Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
NGolf
Liige
Postitusi: 3073
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas NGolf »

Euroopa Komisjon arutab võimalusi legaalselt suunata külmutatud Vene rahad Ukraina ülesehitustöösse. Kulud selleks on tõsi küll juba suuremad kui seda rahakest oligi, jäävad veel võlgu.

European Commission president Ursula von der Leyen said on Tuesday (24 May) the EU could support a push to confiscate Russian central bank assets to help rebuild Ukraine post-war.

"We should leave no stone unturned, including, if possible, Russian assets," she said at the World Economic Forum in Davos on Tuesday — with a commission representative saying a proposal to this effect may come as early as Wednesday.

Estonia, Latvia, Lithuania and Slovakia wrote a joint paper to the commission this week, urging the use frozen Russian assets for such reconstruction, which, according to Ukrainian estimates, already amounts to €560bn.

"A substantial part of the cost of rebuilding Ukraine….must be covered by Russia," the EU member states wrote, noting western countries have frozen €300bn in Russian central bank assets. "We must now identify legal ways to maximise the use of these resources as a source of funding."

But some member states, including Germany, the Netherlands, Greece and Belgium, are reluctant to embrace seizing frozen assets without clarity on its legality.

https://euobserver.com/ukraine/155040
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 2074
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas _dumbuser_ »

Ei tea kui kindel aga seda videot serveeritakse sõnumiga, et prantslased ei lasknud Total'i firma töölisi kontorisse minna, et vene naftaga rohkem tegemist ei tehtaks. https://twitter.com/uawarinfo/status/15 ... 1202194432
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas soul »

Aprillis vähenes käibemaksu laekumine 54%.
https://www.moscowtimes.ru/2022/05/25/b ... -54-a20683
В апреле федеральный бюджет зафиксировал обвальное падение сборов НДС, следует из статистики Минфина. Поступления ключевого налога, который зашит в стоимость всех товаров и услуг в стране и обеспечивает каждый пятый рубль государственных доходов, рухнули на 54%. Минфину удалось собрать 191,9 млрд рублей против 414,7 млрд в апреле-2021.


https://www.rbc.ru/business/25/05/2022/ ... gn=preview
Prügiautode varuosade kallinemine ja prügiveo eest tasumata jätmise kasv toob piirkondlikele operaatoritele kaasa 50 miljardit rubla kahjumit. Tööhäirete vältimiseks küsivad nad valitsuselt toetust.
Viimati muutis soul, 25 Mai, 2022 23:40, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Kriku »

Ukraina viljaeksport läks omaette teemasse: viewtopic.php?f=78&t=51277&p=739867#p739867
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas hjl85 »

Vladimir Putin announces a 10% increase in the minimum wage and pensions

Hmm, pressid pannakse käima?
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 2074
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas _dumbuser_ »

SEPKA. EL olevat suutnud nafateemal ungarist sõltumatu lahenduse välja mõelda. Tollimaksu kohta peaks piisama enamuse ja mitte kõigi nõusolekust. Ei oska öelda kas ka päriselt midagi selles suuna tehakse. https://mobile.twitter.com/Parazyth1/st ... 7808110592
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1020
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas ermot »

Mind on viimasel ajal hakanud huvitama rubla kurss. Teadupärast vabat kauplemist sellega ei toimu, aga sõnumid rubla tugevnemisest on pidevalt jätkunud ja seda tudnuvad aktsepteerivat ka kõik teised turud. Milles uba.

Mingi seletuse annab järgmine aritkkel: Puhtalt ülesmäge. Mis ajas rubla üles ja kauaks ta seal püsib?
https://aif.ru/money/economy/chisto_po_ ... derzhitsya

Ekspertide hinnangul päästis keskpank õigeaegselt kehtestatud valuutapiirangute abil rubla. Ameerika panga Wells Fargo analüütikud usuvad, et ilma sihipäraste toetusmeetmeteta võinuks kurss aprillis ulatuda 180 rublani. dollari kohta. Muide, sanktsioonid, mille eesmärk oli muuhulgas meie rahvusvaluuta kokkuvarisemine, tugevdavad täna vastupidiselt rubla. Tõepoolest, selle kasvu üheks olulisemaks teguriks on praegu jätkuvalt impordi vähenemine, mis on tingitud paljude kaupade sisseveokelust, teatud kaubavedude blokeerimisest, paljude tarnijate ja mõne suurimportija lahkumisest. Samal ajal tõusid Venemaa Föderatsiooni peamiste ekspordikaupade energiakandjate hinnad. Nafta jätkab kallinemist ja EL-i lubatud "naftaembargo" jääb praegu raputavaks õhuks.

Nüüd aga on üha enam hääli "rubla peatamise" poolt. Arvatakse, et tugev rahvusvaluuta on kasulik elanikkonnale ja kaupade importijatele, nõrk - eksportijatele ja riigieelarvele. Kuid praegune rubla tugevnemine, säilitades samal ajal ka muud keskpanga piirangud, tundub muutuvat probleemiks kõigile. Eksportijate jaoks tähendab ülitugev rubla kallist tootmist (või tootmist), mille tagajärjeks on sanktsioonide tõttu saamata jäänud tulu, kodumaise toodangu kärpimine ja investeeringute langus impordi asendamisse. Kodanikud ei mõista väikseid sissetulekuid talletada. Praeguse liiga kõrge baasmäära juures pole importijatel käibekapitali kusagilt võtta. Ja valitsus jääb ilma võimalusest rahandusega manööverdada, mis on vajalik majanduse ümberstruktureerimiseks ja reaalsektori, sealhulgas kaitsetööstuse toetamiseks.

...
VEB.RF peaökonomist Andrey Klepach rääkis Moskva majandusfoorumi kõnetoolist, millist rubla vajab Venemaa majandus . Tema sõnul on vaja stabiilset vahetuskurssi 70–80 rubla piires. dollari kohta (rubla hindade praeguse taseme alusel).

Klepach seadis meie keskpangale eeskujuks USA föderaalreservi süsteemi, mis ei vähenda inflatsiooni suurejooneliste numbrite nimel, vaid vaatleb, kuidas poliitika mõjutab tööhõivet ja tootmist. Venemaa Pank "tavaliselt igatseb" seda, kurtis majandusteadlane. Eelkõige on halb väga kõrge baasintressi hoidmine: laenamine majandusele on praktiliselt seiskunud, mis tekitas suuri probleeme tootmissektoris ja impordi ostmisel.

Just impordi aktiveerimine võib tõesti suurendada nõudlust välisvaluuta järele, usub enamik AIF-i eksperte. Teiste tegurite – turismi elavnemise, säästude ümberpaigutamise välisvaluutasse – efektiivsuses pole keegi kindel – inimestel on liiga vähe raha. Kui just eksportijate toetamine ja valuutatulu müügimäära langetamine 50%-ni ei aita, mis vähendab järsult dollarite ja eurode pakkumist. „Siseturul on saavutatud piisav likviidsuse tase välisvaluutas,“ seisab Rahandusministeeriumi otsusel alandada valuutatulu müügimäära. Mis tähendab finantsist tõlgituna "riigis müüakse liiga palju dollareid ja eurosid".

See otsus, aga ka impordi kasv ja piirangute kaotamine tõstavad ja stabiliseerivad vahetuskurssi. "Aasta lõpuni võib dollar olla vahemikus 65–75 rubla," ütleb majandusteadlane Juri Tverdokhleb .

Paljud teised eksperdid lähtuvad aga oletusest, et lääne "partnerid" ei rahune, suruvad naftaembargo läbi ja tulevad välja mõne uue sanktsiooniga. Palju sõltub sellest, kas kollektiivne lääs suudab end sundida Venemaa naftast loobuma. Sel juhul tõuseb dollar 85–90 rublani või isegi kõrgemale.
...
Keskpanga inspektorid stimuleerivad endiselt kommertspanku välisvaluutat müüma, et luua avatud valuutaturu ilme. Mõnes neist ei erinenud müügihind AIF-i korrespondendi visiidi ajal kuigivõrd tsebeshi omast. Kursiga 62,4 rubla. dollari sai osta hinnaga 69. Naabruses asuvates riigipankades oli selleks vaja olla VIP-klient ja minna kuhugi spetsiaalsesse osakonda. Neis pankades, kus valuutat polnud, “pakkuti” dollarit hinnaga 64. Vahetuskanalites müüdi dollar 75 eest.

Nüüd kauplevad valuutat nende käest mitte sünged tüübid pankade lähedal, vaid suhtlusvõrgustike vestlusrobotid. Määrab konto, kuhu raha kantakse. Vastuseks tuleb kood, mis tuleb skannida, et saada kood kaubanduskeskuse lahtrist, kus raha on. Vahetajate hulgas on nagu ikka võltsitud dollarite müüjaid ja pettureid. On vähem ohtlikke skeeme: kui isiklik kohtumine on planeeritud vestluse kaudu. Siin pole aga garantiid, et teie kolleeg ei libise sularaha asemel lõigatud paberit või ei jookse minema. Lisaks on sellised toimingud ebaseaduslikud ja raha saab lihtsalt välja võtta.

"Ostsin" käru " kaudu tuhat dollarit, kuid ma ei tee seda enam," vastas üliõpilane Dmitri Ch sotsiaalvõrgustikus tehtud miniküsitlusele . - Skeem on tume. Dollareid müüva panga otsimine võtab kaua aega, kuid see on usaldusväärsem. Valuutat vajan ainult Vietnami reisiks. Ma ei kavatse dollarites säästa. Mis edasi saab, pole teada: mis siis, kui vahetuskurss veelgi langeb?

Vahetuskurss niipea ei lange. Dollari kallinedes võib seda aga näha veelgi vähemates pankades. Või isegi mustal turul.


Peloponnose Ülikooli ja University of Veliko Tarnovo audoktorist(?) president Putinil on oma nägemus:

Putin ütles, et dollar kahaneb ja rubla tugevneb
https://www.gazeta.ru/business/news/202 ... i2&updated
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et USA dollar langeb, Vene rubla aga vastupidi tugevneb. Seda arvamust avaldas riigipea, kommenteerides sõidutoetuste maksmist välisvaluutas, kirjutab TASS .

Riigipea kutsus üles suurendama makseid sõjaväelastele ja sotsiaalkindlustusel viibivate sõjaväelaste peredele välismaal. Ta ütles, et selle raha maksmine on seotud dollariga.

"Dollar kahaneb, rubla tugevneb. Seetõttu on vaja see kõik ümber arvutada ja vastavalt sellele need maksed teha,” ütles Putin.

Varem selgitas Venemaa juht rubla tugevnemist kaubavahetusega teiste riikidega rahvusvaluutades.


CNN Äri selgitab asja järgmiselt:
Putini plaan rubla toetamiseks töötab. Praeguseks
https://edition.cnn.com/2022/03/31/inve ... index.html

Lääne poolt pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse kehtestatud sanktsioonide tulv hävitas rubla kursi . Kuid üks kuu pärast tankide veeremist on valuuta täielikult taastunud ja kaupleb nüüd enne sõda nähtud tasemel. Kuidas on see võimalik?

Venemaa keskpank on viimastel nädalatel astunud dramaatilisi samme turule sekkumiseks, rakendades poliitikat, mis takistab investoritel ja ettevõtetel valuutat müümast, ning muid meetmeid, mis sunnivad neid seda ostma.
Mida on Moskva teinud rubla kursi tõstmiseks?
* Keskpank on intressimäärad üle kahe korra tõstnud 20%-ni. See julgustab Venemaa säästjaid hoidma oma raha kohalikus valuutas.
* Eksportijatel on antud korraldus vahetada 80% oma välisvaluutatulust rublade vastu, mitte hoida USA dollarites või eurodes.
* Venemaa maakleritel on keelatud müüa välismaalastele kuuluvaid väärtpabereid.
* Residentidel ei ole lubatud teha pangaülekandeid väljaspool Venemaad.
* Venemaa on ähvardanud nõuda maagaasi eest tasu rublades, mitte eurodes või dollarites.
Need meetmed on võimaldanud Moskval kunstlikult toota nõudlust rubla järele. Poliitikakujundajate ees seisev probleem seisneb selles, et kuna Venemaa majandus on räbaldunud, ei taha tegelikult keegi valuutat omal soovil osta. Kui piirangud tühistatakse, väheneb nõudlus rubla järele ja selle väärtus langeb – võib-olla järsult.
Viimati muutis ermot, 26 Mai, 2022 11:16, muudetud 1 kord kokku.
No one said survival was fun.
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2695
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas wk2 »

Venemaa Interneti-pakkujad saavad Google'ilt teateid nende serverite osa teenindamise lepingute lõpetamise kohta, teatas RBC neljapäeval, 26. mail, viidates telekommunikatsioonituru allikatele. Agentuuri sõnul räägime ühenduse katkestamisest Google Global Cache serveritest, mida kasutatakse magistraalvõrkude koormuse vähendamiseks ja Google'i teenustele, sealhulgas YouTube'i juurdepääsu kiiruse suurendamiseks.

Teated lepingute lõpetamise kohta on saanud juba mitmed ettevõtted, sealhulgas Orenburgi pakkuja Radiosvyaz, mis tegutseb kaubamärgi Focus Life all. Google'i Iiri tütarettevõte Raiden Unlimited Company saatis serverite peatamiseks kirja, selgitades otsust "õiguspraktika muudatustega".

Sarnase teate sai MIPT Telecomi pakkuja. Vahepeal ütlesid MTS ja Rostelecom, et nad "ei jälgi elektrikatkestusi". Beeline'i kaubamärki hõlmava VimpelComi, samuti T2 RTK Holdingu (Tele2) ja ER-Telecom Holdingu esindajad keeldusid kommentaaridest.
https://www.dw.com/ru/google-otkljuchae ... a-61938877
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1020
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas ermot »

Vene majanduses saabuvad põnevad ajad. Mai lõpp on mõnede vilepuhujate arvates kriitline hetk, mil tuleb üle minna mingisse uude staadiumi. Vene Föderatsiooni keskpanga juht Nabiullina teatas Venemaa majanduse jaoks strateegiliste otsuste tegemise ajast.
https://iz.ru/1340327/2022-05-26/nabiul ... iki-rossii
Tema sõnul on Venemaa majandus jõudmas struktuurimuutuste perioodi ja vajab rahalisi ressursse. Samas vajavad sanktsioonide tingimustes toetust ka pangad, selgitas Nabiullina.

"Seetõttu tuleb määratleda uued parameetrid Venemaa finantssüsteemi toimimiseks, vaadata üle regulatsioonikäsitlused, et pangad saaksid liigseid riske kuhjumata jätkata laenuandmist ja toetada majanduse struktuurimuutusi," ütles ta.

Keskpanga juht rõhutas ka, et on vaja välja töötada lähenemisviisid pankade rekapitaliseerimiseks ja võitluseks selle vastu, mida on juba hakatud nimetama "sanktsioonide arbitraažiks".

Varem samal päeval langetas keskpank erakorralisel koosolekul baasintressimäära 11%le . Reguleerija lubas järgmistel koosolekutel edasist langust. Järgmine on kavas 10. juunil. Keskpank märkis ka, et inflatsioon aeglustub kiiremini, kui 19. aprilli prognoos pakkus - siis tõstis regulaator Venemaa tänavuse inflatsiooniprognoosi 18-23% peale.

Venemaa president Vladimir Putin ütles 23. mail, et Venemaa majandus kannab sanktsioonidest hoolimata seda lööki väärikalt , rõhutades, et "sellest räägivad kõik peamised makromajanduslikud näitajad".

Samal päeval ütles Vene Föderatsiooni raamatupidamiskoja juht Aleksei Kudrin, et Venemaa majanduse ümberstruktureerimine, võttes arvesse uusi väljakutseid ja tagajärgi, kestab poolteist kuni kaks aastat . Raamatupidamiskoja ekspertide hinnangul tuleb 2022. aasta Venemaale raske aasta.
No one said survival was fun.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19532
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas ruger »

Vene majandusministeeriumi jutu järgi on tehnililine default täiesti tavaline asi ja tavakodanike ei puuduta.
@ru_minfin assures that technical default is normal & won't affect the Russians’ lives. The next statements will be: Ration cards are the best practice in the world. Troops withdrawal from Ukraine is part of a plan. Reparations to UKR are part of mandatory denazification of RF.
https://twitter.com/Podolyak_M/status/1 ... 0167722011
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
richard
Liige
Postitusi: 1089
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas richard »

Ja mitu kuud on taotud propaganda trummi kuidas Venemaa kohe pankrotistub. Tänane reaalsus on see, et Tavidis on rubla ostukurss tõusnud 99.401 peale. Ehk tegelikkuses rubla väärtus on kasvamas ka vabalt kaubeldaval turul. Venemaa kolmas intressimäära langetamine pärast Ukraina ründamist on aidanud kohalikel võlakirjade hindadel tõusta enne sõda nähtud tasemele. Vahel on juba tekkimas vaikselt tunne, et lääs on kaotamas seda "sanktsioonide sõda". 3 kuud on sügiseni jäänud. Mis energiahinnad EU-s siis teevad?
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Runkel »

Ikka mõlemat kurssi vaata ja mis on nende vahe. See näitab millega tegu.
Eespool on kapitalikontrolli meetmetest kõneldud. Need on rängad. Lisaks veel juurde vahendajatele määratud komisjonitasu, mis alustas, kui ma õigesti mäletan 20% tehingult (!), siis langetati kas 12 või 14% peale ja nüüdseks on see vist sellisena tühistatud. Piirangud ostjatele ja müüjatele - residentsus, kogused. Eksportijate valuuta sundkonventeerimine - nüüd tuleb pool teenitust rubladeks vahetada.
Riigi maksejõuetusest on pääsetud, sest viimasel hetkel on riigivõlakirjade intress või põhiosa tagasi makstud.
Üks, mis on minu jaoks huvitav, ja mille peale ei oleks tulnud, on teistpidine mõju - valuutat on gaasi ja nafta ja muud kauba müügist teenitud jõudsalt, kuid teenitud valuutat ei saa tänu sanktsioonidele (piirangud kaupadele, tarnekanalite sulgemine, lääne äride lahkumine, boikott) kasutada. Ostmata jääb nii tehnoloogia kui ka esmatarbekaup.
Riigi eelarve laekumiste uudistele tasub silma peal hoida, mis on vaatamata nafta kõrghinnale läinud defitsiiti, tavaliselt majandati ülejäägiga. Kas eespool oli link, mis kõneles käibemaksulaekumise vähenemisest ligi poole võrra (!)? Hullu kolakat (maj. langust) ennustaks see. Aga usaldusväärseid andmeid on raske saada.
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1020
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas ermot »

richard kirjutas:Ja mitu kuud on taotud propaganda trummi kuidas Venemaa kohe pankrotistub. Tänane reaalsus on see, et Tavidis on rubla ostukurss tõusnud 99.401 peale. Ehk tegelikkuses rubla väärtus on kasvamas ka vabalt kaubeldaval turul. Venemaa kolmas intressimäära langetamine pärast Ukraina ründamist on aidanud kohalikel võlakirjade hindadel tõusta enne sõda nähtud tasemele. Vahel on juba tekkimas vaikselt tunne, et lääs on kaotamas seda "sanktsioonide sõda". 3 kuud on sügiseni jäänud. Mis energiahinnad EU-s siis teevad?


Vapralt võitlevad, hakka või austama. 8) Päris rumalad nad seal ei ole. Minu arvates on päris mõnus vaadata, ilge rähmlemine käib et kuidagi nina vee peal hoida. Ja eesmärk ei ole mitte puhas seljavõit, vaid piisava kahju tekitamine agressiivsete kavatsuste nullimise eesmärgil. Muuseas, meil on väga head vaatekohad show nautimiseks, loodame siis et ei pea ise ringi sisse sattuma.

Venemaa on leidnud viisi, kuidas vältida defolti ilma USA litsentsita
https://iz.ru/1340782/2022-05-27/v-ross ... enzii-ssha
Kõigi Venemaa emissioonide dokumentides on tingimus “Valuutahüvitis”, mis avab võimaluse maksta rublades ilma põhjuseta Venemaa maksejõuetuse väljakuulutamiseks.

Seega ütleb see lõik, et kui Moskva maksab omanikule mitte dollarites, loetakse rahaline kohustus täidetuks, eeldusel, et investor saab võlgnetavas summas vahetada saadud arvu mõnda teist valuutat dollarite vastu.

"Tagasimakse muus valuutas" olenemata muust tingimusest - "Makse alternatiivsetes valuutades" (Alternative Payment Currency), mis sisaldub alates 2018. aastast emiteeritud väärtpaberites ja võimaldab ka makseid rublades, kui näiteks sanktsioonid takistavad maksmist originaalvaluutas.

Seega, kui konverteerimise ajal on summa dollarites tasumisele kuuluvast väiksem, on Venemaa kohustatud selle puudujäägi omanikule hüvitama, samuti hüvitama talle kõik tehingukulud.


EL külmutas 23 liljardi ulatuses Vene Keskpanga varasid:
https://www.gazeta.ru/business/news/202 ... ml?es=smi2
Vaid kümnendik sellest summast asub EL maades.

Huvitav küll, et rubla kursiga annab sellisel tasemel mängida. Eile alandati intressimäärasid ja juba täna soovitud tulemus kohal. Natuke kahtlane see asi.
Euro kurss ületas 70 rubla taseme
https://ko.ru/news/kurs-evro-podskochil ... 70-rubley/
No one said survival was fun.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas hjl85 »

Orkid teatavad, et Kamaz viidi osalisel üle 3-e päevasele töönädalale. Puudutab see 5,5 tuhandet töölist https://ria.ru/20220527/kamaz-1791117034.html
С 26 июня "Камаз" перевел некоторых сотрудников на трехдневную рабочую неделю
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1020
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas ermot »

Mulle tundub, et nn. teise laine majandusprobleemid on hakanud pead tõstma. Nagu ütles üks jaapanlanna idamaade kultuuri kohta: it is all about face ehk ennast kiitmast ma ei väsi, kuigi s...ti käib käsi:

Võtke koor ära: piima- ja mahlatootjad kavatsevad sortimenti vähendada
https://iz.ru/1340520/evgeniia-pertceva ... ssortiment
Piimatoodete ja mahlade tootjad kaaluvad valiku vähendamist. Seda ütles Izvestijale selle turu ühe suurima ettevõtte allikas. Tema sõnul ei jätku tehastes lähiajal Tetra Paki aseptilist pakendit: üks kahest selle konteineri tootjast piiras märtsis tööd. See tähendab, et ettevõte on sunnitud loobuma pika säilivusajaga toodetest, mis nõuavad steriliseerimist, nagu piim ja koor. Rusbrandi assotsiatsioon nõustub, et tootjad võivad selle sammu astuda. Probleemi tunnistab ka tööstus- ja kaubandusministeerium. Osakond pakkus, et oodatakse Kaasanis sarnaste kodumaiste pakendite tootmiseks katseid ja kaalutakse alternatiivina klaaspudeleid.


Keefirikoorem: piimatootjad kardavad välismaise juuretise tarnimise katkemist
https://iz.ru/1337540/evgeniia-pertceva ... i-zakvaski
Venemaa piimatootjad kardavad, et võivad kaotada välismaised juuretise tagavarad, millest valmistatakse hapukoort, kodujuustu ja muid piimatooteid. Kodumaiste ettevõtete hinnangul on sõltuvus impordist 80%. Kas Venemaa Föderatsiooni tehased suudavad Euroopa tooteid täielikult asendada, pole veel selge. Kui nende ressurssidest ei piisa, siis piima tootmist vähendatakse, ütlevad tootjad.
No one said survival was fun.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist