Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas asiootus »

Ei SIG ega LMT pole seni ühegi oma lühikese käiguga gaasikolvisüsteemil baseeruva isendiga... SIG MCX VIRTUS, SIG 716 DMR G2, LMT MLCPS, ... suutnud veel ühegi riigi armee juures laialdasemat läbimurret saavutada, NATO-EL liikmesriikidest rääkimata. Ainuke tõsine tegija kellel on selles vallas ka midagi reaalset ette näidata on Heckler & Koch HK416/417.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Palju kirjeldusi igasugu vidinate kohta aga ... kas need relvad on muidu OK või on ainult viletsad valikud? ... no kui teip kõrvale jätta.
Ütleme nii, et kõik kolm pakkujat on kompetentsed tootjad. Relvadel endil on keeruline sisulist vahet teha, sest baseeruvad laias laastus samal platvormil. Tegelikult oleks tahtnud lõppvoorus näha rohkem tootjaid (näiteks FN puudumisest on tõsiselt kahju).
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

gorilla kirjutas:Kui mina peaksin isiklikult kunagi kusagil Narva keldris EW põhiseaduslikku korda kehtestama, siis võtaksin arvatavasti mingi bull-pupi, kas Tavori või HS-2, kuna selliseid on hea tassida ja kasutada.

Antud suurepärane valik.. Sig MCX 5.56 karvajalgadele ja 300 BLK ''kellele vaja'' ja olgem me neetud.
Polegi muud endal öelda-lisada selle koha pealt. 762 relvade puhul võiks mõistlik olla miski usakate CSASS sarnane asi. Algupärane G28 täpsusrelvana on kahtlemata väga hea, aga tiba raskevõitu.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Kas keegi julgeb siis öelda, et laskurile tundub tulevat normaalne relv?
Ma ei säti mingit lõksu, viidates vanadele seisukohtadele hanke ebapädevusest. Mind lihtsalt huvitav inimeste seisukoht.
Tunnistan, et mina nendel näiteks väga suurt vahet ei tee.
Mina alustasin Hiina ja Rumeenia AKga, "kasvasin üles" Galiliga ja olen tuttav AK4ga. Rohkem mul (teenistusrelva) kogemusi pole ja pole viitsinud kunagi põhjalikult seda maailma ka uurida. Selleks on teised inimesed.
Siin tundub olevat palju uurinud inimesi. Kas nende kolme hulgast tuleb siis hea püss laskurile? Teistest relvadest me ju ei tea veel midagi.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

Subjektiivse arvamusena tundub, et kuna tootjad on kõik siiski suht head kvaliteeti üles näidanud, siis tuleb hea küll. OK, võime vaielda relvaplatvormi täpse mudeli kasvusuutlikkuse või otstarbekuse üle - kas gaasikolviga AR platvorm on parim või ei, võrreldes MCX või bullpup-iga. Aga kui vaadata karabiini või täpsusrelva, siis antud valikus suudaksin kõigiga oma tööd teha piisavalt hästi. Jah mul on oma eelistus, kui antakse valida. Kui ei anta, siis sellest sõltumata - can do.
pan
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Nov, 2010 17:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas pan »

Ühinen siin Medusa arvamusega.Kõik kolm on head valikud. Valiku eelistuseks võiks saada hind,samuti relvaosade vahetamise võimalus, hilisem kättesaadavus.Praegu on võimatu teada näiteks kui palju ühe või teise relva raud laskusi vastu peab...Olgu valik milline tahes,usun,et järgmised 25-30 aastat on käsirelvade mure murtud.
Ehk peale seda elatakse maailmas,kus enam ei ole vajadust relvade järele :)
viimasena laskja jääb ellu!
KiloKilo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Mai, 2017 13:17
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas KiloKilo »

Kas meil hakkabki varsti nii olema, et jaos ühtegi lindist laetavat relva ei ole, vaid on selle asemel natuke raskema raua ja harkjalaga automaat või on nende relvadega mingi oma teema, miks neid teistega koos ei näidatud?
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Mulle jäi mulje, et kergekuulipildujaks võetaksegi raskema raua ja harkjalaga automaadid. Veel on võimalus, et korraldatakse eraldi hange KP-dele, kuid see tundub hetkel vähe tõenäoline. Palju meie KP-de ressurssi üldse järgi on? Saksamaalt saime üsna hea koguse MG3-sid, kuid kauaks neid veel jätkub?
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3527
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Chupacabra »

Martin Herem kirjutas:Kas keegi julgeb siis öelda, et laskurile tundub tulevat normaalne relv?
Ma ei säti mingit lõksu, viidates vanadele seisukohtadele hanke ebapädevusest. Mind lihtsalt huvitav inimeste seisukoht.
Tunnistan, et mina nendel näiteks väga suurt vahet ei tee.
Mina alustasin Hiina ja Rumeenia AKga, "kasvasin üles" Galiliga ja olen tuttav AK4ga. Rohkem mul (teenistusrelva) kogemusi pole ja pole viitsinud kunagi põhjalikult seda maailma ka uurida. Selleks on teised inimesed.
Siin tundub olevat palju uurinud inimesi. Kas nende kolme hulgast tuleb siis hea püss laskurile? Teistest relvadest me ju ei tea veel midagi.

Tehke mis te teete aga tehke kähku. Ei viitsi enam neid raskeid mürakaid metsas tassida :)
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Mazz »

Tahtsin küsida, et kuidas kommenteerivad spetsialistid selliseid relvi, millel vintraud ulatub paar cm max laesäärest välja?
Olen ühekorra üht taolist atribuuti lasknud ja tundus väga imelik lastes.

Point n shooti raskem teha? Mõtlen suunatud laske, kui sihikust läbi ei vaata.
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas asiootus »

Tehke mis te teete aga ärge mingil juhul kiirustage, uusi relvi pidavatki nägema parimal juhul alles tuleva aasta paraadil. Siin tuleks ikka enne kindlasti 9 korda mõõta ja üks kord lõigata aga juba puht teoreetiliselt, ilma mingeid relvi kätte võtmata võib öelda, et lühikese käiguga gaasikolvisüsteemil baseeruvate isenditega antud konkurendid Heckler & Kochi toodangule mingisugust tõsiseltvõetavat konkurentsi ei paku.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3527
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Chupacabra »

asiootus kirjutas:Tehke mis te teete aga ärge mingil juhul kiirustage
Mingi 5 aastat võiks kohut kah käia.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6221
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

Martin Herem kirjutas:Kas keegi julgeb siis öelda, et laskurile tundub tulevat normaalne relv?
Ma ei säti mingit lõksu, viidates vanadele seisukohtadele hanke ebapädevusest. Mind lihtsalt huvitav inimeste seisukoht.
Tunnistan, et mina nendel näiteks väga suurt vahet ei tee.
Mina alustasin Hiina ja Rumeenia AKga, "kasvasin üles" Galiliga ja olen tuttav AK4ga. Rohkem mul (teenistusrelva) kogemusi pole ja pole viitsinud kunagi põhjalikult seda maailma ka uurida. Selleks on teised inimesed.
Siin tundub olevat palju uurinud inimesi. Kas nende kolme hulgast tuleb siis hea püss laskurile? Teistest relvadest me ju ei tea veel midagi.
Muidugi tuleb kolme hulgast hea püss. Selles ei ole kahtlustki! Kahju on tõesti, et FN välja jäi. See pidi olema puhtalt kabineti seinte vahel sündinud jokk lahendus, sest tootja relvad siin ja seal. USA vanad ja Uti jäägrid maksid vist kõvasti altkäemaksu, et need endale saada tehes aukliku konkursi (jänkide konkursil mäletamist mööda HK416/7 ei osalenud) :) Kokkumurtav kaba aitaks nii CV90 mehi, kui ka gorillat Narva keldrites!

Kindral Herem, metsavennad kiidaks kokkukäivat püssi, millega kitsastes oludes toimetada:)
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2089
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Viiskümmend »

Neljast pakkujast üks jäi kõrvale ju enda süül, sest ei suutnud tähtajaks näidisrelva üle anda ning ülejäänud kolm pakkumust kuulutati hankija poolt juba vastavaks, ehk superfinaal tuleb üks suur hinna mäng ja mida 2 ja 3 koha omanikul siin ikka vaidlustada oleks?
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6221
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

Viiskümmend, ma pidasingi silmas olukorda, kus FN ei teinud oma sammu õigeks ajaks ära ja meie tingimused olid sellised, mis ei lubanudki öelda:"Vabandust, teie kolmekesi, ootame nüüd FN ka ära sest neil on, mida me tahaksime ka proovida!". Siia ongi sisse kirjutatud olukord, kus need kolm peavadki kisa tõstma. Kas ka meie, kes me otsime parimat püssi, pidime olukorraga leppima? Ok, rong on läinud ja 3 jäänud. Heremi retoorilisele küsimisele võib taas vastata, et head püssid kõik. Hankijad, audiitorid, juristid, advokaadid jne, magage rahulikult :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist