Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Mõte on selles, et kui on olukord või ärev aeg siis tullakse, kui ei ole siis ei tulda.
Et siis batka Mahno vägi, jah...vürst Kropotkin noogutab hauas rahulolevalt sellise partisaniväe peale...koomuskiks kisub. Lugupeetav ikka ise aru saab, mida selline suhtumine KV plaanide seisukohalt tähendab? Et muidu närige muru oma pataljonide formeerimisega, aga vat kui tõeline oht paistab, küll me siis...siis tõuseb vana Kalev kah hauast... :roll:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas TTA »

Lemet kirjutas:
Mõte on selles, et kui on olukord või ärev aeg siis tullakse, kui ei ole siis ei tulda.
Et siis batka Mahno vägi, jah...vürst Kropotkin noogutab hauas rahulolevalt sellise partisaniväe peale...koomuskiks kisub. Lugupeetav ikka ise aru saab, mida selline suhtumine KV plaanide seisukohalt tähendab? Et muidu närige muru oma pataljonide formeerimisega, aga vat kui tõeline oht paistab, küll me siis...siis tõuseb vana Kalev kah hauast... :roll:

Mida ma siin seinast rääkisingi. Kui sa korraldad õppekogunemise etteteatamiseta ning kokku kutsudes ei ütle ka et õppekogunemine on, siis tuleb tõepoolest suur mass kokku. Tee veel seda regulaarselt pikema aja jooksul ning siis võib tõesti ilmselt loota et esimese hooga tuleb pataljonist kompanii heal juhul kokku. Reservväelane ei ole tegevväelane kes peab end rohelise vile peale ka kell kolm öösel väeossa ajama. Aga me võime ju testida kaitsetahet. Lugupeetav võib mulle oma telefoninumbri anda ning ma siis hakkan talle ca kolm korda aastas (valin spetsiaalselt kiired või vastikud ajad et ikka testida kas igas olukorras kohale ilmutakse) helistama. Kaitsetahte demonstreerimiseks peab lugupeetav siis ilmuma määratud aja jooksul kokkulepitud punkti, siis võib tagasi koju minna. Kõlab motiveerivalt?
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

eservväelane ei ole tegevväelane kes peab end rohelise vile peale ka kell kolm öösel väeossa ajama
Jajahhh...seadus ütleb siiski vähe teisiti :wink:
Reservväelased on kohustatud kogu reservis oleku kestel:

esitama Kaitseressursside Ameti või Kaitseväe territoriaalse staabi nõudmisel andmete kontrolliks või haldusakti andmiseks vajalikke tõendeid;
osalema vastava kutse saamisel õppekogunemistel;
ilmuma vastava kutse saamisel Kaitseressursside Ameti arstlikku komisjoni.
Lugupeetav võib mulle oma telefoninumbri anda ning ma siis hakkan talle ca kolm korda aastas (valin spetsiaalselt kiired või vastikud ajad et ikka testida kas igas olukorras kohale ilmutakse) helistama. Kaitsetahte demonstreerimiseks peab lugupeetav siis ilmuma määratud aja jooksul kokkulepitud punkti, siis võib tagasi koju minna. Kõlab motiveerivalt?
Motiveerivalt või mitte, aga minu kasvatus on selline, et sedasorti korraldused kuuluvad täitmisele, arvan ma mida ma arvan. Nii esimesel teisel viiendal kui ka kuuekümnendal korral.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas TTA »

Lemet kirjutas:
eservväelane ei ole tegevväelane kes peab end rohelise vile peale ka kell kolm öösel väeossa ajama
Jajahhh...seadus ütleb siiski vähe teisiti :wink:
Reservväelased on kohustatud kogu reservis oleku kestel:

esitama Kaitseressursside Ameti või Kaitseväe territoriaalse staabi nõudmisel andmete kontrolliks või haldusakti andmiseks vajalikke tõendeid;
osalema vastava kutse saamisel õppekogunemistel;
ilmuma vastava kutse saamisel Kaitseressursside Ameti arstlikku komisjoni.
Lugupeetav võib mulle oma telefoninumbri anda ning ma siis hakkan talle ca kolm korda aastas (valin spetsiaalselt kiired või vastikud ajad et ikka testida kas igas olukorras kohale ilmutakse) helistama. Kaitsetahte demonstreerimiseks peab lugupeetav siis ilmuma määratud aja jooksul kokkulepitud punkti, siis võib tagasi koju minna. Kõlab motiveerivalt?
Motiveerivalt või mitte, aga minu kasvatus on selline, et sedasorti korraldused kuuluvad täitmisele, arvan ma mida ma arvan. Nii esimesel teisel viiendal kui ka kuuekümnendal korral.

Niiet kui 91 oleks tehtud väike mobilisatsioon ja oleks näiteks teletorni ette kästud rahvast sapöörikaga laiali peksma siis oleks läinud ka sest käsk on käsk?
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Ei oleks, sest seal poleks olnud käskijaks oma riik. Katsuks nüüd selle vahe klaari hoida. Ja muideks, Teletorni juures ma olin. Nagu ka ühena esimestest vana paksu kutsel Toompeale jõudnute hulgas. Lihtsalt töökoht oli seal lähedal, autoga paar minutit sõitu.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mõnedes allikates olen kohanud väidet, et Iisrael on suuteline 6 tunniga mobiliseerima, formeerima ja lahinguvalmidusse viima vähemalt 100 000 meest. Mõistagi pole see mitte tendipataljonid, vaid mehhaniseeritud brigaadid. Mis kõik aeglustab tempot (mida raskem üksus, seda kauem läheb ja seda kriitilisem probleem on spetsialistide mitteilmumine).

Siit küsimus koolkonna "pole mõtet" esindajatele - kas selline tempo on saavutatud peamiselt:
a) tänu pidevale ja rutiinsele õppekogunemiste süsteemile, mis on võimaldanud selle täiuslikkuseni tööle panna ja viimse pisiasjani läbi mõelda
b) tänu hoiakutele, kohaliku saarpolli kaitetahte uuringutele ja staabi analüüsidele

Ise nähtu põhjal seda kiiret meestehordide kohaletulekut ei usu, hambavalu ja naise sünnitamise juttu on taolistel puhkusel varem piisavalt olnud.
Mõistagi, kärsahaisu tekkides on igasugu tegelased aktiviseerunud, aga mingist in corpore mehed relvile teemast on asi ikka päris kaugel.
Viimati muutis Kapten Trumm, 17 Juun, 2014 8:13, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas ppp »

TTA kirjutas:
ppp kirjutas:
No aga enamvähem nii on läinud varem ka. 1919, 1944 tulid ikka lõpuks mehed kokku, oli vaid eestvedajaid vaja. Aga noh, kibetsege oma klaviatuuride taga edasi, ma vähemalt tean, et ma teen oma osa.
Kibetsen siis edasi, kuigi ega sel väitlusel siin eriti mõtet ei ole. 1919-st aastast on aeg veidi edasi läinud, täna ei ole "..tulid ikka lõpuks mehed kokku.." strateegiaga midagi teha, see lõpp võib kiirelt tulla. Ja 1944 aasta pole ka mingi hea näide, see Sinimägede episood on tagantjärele ilus meenutada ja kahtlemata oluline eesti rahvale mitmes mõttes aga ei tormanud need eesti mehed sinna rinnet hoidma nüüd küll kõik suure iinnuga ja "nagu üks mees". Olid ka minu isa ja onu 1944 saksa mundris aga Su jutt ikkagi ei päde...
Ja kui siin foorumis vähegi realistlikum pessimist oled ja paduoptimistide ja -patriootidega halleluuja kaasa ei hüüa, siis oled kibetseja, ajupestud idioot, mõjuagent või lihtsalt m..n. :P
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ja kui siin foorumis vähegi realistlikum pessimist oled ja paduoptimistide ja -patriootidega halleluuja kaasa ei hüüa, siis oled kibetseja, ajupestud idioot, mõjuagent või lihtsalt m..n.
+1 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Trumm - ei ole mõtet teha endast vääriti mõistetud geeniust (ja ära palun vaidle, et see pole Sinu eesmärk). Proovin Sulle vastata, kuigi see tundub täiesti tulutu tegevusena.

Esiteks - Sinu väide, et esmalt on vaja muuta seadust on täiesti väär. Oled näidanud selles küsimuses viimastel lehekülgedel üles täielikku asjatundmatust. Palun lõpeta oma selleteemaline jutt. Veelkord - mitte ühtegi seadust ei ole praegusel hetkel vaja ümber teha ning Sinu seisukohad (alates reservõppekogunemise korraldamisega kuni mingi müstilise õiguskantslerile kaebamisega) näitavad, et Sa tegelikult ei tea, millest Sa räägid. Sulle on toodud näiteid seadustest/määrustest ja on räägitud, et meie riik on lihtsalt teistmoodi üles ehitatud, kui Sinu imaginaarne maailm.

Hoopis teine küsimus on see, et kui mingeid muid tõkkeid ei ole, siis miks ei korraldata Sinu poolt soovitatud (mastaapseid ja vähese etteteatamisajaga) mobilisatsiooniõppuseid. Aga miks Sa siis ei küsi kodanikuna seda asjakohastest asutustest? Kaitseministeerium ja peastaap. Tõepoolest. Sina oled ju ometi riigi kodanik ja kui selline küsimus on Sinu arvates täiesti asjakohane, palun pane kiri teele. Ja teata meile ka foorumis, mida Sulle vastati. Aga niikaua, kuni pole infot miks selliseid harjutusi ei korraldata või kas äkki plaanitakse kohe-kohe korraldada, ära otsi mingeid rahvavaenlasi kuskil.

Protsessi kiirendamiseks otsisin välja ka meiliaadressid - kantselei[ät]kaitseministeerium.ee (neil ka muuseas teabenõude vorm leheküljel http://www.kaitseministeerium.ee/et/kontakt) ning peastaabi oma leheküljel http://www.mil.ee/et/kontakt
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Maailmarekord pommivarjendi paigaldamises on Eesti firma käes...
Eesti väikefirma Vesimentor loodud plastikust pommivarjendi saab paika panna vaid poole tunniga. Nutikate eestlaste pommivarjend on väljas ka täna alanud maailma suurimal riigikaitse ja julgeoleku messil Eurosatory 2014 Pariisis.
Pommivarjend kujutab endast plastikust toru. Selleks, et jõuda sellise toruprofiilini, mis hajutaks plahvatuse löögijõudu, konsulteeris Vesimentor Saksamaa torutootja ja Tallinna tehnikaülikooli professoritega. Pommikeldri prototüübi valmimisele pani õla alla ka kaitseministeerium.

Pommivarjendi vastu on lisaks Eesti kaitsejõududele juba huvi tuntud ühest Araabia riigist.

„Nad tahavad maa-alust linnakut, mis mahutaks 50 inimest. Seal peavad olema kontoriruumid ja magamiskohad, tehnoruumid, köögid, duššid ja kõik sinna juurde kuuluvad kommunikatsioonid, et inimesed saaks vajadusel kaks nädalat maa alla elada. Nad ootavad ka katsetuse tulemusi,“ rääkis Ärilehele Vesimentori üks omanikest Kristo Kirs.

Põhjus, miks üks plastikust kelder maailmas nii palju huvi äratab, on see, et seda on väga lihtne kohale transportida ja paigaldada, ükskõik, kui suur see on, sest varjend käib kokku moodulitest nagu lego. Ekskavaatoriga auk maasse, varjend auku ja muld peale. Samuti on see veekindel ja korduvkasutatav – kui ühes kohas pole seda enam vaja, saab selle üles kaevata ja uude kohta viia.

Kirs märkis, et selline maa-alune ehitis ei pea sugugi üdini spartalik olema. "Kui vaja, teeme tammepuust sisustuse ja paneme LED-valgustuse ka sisse!".
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/vi ... d=68890237
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Esiteks - Sinu väide, et esmalt on vaja muuta seadust on täiesti väär. Oled näidanud selles küsimuses viimastel lehekülgedel üles täielikku asjatundmatust. Palun lõpeta oma selleteemaline jutt. Veelkord - mitte ühtegi seadust ei ole praegusel hetkel vaja ümber teha ning Sinu seisukohad (alates reservõppekogunemise korraldamisega kuni mingi müstilise õiguskantslerile kaebamisega) näitavad, et Sa tegelikult ei tea, millest Sa räägid. Sulle on toodud näiteid seadustest/määrustest ja on räägitud, et meie riik on lihtsalt teistmoodi üles ehitatud, kui Sinu imaginaarne maailm.
Väited põhinevad millel? Kui sa suudad näidata, et rahuajal, ilma kõrgendatud valmisoleku meetmeteta, KV sisese korraldusega, mõistagi kinnitatud RÕK piirarvude piires (kinnitab VV kord aastas) on võimalik seaduslikult eirata seda KVTS-s toodud 120 päevase ette teatamise nõuet, siis ma vabandan ja raputan endale tuhka pähe, et ma pole päris lõpuni asjast aru saanud. See, mida siin "näiteks toodi" on natuke teine asi, valmisoleku tõstmise meetmed. Seda ei saa pidada rahuaja treeningrutiiniks ja isegi Ukraina kriis koos ZapVO õppustega piiri taga polnud tegelikult piisav põhjus, et neid meetmeid rakendada, järelikult ei rakendata neid ka lihtsalt trenni pärast. Lapski saab aru, et taolisel liigutusel, mis tähendab sisuliselt ettevalmistust sõja alustamiseks, on rängad sise- ja välispoliitilised tulemid. Minu arvamus on, et kriisi puhkemisel on juba hilja asuda valmisolekut drillima, vastane saab olema kiirem.
kuni mingi müstilise õiguskantslerile kaebamisega
Jällegi, müstika jutt põhineb....?
Analoogne näide minevikust: http://www.postimees.ee/1685951/aavikso ... -palvetama
Viimati muutis Kapten Trumm, 17 Juun, 2014 9:11, muudetud 4 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas PaganHorde »

Jah, ja selle juures on imelik et meil neid pole.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas soesilm »

Trumm, Lemet, ppp - kui me teeksime täna ootamatult RÕKi ja kohale tuleks 76% isikkoosseisust 12h jooksul.
Mis oleksid need järeldused mida me teha saame ja mis oleksid meie reaktsioonid? Ehk teisiti: miks ei tulnud 24% ja mida peame tegema et tuleks?
Tegelikult ma urgitseks veel. Kas need näitajad erineksid millegi poolest tavalise RÕKi tulemustega?
Rõkile ei tule inimesed kohale sest:
a) eiravad kutset - hoiakute küsimus
b) saavad vabastuse õpingute, tervise, perekondlike põhjuste pärast - paratamatu ja hoiakute küsimus
c) ei saa kutset kätte - süsteemi viga
Mis oleks uus informatsioon, mida me saame ootamatu RÕKiga?

Juutide kiitmisega peab veidi piiri pidama. 2006 oli neil ka supersüsteem. Aga järsku ilmnes, et suur osa süsteemist oligi vaid paberil. Ma ei tea milliseid muutusi on nad sisse viinud. Aga mul on jäänud mulje, et mitte kunagi ei kavatse nad püssi alla saada 100000 meest või inimest ainult 6h jooksul. Kogu süsteem põhineb ikkagi astmelisel valmiduse tõusul. 6h tase saavutatakse sellega, et paljudele reservväelastele on väljastatud isiklik varustus eelnevalt. Ja seda mitte alaliselt, vaid ajutiselt ja konkreetse ohuga seoses.
Kui mina pean täna vastama (ilma et ma teaks täpselt juutide süsteeme):
Kas selline tempo on saavutatud peamiselt:
a) tänu pidevale ja rutiinsele õppekogunemiste süsteemile, mis on võimaldanud selle täiuslikkuseni tööle panna ja viimse pisiasjani läbi mõelda
b) tänu hoiakutele, kohaliku saarpolli kaitetahte uuringutele ja staabi analüüsidele
Siis vastus on kahtlemata A. ... ja B järgmistes osades: "tänu pidevale ja rutiinsele õppekogunemiste süsteemile"; "tänu hoiakutele"; "staabi analüüsidele"
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

soesilm, katse outcome võib olla ka see, et neid asju pole väga vaja rohkem teha ja hirmud on aluseta (ka kaitseuuringute keskuse Hurda oma) ja kõik, mis sa räägid, on sulatõsi.
Teine asi on veel see, millest me pole rääkinud, et taolised asjad on heidutuspaketi osa, eriti aktuaalne olukorras, kus vastane üritab kiiresti tegutsedes oma sõjalise eesmärgi saavutada.

Rääkides Iisraelist, said õigesti aru. Vaja on ka rohket "kiirõppekogunemiste" praktikat, ei piisa saarpollist ja staabi analüüsidest (ega ka komponentide eraldi testimisest).
2006 oli neil ka supersüsteem. Aga järsku ilmnes, et suur osa süsteemist oligi vaid paberil.
Kui meil oleks täna taoline valmisolek nagu juutidel 2006 oli, siis poleks üldse midagi nutta.
Vaata, millised mehhaniseeritud koondised ja kui kiiresti lahingusse paisati....
Taoline opp oleks meil täna kaelamurdev ülesanne.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Kui sa suudad näidata, et rahuajal, ilma kõrgendatud valmisoleku meetmeteta, KV sisese korraldusega
Ei, ei suuda. Sest (jällegi - näitab Sinu asjatundmatust) reservõppekogunemiste aja ja selles osalevate reservväelaste arvu kehtestab kaitseminister. Kes või mis keelab kaitseministril kehtestada see hommikul ja kästa kaitseväel õppekogunemine järgmisel päeval läbi viia? Mitte keegi ja mitte miski. Seega - mingeid takistusi ei ole. Mis Su point on? Tahad seda otsustamise taset allapoole viia? Mis on selle põhjendus?
on võimalik seaduslikult eirata seda KVTS-s toodud 120 päevase ette teatamise nõuet
jah, seda nõuet on võimalik eirata. Ainuke mida 120 päevase etteteatamisaja eiramine kaasa toob on see, et kohale mitteilmuvat inimest ei saa karistada. Mitte midagi muud. Sinu toodud näide palvetamisest on absurdne ja asjasse puutumatu. Mille peale reservväelane peaks kaebama? Et talle kutset ei saadetud 120 päeva, vaid 12 tundi ette? Ja siis? Kas midagi muutus reservväelase jaoks? Kas ta sai karistada? Kas tema seisund halvenes? Mis on see asi, mille peale ta kaebab?

Ühesõnaga - väidan, et Sa selles küsimuses ei saa asjast aru. Kahjuks ei ole seda Sulle võimalik mitte mingil moel tõestada, sest Sa lihtsalt ajad jama vastu.

Veelkord - selliste lühikeste etteteatamisega reservõppekogunemiste korraldamine ei ole seadustega mitte kuidagi piiratud ega keelatud ega nõua kõrgema valmisolekuastme sisseviimist. Punkt. Kui Sa vähegi rohkem viitsiks neid seaduseid uurida, siis Sa näeksid, et valmisolekuastmete sisseviimisel kaob ära ka palju muid piiranguid (näiteks õppekogunemiste kestus). Palun ära räägi enam sellest ja ära too asjassepuutumatuid näiteid.

Veelkord - kordna uuesti üle, et Sinu küsimused sellest, et miks selliseid õppuseid ei korraldata, või kas neid on plaanis tulevikus korraldada, on minu arust täiesti asjakohased. Mina ei tea vastust, kuid huvitav oleks teada. Miks Sa siis siin foorumis "mürgitad" ja kõiki naeruvääristad selle asemel, et asjakohastelt vastutajatelt järgi pärida? Saada kiri kaitseministrile ja küsi järgi. Tõsiselt. See ei ole mingi mõnitamine või nali - igal kodanikul on õigus esitada küsimusi riigi kaitsmise kohta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist