www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

Kurkse retk
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=70&t=14923
1. leht 2-st

Autor:  Faust [ 10 Sept, 2008 13:06 ]
Teema pealkiri:  Kurkse retk

Rahuaja traagilisim õnnetus kaitseväes jõuab kinolinale.
http://www.postimees.ee/?id=32254

Autor:  guits [ 11 Sept, 2008 19:30 ]
Teema pealkiri: 

pidi esmaspäeval etv näitama :roll:

Autor:  valloon [ 11 Sept, 2008 20:47 ]
Teema pealkiri: 

Esmaspäeval 15.09. kell 20.05 ETV-s. :wink:

Autor:  Bald [ 11 Sept, 2008 21:42 ]
Teema pealkiri: 

Kas mitte liiga vara pole sellest õnnetusest filmi teha ja näidata.Mina küll seda vaadata ei saa,masendus tuleb peale,haavad ju veel nii värsked.

Autor:  Arnold [ 11 Sept, 2008 23:24 ]
Teema pealkiri: 

No kõik ei jõua Sinu surma ära oodata, seega pead leppima, aga ei ei pea ju kinno minema! Mina ka ei lähe.

Autor:  polyfacius [ 14 Sept, 2008 11:16 ]
Teema pealkiri: 

11 aastat on paras aeg.
aga see selleks.ise käisin esilinastusel ja soovitan kõigil seda homme vaadata.

Autor:  Kapral AK [ 14 Sept, 2008 20:38 ]
Teema pealkiri: 

Sai ka käidud kinolinalt vaatamas. Huitav, miks vaid kaks ellujäänut oma arvamust avaldasid?? Üldiselt lootsin midagi natuke enamat.

Autor:  Arnold [ 15 Sept, 2008 21:02 ]
Teema pealkiri: 

Vee vastu nüüd siis tulega - KKK? Ei taha ropendada, ütlen lihtsalt, et "karm" tähendab ka vingu, mis inimesi tapab. Hale kamp!

Autor:  okaloka [ 16 Sept, 2008 10:06 ]
Teema pealkiri: 

Olles nüüd ETVst filmi ära näinud... Väga hea film oli. Asjalik, rahulik, läbimõeldud... Tundes inimesi kes sealt välja tulid... Ma usun, et ei mindud liiale ja lugu sai räägitud kõigile arusaadavalt.

Autor:  eeskujulik kodanik [ 16 Sept, 2008 13:53 ]
Teema pealkiri: 

Mulle jäi mulje, et see oli siiski meeste enda valik mitte Karmi viga. :?

Autor:  Wiking [ 16 Sept, 2008 20:53 ]
Teema pealkiri: 

Nende poiste eripära oligi see, et nad ei olnud sõdurid mitte raha pärast vaid see tee oli nende südame hääl. Nende vendlus ei piirdunud vaid elukutsega vaid see oli reaalne. Tekkis Vennaskond, kus maksid au ja ühtsus, mida tänapäeval tekib harva ja paljud saavad lugeda vaid vanadest raamatutest. Ei nähtud vaeva medalite, kuulsuse ja karjääri nimel vaid selleks, et see meeldis neile ja nad tahtsid ennast oma isamaale pühenduda.

Sellised üksused on tugeva võitlusmoraaliga ja neis on midagi, mida hall argipäev ei suuda pakkuda.

See, et nende poolt lugupeetud juht süüdi mõisteti oli ikka pigem vastutuse veeretamine ülaltpoolt alla. Suured süüdlased hoidsid kümne küünega oma kõrgetest ametikohtadest kinni.

Ja veel meeldis filmis see, et läbi ellujäänud sõjamehe, Priit Pauluse, oli näha, et see rühma vaim pole surnud, see elab neis, kes sellest jubedusest tulid tagasi elusana. Nendes omakorda elab terve rühm edasi.

Autor:  polyfacius [ 16 Sept, 2008 23:17 ]
Teema pealkiri: 

Sai nii esilinastusel käidud kui ka esmaspäeval etv st seda vaadatud.ma nüüd ei mäleta selle vanamehe nime kes seal päris lõpus sõna võttis(ruudulise särgiga) ütles,et sadamavaht oleks võind mehed kõik peale võtta et paadi kajut oleks olnud nagu ujuk.ma pole elu sees lollimat juttu kuulnud.
kui meenutda seda mis juhtus tollel päeval siis parasjagu kui need mehed seal ulpisid keset lahte olin ise Paldiskis mere ääres.juhuslikult.aga hoopis majaka poolses otsas ja seda värki ei näinud.aga torm mis sel hetkel oli -vat see oli tõesti torm.ja nagu ütlesid asjaosalised oli see siiski LOODUSÕNNETUS.

Autor:  gruppen [ 17 Sept, 2008 12:21 ]
Teema pealkiri: 

Tsiteeri:
See, et nende poolt lugupeetud juht süüdi mõisteti oli ikka pigem vastutuse veeretamine ülaltpoolt alla. Suured süüdlased hoidsid kümne küünega oma kõrgetest ametikohtadest kinni.


minu meelest ei käinud seal keegi lainet tegemas tollastest kaitseväe juhtidest... ega teinud seda ka keegi teine peale looduse. karistada taheti kedagi sest kedagi pidi karistama - kuigi minu hinnangul ei ole võimalik karistada selle eest mis juhtus aga karistati Karmi kui otsest ülemust. luurepataljoni õppused ei saagi olla nagu sbk. ei saa ju. peabki olema karmim jne.
oli lihtsalt väga õnnetu juhuste kokkulangevus see mis sellele järgnes on kõik mõistetav tolles hetkes - tunded kerkivad üle pea jne... tragöödia. ja film mulle meeldis- väga! rahumeelne, asjalik, mõistetav.

Autor:  kangelaspioneer [ 17 Sept, 2008 15:33 ]
Teema pealkiri: 

Viga, mis elusid maksma läks, oli julgestuse puudumine. Kasvõi väljasõitmiseks valmis paat sadamas, enne veetõkke ületamist sidekontroll ja korras.
Sellise julgestuse olemasolu kontroll ja tagamine käib nii kõrgema ülema kui väljaõppejaoskonna kompetentsi. Erinevate tegevuste planeerimises tuleb selliseid puudujääke ette, eriti kui õppus või üritus on väga mitmekülgne ning paljusid komponente sisaldav. Väljaõppejaoskonna üheks olulisemaks ülesandeks ongi veenduda, et sellistes küsimustes on kõik korras, seega pean kogu selle õnnetuse suurimaks süüdlaseks neid inimesi, kes harjutuskäsule alla kirjutasid.

Paraku on reaalse väljaõppe tagamisest teadvate inimeste hulk veel tänapäevalgi staapides üsna väike, paljude "vuntsidega meeste" ajupotensiaalist piisab vaid iseenda vegetatsiooni tagamiseks, ei enamaks.

Autor:  donnervetter [ 19 Sept, 2008 22:50 ]
Teema pealkiri: 

Loodetavasti on tänaseks nö kauboivaimustus Eestis otsa saanud ja tegevusi planeeritakse läbimõeldult.

Iseenesest äärmiselt kahetsusväärne lugu.

Kogu filmi ei näinud, aga lõpust jäi mulje, et sadamavahti süüdistati nö seitsmes surmapatus.
Kas ta võttis selle rolli ise või nii oligi?

Kas need sõdurid, kes ellu jäid, peavad ka vimma sadamavahi tegemiste/mittetegemiste vastu (tol päeval)?

Kui ei, kas keegi sõduritest ka sadamavahi kaitseks välja on astunud?

1. leht 2-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/