www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=70&t=25570
1. leht 39-st

Autor:  Rändur [ 07 Juul, 2005 20:15 ]
Teema pealkiri:  Küsimus ajateenistusest

Küsimus järgmine:
Keskkooli lõppedes x põhjusel tunnistati mind ajutiselt ajateenistuseks kõlbmatuks. Lugedes «Kutsealuste ja reservväelaste terviseseisundi ja nende kaitseväeteenistuseks kõlblikkuse hindamise korda» on minu arvestuste kohaselt nüüd võimalus taas komisjon läbida ja seekord olla kõlblikuks tunnistatud.

Kas on foorumis mõnda tegevteenistuses olevat sõjaväelast kes oskab vastata või kedagi kes oskab vihjata kust küsida - kas piisab vastavast raviasutusest tõendi nõutamisest mis tõestab et senine põhjus ei kehti enam ja sellisel juhul kas peab olema minu endine raviarst või mistahes teine seda küsimust valdav arst. Või väljastab asutus arhiivi andmeile tuginedes niisama tõendi?

Teine pool - kes peab sellisel juhul informeerima vastavat Kaitseväe organit (tõesti ei tea ametkondade nimetusi) et mind taas arvele võetaks?

Ehk on keegi asjaga kursis, rohkem momendil küsida ei oska.

Autor:  Arnold [ 07 Juul, 2005 20:51 ]
Teema pealkiri: 

Tahad Sa nüüd lippude alla minna, või ei taha teps mitte? Sellest ei saanud aru :wink: Minule teadaolev ainuke meie portaali meedik - ohvitser asub hetkel Afgaanis ja tegeleb seal muukõrval ajaloolise militaarnänni kogumisega. Vastab kindlasti tagasijõudes! Kui muidugi saab sajapealise kaamelikaravani kõige huvitava kojutoomiseks :lol: :lol: :lol:

Autor:  Rändur [ 07 Juul, 2005 21:18 ]
Teema pealkiri: 

Ei, selgitaks uuesti - tahan vabatahlikult minna. Tahtsin juba kui keskkooli lõpetasin, ülikooli asemel, aga puberteedi eas toimunu põhjusel oli üks "aga". Nüüd see "aga" peaks olema kadunud ja kui ma seadusest õigesti aru saan siis peaks ma ajateenistuseks kõlbulik olema.

Küsimus on - kuidas seda tõendada ja kuhu teatada et siin üks Eestimaa poeg ihkab püssi alla?

Autor:  Vabadus [ 07 Juul, 2005 21:28 ]
Teema pealkiri: 

Proovi oma piirkonna asjaajajatega jutule saada. Nemad teavad ju täpselt mida ja kuna vaja on. Kui vabatahtlikuks tahad. Miks mitte minna Kaitseliitu? Või tahad elukutseliseks?

Autor:  Kriuks [ 07 Juul, 2005 21:35 ]
Teema pealkiri: 

Ilmselt pead Sa ühendust võtma kohaliku riigikaitse osakonna või bürooga. Aga hästi kiiresti sest augustist pannakse need asutused kinni. Anna oma siirast soovist neile teada ja mingid juhised Sa edasiseks tegevuseks arvatavalt saad ( saadavad vast uuesti komisjoni ). Jõudu ja edu!

Autor:  Rändur [ 07 Juul, 2005 21:50 ]
Teema pealkiri: 

Jah aitäh, ise ka hakkasin riigikaitseosakonna peale mõtlema juba! Ah et augustis kinni? Siis peab Valgat külastama lähiajal ...

Eks näis mis öeldakse aga ei oleks midagi selle vastu kui oleks võimalused elukutseliseks saada. Teisel juhul vist ainult Võõrleegion. No merci tres bien, vastavat seadust uurides jääb mulje et peaks mind vastu võetama.

Loodan parimat, veelkord tänud vihje eest! Kui veel kellegil hüva nõu siis andke teada.

Edit: see on muidugi probleem et põhimõtteliselt iga päev 11 tundi tööl seega isegi sinna büroosse helistamisega juba häda. Vaevalt et kell 9 seal kedagi asub. Kui keegi oskaks vihjata mis päevadel sellised asutused lahti ja mis kella aegadel siis ehk prooviks vaba päeva organiseerida mingi varumehe abil ja Valga poole põrutada.

Autor:  Rändur [ 08 Juul, 2005 22:00 ]
Teema pealkiri: 

Sai helistatud, sekretär või kes seal valves on arvas et võimalik küll seega tasub vist endale pöialt hoida. Samas tõdes ta et see on küll esmakordne kui keegi vabatahtlikult tahaks ajateenistusse kui kutsealuste registrist kustutatud. Pidi osakonna juhatajale asja mainima. Loodan et see ka juhtub ja et vähemalt komisjoni kutsutakse sest teoreetiliselt peaks seaduslikust ja tehnilisest küljest kõik vinks-vonks olema.

Autor:  Reinhold [ 08 Juul, 2005 22:38 ]
Teema pealkiri: 

Ajakirjandus, vähemalt Sõdurileht märgib kindlasti sellise patriotismituhangu ära.Saad kuulsakski ehk.Ja kui veel teenistuses tubli oled...pakutakse karjäärivõimalustki.
PS. Ära jäta muljet, et oled vaimselt üle mõnest ohvitserist, siis võimalused suuremad 8)

Autor:  Rändur [ 09 Juul, 2005 6:32 ]
Teema pealkiri: 

Kuulsus kuulsuseks aga see oleks küll jama kui lapse- või murdeeas toimunu tõttu peaks kõik võimalused ära nullitud olema. Meil kõigil on vaid üks elu.

Aga seda soovitati mujalt ka et ei maksa ülbeks minna ja mõnda ülemust lolli valgusesse panna oma küsimuste või jutuga. Ega see mulle midagi positiivset õppes ei tooks ju :P

Autor:  Vabadus [ 09 Juul, 2005 14:45 ]
Teema pealkiri: 

Ja kui m6nel k6rgema auastega mehel tuleb m6ni hiilgav idee, mis sinul juba ligi kuu aega peas on olnud. Siis kiida tema ideed taevani ja ytle, et sa ei oleks iial selle peale tulnud! Tuleb kindlasti karjääri tegemisel kasuks.

Autor:  Rändur [ 10 Juul, 2005 20:14 ]
Teema pealkiri: 

Kõik väärt ideed mida tasub meeles pidada kuid kes garanteerib et ma üle üldse isegi NAK-i pääsen? Klassivennal läks väga napilt et ta sinna pääses näiteks ja lipinku kohti ei olnud üldse ette nähtud tema teenimise ajal, lihtsalt trehvas nii.

Kas ma olen õigesti aru saanud et väeossa määramisel või selle valimisel toimub mingi vestlus? Kas sel juhul kui mainida et on soov saada elukutseliseks tehakse kusagile märge et seda venda, kui ta ise midagi ära ei soperda, tuleks eelistada näiteks NAK-i määramisel?...
Või on mingi muu nipp?

Autor:  Shiim [ 10 Juul, 2005 20:22 ]
Teema pealkiri: 

Kui ajateenistuses NAK-i ei pääse, siis on veel võimalus Scoutspataljoni minna ja üritada seal karjääri teha.

Autor:  Rändur [ 10 Juul, 2005 21:05 ]
Teema pealkiri: 

Ah siis pole väga halb lugu, tänud info eest.

Muideks kui ma oktoobris läheks aega teenima siis oleks mul vist väiksem võimalus NAK-i saada kui juunis-jaanuaris?

Ehk teab keegi kuna toimub järgmine arstlik komisjon Lõuna RKO-s sel aastal või kui see kõlas veidralt siis - mitu korda komisjon aastas üldse kokku tuleb? Ei suutnud seda kusagilt leida.

Autor:  Martti [ 10 Juul, 2005 21:57 ]
Teema pealkiri: 

Oleks selline küsimus et kas ajateenimise kohta saab ise valida, olen kuulnud et osadelt kodanikelt on päritud kuhu sooviks minna teenima?

Autor:  Shiim [ 10 Juul, 2005 23:13 ]
Teema pealkiri: 

Martti kirjutas:
Oleks selline küsimus et kas ajateenimise kohta saab ise valida, olen kuulnud et osadelt kodanikelt on päritud kuhu sooviks minna teenima?


Nii ja naa. Kui on vabasid kohtasid mitmes väeosas, siis põhimõtteliselt peaks saama. Suurem võimalus on siis, kui lähed vabatahtlikult.

1. leht 39-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/