ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
Kasutaja avatar
Eftychia
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Aug, 2017 8:53
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Eftychia »

Kol Palm, suur tänu, pilt kohe palju selgem.
GermpsE
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Okt, 2017 18:54
Kontakt:

Ajateenistus

Postitus Postitas GermpsE »

Tere,
Olen uus siin ja tegelikult tegingi ainult antud teema pärast siia konto. Nimelt saadeti 2oktoober ajateenistusse, arstliku komisjonis leiti et olen täiesti terve mees ja nii siia sattusin (tapale). Reaalsus on see. Et mai kuus käisin perearsti juures kes kirjutas välja antidepressandid kuna leidis et on depressioon (tegi teste) arstliku komi ei küsitud selle kohta midagi, ning ei taibanud ka ise rääkida. Kahjuks oli siin väga raske olla ning läksin kohe 2 oktoober arsti juurde probleemist rääkima. 3 oktoober saadeti tartu raja tänava haigla kus veetsin 10 imelist päeva. Tulin siia tagasi, ei osatud minuga midagi teha ja saadeti nädala vahetuseks koju. Esmaspäeval olin siin tagasi ja d tartust polnud pabereid tulnud. Nüüd eile ehk 23. Oktoober rääkisin arstiga ja tartus diagnoositi tugev depressioon ning 30 oktoober saadetakse tallinna arstliku komisjoni. Küsimus selline kas peale komisjoni saadavad kohe koju või peab ootama nädalaid või kuid staabist käskkirja nagu kuulnud olen? Vabandan kui teema vales kohas.


Tõin õigesse kohta. Vabandada pole vaja.

Kriku
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas nimetu »

See on küll imelik, et arstlikus midagi ei küsitud (Tartus?). Või oli probleem pigem selles, et häbenesid või ei julgenud ise öelda? On sul lisaks depressioonile ka äkki ärevushäired - magamisega raskusi? Need asjad kipuvad tihti käima käsikäes ja oleks äärmiselt imelik kui komisjonis nende kohta kordagi ei küsitud.
Komisjoni hinnangu osas ma pakun, et läheb veidi aega. Kindlasti mitte kuid, aga vormistamiseks ikka mõned päevad vast kulutatakse.

Muus osas pead aga ennast kätte nüüd võtma. Ravimitest üksi üldiselt ei piisa, vaja on ka mõne professionaaliga need asjad läbi arutada ja probleemi(de) põhjused ülesse otsida. Ja kui probleemidest juba parem arusaamine, siis pead ise hakkama neid lahendama. Selles sind enam ravimid ega psühholoog otseselt aidata ei saa.

Jõudu ja julgust edasiseks...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Martin Herem »

GermpsE - pakun välja, et 31.okt lastakse koju.
GermpsE
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Okt, 2017 18:54
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas GermpsE »

Tartust arst ütles kohe mulle et depressioon jms. Ärevushäired on küll ja und pole juba ammu ja magamisega samuti raskused (nüüd sain unerohtu) loomulikult plaanin abi otsida. Mure ongi hetkel selles, et kui kaua aega võib minna peale arstlikku komisjoni, mõni ütles et võin kohe esmasp koju saada, mõni aga et läheb mõni päev. Viljandis esimest korda arstliku komi käies sain koheselt vastuse, seega usun et saan ka tallinnas kohe vastuse. Samuti ütles siin peaarst et saadetakse koju kuid kuna pole neil sellist diagnoosi nagu depressioon (on sellised nagu meelehäired jms) ja selle jaoks vaja ka arstliku komisjoni. Lisan veel et teised saavad 3 november esimesele linnaloale, seega loodetavasti saan ma hiljemalt siis nendega koos välja.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas mäger »

Kommenteerin teemat, kuna puutub otseselt erialasse, olen psühhiaater. Minu soovitused lisaks ravimitele ja nõustamisele, millega Sinu raviarst tegeleb on need, et tuleb vähemalt 3x nädalas teha väh. 40 min aeroobset treeningut. Uuringute põhjal on selliselt toimides efekt sama suur, kui antidepressantidega, nii et paha tuleb ikka igast küljest rünnata eks... Ma tean, et see on raske. Depressiooni juurde ju kuulub väsimus ning alustamisraskused, aga siis tuleb ennast sundida. Raske on, aga muud varianti ka pole, kui tegutseda. Depressioon on samuti kehaline haigus, selles osas, et keha ei taha midagi justkui teha, aga tuleb. Kõige hullem, mis saab, on see, et jääd koju nö kotile.

Kui Sul pole töö- või õpingukohta, tuleb harjutada end vähemalt paar korda nädalas midagi asjalikku tegema, kasvõi vabatahtliku töö kaudu. Oled väsinud, mis seal siis ikka, 2x nädalas a 2h jaksad midagi teha. Otsi mõni MTÜ ja paku oma abi. Depressioon on mittetahtmisega võitlemise haigus ka ja selleks tuleb tegutseda. Pane kasvõi kirja igaks nädalapäevaks, mida sellel päeval tegema pead ja siis teed. Liiga suuri ülesandeid ja eesmärke ei tohi anda enesele, aga millestki peab alustama.

Kõike seda kirjutades annan endale aru, et selline tegevus on igapäevaselt enda ületamine, kuid ühel hetkel hakkab kergem. Mõnedel inimestel on traumad ja keeruline taust, üksindusetunne ja mida kõike muud. Traumadega peab tegelema, aga need ei ole elu eesmärk ega sisu. Sisu pead Sa ise looma, kasvõi alguses läbi enese sundimise. Ravimid ja nõustamine aitavad ka, aga ainult rohtudel väga püsivat mõju kahjuks ei ole.

Ja tsiteerides maailma tuntud motivatsioonikõnelejat Nick Vujicic´it: Attitude is Grattitude. Find Your Purpose.
otsin puude taga metsa
Kasutaja avatar
Eftychia
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Aug, 2017 8:53
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Eftychia »

Mul tekkis veel küsimus (ilmselt taas kol Palmile):

Kaitseressursside Ameti kodukal olev info juulis alanud 11-kuulise väljaõppetsükli kohta on alljärgnev, aga Scoutsi määratud poistel see vist selline ei ole? Kas kusagilt oleks võimalik teada saada, kuidas see tsükkel nende puhul kulgeb?

https://www.kra.ee/ajateenistus/ajateen ... petsukkel/
Viimati muutis Eftychia, 26 Okt, 2017 16:55, muudetud 1 kord kokku.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Veiko Palm »

Tere GermpsE! (ja teistele foorumlastele informatsiooniks)

Viimati käisid arsti juures täna ja said põhjaliku ülevaate, mis ja kuidas Sinuga edasi toimuma hakkab. Kui Sul jäi midagi arusaamatuks või on jätkuküsimusi, pöördu uuesti nii arsti kui ka oma vahetute ülemate poole.

Voodirežiimiga tõesti väljaloale ei saa. Nii on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Kriku »

Eftychia kirjutas:Mul tekkis veel küsimus (ilmselt taas kol Palmile):

Kaitseressursside Ameti kodukal olev info juulis alanud 11-kuulise väljaõppetsükli kohta on alljärgnev, aga Scoutsi määratud poistel see vist selline ei ole? Kas kusagilt oleks võimalik teada saada, kuidas see tsükkel nende puhul kulgeb?

Pilt
Küsimusele vastuse saamisele aitab kaasa, kui küsija veendub, et postitusse lisatud pilt ka teistele peale tema näha on. Praegu seda snap.ee pilti ei saa teised vaadata.

Ühtlasi juhin tähelepanu teema pealkirjale. Siia palutakse postitada ASJALIKKE KÜSIMUSI. Käripisin 2 postitust, millest mitte kuidagi kohe ei suutnud leida ASJALIKKU KÜSIMUST ja nende järelkajad peale akf Veiko Palmi oma.
Kasutaja avatar
Eftychia
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Aug, 2017 8:53
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Eftychia »

Kriku kirjutas: Küsimusele vastuse saamisele aitab kaasa, kui küsija veendub, et postitusse lisatud pilt ka teistele peale tema näha on. Praegu seda snap.ee pilti ei saa teised vaadata.
Jah, mina ka enam ei saa seda vaadata, enne sain ja tundus, et teised ka. Igaks juhuks asendasin selle lingiga KRA kodukale, kus väljaõppetsüklid samuti näha on. Nii vast kindlam.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Kriku »

Heh, avaliku arutelu avamine modereerimise üle on teatavasti kangesti keelatud :D

Päris ära ei kustutanud midagi, kõik on alles seal, kuhu lähevad postitused, millele õiget kohta pole.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Et teema siin (peale moderaatori väikest noomimist) ära ei soikuks :P

Koht: Eesti..
Aeg: otse täna..
Tegevus: slangid lesivad väeosa santšastis // vahetavad slangimise kogemusi.. üks räägib, et on sihuke lahe koht nagu militaar.net ja ta sai seal koguni brigaadiülema enda konksu otsa.. teised ei usu aga mõni otsustab (puhtast igavusest) ka proovida..
Tulemus: slangide uued nutulaulud siin teemas..

..to be continued - soon :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Kriku »

Edaspidi giljotineeritakse siit kõik asjalikkusepuudega postitused.
Kasutaja avatar
Eftychia
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Aug, 2017 8:53
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Eftychia »

Eftychia kirjutas:Mul tekkis veel küsimus (ilmselt taas kol Palmile):

Kaitseressursside Ameti kodukal olev info juulis alanud 11-kuulise väljaõppetsükli kohta on alljärgnev, aga Scoutsi määratud poistel see vist selline ei ole? Kas kusagilt oleks võimalik teada saada, kuidas see tsükkel nende puhul kulgeb?

https://www.kra.ee/ajateenistus/ajateen ... petsukkel/
Kuulan uuesti maad, ehk läheb õnneks.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Veiko Palm »

Vabandust, ei märganud varem.

Lühidalt öeldes kestab praegusest kuni lõpuni üksuse kursus. Algul harjutatakse ilma lahingumasinateta, siis koos nendega.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist