veel midagi lenduritele...

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ja härrased tankistid - Pantreid on siin ennegi näidatud, aga Eestis sõitnuid pole ühtegi
Ahah, nii see on, ega ei ole tõesti.... Kuid näiteks minu jaoks on Panter veidi igavavõitu tundunud, vähemalt seni, kuni pole kallale asunud :roll: Ja ega mul ühegi Tiigriga kah pole seni lähemat vahekorda olnud - ükskõik millise mudelialase lehe galeriisse vaatad - Tiigreid ja Pantreid leidub tavaliselt alati virnade viisi. Samas kui muud riistad on üsna kesiselt esindatud. Võib olla seepärast olen neist seni mööda käinud, et neid on liialt palju igal pool näha... :roll:
Kuid millalgi jõuan ma kindlasti ka Pantriteni ja siis oleks muidugi huvitav just Eestis ringi rümistanud isend teha, iseasi kas ja kui palju võiks nende kohta fotomaterjali leiduda?

Urmas.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Venelane kaotas:
24.7.44 - 9 lennukit
25.7.44 - 5 lennukit
26.7.44 - 27 lennukit

sakslane kaotas:
24.7.44 - 0 lennukit
25.7.44 - 3 lennukit
26.7.44 - 1 lennuki
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Eestis müristanud Pantritest...

Idee midagi sellist teha oli mul mingi aeg tagasi täiesti tekkinud. Kui ma asja süvenema hakkasin, siis selgus, et lood ei ole üldsegi nii lihtsad kui arvatakse. III Germaani soomuskorpus oli siis see põhiline tanke omav jõud. Pantritega olid varustatud ''Hermann von Salza'' üksus. Probleem on aga selles, et tankid, mis siinsesse piirkonda eraldati, saabusid siis, kui rinne veel Narvast eemal oli. Tankid oli ''esimesest seeriast'' (ma mälu järgi kirjutan, mida ma kõike selle teema kohta sel ajal lugesin), mis olid mõeldud maasse kaevamiseks ja kindlustusteks muutmiseks. algul käskis Hitler saata Leningradi alla lausa 60 keret, ilma käigukasti ja mootorita, kuid saabusid ikkagi komplektsed masinad. Kuna armeedegrupp Nord oli juba niigi tankidest tühjaks imetud, siis püüdsid mehhaanikud muuta sõiduvõimeliseks võimalikult palju masinaid. Kui algas paaniline Eesti poole taandumine, siis sõidukõlblikud masinad suudeti kaasa tuua, kuid jäi neid ka tõesti ''põldusi valvama'' (mis te arvate, kus need liikuvate masinate varuosad tulid...hehe). Mingil hetkel sai üksus veel tanke lisaks, ning arvata võib, et need olid juba ausf. A masinad. Mart Laari raamatus ''Sinimäed 1944'' on kaks pilti millel ühel on selgelt ausf. D masin ning teisel ausf. A. Ma ei ole eriti kindel nende piltide vastavuses, kuid paremat pole. arvatavasti olid need ausf. A variandid veel omakorda varajased, millel siis uut tüüpi komandöri kuppel, kuid D-tüüpi ''postkast'' tüüpi kuulipilduja ava kere eesotsas.

Teemat võiks täiesti edasi arutada, ning kui moderaatorid arvavad selle postituse siin kõrvale kalduvaks, siis võiks selle uude teemasse tõsta.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Vahepeal olen jälle kogemuse võrra rikkamaks saanud: Hoiatan teid Dragoni Ju-88C-6 eest! Väga vilets kvaliteet - osade kokku sobimatus, osa detaile vahetusse läinud ja vilets instruktsioon. Aga lõpuks ma ta kokku sain! Esitlen ööhävitajat Junkers Ju-88C-6, mis kuulus üksusele 4./NJG 100, piloot Lt. Klaus Scheer. Üksus tegutses Eestis jaanuar-juuni 1944. Põhiliselt kasutati Lasnamäe lennuvälja. Ka 9. märtsil Tallinna pommitamise ajal oli see masin aktsioonis.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

JU-88 on ka üks sellistest masinatest, mis mulle üüpris meeldib.

Jällegi lahe eksemplar.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Päris ilus Junkers...Aga siit kohe küsimus, Kas ööhävitaja kamo skeem ja tähistus on kuskilt kindlast allikast Või interpretatsioon? Kuna endalgi plaanis see aparaat riiulile saada.
Väga sisukas kollektsioon,
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Hoiatan teid Dragoni Ju-88C-6 eest! Väga vilets kvaliteet - osade kokku sobimatus, osa detaile vahetusse läinud ja vilets instruktsioon
Täitsa nõus, tean seda enda kogemusest ja seetõttu olen teised Dragoni Ju-88 modifikatsioonid kaupluse riiulile jätnud.
Aga muidu ilus töö.
Tervitused
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Vaata aga - või et Draakonipoisid kah panevad vahel haltuuri teha :wink:
Aga lõpptulemus on küll ilus!

Urmas.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

...Aga siit kohe küsimus, Kas ööhävitaja kamo skeem ja tähistus on kuskilt kindlast allikast Või interpretatsioon? Kuna endalgi plaanis see aparaat riiulile saada.
eeskujuks oli üks must-valge foto ja kaasfoorumlase "arvolv" värviprofiil. Tiivad on puht improvisatsioon kuna pealtvaadet polnud võtta.
Anton - horridoo!
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Tsiknat »

Vaatamata lahjale toorikule on lõpptulemus kena.Mulle meenutab rohkem mere kamot aga see puht minu nägemus.Ja eks siin Pirita lennuvälja ligiduses ole merd ka mille kohal lennata.

Tom
Viimati muutis Tsiknat, 16 Veebr, 2008 0:39, muudetud 1 kord kokku.
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Väga hea vaadata sellist taustaga kollektisooni, eriti kui sellel kodumaa taevaga seos.

Väike küsimus ka. Kas ma saan õigest aru, et nö puhas (otse tehasest:) stiil, kus suitsujälgi, kulutamist ja rõhutatud paneelijoonte rõhutamist pole tehtud on taotluslik?

Kk
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

See on taotluslik. Tolm ja kõnts on lennuki vaenlased ja seetõttu lennukeid ka regulaarselt küüriti ja puhastati. Rõhuatud jooned on aga mudelistide endi poolt väljamõeldud ja ei vasta tegelikusele. Ma lasen värvil vananeda loomulikul teel. Poole aasta pärast pole see pind enam sama mis värskelt värvituna ja kui pidevalt valguse käes on, siis luitub ka. Päris lennukitel on paneelid tihedalt üksteise vastu nii, et tolm ja kõnts sinna vahele ei mahu ning värvituna ei paista iga nurga alt silmagi. Harva on paneelid ka serviti üksteise peale needitud. Rõhutatud jooned aga tekitavad minus mulje nagu oleks need jooned kõntsa täis.
Anton - horridoo!
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Eks igaüks valib endale sobiva variandi - alati võib jätta mudeli ka toonimata - see on täiesti maitse asi. Lennukite mudeleid toonitaksegi tavaliselt palju tagasihidlikumalt, kui näiteks roomikmasinaid, põhjuseks ilmselgelt keskkond, milles nende prototüübid toimetavad. Kuid lennukite juures ei ole toonimise mõtteks kunagi "kõntsaseks" tegemine, vaid valguse-varju mängu rõhutamine, mis muudab mudeli reeglina "päris" lennukile sarnasemaks. Kuid nagu juba öeldud - see on maitse küsimus - kas näiteks abikaasa tundub kenam ilma meigita, või siis kergelt jumestatuna.. :wink: Samas on paljudes galeriides tõesti üksjagu lennukimudeleid, millede toonimisega on ilmselgelt üle pakutud ja mis seetõttu näevad välja nagu paksu meigikorra all prostid...
Aga leida see paras tasakaal, et mudelit vaadates tekiks tõelise masina illusioon, see tahab üksjagu harjutamist.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Liitun Fossiili sõnadega. Eks see ole igaühe maitse ,kuidas ja mil määral. Ise kaldun mudeleid vaatama rohkem kunstilise poole pealt, "värvide mängu " :) n.ö. Aga kui natukenegi lennu aparaadile meiki teha, eks ta siis paistab ka natsi huvitavana. Meie hobis on see vast üks mitmest põhilistest kriteeriumitest, stendi mudel ikkagi. Aga see minu arvamus...
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Liigun siis lainega kaasa ja nendin samuti, et ilu on vaataja silmades.

Minu arvates on lennukitel kõik see kulutamine ikkagi suhteliselt õigustatud. Tegelikult ei ole kulutamine see kõige õigem sõna, kuid paremat ei oska hetkel pakkuda. Kuna mudelil tavaliselt tema suuruse tõttu valguse ja varju mänge eriti ei teki, siis mudelist aitab sellele kaasa. Märksõna on tasakaal, kõike piisavas koguses. Mõistusega tehtud pesud ja toonimine teeb töö silmale meeldivamaks. See on muidugi minu arvamus ja sellega ei pea keegi nõustuma. 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist