www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 29 Sept, 2021 2:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 581 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses
PostitusPostitatud: 16 Okt, 2020 20:34 
Eemal
Uudistaja

kaitsevaeteenistus.ee leht on vist rikkis? Id kaardi lugeja ei tööta, lugejas ei saa viga olla kuna digilugu töötab koheselt. Kellegil ka sama probleem?

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2020 20:46 
Eemal
Uudistaja

+1 küsimus.

Võin arstliku komisjoni aja ära endale määrata? Avaldus on tehtud aastasse 2021.

Hiljem ei peaks muretsema selle pärast on mu loogika :D

Üles

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2020 21:56 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

ra4anik kirjutas:
kaitsevaeteenistus.ee leht on vist rikkis? Id kaardi lugeja ei tööta, lugejas ei saa viga olla kuna digilugu töötab koheselt. Kellegil ka sama probleem?
Mina sain praegu sisse logida ID kaardiga.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2020 22:41 
Eemal
Uudistaja

Kriku kirjutas:
ra4anik kirjutas:
Mina sain praegu sisse logida ID kaardiga.

Ta mul paar päeva juba jamab, teised lehed töötavad.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Okt, 2020 13:13 
Eemal
Uudistaja

ra4anik kirjutas:
Võin arstliku komisjoni aja ära endale määrata? Avaldus on tehtud aastasse 2021.

Mina omal ajal planeerisin ka teenistuse üsna pikalt ette ja siis töötas ilusti. Arstliku komisjoni läbisin 2015. aasta kevadel ning teenistust alustasin 2016. aasta suvel. Komisjonis küll korra küsiti, et ega ma ei sooviks alustada juba jaanuaris 2016 (st teenida talvise kutsega), aga selgitasin, et tahan kindlasti alustada siiski suvel ja mingeid probleeme sellega ei olnud.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Okt, 2020 13:19 
Eemal
Uudistaja

Tänud vastuse eest, õnneks KRA tegi otsuse juba minu eest ära :lol:

Üles

Teema pealkiri: Kaitsevägi peale keskkooli
PostitusPostitatud: 26 Nov, 2020 0:51 
Eemal
Uudistaja

Tere õhtust! Vabandan ette ära kui valisin vale koha kus arutada ja otsida oma küsimustele vastuseid :)

Nimelt on mul kevadel lõppemas keskkool ning plaan oleks minna ja käija läbi 11 kuud Kaitseväge, et peale seda edasi minna Kaitseväe akadeemiasse.
Selle plaaniga seonduvalt on mul tekkinud mitmeid küsimusi. Mainin ära ka, et olen Kaitseliidus tegelenud mõningate asjadega juba.

[*] Nagu mainisin siis plaan on omal algatusel minna 11ks kuuks Kaitseväkke, kuhu aega teenima oleks kõige otstarvekam minna kui peale ajateenistust on plaan minna akadeemiasse? (Oletan, et väga vahet pole sellel niikuinii..)(Soovitatud on Kuperjanovit ja autojuhiks)
[*] Kas võtta autojuhi kursus või nak?
[*] Oletame, et ajateenistus on tehtud ning akadeemia on ka läbi, mis siis edasi saab? (Ja kas see vastab tõele, et kui sa oled kuskile väeossa ära pandud siis sa roteerud iga 5 aasta tagant erinevate väeosade vahel?)
[*] Kas akadeemiast läbi käinud isikud käivad/peavad käima ka välismissioonidel?

Vabandan veel kord kui küsimused said valesse kohta pandud, vabandan ka kirja ning grammatika vigade eest ning ka lollide küsimuste eest kui need olemas on :)

Head päeva! :D

Üles

Teema pealkiri: Re: Kaitsevägi peale keskkooli
PostitusPostitatud: 26 Nov, 2020 1:01 
Eemal
Uudistaja

Nak või isegi aspirantuur on kindlasti parem hüppelaud enne KVA-d. Samas, kui sa omale C, CD või CE tõmbad KV-st ja siis KVA-sse lähed, on ka tegelikult päris hea kombo edasiseks teenistuseks :)

Üles

Teema pealkiri: Re: Kaitsevägi peale keskkooli
PostitusPostitatud: 26 Nov, 2020 9:30 
Eemal
Liige

Tsiteeri:

Oleneb mis su eesmärk tegevteenistuses oleks. Kas tahad lihtsalt teenida, olla instruktor või hoopis üksuseid juhtida? NAK oleks ilmselt karjääri poolest pikemas plaanis veidi parema perspektiiviga.
Tsiteeri:
[*] Oletame, et ajateenistus on tehtud ning akadeemia on ka läbi, mis siis edasi saab? (Ja kas see vastab tõele, et kui sa oled kuskile väeossa ära pandud siis sa roteerud iga 5 aasta tagant erinevate väeosade vahel?)

Kui tahad ametikohtadel edasi liikuda, siis pead tõesti vahel väeosa muutma.
Tsiteeri:
[*] Kas akadeemiast läbi käinud isikud käivad/peavad käima ka välismissioonidel?

Käivad vast ikka, kuid sundida ei saa keegi.

Kõige aluseks on ikkagi see küsimus, et mida sa tegevteenistuses saavutada tahaks?

Üles

PostitusPostitatud: 16 Dets, 2020 17:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:

Kas praegu kooli lõpus mingeid isikuomaduste teste ei tehta? Tripod vms
Kui test annab vastuse, et oled selline sotsiaalsem tüüp ja kipud kõike eestvedama, siis mine NAK-i ja seejärel RRÜBKA-sse (aspirantuuri).
Kui aga sul tekib tõrge 10 inimese ette astumise ja ütlemisega, et nüüd teeme nii, siis pigem autojuhiks.

Mind nt NAK kursuse embleemiga ära ei tinistaks, sest tean hästi, et täna võetakse NAKi keda iganes ja sealt tuleb mida iganes (suhtumise ja isikuomaduste mõttes, mitte käeliste tegevuste mõttes). Tulemus sõltub tugevalt indiviidist. Seda just põhjsel, et NAK-idest lohistatakse läbi inimesi, kes pole just organiseerimises ja teiste eestvedamises kuigi andekad, asjatu raha ja vaeva raiskamine.

Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt pole mõtet kulutada aega, raha ja saapaid õpetamaks asju, mille tegemiseks puuduvad eeldused või õpetataval isikul polegi motti pingutada.

Mis unistuste combo annab kokku sõjaline kõrgharidus ja veoautojuhi load, jääb mulle uduseks. Kui su unistus pole just saada miskiks logistika või transpordi ohvitseriks.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Dets, 2020 23:08 
Eemal
Liige

Kui tahad teenida, siis igal juhul NAK! Juhilube võid mistahes ajal teha ja EKV koolitab ka kaadrit välja C- ja teiste kategooriate peale. NAKi hiljem minna (mida nii mitmedki erialad eeldavad) on sama kui mistahes muu hariduse edasilükkamine tundmatusse tulevikku.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 581 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Tinker ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: