Arvamus ajateenistusest

Vasta
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Alandavad karistused ei ole tee selle teadmise juurde.
Kaldun arvama, et meie "ülemused" pole lihtsalt piisavalt kompententsed või missioonitundelised
Ja tüübid kes pole võimelised omandama neid lihtsaid põhimõtteid ei pea teenima sõjaväes. Ega olema hiljem ka täieõiguslikud kodanikud.
Mis see siis nüüd on? Hakkab kellegi s...ga pildumine pihta või?

Saage ometi aru, kamraadid, et mõiste "alandus" on eelkõige kinni konkreetsetes isikutes ja see pole mitte mingi absoluutne kriteerium. Ühest taolisest ilmekast paradoksist ma oma eelmises postituses ka pajatasin. Mis siis tollel konkreetsel juhul EKV juhtkond oleks tegema pidanud? Konstateerima koristamis-korrastamiskäsu andnud ülemate ebakompetentsust, neile KV-st "saabast andma" ja maani kummardustega väga austatud solvatud-alandatud ajateenija ees vabandust paluma, ja võib-olla ka veel hingelist traumat paarisaja tuhande kroonise kahjutasuga siluma?

Ma arvan, et paljudele teist pole samuti võõras arusaam sõjaväelise tervistuse (just tervituse, mitte AU andmise) just-kui alandavast olemusest. Nii mõnedki on ka siin foorumis just-kui uhkustundest paisuval rinnal kuulutanud kuidas ta ikka seda ja teist ülemat tervitada ei suvatsenud jne. No, krt! Kas elementaarne viisakus on siis kedagi alandav või veel enam - mõnitav? Suhtumise küsimus. Ja just sama lugu on ka selle väidetava "alandusega".
Seega! Enne, kui mingeid fraase siin välja pilduda ja igasuguseid ülemaid küündimatuses ning krt teab milles süüdistada, peaks ikka pisut asjale süviti lähenema ja natuke asja üle järele mõtlema. Vahest need asjad ikka pole hoopistükki nii, nagu mingi sulerüütel suvatseb sensatsiooni jahtides must-valgel paberile ilmutada?
Niigi on praegu distsipliini hoidmisega ajateenijate hulgas päris-päris suuri raskusi, sest - Distsiplinaarmäärustikku ju enam pole, reaalset karistamisõigust erineva taseme alamatel ülematel (kes sõduritega vahetus kontaktis on) samuti mitte. Ka kõrgemal juhtimistasemel ülemate karistamisvõimalused on suhteliselt piiratud, sest sellega kaasneks nii aukartustäratav paberipakk selgitavat dokumentatsiooni, missuguse vormistamise välistab juba pidev aja- ja tööjõupuudus. Lootus on vaid rõhumisel sõduri südametunnistusele ja päevast-päeva kestval südamevärinast saadetud lootusel, et - ehk see seltskond ei mõtle seekord miskit ülepiirilist välja. Ning tuleb kahjuks konstateerida, et see lootus ennast mitte alati ei õigusta. Karistushirmust kammitsemata teismelise (aga seda üks tavaline keskmine ajateenija ju on) hüperaktiivsus ja protestivaim on impulsiivsetel momentidel väga varmas väljenduma ja ... Noh, ühe sõnaga - üks noateral kõndimise tunne on erinevatel ülematel, kes ajateenijatega päevast-päeva tegelevad.

Saage aru, inimesed, kes te EKV-st suuremat ei ei tea (või siis üle 10-aastatagust kogemust omate) - tänapäeva EKV on nii demokraatlik, et karistusi ajateenijatele enam pea-aegu ei olegi. Ajateenija ei vastuta mitte millegi ega kellegi eest ja tema eest teeb seda (vastutab) ainult tema ülem (e. siis esimene neist, kes kaadrikaitseväelane on ning sellest edasi iga järgnev). Ja see"solvatud-alandatud" ajateenija naerab pihku. :cry:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Rauda üritatakse edasi taguda. http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ ... d=38864425

Aga komme vaadates tundub, et ega delfikud siit seda vingumist väga välja ei ime. Leitakse, et distsipliin ajateenistuses on isegi nõrk - ja seda ta absoluutselt on! Distsiplinaarkairistused on tõelistele kurjamitele mõttetud asjad ning efektiivsemate rakendamine on kiire teenistustempo juures liiga keeruline. Samuti piiravad ülemad minumeelest alluvate ülemate distsiplinaarvõimu.

Viimati kuulsin allüksusest, et jälle ei määrata öiseid lisatoimkondi. Keegi (kes - ei tea!) kuskil midagi jälle mõtles või arvas vms. Ma tean, et see on üks üsna hea toimiv karistusmeetod isegi siis, kui pisut lohakalt teha lastakse. Eks ole saanud kunagi ammu ise ka niiviisi lükata 8) . Ülemad aga kardavad (ei luba) seda rakendada.
Kätekate tegemist "karistusena" ma otseselt ei poolda ja ma pole neid lasknud eriti kunagi ka teha. Üldiselt on nii, et need mittemäärustikupärased karistused hakkavad ilmnema seda sagedamalt, mida nõrgem on ette nähtud distsiplinaarkaristuste mõjujõud. Asi selles, et militaarsüsteemi autoriteedi ja töö tagamiseks on kord vaja iga hinna eest majja saada - ka siis, kui ametlikud karistused ei aita.

Kurdetakse, et ajateenijad-allohvitserid on pahad jne. Ega väga head ei ole jah, sest neid ju ei saa valida. Kui kõik teeniks 11 kuud ja saaks allohvitsere pingevabalt ise valida, oleks nad ilmselt ka palju asjalikumad. Sama autojuhtide kohta.

Uus distsiplinaartrend pidi aga olema selline, et SP spetsialistid soovivat kompaniides iseseisva karistamise lõpetada. Et kui tahad karistada, pead esmalt saama mingi loa pataljoni staabist. Ajateenijatel-allohvitseridel tahetakse aga igasugune distsiplinaarkaristuste määramine üldse ära keelata. Oh seda rõõmu siis!
:shock:
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

Palga armee pooldajate propaganda töötab täie jõuga..
Pasundavad igasugu nutulaule ja väärkohtlemist,et oma seisukohti õigustada.
Varsti on nagu Rootsi armees,väeosas käiakse ringi plastmass püstolid kabuuris ja näpitakse söögilauas üksteise kotte.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mina osutasin konkreetsele väitele seda üldistamata, Hillart üritab aga siin aia asemel aiaaugust puhuda - map ole midagi "tervitamise" vastu öelnud. Seda esiteks! Teiseks ja kolmandaks jääb ära - eks paluge kiiruseületamisega vahele jäädes politseinikuhärralt, järsku saate tema saapaid puhastades trahvist priiks!?
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

Lemet kirjutas:Ja järjest rohkem hakkab mulle tunduma, et vähemast Eesti ühiskonnas on sõjavägi märksa rohkem riigikaitsesüsteemist kujunemas sotsiaalasutuseks. Millega KV küll tegelema ei pea...integratsioon, keeleõpe, elementaarsete hügieeni ja kasvatusreeglite selgitamine...
Aga millega ta siis tegeleb? Kui mina seal käisin, siis oli ta range kasvatusasutus, kord rangem kui vanglas. Ainult, et karistuseks oli vaid mingid mõtetud füüsilised harjutused, mitte täiendav srokk.

gnadenlose kirjutas:Nii oli ka NA-s, küllap kõigis maailma armeedes. Samade asjadega tegeleb ju ka lasteaed, kool, eks nii ongi normaalne.
Njah, Eesti KV on täielikult võrreldav lasteaiaga, mööda metsa joostes ainult: "lask, lask, ja valang, valang" karjuda ning kõige selle juures nagu rumal mudilane kasvatajatädide lolle korraldusi täita ongi kokkuvõttes lasteaed.
Aga kuniks see nendele ajudeta ülemustele rahuldust pakub siis palun. Mina tegin oma aja ära ja mul on pohhui. Tegemist oli rohkem kui NLiidu armees, kus oli aega viina võtta ja balalaikat mängida, aga arengus on ikkagi veel väga pikk maa käija EKVl ning kõigepealt, tuleb nendest idiootidest ülemustest lahti saada ja asi kuidagi sügavamaks teadmistepõhiseks tõeliseks militaarorganisatsiooniks kohandada.
Profesionaalsust on vaja.
B2 Spirit
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 04 Mai, 2009 14:31
Asukoht: Paldiski/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas B2 Spirit »

hillart kirjutas: No, krt! Kas elementaarne viisakus on siis kedagi alandav või veel enam - mõnitav? Suhtumise küsimus.
On jah suhtumise küsimus. Ohvitserile, kes on mats ja kellel puudub igasugune arusaamgi elementaarsest viisakusest, mina ka kulpi ei lööks.

Ei õigusta ajateenijate totaalset bardakki, aga ülematel tuleb kõigepealt peeglisse vaadata. Austus tuleb ära teenida, täpid ja triibud pagunitel seda ei too. Eeskuju antakse eelkõige oma käitumisega ja alluvatelt ei saa nõuda rohkem kui iseendalt. On ülemaid, kelle üksustes ei ole probleeme "mõnitamise ja alandamisega", ja pole ka probleeme distsipliiniga. Eriti tublid ajateenijad? Ei.

See, et kord täiesti käest ära on, ei ole mingi müstilise kauge "ühiskonna" süü, me KÕIK oleme osa sellest ühiskonnast, ülemad kaasa arvatud. Kui auandmisest on saanud tervitamine, siis ongi suhtumises nihe ära toimunud ja alluvussuhted ongi paigast ära. Ja seda mitte alt üles, vaid vastupidi...
First Cavalry Sniper Regiment of Theatre Critics
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kui auandmisest on saanud tervitamine, siis ongi suhtumises nihe ära toimunud ja alluvussuhted ongi paigast ära.
:roll: ???
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Postitus Postitas TTA »

hillart kirjutas:
Kui auandmisest on saanud tervitamine, siis ongi suhtumises nihe ära toimunud ja alluvussuhted ongi paigast ära.
:roll: ???
Ära ole kuri, noormees ilmselt lihtsalt pole lugenud antud dokumenti, täpsemalt punkti 49.

http://www.estlex.com/tasuta/?id=7&fd=1&aktid=25976
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Kui auandmisest on saanud tervitamine, siis ongi suhtumises nihe ära toimunud ja alluvussuhted ongi paigast ära
Kaitseväelased omavahel siiski tervitavad. Nt on käsklus "Tervituseks Valvel"

Auantakse matuserongkäigu ja\või kirstu möödumisel. Käsklus "Auandmiseks Valvel"

Nt heiskamisel antakse au ka riigi lipule.

On olemas ka kolmas variant "Auavaldused", näiteks Kadrioru vahtkonnas Vabariigi Presidendile või peauksest sisenevale külalisele, kuid ka seal on tegu tervitamise mitte auandmisega.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kogu selle alateema keiss on s---st rebitud ja tühja koha peale tekitatud :lol:

Olen tähele pannud, et sellised suhteliselt mõttetud või suisa jaburad küsitlused markeerivad lihtsalt kellegi küsitava väärtusega ülikooli kraaditöö teemat... Et ilmselt on ka see delfi uudisekene kellegi tibi arusaamatu / mitte kellelegi vajaliku diplomitöö teema - mida siis tööajast ja ametikoha võimalusi kasutades rõõmsalt lahendatakse :dont_know:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
The2rps
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 01 Jaan, 2011 19:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas The2rps »

Sai isegi 2009/2010 vahipataljonis teenitud, ei märganud küll, et keegi väga mingit demokraatiat sinna igatsenud oleks, põhimõttelisi vingujaid jagub alati igale poole.
KategorieC
Liige
Postitusi: 731
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

Band of brothers'is oli vist see koh, et "Ära tervita meest, tervita auastet", kui üks esimese osa sangarist kaptenihärra oma vanale alluvale au ei tahtnud anda. Ja nii ongi - kui täidad ainult nende käske kelle vastu sul respekt on, siis võib kohe poe kinni panna :D
B2 Spirit
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 04 Mai, 2009 14:31
Asukoht: Paldiski/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas B2 Spirit »

KategorieC kirjutas:Band of brothers'is oli vist see koh, et "Ära tervita meest, tervita auastet", kui üks esimese osa sangarist kaptenihärra oma vanale alluvale au ei tahtnud anda. Ja nii ongi - kui täidad ainult nende käske kelle vastu sul respekt on, siis võib kohe poe kinni panna :D
Sellepärast ma sõdur ei olegi :lol:


TTA, hillart, asjade nimetusi ei määra mitte määrustikud vaid mõtteviis. Ja noormees ei ole ma endiselt.
First Cavalry Sniper Regiment of Theatre Critics
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

B2 Spirit kirjutas:Sellepärast ma sõdur ei olegi :lol: ]
Tohib küsida, kes Te siis olete?
professional retard
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

Kaks näidet elust enesest.

1 tuttav , ülikoolis paar aastat käinud, hindas ka oma ülemaid väga ebakompetentseks, kuna paar sitanalja lipsas läbi. Noor, kes on ülikoolis natuke käinud , peab ennast tibake maailmanabaks. Nahhujaa meile seda kaitseväge vaja jne.

2 paar aastat ülikoolis õppinu käis ka SBK läbi ning avastas, milline vaimuvaesus seal valitses. Pidi varustuses ringi kõndima ja üleüldse.. "pidi".
Kiiresti sebisid emme issi pojale hullupaberid.

Tänapäeva noor ei pea midagi tegema, ta on jumal. Kaitseväelane on mingi tegelane, kes on loll ja peab teda kaitsma ja talle kattetuld pakkuma, et saaks rootsi eemalduda. Ning pärast on savi mis saab vanaemast, kellel nakuinii kord aastas vastu tahtmist pidi külas käima.

Tuttav mentaliteet?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist