Varustus ja varustatus

Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas mongol »

Kapten Trumm kirjutas:USP-st olen ikka omajagu padruneid läbi ajanud ja minuarust kärab küll. Kui endale ostaks, üritaks päästikuvedru kergemaks teha, mis seal lollikindluse pärast vist liiga kange saanud on. Mis iva on seda hakata ringi vahetama ja mis lisaväärtust sellega kaasneb, jääb segaseks. :dont_know:

Või et mis õnn Glockide tulekuga (relvastuses viiendajärgulise tähtsusega küse) meie õuele saabuks?

Võhikuile muidugi kärab, eriti kord aastas. Mis on omamoodi naljakas, sest kaitseriivi kasutamine nõuab märksa sagedasemat relvaga harjutamist. Glockil on see mure lahendatud, USP-imehed kipuvad pidevalt (kõrvalt vaadates) esimese lasu asemel rauda lihtsalt allapoole rapsima. Mis näitab vaid seda, et päästmisoskus on nõrk ja kaitseriiv jäi jälle peale.. Kehtib ka Makarovi puhul, nähtud küll ja küll.
Amatöörile sobiks püstoliks pigem just välise kaitseriivita relv, sest no ei suudeta selle pöidlaga seda liigutust teha..

Ivasid vahetamiseks on:
- kobakäppadele on parem anda sisemise kaitseriiviga relv, suudab vähemalt ehk tulistada häbisse sattumata;
- "full size" USP võrreldes sama suure G17-ga on tasakaalust lihtsalt väljas ja lasketäpsus on kehvem. Ka muudel põhjustel;
- soodne diil "refurbished" Glocke saada on alati väärt vastuvõtmist. Relvad peaks olema välimusest hoolimata kõik vähemalt Gen4, kuuldavasti ja ei saa veel kinnitada;
- kannatavad ka +P moona, mis õnneks hakkab otsa saama, aga TVJ vms geeniuste arvates sobis USP-le ka, sest et 9x19mm ju..
professional retard
dixci
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 09 Veebr, 2021 14:42

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas dixci »

Kapten Trumm kirjutas:Aga noh tegelikult, kui püstoleid on juurde tarvis, siis eks tuleb osta seda mis hankel võidab ja mis üle kvaliteedilati hüppab, olgu see siis HK, Glock või CZ.

Alati ei pea valima kaupa ülemiselt riiulilt ja korraldama hanget, eriti kui alumise riiuli kaup on hea hinna-kvaliteedi-kvantiteedi suhtega ja rahuldab kaitseväe vajadused.
Kui relva taktikalised omadused pole sõjaväele niiväga olulised ei juhtu ka midagi hullu kui tegemist on kaheksakümnendate teisest poolest pärinevate Norra külma sõja aegsete esimese generatsiooni Glockidega, relvaraami saab soovi korral hiljem alati välja vahetada ja kui relvad tulevad sellest 17500-st partiist, mida Norra kümmekond aastat tagasi neljanda generatsiooni raamidega moderniseerida lasi siis seda enam.
Eesti suguse väikese riigi puhul on siiski peamine, et eri ametkonnad kasutaks sama tüüpi püstoleid, mis võimaldab hiljem varuosadelt, hoolduselt kokku hoida.
Kasutaja avatar
Longbowman
Liige
Postitusi: 250
Liitunud: 30 Mär, 2018 16:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Longbowman »

KL`is loodatakse, et juba aasta esimestel kuudel. Igatahes meie SOKi test 3 lükati kevadesse, sest lootus on see siis juba Rahedega läbi viia.

maksipoiss kirjutas:
mongol kirjutas:Vaatan, et KV laseb juba mõnda aega ringi R20-tega. Huvitav, millal KLi vabatahtlikkond uue ägeda püssi saab? Vana hea "kohe", mis võrdub aastaga 2023? Infot ka ei anta, aga jube keeruline on sõudeklubis olla, kui isegi ajateenijad juba uusi relvasid lõhkuda saavad..

Nüüd anti infot https://www.postimees.ee/7388637/kaitseliit-ja-kaitsevagi-uuendavad-relvastust
"Maksumüüri" taga olevate artiklite üle kurtjatele - teile on loodud ajaleht "Pealinn", ajakiri "Vahitorn" ja Päästearmee supiköök. Ajalehed maksid raha ka nsvl ajal.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Chupacabra »

Pean teile pettumust valmistama. KL ei saa Rahesid niipea, kuna sihikute hange on vaidluses. Reedel just oli järjekordne VaKo otsus, mis viis asja lihtsalt uuele ringile (jälle).
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas nimetu »

Eesti suguse väikese riigi puhul on siiski peamine, et eri ametkonnad kasutaks sama tüüpi püstoleid, mis võimaldab hiljem varuosadelt, hoolduselt kokku hoida.

Naljakas, sest tegelikult isegi ühe ametkonna sees kasutatakse erinevaid relvi.

Pean teile pettumust valmistama. KL ei saa Rahesid niipea, kuna sihikute hange on vaidluses. Reedel just oli järjekordne VaKo otsus, mis viis asja lihtsalt uuele ringile (jälle).

Kas see esialgne hange siis ei katnud ka võimalikku KL tellimust? Seal ju vaieldi vist kõik sirgeks?
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Chupacabra »

Sihiku hange oli eraldi. Ainuke lootus on, kui üks osapool annab alla.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

et eri ametkonnad kasutaks sama tüüpi püstoleid, mis võimaldab hiljem varuosadelt, hoolduselt kokku hoida


Mis hooldust (millelt kokku hoitakse) aastas sadakond pauku tegevu püstol (mille ressurss on palju-palju tuhandeid) niiväga siis vajab?
Mõtlen peale kasutajataseme puhastuse-õlitamise, mida iga laskmise järel relva kasutaja ise teeb?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
dixci
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 09 Veebr, 2021 14:42

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas dixci »

Kapten Trumm kirjutas:Mis hooldust (millelt kokku hoitakse) aastas sadakond pauku tegevu püstol (mille ressurss on palju-palju tuhandeid) niiväga siis vajab?
Mõtlen peale kasutajataseme puhastuse-õlitamise, mida iga laskmise järel relva kasutaja ise teeb?

Väljaõppelt, hoolduselt saab kokku hoida, relvalisad, salved, õlid, kabuurid jne.
Lisaks kaitseministeeriumile saavad sarnased uued automaadid ka justiits- ja siseministeeriumi üksused.
Miks püstolitega peaks see kuidagi teistmoodi olema?
See, et sina aastas püstolist sadakond pauku teed ei tähenda veel, et kõik teised sama vähe teevad.
Kas saja paugu pärast aastas on tõesti vaja Kaitseliidule hakata tuhande eurost USP-d hankima või ajab asja ära ka saja eurone esimese või neljanda generatsiooni Norra Glock?
Mida see riigile annab kui riigiametites on kasutusel mitmete erinevate tootjate erinevad püstolimudelid kas rahalist kokkuhoidu, lihtsustab hooldust, varuosade hankeid?
Kas see kui PPA oli sunnitud Waltheri Glocki vastu välja vahetama andis riigile mingisugust rahalist kokkuhoidu?
See ei muuda tõsiasja, et Glock on Eesti suguse väikese riigi jaoks optimaalseim lahendus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mul on isiklikult päris kama, mis püstol mulle antakse (ok, PM-i ka ei taha).
Niipalju ma ikka taktikast jagan, saamaks aru, et sellest püstoli margist ei sõltu suurt midagi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas mongol »

Kapten Trumm kirjutas:Mul on isiklikult päris kama, mis püstol mulle antakse (ok, PM-i ka ei taha).
Niipalju ma ikka taktikast jagan, saamaks aru, et sellest püstoli margist ei sõltu suurt midagi.

Pean mõlemat lauset korraga tsiteerima - kama on, aga korralikku, odavat ja rahvamassis kasutamiseks kõige paremat ei taha? Makarr on väga hästi varjatav, tapab hästi ja ei läbista nagu para moon ja lollikindel. Kui loll seda hoida, hooldada ja kasutada oskab. Ilmselgelt on G17 kõige parem, kui võrdluses on USP ja PM. Paremat peale CZ ei leiagi, vähemalt sellist "all around" eesmärgi täitmiseks.

Aga - püstoli margist sõltub väga palju, nii palju kui mina taktikast jagan. Ja tegelt ma loodan, et sulle siiski püstolit ei anta, jube kahtlane jutt juba.
professional retard
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ei sõltu püstolist midagi, nagu tegelikult sõltub vähe ka automaadist. Meie sõjavägi ei koosne ainult SP-st, sisekaitseüksustest või EOG-st (kus tõesti individuaalrelvade roll suurem on. Jalaväeüksuse efektiivsuse (sinu enda sõnad) tõus jääb pidama nõrgima lüli taha, milleks on WWII aegsed täiskuulipildujad jaos ning peaaegu WWII aegsed Kustid jaos. Jagu liigub täpselt samapalju ja samakiiresti, kui nende relvade mehed liiguvad (st liigub vähe). Selles kontekstis on äärmiselt väheoluline, mis püstol on rühmaülemal kabuuris või tegelikult isegi, mis automaat on laskuril.

Kogu asja terviklik efekt (v.a püstol) avaldub siis, kui jakku tulevad ühemehe kergekuulipildujad (a'la Negev) ja kerged TT lasud. Või minimaalselt Mk4 Kustid.
Kuna ühemehe kerged KP-d on tavaliselt jaos 2 tk, siis sõltub see "efektiivsus" jällegi sellest, kuidas KP mees laskuritele järgi jõuab. 7 kg relvaga on see mõnevõrra kergem kui 13 kg relvaga.

Ülaltoodu põhjusel jäävad mulle võõraks hüüatused, kuidas üks või teine käsirelv midagi dramaatiliselt muudaks.

Ühe asja klaariks veel ära. Ma sain ülal aru, et kavatsetakse osta uusi Glocke. Kui ostetakse peetuid ja tõesti makstakse mingi 100-200 eurot korraliku eest, siis sellistel tingimustel pooldan ma Glocke. Peamiselt põhjusel, et viiendajärgulisele relvastusele pole vaja liigselt kulutada. Aga ka hea hinna/kvaliteedi suhte pärast.

Mina isiklikult ihkan kompanii tasemele rohkem TT võimsust ja ÕT lisandumist kantavate rakettide kujul.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas mongol »

Kapten Trumm kirjutas:Ülaltoodu põhjusel jäävad mulle võõraks hüüatused, kuidas üks või teine käsirelv midagi dramaatiliselt muudaks.
7,62 automaadi vahetumine kergema, mugavama (ergonoomilisema) ja lihtlabaselt uuema 5,56 automaadi vastu muudab jao/rühma tegutsemist dramaatiliselt. Paremuse suunas.
Kui jakku lisanduks ka 5,56mm kergekuulipilduja (või kaks) ning ühekordsed TT-lasud pluss rühma raskerelvajagu täiskuulipildujate + "mitmekordsete" TT-relvadega, oleks asi juba kordades parem. Point on jagu muuta kergemaks =>kiiremaks ning rühmale tekitada 3 manööverüksust + 1 toetusjagu. Kuidagi tundub, et see oleks liikuva (hajutatud) lahingutegevuse osas natsa efektiivsem kui praegused jalaväerühmad, keda tegelikult just MG-3/KSP ja CG-d päris korralikult pidurdavad.
Rühma tasemel ÕT-võimekuse loomise osas ei ole vist hetkel suuremat plaani küll või on see mul kõrvust mööda jooksnud.
Samas olen ma kõigest võhik ja teoretiseerin tugitoolist. Aga üks või teine käsirelv muudaks midagi dramaatiliselt küll, selles osas võin lahjemat sorti mürki võtta. Püstol kui selline on jalaväeüksusel pigem kuuendajärguline, aga siis võiks ta olla ka kompaktne ja kerge, mida G17 siiski on. USP on sarnase suuruse juures natuke liiga kobakas, aga kahtlustan enda "anatoomilis-kogemuslikke" eelistusi põhjusena. Ma võtaks üldse 5+ tollise rauaga .357/.44 revolvri, sest rühmaülem võiks olla pädev ja stiilne :)
professional retard
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Chupacabra »

Ühe kaebuse teeks. KV riidekraamil on kaelused jube kitsad. Ma pole mingi jämeda kaelaga sell, täitsa tavaline aga näiteks vahvlipesul või uuel karukampsunil ei saa lukku lõpuni kinni tõmmata, kuna kaelus lihtsalt hakkab kägistama.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas nimetu »

Pean teile pettumust valmistama. KL ei saa Rahesid niipea, kuna sihikute hange on vaidluses. Reedel just oli järjekordne VaKo otsus, mis viis asja lihtsalt uuele ringile (jälle).

Vaatasin, et vahepeal on sõlmitud leping Meprolightiga sihikute jaoks. Kas sellest võib järeldada, et automaadid on siiski lähemas tulevikus tulemas?
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas mongol »

Keegi ei tea ja kes teab, ei ütle. Ülejäänutel pole muud teha kui proovida veel kannatada, teha paus kuni "areng" KLi ka KV-ga sarnasele pulgale tõstab või kiruda sotsmeedias. Ei, Kaitseliit ei saa kunagi asju viimases järjekorras, ei-ei. Mis siis, et (ka ülaltpoolt eeldatava) reageerimiskiiruse poolest ollakse esimeste hulgas..
professional retard
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist