Mida Ukrainast õppida?

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
mikks
Liige
Postitusi: 268
Liitunud: 26 Okt, 2011 11:33
Kontakt:

Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas mikks »

Erinevates teemades on igasuguseid tähelepanekuid ja ettepanekuid tehtud, aga kuna need kaovad kiiresti muu uudisvoo vahele ära, siis mõtlesin, et äkki võiks teha eraldi teema, kus arutada, mis Ukraina sündmustest silma jäänud ja just selle nurga alt, et mida Eestil oleks õppida.

Panen ka ise paar asja kirja.

Konflikti alguses, nii Krimmis kui hiljem Ida-Ukrainas, paistis silma et Ukrainal polnud juriidilist selgust, mida ja keda kasutada. Sisuliselt Ukraina (Kiiev) reageeris politseioperatsiooniga, sest sõjaväelasi justnagu ei tohtinud (seaduslikult) kasutada. Hiljem nad lahendasid selle terrorismivastase operatsiooniga, et kui on terrorismivastane operatsioon, siis saab sõjaväelasi kasutada. Aga initsiatiiv oli juba käest antud.
Kuidas on aga Eestis need asjad seadustes lahendatud? Mis on politsei, kaitseliidu, kaitseväe pädevused? Kas mitte Eerik-Niiles Kross ühes intervjuus või artiklis ei juhtinud samale asjale tähelepanu, et Eesi pekas ka oma seadused selle nurga alt läbi vaatama, et kui ilmuvad mingid eraldusmärkideta tegelased, et kes siis Eestis reageerib? Näiteks tulevad mingid tüübid üle Läti piiri, nimetavad ennast Läti kaitseliitlasteks, kes jälitavad üle piiri põgenenud oohtlikku kurjategijat. Kes meil reageerib? Politsei? Piirivalve? Mida nad üldse teha võivad? Mälu järgi , kas mitte 2007 polnud ka mingi kamm, et kaitseliitu ei tohtinud kasutada ja siis lahendati asi sellega, et kaitseliitlased vormistati abipolitseinikeks?

Või teine küsimus. Nüüd räägitakse Ukrainas hästi palju, et pole öövaatluseadmeid. On meil nende asjadega kõik korras? Jätkub piisavalt?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 35708
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle on silma jäänud see laastamistöö Ukraina kopterite hulgas, mida on teostanud ilmselt VF armee ladudest pärit kantavate Strela ja Igla ÕT rakettidega spetsnazi tegelased.
Meil alles hiljuti räägiti siin, et moodsaks väikeseks sõjaks oleks plaanis olnud multi-kulti transpordikopterid head.
Palju neist täna järgi oleks, kui vastane samamoodi teeks?

Teine asi, vaadates neid kaadreid keset tänavat puusalt tuld andvatest "eriüksustest" - et korralik jalaväe väljaõpe, mis meil tehakse, on üks Jumalale meelepärane tegu.
Sellist tuledistsipliini ja liikumist võib meil näha ainult KL algõppekursusel.

Kolmandaks, strateegilistest asjadest. Taolises sõjas ei loe mitte sõjaraua kaal ja reservi tabeli pikkus, vaid üksuste tegevusse asumise kiirus. Tuleks meilgi hakata liigutama selles suunas. Vene pool hoidis ikka konflikti esimene kuu aega täielikult initsiatiivi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Mercurius
Liige
Postitusi: 654
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Mercurius »

Selleks, et mitte lolli näoga vahtima jääda, võiks läbi mõelda ja harjutada tegevuskava, kui ühel ilusal päeval üle-öö juulis Ida-Virumaal mingid rohelised või maskides triibulised välja ilmuvad, blokkpostid püstitavad ning rahvavabariigi välja kuulutavad.
MAZ
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Okt, 2013 17:25
Asukoht: Kagu-Eesti
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas MAZ »

Siin kohal on hea ka rõhutada seda,mida Kapten Trumm mainis ehk Mobiilsus. Kui igas asulas oleks rahvast,kes suudaks vaenlase tulles, mineerida ja panna "karulõksud" vaenlasele,et nad ei saaks kiirelt edasi liikuda. Siis oleks see meie kasuks. Viimane aeg hakata tsiviil isikutele selgeks tegema,et oht on reaalne ja n.ö kodaniku kursusi militaar alal läbi viima.
[b]7.62x54r.net[/b]
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas jackpuuk »

MAZ kirjutas:Siin kohal on hea ka rõhutada seda,mida Kapten Trumm mainis ehk Mobiilsus. Kui igas asulas oleks rahvast,kes suudaks vaenlase tulles, mineerida ja panna "karulõksud" vaenlasele,et nad ei saaks kiirelt edasi liikuda. Siis oleks see meie kasuks. Viimane aeg hakata tsiviil isikutele selgeks tegema,et oht on reaalne ja n.ö kodaniku kursusi militaar alal läbi viima.
Sellest on erinevad tegelased ka erinevates parteides sõna võtnud aegade jooksul (ja neid on võetud nagu militaarullikesi), sama on siin erinevad tegelased välja käinud. Karulõksude kohapealt peaks meil neid asju ajama Kaitseliit (iga militaarullikest nagu :"keegiints" pole tõesti võimalik rakendada). Ja rahvale käigu pealt pole võimalik selgeks teha, et mängu ei lähe sinu peenramaa, vaid sinu elunatukene kah. Kõik on harjunud selle mugavustsooniga, et minu p.rset ikka keegi ei torgi, see on riigi mure, mitte minu oma. Sama kehtib Ukrainas. Kui sellest aru saadakse, siis on teadmine, et seda oleks vaja olnud juba üleeile. Neid Euroopa ja maailmakodanikke ühe päevaga ümber ei kasvata (kasvavad ise, kui kirsakonts hakkab vastu hambaid ja ribisid käima), sinnani pole kiirkorras võimalik midagi muuta. Ja siis on hilja. Meil on täiesti stagneerunud tarbijaühiskond, kus pole Eesti riigi taassünnist alates korralikku Isamaatunnetust sisendatud, seega on asi suht lootusetu. Kui peaks löömaks minema, siis on suht väikene kildkond, kes suudab midagi ette võtta ja sellega asi lahenebki.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3275
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas hillart »

Räägib mees, kes asjas tegija.

Юрий Бутусов

1 h · Kyiv, Ukraine

Вчера был на классном мероприятии - командир 3-го добровольческого батальона Нацгвардии "Донбасс" Семен Семенченко пригласил для обмена боевым опытом командира добровольческого батальона "Миротворец" Андрея Тетерука. Андрей - суперский интеллигентнейший офицер, емко и доходчиво объяснил самые распространенные ошибки неопытных солдат, которые сплошь и рядом повторяются в ходе Антитеррористической операции. Не по службе - по-братски, как доброволец с огромным опытом и пониманием психологии солдата для своих братьев-добровольцев. Было очень приятно познакомиться - такие отношения между бойцами и офицерами, это прекрасный пример нового типа отношений в наших силовых структурах. Атмосфера товарищества, атмосфера общей мотивации и единства целей. И я себе коротко законспектировал основные тезисы, на которых Андрей, ветеран миротворческих миссий, акцентировал внимание - мне нравится анализировать методику, она у всех разная, везде свои изюминки.

Среди наиболее распространенных ошибок сил АТО, подмеченных Андреем, назову три, наиболее важных и наиболее значимых:

1. Мобильный телефон - предатель солдата. Все, что есть в твоем телефоне - может быть и у противника. Телефон на боевом задании надо оставить на базе. Телефоны лучше оставлять подальше, а с собой брать один на подразделение или на часть - с нулевым имэй-кодом.

От себя добавлю: Абсолютно согласен. Радиоперехват - самый оперативный метод получения данных об изменениях тактической и оперативной обстановки. Не ищите предателей среди командования, если вы разговариваете по мобильнику на боевых операциях - вы как минимум даете возможность определить свою дислокацию по биллингу. Не забывайте - МТС и "Киевстар" - компании со значительной частью российского капитала. Но, стоит отметить, что перехват разговоров и пеленгование может осуществляться и без их ведома. К сожалению, очень многие переговоры украинские военные осуществляют по мобильникам, даже генералы и командующие. Причины, увы, объективные - отсутствие в достаточном количестве индивидуальных цифровых радиостанций тактического и оперативно-тактического звена, а также рестрансляторов, сложность и низкая оснащенность силовых структур средствами связи, прежде всего мобильными с автоматической кодировкой разговора. Закупку вооружений для силовых структур я бы начинал с полной модернизации и переоснащения систем связи, и построения современной единой автоматизированной системы упрапвления войсками - которая в случае необходимости связывает коммуникацией рядового бойца с Верховным Главнокомандующим.

2. Не ведите беспорядочную стрельбу. Бойцы на блок-постах и в боевом охранении в случае даже неприцельного обстрела своих позиций зачастую отвечают шквальным огнем из всех видов оружия по месту предполагаемого нахождения террористов. Это грубая тактическая ошибка. Во-первых, демаскируются все свои огневые точки, и открывается возможность их открытого поражения. Во-вторых, бесцельно тратится ценный боекомплект без нанесения какого-либо ущерба для противника. В-третьих, создается ложное чувство самоуспокоенности и самозащищенности.

От себя добавлю: для подавления противника необходимы активные поисково-ударные действия. Американцы в Ираке при всей своей колосаальной огневой мощи не бьют по квадратам и по площади. Обстрел противника - это повод для его успешного поиска и ликвидации. это демаскировка диверсантов. Поражайте видимую мишень, или зону, где вы точно убеждены в нахождении противника.
3. Соблюдайте меры предосторожности в обращении с оружием. Не загоняйте патрон в патронник на своих позициях. Это не ускорит время открытия огня в случае нападения, но это создает совершенно неоправданную угрозу для самого владельца оружия и его товарищей.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas okaloka »

Hea teema.
Lisan omalt poolt:
Valmis vahendid ja komplektid kontrollpostide ja statsionaarsete punktide ehitamiseks, pluss kõik kl üksused kes veel pole (kui neid on) õppige neid ehitama/mehitama/kaitsma.

Varustuse parendamisel pikalt ei peatu:
Vestid, sihikud, side, soomus - neid võib alati rohkem tahta.

Juhtimine - millal politsei juhib, millal võtab üle kv. Peataolekut ei tohi tekkida.

Ja muidugi kõige tähtsam - otsustuskindlus kõigil, eriti pooliitilisel tasandil.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
aivar
Liige
Postitusi: 551
Liitunud: 04 Dets, 2006 19:34
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas aivar »

Tuleks õppida seda,et suur enamus vene rahvusest eestimaalasi ei hakka kunagi Eesti riigi kestmajäämise eest võitlema,esimesel turvalisel võimalusel karjutakse rossiija.Kaitseväes nende väljaõpetamine on kahekordne karuteene meie riigile,esiteks kulutatud raha ja teiseks omandatud oskused ja teave mida meie vastu kasutada.
Minu arvamus!
MAZ
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Okt, 2013 17:25
Asukoht: Kagu-Eesti
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas MAZ »

10 punkti kodanik Jackpuugile.
Võibolla olekski väikest madinat vaja,et osa kodanikke oma "mugavuse tsoonist" välja raputada. See küll minu 5 senti arvamust aga paraku elu näitab,et teinekord väike šhokki teraapia mõjub paremini,kui käsud ja keelud.
Need,kelle karulõksude ja miinide paigaldus selged, ilmselt lennujaamade ja välissaatokondade suunas ei jookse. Vähemalt tahaks loota seda.

Mis puudutab eestimaa venelasi,siis omadest kogemustest pean ütlema,et kahjuks päris arvestatav osa neistm kindlasti Eesti riigi eest välja ei astu. Põhjuseid lahkama ei hakka, iga üks suudab need ise välja nuputada, see pole keeruline.
[b]7.62x54r.net[/b]
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas sadist »

jackpuuk kirjutas:iga militaarullikest nagu :"keegiints" pole tõesti võimalik rakendada
Tjah, läheb tanke ketšupipudelitega pilduma ja saab ilmaasjata hukka

:rip: :rip:
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 12289
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas ruger »

Mida meil Ukraina sündmustest õppida on???
Tähelepanu tuleb pöörata meediale. Kuidas saaks blokeerida ja peatada riigi kohta valet ja propagandat edastavate ajakirjanike tööd? Tühistada koheselt igasuguste meediaagentuuride ajakirjanike pressiload, kes vähegi meediaga manipuleerivad Eesti riigi vastu? Kui saadakse kätte näiteks Vene (või Vene agentuuridele töötavad) ajakirjanikud, kellel viibimine keelatud siis saata need koheselt välja ning sisenemiskeeld 5-ks aastaks. See oleks koht, mida peaks läbi mõtlema. Kui võimalik see on? Mida teha meie enda ajakirjanikega, kes asuvad koostööd tegema?
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas jackpuuk »

ruger kirjutas:Mida meil Ukraina sündmustest õppida on???
Tähelepanu tuleb pöörata meediale. Kuidas saaks blokeerida ja peatada riigi kohta valet ja propagandat edastavate ajakirjanike tööd? Tühistada koheselt igasuguste meediaagentuuride ajakirjanike pressiload, kes vähegi meediaga manipuleerivad Eesti riigi vastu? Kui saadakse kätte näiteks Vene (või Vene agentuuridele töötavad) ajakirjanikud, kellel viibimine keelatud siis saata need koheselt välja ning sisenemiskeeld 5-ks aastaks. See oleks koht, mida peaks läbi mõtlema. Kui võimalik see on? Mida teha meie enda ajakirjanikega, kes asuvad koostööd tegema?
Minu 10 punkti sellele postitusele!
sitt päev, kellele kurdad
priitM2
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 16 Mär, 2014 18:46
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas priitM2 »

Üks asi veel. Eesti ei tohiks lasta tekkida olukorral,mis Ukrainas oli-vähe ülirikkaid oligarhe ja ülejäänud puruvaesed palgatöölised. Muidu tekib vaesemal klassil küsimus-mille eest me sõdime ? Kas selle eest et pentuse sugused autorollot edasi saaksid teha ? See seltskond on enamikus konflikti ajal niikuinii riigist kadunud ja tõenäosus kaevikus nendega kohtuda on kaduvväike.
Lõhe ühiskonnas on olemas ja mida suurema kaarega toompealt lihtrahvale alla lastakse, seda raskem saab olema eestlasi endid ühe mütsi alla saada.Läinud nädala uudis, et viimase kahekümne aastaga on palga osakaal SKT-s kogu aeg vähenenud.
Ühesõnaga kaabakad tuleks riigijuhtimisest õigel ajal minema peksta,muidu võib sõdival seltskonnal mottiga raskusi tekkida.
Tuletage meelde ka Vabadussõda-kes olid lahinguväljal põhimass ?
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Mamba »

Mille eest me sõdime???
Näiteks kodu eest.
Meile on mitu korda soovitatud kinnisvara makse, automakse jne. makse.
Võta inimeselt ära omand ja ta pole enam sunnismaine.
Ehk kui sa oled eluaegne üürnik ja auto on panga oma siis võid hetkega oma kompsud kokku pakkida ja minna.
Sind ei hoia kinni midagi. Selliseid inimesi lääne riikides on tugevalt üle poole.
Selle pärast neid ei huvita ka üldse mingi riigikaitse, sellega tegelevad kutselised.
Nende inimeste suhtumine on lihtne, kui läheb jamaks liigun edasi.
Kui sul on maad ja majad siis on valida kas võitled surmani või kaotad kõik mis elu jooksul tehtud.
Mõlema varjandiga kaotad kõik, siis võitled lõpuni.
Ma loodan et selline sotsrõvedus nagu on skandinaavias ei jõua siia mitte kunagi.
Mille eest meie esiisad vabadussõtta surema läksid?
Koidula luuletuste pärast või?
Maa pärast.

Neid kes hädaldavad kuidas elu on raske ja rikkad on rõvedad on ikka olnud.
Anna näpuotsa täis kätte on esimesed mehed kes s klassi ostma tormavad, pool aastat peavad ja läbi jälle.
Olen näinud mehi kel pole käsi, jalgu, silmi. Ja kah ei kiunu.
Ja on mehi kes hädaldavad kogu aeg, kuigi ma ei näe et neil oleks mingi puue või raske haigus.
Kui sa oled vaene siis hakka tööle, nii lihtne see ongi, kolhoosi aeg on läbi kus iga totu sai kott lohinal kaalikat kõblada ja sitta loopida.

Ja keegi käis huvitava mõtte ka kusagil siin välja, kordan üle.
Sõjaaja seadus.
Kui jooksed minema siis tagasi ära tule, sinu vara konfiskeeritakse ja hiljem jagatakse nende vahel kes sõdisid.
Siis ei saa keegi siia tagasi kriiskama tulla kuidas tema oli kõige kõvem eestlane sest hoidis eesti lippu rootsis keldris seni kuni teised siin sibulaid tükeldasid.
aj1972
Liige
Postitusi: 838
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas aj1972 »

Mamba kirjutas:Mille eest me sõdime???
Näiteks kodu eest.
Meile on mitu korda soovitatud kinnisvara makse, automakse jne. makse.
Võta inimeselt ära omand ja ta pole enam sunnismaine.
Ehk kui sa oled eluaegne üürnik ja auto on panga oma siis võid hetkega oma kompsud kokku pakkida ja minna.
Sind ei hoia kinni midagi. Selliseid inimesi lääne riikides on tugevalt üle poole.
Selle pärast neid ei huvita ka üldse mingi riigikaitse, sellega tegelevad kutselised.
Nende inimeste suhtumine on lihtne, kui läheb jamaks liigun edasi.
Kui sul on maad ja majad siis on valida kas võitled surmani või kaotad kõik mis elu jooksul tehtud.
Mõlema varjandiga kaotad kõik, siis võitled lõpuni.
Ma loodan et selline sotsrõvedus nagu on skandinaavias ei jõua siia mitte kunagi.
Mille eest meie esiisad vabadussõtta surema läksid?
Koidula luuletuste pärast või?
Maa pärast.

Neid kes hädaldavad kuidas elu on raske ja rikkad on rõvedad on ikka olnud.
Anna näpuotsa täis kätte on esimesed mehed kes s klassi ostma tormavad, pool aastat peavad ja läbi jälle.
Olen näinud mehi kel pole käsi, jalgu, silmi. Ja kah ei kiunu.
Ja on mehi kes hädaldavad kogu aeg, kuigi ma ei näe et neil oleks mingi puue või raske haigus.
Kui sa oled vaene siis hakka tööle, nii lihtne see ongi, kolhoosi aeg on läbi kus iga totu sai kott lohinal kaalikat kõblada ja sitta loopida.

Ja keegi käis huvitava mõtte ka kusagil siin välja, kordan üle.
Sõjaaja seadus.
Kui jooksed minema siis tagasi ära tule, sinu vara konfiskeeritakse ja hiljem jagatakse nende vahel kes sõdisid.
Siis ei saa keegi siia tagasi kriiskama tulla kuidas tema oli kõige kõvem eestlane sest hoidis eesti lippu rootsis keldris seni kuni teised siin sibulaid tükeldasid.
Toetan 100% Sinu kirjutist- see teine vend on a) agent ,b) idioot
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist