Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, kohus)

Vasta
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Leo »

Siis on täiesti elementaarne, et humoristid lihtsalt tahtsid raskel ajal nalja teha ja moraali tõsta kukkus välja nii, et järgmine aste ei suutnud kogu teadet kopeerida ja saigi pahaga hakkama. Eks sellist osalise kaduga telefonimängu ennegi ette tulnud. Kuna asi pandi kella külge ja paljud lapsevanemad pahandasid, siis nähtavas tulevikus mõeldakse rohkem ja naljatatakse vähem.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1259
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Siki »

Üks Scoutspataljonis teeninud ja missioonidel käinud vanemallohvitser on mõnede päris tõsiste pahandustega hakkama saanud:

https://www.ohtuleht.ee/1014891/riigisa ... eest-vangi
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Larry »

Siki kirjutas:Üks Scoutspataljonis teeninud ja missioonidel käinud vanemallohvitser on mõnede päris tõsiste pahandustega hakkama saanud:

https://www.ohtuleht.ee/1014891/riigisa ... eest-vangi
Artikkel on maksumüüri taga, kas keegi viitsib siia pikema teksti panna või lühikokkuvõtte teha, et milles süü täpsemalt seisnes?
Artikli eesmist otsa lugedes tekkis ka väike kõrvalküsimus - kas kotkaristi kuldrist mõõkadega on meil rahuaja kõige kõvem lahinguliste teenete eest antav aumärk?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kriku »

See on riigisaladus.

LISATUD: Kotkaristist sai omaette teema: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 74#p640074
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Madis Reivik »

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/9197 ... kaevanduse?

Huvitav kord ostudega. Organisatsioon on nii suur ja tähtis et pole aega isegi arvete topeltkinnitust teha ning asju arvele võtta.
Kui see ei ole turvarisk ja GRU märg unenägu siis mis on ?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..hea foorumistiil eeldab kogu maksumüüritaguse artikli(-mitte pelgalt lingi) panemist...

IT-mees "armaani" tegi Eesti kaitserahaga osturallit ja avas Ämaris salajase krüptorahakaevanduse

Riigisaladuse loaga IT-töötaja kaevandas Ämari lennubaasis aastaid krüptoraha, ostis Eesti kaitse-eelarvest endale koju kallist tehnikat ning smugeldas baasist välja arvutikomponente, et need veebifoorumites maha müüa.

Oliver Kund


Kevad 2016. Ühes Ämari õhuväebaasi angaaris avatakse rutiinse töö käigus pealtnäha ilmetu merekonteineri uksed. Paberite järgi peaks see olema ladu, kus koguvad tolmu utiliseerimisele määratud arvutijupid.
„Mis sa arvad, mis see on?“ küsib üks avajatest kolleegilt, kui märkab, et vanatehnika asemel vilguvad konteineris tuled ja huugab masinapark.
Lao kasutajaks on õhuseiredivisjoni IT-spetsialist. Ta põhjendab kaitseväelastele, et seadmed on isiklikud ja parasjagu käivat konteineris testimine. Info olevat vajalik, et osta kaitseväele aina paremaid seadmeid. Näiteks selliseid, mida on vaja õhuseire tarkvara jooksutavatesse arvutitesse või riigisaladuse käitlemise võrkudesse, mida mees Ämaris haldab.
Ülemused käsivad mehel isiklikud masinad väeosast ära viia. Nad ei aima, et nägid hetkeks pealt IT-mehe topeltelu.
Populaarses Hinnavaatluse foorumis tuntakse teda kasutajanime „armaani“ all. Püsikasutajad teavad, et mehelt saab turuhinnast soodsamalt uusi või vähekasutatud kõvakettaid, võimsaid protsessoreid, graafikakaarte ja toiteplokke. Paljud on talle tänulikud ega hoia kiidusõnu tagasi. Kui vaja, täidab ta ka tellimusi, mis on eraisikust müüja puhul ebatavaline. Otsekui oleks tal seadmed sukasäärest võtta.
„Armaanil“ pole aga kavas oma krüptokaevandusest – just see merekonteineris huugaski – loobuda. Ega sellestki, et tööpäeva lõpus baasi väravatest välja jalutades vedada seljakotis kaasa mõni kaitseväele kuuluv arvutikomponent.
Järgmise kolme aastaga ehitab ta 17 krüptoraha kaevandamise masinat, valdavalt kaitseväe tehnikast. Need peidab ta uuesti samasse merekonteinerisse, aga ka õhuväe staabi töökabinetti ja seadmeruumi.
See on pealtnäha täiuslik „äri“. 1000 euro väärtuses krüptoraha kaevandamiseks kulub 600 euro eest elektrienergiat, mille eest tasub maksumaksja. Keset Ämari õhuväebaasi ei pane seda keegi tähelegi. Oma kuludega tuleb masinasse osta üksnes kõnekaart, et vältida kaitseväe võrkude kasutamist.

Palgatöölisest omastajaks

Õhuseiredivisjoni side- ja juhtimissüsteemide spetsialist Armin ¬Annus töötas õhuväes aastast 2006. Ta haldas ja uuendas arvuteid, millega „laigulised“ jälgivad Eesti õhuruumi ja juhivad siin maanduvaid NATO liitlaste lennukeid. Et sealsetel kõvaketastel ja võrkudes liikuv info pole avalik, käis Annuse ametiga kaasas ka riigisaladuse luba.
„Annus oli spetsialistina keskmisest pädevam, kuigi mulle hakkas silma, et kohati laisk. Häiris, et ta ei tahtnud end arendada ja täienduskoolitusi läbida. Tahtsin talle kõrgemat palka saada, aga ta ei suutnud kõrgkooli ära lõpetada,“ kirjeldas endine ülem hiljem kaitsepolitseile.
Annus püsis kümme aastat sisuliselt samal ametikohal. 2018. aastal kurtis mees juba ise, et ei saa piisavalt palka ja erasektoris oleks ta märksa hinnatum mees.
„Ma tahan jõuda, kurat, sinnamaani, et juhtkond hakkaks aru saama üldse, mis toimub, eks ole. Ma olen aastaid pingutanud, ma olen aastaid kõiki aidanud, aga keegi võiks lõpuks juhtkonnast aru saada, et need tulemused ei tule niisama. Ükskõik palju ma pingutan, siis põhimõtteliselt juhtkonnal on jumala pohhui, kas ma olen või ei ole,“ kurtis Annus töökaaslasele telefonikõnes, mida kapo salaja pealt kuulas.
Tegelikult oli Annust juba 2016. aastal hakanud ahvatlema ametikoha omalaadne võlu.
Nimelt sai ta osta kaitseväe lepingupartneritelt oma äranägemise järgi IT-seadmeid, ilma et keegi seda kontrollinud oleks. Enamasti oli ühe ostu lagi 500 eurot ja selliseid oste võis teha piiramatult. Mõne partneri juures puudus hinnalagi aga sootuks. Annusel pruukis vaid IT-tarvik ära tellida, kui selle maksis kaitse-eelarvest kinni Eesti maksumaksja.
Hulluks ajas asja see, et kättesaadud kauba üle õhuseiredivisjonis arvet ei peetud. Kulude kokkuhoiu nimel puudus seal laohoidja ja isegi kui ta oleks olnud, ei kuulunud masinatesse käivad komponendid eeskirjade kohaselt arvelevõtmisele. Sisuliselt teadis vaid Annus, kus mingi protsessor või graafikakaart parajasti asub.
„Ta pidi ise koostama plaani, kuidas hakataks tulevikus IT-komponente arvele võtma, kuid reaalselt ta seda ei teinud, tuues põhjuseks ajapuuduse,“ meenutas endine ülem, kes talle enda väitel vastava ülesande andis.
Sama labaselt sai omastamine võimalikuks ka seadmete tööahela teises otsas. Näiteks kasutatud arvuti mahakandmiseks pidi Annus selle baasis utiliseerijale allkirja vastu üle andma. Viimasele ei jäänud aga märkamata, et mees tõi hävitamisse korpusi, kust olid välja võetud näiteks kõvakettad. Annus selgitas asja nii, et kasutab vanu seadmeid säästlikkuse huvides varuosadena.
Tegelikult müüs „armaani“ kaitseväe IT-vara foorumite kaudu maha. Ämari õhuväebaasi pääslas keegi meest ei kontrollinud. Ajapikku kogunes Annuse koju selline hulk kaitseväe IT-vara, et seda tuli lisaks arvutinurgale ladustada ka elutoa diivani taga.

Naine kulleriks

2018. aastaks kasvas Annuse töövälise veebiäri maht kolossaalseks. Et pank ega kaitsepolitsei riigisaladuse loa omaniku kontol kahtlasi laekumisi ei avastaks, pidi raha liikuma teisi kanaleid pidi. Annusel tuli konspireerida.
Klientidega suhtles telefonitsi nüüd hoopis tema abikaasa. Seadmete tegelik päritolu oli naisele teada, sest mees oli korduvalt tulnud koju, karbid kaenlas. Paaril korral tuli mõni protsessor välja isegi toidukotist, õhtusöögiks ostetud asjade vahelt.
Kui Annus oli seadmed pakkinud ja sildistanud, viis naine need pakiautomaati. Ka raha vastuvõtmiseks või teenitud krüptoraha müügiks kasutati tema kontot. Lisaks juhendas Annus ühe tuttava enda nime all foorumites IT-komponente edasi müüma. Samuti leidis ta Ämari lennubaasist tuttava, kelle alaealise poja pangaarvele „armaani“ müügitulud üleöö laekuma hakkasid.
„Ma ei küsinud, miks tal seda vaja on, ja ta ka ei põhjendanud. Ma võtsin selle sularahana välja ja andsin Arminile,“ tunnistas tuttav hiljem uurijatele.
Samal ajal huugasid Annusel Ämaris ööd ja päevad krüptokaevandused. Hooldust need ei vajanud, vaja oli vaid veebi kaudu laekumistel silm peal hoida. Ühel hetkel oli Annuse krüptovara väärtus 21 000 eurot.
Kõige selle mõjul oli mania grandiosa kerge tekkima. Kui varem tellis Annus riigi raha eest ostetud seadmed kulleriga Ämari lennubaasi pääslasse, siis nüüd sõitis juba Tallinnas ise poodi järele ja viis koju. Keegi ei märganud, kui Annuse tellimusel ostis riik talle iPadi, virtuaalreaalsuse peakomplekti Oculus Rift või 1300 eurot maksva nõgusa monitori.
2018. aasta teises pooles läks lahti tõeline osturalli Eesti kaitserahaga. Kui kapo Annuse kodust leitud 1400eurose sülearvuti kohta päris, jutustas mees, et tellis selle õhujuhtimiskeskuse uute süsteemide jaoks ja et plaanis selle esimese vajaduse tekkides tagasi viia.
Annuse naisel olid asjast eredamad mälestused. „Armin näitas mulle 2018. aasta suvel internetist netipoe pilte, et millist arvutit ma sünnipäevaks sooviksin, ja valisin selle. Umbes kaks nädalat hiljem oli sülearvuti elutoas laual, ilma karbita. Armin ütles, et see on mulle. Kuigi mul oli vana arvuti olemas, pakkus ta ise idee välja, et vajaksin uut arvutit, kuna vana on aeglane, ning ma ei hakanud teda ka otseselt ümber veenma,“ rääkis naine.

Anekdootlik on ka 3000eurose televiisori tekkelugu. 2018. aasta sügisel käis perekond poes telekat valimas. „Kaupluses ütles Armin, et sooviks 65tollist ja võimalikult hea kvaliteediga telekat ja kaupluse müüja soovitas Philipsit. Kuid sealt me telekat ei ostnud,“ meenutas naine kapo ülekuulamisel.
Kuu aega hiljem kutsus Annus naist: tule aita telekas üles tassida. „Minu mäletamist mööda oli juttu, et Armin saab selle kuidagi töö kaudu, mistõttu ma arvasin, et hea hinnaga,“ ütles naine. Kui uurijad kodu läbiotsimisel teleri garantiiarve leidsid, oli maksja reale kirjutatud „Õhuseiredivisjon“.

Ostupeo lõpp

Kuidas täpselt Annus sisse kukkus, kaitsevägi ega kapo ei avalda.
Uurijad tuvastasid, et 2015. aastast kuni kinnipidamiseni 2019. aasta jaanuaris omastas Annus vähemalt 190 Kaitseväele kuuluvat seadet kokku 48 935 euro väärtuses ning kasutas ebaseaduslikult kaitseväele kuuluvaid seadmeid krüptovaluuta kaevandamiseks 30 404 euro väärtuses.
„Korduvalt olen mõelnud, et see on vale ega ole õige tegu ja peaks selle tegevuse ära lõpetama. Ilmselt kõige suurem põhjus, miks ma ei lõpetanud, oli, et see oli muutunud harjumuseks,“ rääkis Annus kapo ülekuulamisel. Mees oli seda meelt, et rahapuudusest ta tegusid toime ei pannud. „Ma arvan, et harjumuseks muutus müümise protsess ise. Tagantjärele vaadates tundub see täielik totrus.“
Ekspressi küsimustele Annus ei vastanud, öeldes vaid, et on tänaseks riigi ees kahju heastanud.
Novembris sai mees omastamise eest kokkuleppemenetluses 2 aasta ja 6 kuu pikkuse tingimisi vangistuse. Tema kullerist naine pääses oportuniteediga ja pidi maksma riigituludesse 600 eurot.
Kas olud soosisid?
Asja menetlenud riigiprokurör Inna Ombleri sõnul ei ilmnenud menetluse käigus, et Annuse müüdud seadmetelt oleks lekkinud riigisaladusi või salastatud välisteavet.
Prokuröri kinnitusel mängis omastamises põhirolli Annuse ebaausus, ent tähelepanuta ei saa jätta ka olukorda õhuseiredivisjoni sisekorralduses.
„Võime vaid spekuleerida, kas selle juhtumi puhul võisid vajakajäämised väikevahendite arvestuses ning ebapiisav kontroll ja järelevalve hõlbustada töötaja ebaausat käitumist,“ analüüsis Ombler.
Ta tõi näiteks, kuidas IT-töötaja sai õhuväe territooriumil krüptovaluutat kaevandada üksnes põhjusel, et teda usaldati liialt, kontrolliti liiga vähe.
Kaitsepolitsei vaatab Annuse juhtumit murelikul pilgul. Aastaid on nad koolitanud riigisaladuse loa omanikke, kuidas vältida enese haavatavaks tegemist lapsikute võtetega. FSB-l pruukinuks vaid Annusele juurde astuda ja teha pakkumine, millest keelduda pole võimalik.
„Näeme enda ja välispartnerite kogemuse pealt, et korrumpeerunud töötajad tundlikes valdkondades võivad riigi julgeolekut ohustada,“ ütles kapo büroojuht Meelis Ratassepp.

Seda enam, et just pool aastat enne kinni kukkumist sai Annus õhuväelt ametikõrgendust. Ta viidi üle õhuväe staapi Tallinnas ja ta hakkas tööle uue õhuoperatsioonide juhtimiskeskuse ehk kaitseväe žargoonis ASBE-hoonega. Maakeeli on see keskus NATO silmad Tallinnas. Hoonel pole aknaid, ja põhjusega.

Sarnaselt Ombleriga koputas ka Ratassepp kaitseväe südametunnistusele. „Riske peab maandama süsteemse järelevalve ning heidutavate meetmetega, et üksikjuhtumid jääks üksikjuhtumiteks.“
Õhuseiredivisjoni ülema ülesannetes olev kapten Tõnis Pärn ütles, et Annus kuritarvitas rängalt oma kaasteenistujate ja kaitseväe usaldust ning tegutses üksi. „Uurimise käigus ei tuvastatud riigisaladuse leket ega teiste kaitseväelaste või kaitseväeametnike hooletust, tahtlust või osalust,“ ütles Pärn.
Tema sõnul on kaitseväes täpne kord, kuidas soetusi teha. Järelevalve toimib viisil, mis välistab riigivara kuritarvitamise ja selle tegevuse varjamise.
„Kahjuks suutis Annus oma tegevust kaasteenistujate eest teatud ajaperioodi varjata, kuid selline tegevus ei saa jääda kindlasti lõpuni märkamata. Viimasest pidi ka Annus teadlik olema, kuid ainult temale teadaolevatel põhjustel otsustas ta siiski oma kuriteo toime panna.“
Õhuseiredivisjon analüüsis, et Annus kasutas ära hankelepinguid, kus seadmete eest tasuti ülekandega ning arved läksid mitmele kaitseministeeriumi valitsemisalasse kuuluvale üksusele.
Annuse tegude mõjul muudeti õhuseiredivisjonis ka vara haldamise protseduure. „Seadmete soetamisel ja tellimisel kaitseväe koostööpartneritelt on nüüd vajalik rohkem kui ühe spetsialisti kinnitus nende hankimise vajaduse kohta. Käesolev juhtum näitab, et varem või hiljem rikkujad tabatakse,“ ütles Pärn. „Kaitsevägi usaldab jätkuvalt oma teenistujaid ja spetsialiste ja nende pädevust oma ülesannete täitmisel.“


Kaitseraha magus tõmme ehk varasemad omastamiskaasused Kaitseväes

2015 – Kaitseliidu Harju maleva endine pealik Urmas Susi omastas 46 000 euro eest Kaitseliidu raha, ostes endale remondi- ja ehitustarbeid, lastes remontida isiklikke autosid ning andes tuttavatele kasutada Kaitseliidu kütusekaarti. Karistuseks üks aasta ja kaheksa kuud tingimisi vangistust.
2013 – Kaitseväe lennubaasi tagalatoetusgrupi endine ülem Vahur Štšerbakov omastas 506 liitrit diislikütust, kui tankis kütuse oma isiklikku sõiduautosse, ent märkis kulu kaitseväe sõidulehtedele. Talle määrati kokkuleppemenetluse korras kuuekuine tingimisi vangistus kolmeaastase katseajaga.
2013 – Staabi- ja sidepataljoni töötaja F. L. omastas väeosast 32 kaitseväele kuuluvat sülearvutit kokku 9373,94 euro väärtuses ja esitas seadmete kadumise kohta valeinfot. Teda karistati tingimisi üheaastase vanglakaristusega.
2012 – Lõuna kaitseringkonna endine staabi- ja tagalakeskuse ülem Peeter Jõpiselg ja tema asetäitja Ain Somelar tanksid mitmel korral isiklikesse sõidukitesse kütust, kasutades kaitseväele väljastatud kütusekaarti. Uurimisandmeil omastasid süüdistatavad kokku ligi 650 liitrit kütust. Mehi karistati 6- ja 7-kuise tingimisi vangistusega.
2011 – Kaitseväe ametiisik Erko Elmik omastas B.Z. abiga kokku ligi 4300 liitrit riigikaitselist diiselkütust. Elmik sai 1 aasta ja 2 kuu pikkuse tingimisi vangistuse, B.Z. pooleaastase tingimisi vangistuse.
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 16 Dets, 2020 12:25, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Madis Reivik »

Suurtes ettevõtetes on selle vältimiseks arvete topeltkinnitus jne jne. Huvitav miks Kaitseväes see ei toimi ? Igal mehel oma kulukonto, igal osakonnal kulukonto ja need jagatud sektoriteks (söök, kontoritarvikud jne jne).
Ma saan aru et plokk majapidamispaberit ja paar pastakat läheb vasakule või siis keegi tassib vana mahakantud espressomasina koju aga kümnete ja sadade kilode kaupa riisumine..
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Õhuseiredivisjoni ülema ülesannetes olev kapten Tõnis Pärn ütles, et Annus kuritarvitas rängalt oma kaasteenistujate ja kaitseväe usaldust ning tegutses üksi. „Uurimise käigus ei tuvastatud riigisaladuse leket ega teiste kaitseväelaste või kaitseväeametnike hooletust, tahtlust või osalust,“ ütles Pärn.
Tema sõnul on kaitseväes täpne kord, kuidas soetusi teha. Järelevalve toimib viisil, mis välistab riigivara kuritarvitamise ja selle tegevuse varjamise.
„Kahjuks suutis Annus oma tegevust kaasteenistujate eest teatud ajaperioodi varjata, kuid selline tegevus ei saa jääda kindlasti lõpuni märkamata. Viimasest pidi ka Annus teadlik olema, kuid ainult temale teadaolevatel põhjustel otsustas ta siiski oma kuriteo toime panna.“
..antud text on otse klassikaliselt mõttetu sooja õhu puhumine :mrgreen:

Aga muideks - kas tolle pataljoniekvivalentse väeosa ülema "ülesannetes" ongi hetkel vaid kapten toopärast, et aastaid kestnud riisumise ajal "päris ülem olnu" on juba teenitult kinga saanud :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas nimetu »

Aga muideks - kas tolle pataljoniekvivalentse väeosa ülema "ülesannetes" ongi hetkel vaid kapten toopärast, et aastaid kestnud riisumise ajal "päris ülem olnu" on juba teenitult kinga saanud :roll:
Kui sa pead silmas sama isikut keda mina, siis tema liikus hoopis prestiižikama koha peale. Mingit "kinga saamist" polnud.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Leo »

Selline riigi rahaga eraäri tegemine on võimalik ainult siis, kui kontroll puudub, nii et ülemad, kes asjade olemasolu eest vastutavad, peaksid ka oma seljanahal vähemalt KV juhataja piitsa tundma, sisuliselt vana ei viitsinud ülikooligi ära lõpetada parema ametikoha ja palganumbri saavutamiseks, selle asemel oli lihtsam laokonteinerisse bitkoinikaevandus tiksuma panna. Ma ei kujuta ette, kui palju ÕV elektriarved on, kui ei märgatud, et järsku hakkas 600 € eest kuus volte kuluma? Keskmine eratarbija kodune aastane elekrivajadus oletaks oma tutvusringkonna arvete põhjal.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

nimetu kirjutas:
Aga muideks - kas tolle pataljoniekvivalentse väeosa ülema "ülesannetes" ongi hetkel vaid kapten toopärast, et aastaid kestnud riisumise ajal "päris ülem olnu" on juba teenitult kinga saanud :roll:
Kui sa pead silmas sama isikut keda mina, siis tema liikus hoopis prestiižikama koha peale. Mingit "kinga saamist" polnud.
Ma ei tea kedagi seal ÕSDivisjonis nimepidi "silmas pidada" - liiga võõras stiihia mulle(-ja mind ei huvita ka).
See, mis ma tean, on aga see, et praktiliselt kõik pataljoni/divisjoniülemad on meil juba suht ammu kolonelleitnandid (no mõni üksik major vahest ka nende seas).

Ja kui nüüd ÕSD saadab selles näruses keissis VR ajakirjanike ette kõigest miski kapteni "ülema ülesannetes" // suuga sooja õhumulli puhuma - siis see ongi täpselt see, mis ta paistab elik toiduahelas tagapool oleva nooremohvitseri labane tankipanek :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas muhgel »

Borja kirjutas:Ja kui nüüd ÕSD saadab selles näruses keissis VR ajakirjanike ette kõigest miski kapteni "ülema ülesannetes" // suuga sooja õhumulli puhuma - siis see ongi täpselt see, mis ta paistab elik toiduahelas tagapool oleva nooremohvitseri labane tankipanek :lol:
Kui ülema ülesannetes olemise eest raha saad, siis tuleb tankis ka olla.
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas hjl85 »

Eks seda eelarvet tuleb suurendada kui sõjaväe laskemoona laiali tassitakse ja eraisikutele müüakse nagu tänases Kuuuurijas näha oli.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas alari »

https://kuuuurija.elu24.ee/7234173/kuid ... erakatesse
Keegi äritseb kaitseväest või kaitseliidust pärit padrunitega. Väidetavalt müüs neid padruneid kaitseliitlane.

Karbid näevad samasugused välja nagu ksf gorilla pildistatud karbid http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... 42#p630242
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist