis me üritame ellu rakendada Afganistani sõja algupoole ja esimese Tsetseenia sõja võtteid, vastane aga kasutab tänapäevaseid. Loomulikult on püsse ja laskeoskust vaja, aga põhirõhk tuleks minu arvates panna mittekontaktsetele võtetele ja tulevõitlust alustada siis, kui on kindel võimalus see võita.

Soomlastel on uue Maaväedoktriin 2015 järgi loodud üksustes jao tasemel üks pioneeriväljaõppega võitleja. Miks?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Martin Herem »

... aga põhirõhk tuleks minu arvates panna mittekontaktsetele võtetele ja tulevõitlust alustada siis, kui on kindel võimalus see võita.

Mul on sulle siis ainult üks soovitus - ära rohkem sõjalise riigikaitsega tegele. Ausalt.
Esiteks ei ole sul mitte kunagi "kindlat võimalust võita". Aga maakaitselt nõutakse püssilaskmist. Järelikult on see juba sinu sõjapidamise põhimõtete vastu.
Teiseks ei saa sa aru mida me tahame saavutada HLTga. Saamata aru, et ei saa aru, hakkad lihtsalt targutama.
Kolmandaks tood sa tõe pähe konteksti vabasid näiteid.

Nii et kuna "kontaktivabasid" lahinguid sulle ei võimaldata, siis mõtle hästi järgi.
Rabapistrik
Liige
Postitusi: 152
Liitunud: 04 Mär, 2016 9:54
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Rabapistrik »

Otsetulerünnak oli, on ja jääb. Jah, T72-B3 ja BMD-4 automaadiga mõjutamine ei ole enamasti hea mõte. Aga see pole seda ka positsioonikaitses või pealetungil, mistõttu kasutamegi TT-relvi, miine ning teisi pioneerivahendeid, kaudtuld ja kombineerime neid efekte maastikuga lähtudes vastasest. Maastikuga saame ka vastase tõhusust vähendada piirates tema tuleulatust, vaatevälja, liikuvust ja muud. Kui hakata nii vaatama, siis HLT lahingulised printsiibid ei erine "konventsionaalsest" üldse. Ülema jaoks on lahingus oluline optimeerida neid parameetreid, mis tema lahingutegevust soosivad ja vastase lahingutegevust ei soosi. Jah, ressursid on HLTs ja "konventsionaalis" erinevad (näiteks kolm meeskonda vs kolm rühma sama suurel alal vms) ning järelikult on ka vahetu mõju teistsugune, kuid suurem mõju saavutatakse pikema aja jooksul.
Lihtne näide, kui maastik võimaldab on võimalik kombineerida kolonni esiosale tehtava miinivaritsus selle tagaosale tehtava tulevaritsusega (jah, distants peab olema mõistlik, aga kui mingi Vasja on 500 m ees olnud kontakti pärast jalastunud ja masina kõrval lihtsalt seisab, siis on see 300 m kaugusel olevale AK-4ga automaaturile üks-ühele tiirulaskmise olukord. Tabama peab esimene lask, kuid efekt saavutatakse väiksese hulga võitlejatega ja on varitsus on tekitatun kaotusi nii elavjõus kui tehnikas. Ehk siis olen nõus sellega, et laskeväljaõpe on ja jääb tähtsaks.

Ma saan aru, millist olukorda akf Trumm mõtleb, aga arvan, et kui tegemist ei ole just väga ulatusliku okupatsiooniga, kus käib täiemahuline COIN, siis neid võimalusi otsetulerelvade tõhusaks kasutamiseks leiab küll. Akf Martin Heremist saan niisamuti aru -- ei saa olla nii, et KLile antakse brigaadiekvivalendis vahendeid, aga kasutatakse sellest ainult piiratud hulka. Selge, et KLilt oodatakse tema varustatusele ja isikkoosseisule vastavat efekti (andestust umbmäärasuse pärast) ning usun et seda on võimalik saavutada. Ja ma arvan, et akf Trumm on ka sellega täiesti päri ja tegelikult on toimub siin vähemalt mingis mahus möödarääkimine.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Esiteks ei ole sul mitte kunagi "kindlat võimalust võita". Aga maakaitselt nõutakse püssilaskmist. Järelikult on see juba sinu sõjapidamise põhimõtete vastu.


Minu sõjapidamise põhimõtete vastu on inimeste tarbetu ohtu panek, kui on võimalused vastasele samu kaotusi muud moodi tekitada.
Muud jama paluks mitte omistada.

Lihtne näide, kui maastik võimaldab on võimalik kombineerida kolonni esiosale tehtava miinivaritsus selle tagaosale tehtava tulevaritsusega (jah, distants peab olema mõistlik, aga kui mingi Vasja on 500 m ees olnud kontakti pärast jalastunud ja masina kõrval lihtsalt seisab, siis on see 300 m kaugusel olevale AK-4ga automaaturile üks-ühele tiirulaskmise olukord.


Enamus Eesti teeääri võimaldab parimal juhul olla 100 m teest, sest muidu ei näe midagi. Erandi moodustavad ehk värsked raielangid teede ääres.
Kantava TT laskmist 300 m peale - selles suhtes olen skeptiline. Pigem on probleem selles, et sa pead vastasele olema küllalt ligidal.
Viimati muutis Kapten Trumm, 22 Juul, 2021 13:52, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Martin Herem »

Minu sõjapidamise põhimõtete vastu on inimeste tarbetu ohtu panek, kui on võimalused vastasele samu kaotusi muud moodi tekitada.
- sellest ma räägingi! Kõrgem plaan, kontseptsioon vms saab väga tõenäoliselt olema selline, mis sulle tundub tarbetusse ohtu panek. Ma olen selles juba päris kindel.

Muud jama paluks mitte omistada.


Ei mina ei omista sulle midagi. Sa ise ütlesid:
.. aga põhirõhk tuleks minu arvates panna mittekontaktsetele võtetele ja tulevõitlust alustada siis, kui on kindel võimalus see võita.

Kui sina pead ohtlikuks (ja veel tarbetult ohtlikuks) lisaks lõhkevatele tõketele kasutada mittelõhkevaid tõkked (mis aeglustavad, suunavad ja soosivad vastase jalastuma) ja käsitulirelvade tuld HLTs, siis ei saa sinu plaan lihtsalt ülema kinnitust.
Kui sa teed plaani õigesti aga käitud ikka teisiti, siis on see käsu mittetäitmine.

Loodetavasti saab need puudused kõrvaldada juba rahuajal :)
Ja ära heida meelt, sõja korral on ka vähem ohtlikke ülesandeid. :lol:
Lootust siiski on, et me räägime veidi erinevatest asjadest ja sa mõnda asja lihtsalt ei tea.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas TangoViktor »

Loen ja mõtlen nende vingumiste üle HLT osas, kus öeldakse, et jagu ei ole võimalik välja treenida HLT-d teostama aasta jooksul. I call bullshit. Põhiline vajadus õpetada on seal ikkagi ülematel. Kui sul JÜ ja RÜ teavad, mida HLT asjus tegema peab, siis on üsna lihtne kogu jagu selle jaoks välja õpetada. Elementaarsed sõdurioskused peaksid reakoosseisul olemas olema. Kui aga su eriala relvad/mehed ei oska oma tööd, siis see on juba nende probleem. HLTsse see väga ei puutu.

Hajutatud lahingtegevuse kõige olulisem osa on minu arust ühtne plaan ja arusaam, mis on kogu lahingugrupi eesmärk. Kui üldine eesmärk on vastast häirida ja lagundada, siis iga jagu/rühm valibki selleks omad võimalikud vahendid. Vahet ei ole, kas nad langetavad selleks puid ja panevad sinna mõned miinid juurde või siis plõksivad paarisaja meetri kauguselt vastase pihta häirivat tuld, et need ei saaks normaalselt teed puhastada või muid toiminguid teostada.

Hale on lugeda, kuidas omastarust suured visionäärid ja jutumehed räägivad sellest kuidas nemad ilma vahendeid omamata vastasest üle rulllivad ja siis kui on sama vaja teha HLT kontekstis, siis poetakse väljaõppe puudumise või varustuse kehva taseme taha.
HLT hakkab eelkõige peast pihta. Kui sa saad aru, et vahendeid ei valita ja vastast lagundatakse nii nagu vähegi võimalik, siis on juba kõik tore.

Enamus on meist siiski õppinud varitsust tegema, või kaitsesse rühmitumist. Öelda nüüd, et seda ei suudeta HLTs teha, siis peaks ikka sügavalt endale sisse vaatama ja küsima, et mida sa üldse KL-s teinud oled senimaani.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
kraal
Liige
Postitusi: 660
Liitunud: 02 Mai, 2006 15:11
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas kraal »

HLT või mitte vahet pole. KL-s on kõige tähtsam aeg. Aeg mis kulub õppusteks ja õppustel uute teadmiste hankimiseks.
Kui seda aega maksimaalselt tõhusalt ei kasutata siis kaitseliitlased ei hakka ka õppustel käima.
Ise olen viimasel ajal erinevatel põhjustel eemale jäänud aga viimasel õppustel HUNT sai ära käidud. Ütleme ausalt sita maitse jäi suhu.
Tegu oli nagu kompanii õppusega aga tegeleti üksikvõitleja õppega. See mida me seal õppisime ja harjutasime oli väga viis ja instruktorid olid head selle kohta ei ole ühtki paha sõna. Kahjuks aja planeerimisega järjekordselt joosti lati alt läbi.
Kõige tragikoomilisem oli muidugi see, et eelnevalt harjutasime ja õppisime linnalahingu elemente ja siis läksime "linna" st. et lõppvaatus kulmineeris totaalses võsas ragistamisega. Ning üks sell, nimesid ei hakka nimetame, kirjeldab meid kui puuetega laste laulukoori. Tänan ei järgmine õppus tuleb siis mõtlen sügavalt järele kas hakkan oma aega raiskama puuetega laste kooriharjutuseks.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Mudakoon »

kraal kirjutas:Ning üks sell, nimesid ei hakka nimetame, kirjeldab meid kui puuetega laste laulukoori. .

"Sepatöö armastab kärkimist", nii öeldi vist Peeter I-sele , kui ta seda ametit proovis. Ehk oli öeldu rohkem nagu huumorivõtmes motikõnena mõeldud? :)
Kaitseväe kaader koosseisu harjutustel saavad nii üksused kui üksikvõitlejad teada , et kelle nägu nad on , kuskohast nad tulnud on ja kuhu nad võiksid hooga tagasi minna.... Päev saab läbi ja keegi nagu viha ei pea , pole just kui midagi isiklikku . Kaks ROK- i vanemseerut ( üks on KL-is veebel tänaseks ) oleksid Lee Ermey lõdvalt punastama pannud....
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
kraal
Liige
Postitusi: 660
Liitunud: 02 Mai, 2006 15:11
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas kraal »

Mudakoon kirjutas:"Sepatöö armastab kärkimist", nii öeldi vist Peeter I-sele , kui ta seda ametit proovis. Ehk oli öeldu rohkem nagu huumorivõtmes motikõnena mõeldud? :)
Kaitseväe kaader koosseisu harjutustel saavad nii üksused kui üksikvõitlejad teada , et kelle nägu nad on , kuskohast nad tulnud on ja kuhu nad võiksid hooga tagasi minna.... Päev saab läbi ja keegi nagu viha ei pea , pole just kui midagi isiklikku . Kaks ROK- i vanemseerut ( üks on KL-is veebel tänaseks ) oleksid Lee Ermey lõdvalt punastama pannud....

Kui selline suhtumis peetaks normaalseks ja kõrgemad ohvitserid käituvad nagu onu Heinod siis need onu Heinod võivad oma suhtumisega poe taga omavahel nalja visata. See ei ole organisatsioon kus ma tahaks kaasa lüüa. Ohvitserid peavad olema nagu majakad kelle järgi joondutakse. Igal juhul see isik kaotas oma oleku ja "huumoriga" igasugu lugupidamise nii minu kui ka mitme teise võitleja silmis.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mille üle sa porised, kraal? Antud õppus oli planeeritud ja läbi viidud kaadri poolt. Vabatahtliku juhtkonna poolt oli ainult KOMP lahingujuhtimine seal võsastunud turbakülas.
Aga teemasse tulles, sa eelmise aasta Hundil käisid? Seal oli justnimelt HLT asjad ja laserite abil loeti kaotusi armutult. Tõsise vastase vastu olid varitseja kaotused palju suuremad. Mina ka arvasin, et olin varitsust küllalt harjutanud, aga tutkit.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Mudakoon »

kraal kirjutas:Kui selline suhtumis peetaks normaalseks ja kõrgemad ohvitserid käituvad nagu onu Heinod siis need onu Heinod võivad oma suhtumisega poe taga omavahel nalja visata. See ei ole organisatsioon kus ma tahaks kaasa lüüa. Ohvitserid peavad olema nagu majakad kelle järgi joondutakse.

Majakatest ei tea ma midagi , aga kummaline tõesti , et kõrgem ohvitser niimoodi rääkis....
Tavaliselt neil ei ole või nad varjavad huumorisoont :)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas mongol »

ja tegelikult on toimub siin vähemalt mingis mahus möödarääkimine.
kasutan tsitaati ühet eelnevast postitusest, sest lp kin Herem, ma loen, nõustun veidi ja leian, et me "tasemed" on nii erinevad, et suures plaanis on lainepikkus sama, lihtsalt üks näeb oma vinklist, teine omast.
Kui "konventsionaalsuses" on kõrgematel tasanditel tegelikult asjad hästi, siis rohujuure tasandil jääb sõduri-jao-rühma oskustepagas napiks. Aga selles hinnangus olen süüdi mina ise, sest et isiklikud standardid.. see mure ka, et ma näen iga sõduri taga nime, keda ma tunnen, kõrgemal on kõigest arvud. Ja erinevalt numbrite lahutamisest on nimede kosseisust mahakriipsutamine sõjaolukorras raskem, sellest ka hinnang, et väga heaks tasemeks pole aega piisavalt. Mis siis, et töö käib pidevalt selle nimel, ikkagi.
Muide, rahuaegse ettevalmistustega nii oma ala tundmise, ilma Harrise või pataljoni juhtkonna kokkukogumiseta sidepidamise, omaalgatusliku rekvireerimiskõlbuliku tehnika ja infra kaardistamise mõttes on asjad isegi paremad kui võiks arvata.

Ma muud ei hakka kommenteerima, sest niikuinii on töösipelgad ise saamatud, kui ütlevad, et teatud väljaõppe jaoks ei ole kohti või et ainidel on aega vähe eraelu kõrvalt. See on pigem standard meie juhtimises, olen märganud. Veel hullem, kui sipelgas julgeb öelda, et suure plaani kästud koguses täitmine venib, sest et koroonapiirangud, sobivad ajad on napid maksimaalsele kogusele üksuse liikmetest või veel hullem, instruktoreid pole kahe kompanii kahes eri kohas samal nädalavahetusel toimuva väljaõppe toetamiseks. Ses osas on kolonelide ja kõrgematega väitlemine enamjaolt ajaraisk - põlv maas ja põlv üle teise suhtumised-nägemused on erinevad, kuigi suund sama.

EDIT: Kaitseväe alamfoorumist ajateenistuse teemast kasutan viidet, mis natuke ilmestab, miks hr kindral ja ma erinevaid asju teame sama asja kohta:
Küll aga küsisin ühel pressikonverentsil Martin Heremilt, miks poisid vana varustust kannavad. Herem vastas, et ei kanna nad midagi. „Muidugi, kõik on endale ju ise uued asjad ostnud,“ seletas poeg pärast. Lõpuks ostis ta endale oma kindad, mütsi, mingi tasku ja termose. Arusaamatuks see asi mulle jäigi.
professional retard
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas vaad »

kraal kirjutas:
Mudakoon kirjutas:"Sepatöö armastab kärkimist", nii öeldi vist Peeter I-sele , kui ta seda ametit proovis. Ehk oli öeldu rohkem nagu huumorivõtmes motikõnena mõeldud? :)
Kaitseväe kaader koosseisu harjutustel saavad nii üksused kui üksikvõitlejad teada , et kelle nägu nad on , kuskohast nad tulnud on ja kuhu nad võiksid hooga tagasi minna.... Päev saab läbi ja keegi nagu viha ei pea , pole just kui midagi isiklikku . Kaks ROK- i vanemseerut ( üks on KL-is veebel tänaseks ) oleksid Lee Ermey lõdvalt punastama pannud....

Kui selline suhtumis peetaks normaalseks ja kõrgemad ohvitserid käituvad nagu onu Heinod siis need onu Heinod võivad oma suhtumisega poe taga omavahel nalja visata. See ei ole organisatsioon kus ma tahaks kaasa lüüa. Ohvitserid peavad olema nagu majakad kelle järgi joondutakse. Igal juhul see isik kaotas oma oleku ja "huumoriga" igasugu lugupidamise nii minu kui ka mitme teise võitleja silmis.


Probleem on tihti selles, et need onu Heinod kipuvad ära unustama, et nende ees ei seisa mitte scouts pataljoni reamees, vaid vabatahtlikud, kes tsiviilelus on tihti kõrgelt haritud spetsialistid ja kelle peal "austus läbi karjumise" ei toimi. Sõimamisega kaotab ülemus lihtsalt võitlejate seas igasuguse lugupidamise. Austus peaks tulema ennekõike eeskujust ja kompetentsist, mitte sellest, kui värvikalt kedagi perse oskad saata. "Tegime ainult nalja" pole ka eriti hea põhjendus, kuna kõik ei ole sarnase huumorisoonega ja kunagi ei tea, mida keegi oma tausta tõttu isiklikult võib võtta. Kui on vaja kellelegi mingeid etteheiteid teha, siis ainuõige on seda teha konstruktiivse kriitikana, mitte hakata kedagi "puuetega laste laulukooriks" kutsuma. See on mingi nõukaaegne loll komme, kus ülemus pidi olema vali räuskaja.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist