Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

kallek kirjutas:Miks nende siiajõudmisega nii kaua aega läheb kas ühishankest soomlastega ei saanud asja?
Eesti ostab suurtükid koos Soomega, saades nii parema hinna nii ostes kui hiljem hooldades.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=77123350
rallikas
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 02 Dets, 2014 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas rallikas »

Gideonic kirjutas:Minu tuju rikkus hoopis võimalus, et tõsimeeli kaalutakse FN-70 selle peale pensionile saata :shock:
Esialgse plaani kohaselt FH-70 Tahetakse saata II Jalaväebrigaadi. Vähemalt nende juttude põhjal, mis mina tegevväelastelt olen kuulnud.

Olles ise II. Jalaväebrigaadi STVPs, siis mina FH-70t ei soovi. Suur, kohmakas ja aeganõudev. D-30 ja FH-70 laskekauguste vahe ei ole nii suur ning D-30 kasutusmugavus ja tema lihtsus kaalub minu arvates FH-70 võimed üle. Lisaks on koguaeg igasugused jamad FH-70 hüdraulika ja abimootoritega. D-30 on uskumatult lihtne ja lollikindel relv ning vajadusel ka Unimogiga veetav.
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas kallek »

Gideonic kirjutas:Minu tuju rikkus hoopis võimalus, et tõsimeeli kaalutakse FN-70 selle peale pensionile saata :shock:
Mis 2. jalaväebrigaadile siis jääks, D-30? Ei kõla eriti loogiliselt?
Vähemalt 12 annab siiski mingit lootust, et neid tuleb tegelikkuses märksa rohkem...
Loogiline oleks, et ostetaks kohe mõlemile brigaadile sarnased suurtükiväesüsteemid ära aga seda vist eriti loota ei maksaks, hea kui 1. jalaväebrigaadki oma 18 toru kätte saaks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Tsahkna:
Juba esmaspäeval on Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras Soulis, et allkirjastada ühiste kavatsuste leping läbirääkimiste alustamiseks.

Eesti kavatseb hankida vähemalt 12 iseliikuvat haubitsat ning esimesed relvad peavad jõudma 1. jalaväebrigaadi suurtükiväepataljoni relvastusse 2021. aasta alguses.
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/margus ... d=77125422

Sellest ma saan aru, et alles alustatakse läbirääkimisi ja 12 ei ole lõplik arv. Aga miks see üldse peaks kõneväärt arv olema - raske öelda... :dont_know:
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Sellest ma saan aru, et alles alustatakse läbirääkimisi ja 12 ei ole lõplik arv. Aga miks see üldse peaks kõneväärt arv olema - raske öelda... :dont_know:
Võimalik, et 12 on lihtsalt miinimum arv mida selle ühishankega saab osta (mis on loogiline kui jutt käib uutest masinatest) ega kajastagi EKV reaalset soovi. Kõneväärne on selles osas, et EKV on oma eelistuse paika pannud ja hakkab selle suunal töötama.
D-30 ja FH-70 laskekauguste vahe ei ole nii suur ning D-30 kasutusmugavus ja tema lihtsus kaalub minu arvates FH-70 võimed üle.
Pea 10km oleks ju üsna suur vahe ja pauk ise on kah tunduvalt võimsam. Kas küsimus on moonas või lasketäpsuses sellisel kaugusel?
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

Vähemalt üks on nüüdseks lahenduse leidnud-minnakse soomlastega ühishankesse ja relvasüsteemiks saab olema korealaste K9....
Kõik muu on siiski veel esialgne... :scratch:
12 relva on tõepoolest moodsa stv-pataljoni minimaalne arv.
Tavapärane on siiani olnud 18 relva.(ka minu eelistus)
Moodsam liikursuurtükivägi ei tegutse aga tänapäeval enam mitte terve pataljoni ega isegi patarei kaupa, vaid peamiseks tuleühikuks on 3 relva. Hollandil näiteks 1 M-577 juhtimis/sidesoomuk, 3 Pzh-2000 ja 1 Fennek lähikaitseks.
Sakslased on rääkinud koguni üheainsast liikurist(koos toetavate masinatega), kui iseseisvast tuleühikust.

Seega kaasneb uute relvadega ka sama märkimisväärne panus(ka rahaliselt) kogu "laskeandmete avastamise/edastamise/tuleavamise/lahkumise" ketti.
Kogu see kupatus, vastavate juhtimissüsteemide ja (andme)sidevahenditega ei saa nõudma sugugi vähem tähelepanu.
Ega ka kulutusi...
aj1972
Liige
Postitusi: 923
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas aj1972 »

tommy kirjutas:Vähemalt üks on nüüdseks lahenduse leidnud-minnakse soomlastega ühishankesse ja relvasüsteemiks saab olema korealaste K9....
Kõik muu on siiski veel esialgne... :scratch:
12 relva on tõepoolest moodsa stv-pataljoni minimaalne arv.
Tavapärane on siiani olnud 18 relva.(ka minu eelistus)
Moodsam liikursuurtükivägi ei tegutse aga tänapäeval enam mitte terve pataljoni ega isegi patarei kaupa, vaid peamiseks tuleühikuks on 3 relva. Hollandil näiteks 1 M-577 juhtimis/sidesoomuk, 3 Pzh-2000 ja 1 Fennek lähikaitseks.
Sakslased on rääkinud koguni üheainsast liikurist(koos toetavate masinatega), kui iseseisvast tuleühikust.

Seega kaasneb uute relvadega ka sama märkimisväärne panus(ka rahaliselt) kogu "laskeandmete avastamise/edastamise/tuleavamise/lahkumise" ketti.
Kogu see kupatus, vastavate juhtimissüsteemide ja (andme)sidevahenditega ei saa nõudma sugugi vähem tähelepanu.
Ega ka kulutusi...
Minu küsimus oleks kas hollandlased ja sakslased mõtlevad venelaste vastu samuti nii sõdida või on selline võitlusviis araabia sisside vastu?

ERR uudistes just öeldi Eesti ühishanget koos Soomega ei tee...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

Minu küsimus oleks kas hollandlased ja sakslased mõtlevad venelaste vastu samuti nii sõdida või on selline võitlusviis araabia sisside vastu?
Kelle vastu vaja.
Märksõnadeks on õigeaegsus, kiirus, täpsus.
Oluliselt efektiivsem taktika, kui tuimalt tampida kvadraadi järgi.
ERR uudistes just öeldi Eesti ühishanget koos Soomega ei tee...
No nimetame siis, et "ostab koostöös".
Vormiliselt võib vabalt tulla ka kaks eraldi hanget..
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mutionu »

tommy kirjutas:
ERR uudistes just öeldi Eesti ühishanget koos Soomega ei tee...
No nimetame siis, et "ostab koostöös".
Vormiliselt võib vabalt tulla ka kaks eraldi hanget..
Huvitav, miks ei toimu ühishanget? Eriti kui number 12 on natuke väike.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

P
.P.S. ilmselt ei jätkunud kaitseväe juhtkonnal lihtsalt mune tõestamaks, et minimaalne vajalik arv 25-26 relva (üldiselt rikkus see räigelt väike number mul reedeõhtuse tuju ära - kellele kurdad :mrgreen: )
No ma võin siin Borjaga ka väikse lahingu maha pidada, kuid ühte ma ütlen:
Mul Borja on mune rohkem, kui sul suud! :)
Ja minu peamised "munad" selles küsimuses seisnevad PÄRIS suurtükiväelastes, mitte ...


..tühi jutt
(by Borja)


Väiksed munad ...
(by Herem)
Viimati muutis Martin Herem, 03 Veebr, 2017 21:04, muudetud 1 kord kokku.
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas kallek »

mutionu kirjutas:Huvitav, miks ei toimu ühishanget? Eriti kui number 12 on natuke väike.
Ühishanget soomlastega ei toimunud sest nähtavasti polnud eestlastel piisavalt raha nii nagu Iltalehti 29. novembril oma artikklis väitis.
Viron rahat eivät ehkä riitä eteläkorealaisiin tykkeihin, sillä Viron puolustusbudjetti levisi kaksi vuotta sitten tehdyn asehankinnan seurauksena.

Viro osti Hollannilta 44 käytettyä rynnäkköpanssarivaunua. Kauppa tuli lopulta erittäin kalliiksi, mikä on pakottanut Viron tinkimään esimerkiksi merivalvonnasta.

Panssarivaunuihin oli varattu rahaa 180 miljoonaan euroa, mutta nyt asiantuntijat arvioivat, että hintalappu voi nousta jopa 400 miljoonaan. Summa on todella suuri maassa, jonka koko puolustusbudjetti onega 400 miljoonaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016112 ... 9_uu.shtml

Arvatavasti jääb suurtükiväeradarite hange koos soomlastega niisamuti ära...
Galileo
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 30 Okt, 2016 17:08
Kontakt:

Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Galileo »

Ma siin laialt levinud Suur-Tallinna kaitsmise idee valguses tahaks kaunil reede õhtul vanas heas sõdurikeeles küsida(nõrganärvilistel ja kellel pole ajateenistusega kokkupuuteid olnud ei soovita edasi lugeda) - millise kuradi motivatsiooni pealt te türa kujutate ette, et pooljoostes vastasele loovutatud aladel(ca 95% Eesti maismaast) elavad reservväelased jätavad oma naised ja lapsed maha ja alluvad mobilisatsioonile? Ja tulevad teie kuradi Tallinna kaitsma?

Kirjanik Kunnase viimase üllitisega ma mujal kui siin foorumis tutvunud ei ole, aga ühes oma varasemas teoses on tal olnud mingi episood plaaniga kangelassurmast versus plaan, mis on oluliselt vähem letaalse lõpuga. Kas lugupeetud strateegid ja maastikumaketil mahlapakkide liigutajad ei saaks nüüd lihtinimese lohutuseks teha ka mingit sihukest plaani, mis ei sisalda kusagil akf Lemeti poolt esile toodud fertiilses eas naiste, meie laste emade, massilist vastase meelevalda jätmist?

Änd lääst pat not liist, kes kunagi ÜKE mäe läheduses aega on veetnud, on kindlasti kuulnud ka ütlust:"Kui leitnant Näkk hommikul ärgates aknast välja vaatab ja sõda ei olegi veel alanud, on päev persse läinud."(klassika, palun normivälist leksikat mitte tsenseerida) Aga äkki see ikka ei olegi maailmalõpp, kui sõda niipea ei tule?

Ärge esimese emotsiooni pealt kohe vastamisega rapsima hakake. Terve nädalavahetus ees, mõelge korralikult läbi.

Moderaatoritele: kui tõesti muud moodi ei saa, võib avalõigus esinevad EKV subkultuurist pärit normivälise leksika kustutada. Jutu mõte sellest ei muutu.


Akf Galileo postitus sobiks mitmesse teemasse. Tirisin praegu siia, sest siin oli viimati juttu Tallinna kaitsmisest.

Sõnakasutuse koha pealt ühinen akm Borjaga allpool.

Kriku
Kui argumendid otsa saavad, siis lööme pagunid lauda.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mingit müstilist "ühishanget" soomlastega ei ole - tommy paneb paska.

Teiseks - see võimatu iba, mida tommy-nimeline forumant siin "moodsast suurtükikasutusest" kokku on luulenud, ajab lihtsalt oksele. Ma palun, et mõni suurtükiväelasest foorumikasutaja paneks selle isehakanud "kaudtulegeeniuse" möla paika ja seletaks raffale pisut elementaarset suurtükiväetaktikat (mis on tulelöögi koondamine).

Sest minu enda tänase päeva vihastamiste limiit on täis.

Tegelt peaks tommy-t hoopis bännima - niisuure hulga sodi ja desinformatsiooni tootmise eest olulisse kleepsuteemasse üheainsa õhtu jooksul :lol: aga täna vist ei viitsi enam..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

Kõige loogilisem miks ühishanget ei tule on põhjus, et Eesti võtab täiesti uued liikurid, aga soomlased saavad mingi 15 aastat
vanad esimesed seeriad mida müüakse --as is. Sellepärast vaja ka 4 aastat oodata..
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Mercurius »

Loomulikult on 18, 24 relva parem kui 12 :oops:

Kuid sellest olulisem on i.m.h.o. veel see, et üksust on võimalik jagada 2-ks, 3-ks patareiks või koguni või 4-ks, 6-ks rühmaks, mis on suutelised töötama iseseisvalt (koos kõige täisväärtuslikuga, mis sinna juurde kuulub).

Analoogselt minu poolt pakutud 4xCV9035 lahingkompaniiga.
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... 8&p=448783

See annab võimaluse tugevndada mõlemat brigaadi samaaegselt.
Ehk siis paindlikus vastavalt vajadusele.

Näiteks, kui kahest suunast peale pressitakse, siis FH70 on esimesse ja D-30 teise brigaadi jalaväe kaudtuletoetus ning K-9-d mõlemas brigaadis Gradi küttideks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist