Eestlased saksa lennuväes

Kõik sõjaväe posti puutuv. Välipostinumbrid seotult väeosadega. Vene sõjaväeosade numbrid seotult reaalsete väeosadega. Kirjad sõjaväest ja sõjast. Kõik, mis militaarse kirjavahetusega on seotud...
Vasta
Tminoff
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 15 Nov, 2004 15:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Eestlased saksa lennuväes

Postitus Postitas Tminoff »

Nagu ilmselt siin foorumis osalejatele enamikule hästi teada oli saksa välipostil eraldi süsteemid SS-ile, aga ka mereväele ja lennuväele. Lennuväe väliposti viiekohaliste numbrite ees oli täht "L" (Luftwaffe) ja mereväel "M" (Kriegsmarine).

Olen korra ka foorumil küsinud, kas keegi teab midagi eestlastest lennuväeüksuste välipostinumbrite kohta, aga mingit tagasisidet kahjuks pole olnud.

On põhjust kahelda, kas Sonderstaffel Buschmannil üldse oligi eraldatud välipostinumber selle üksuse segase kolmikalluvuse tõttu. Aga järgmised üksused ilmselt juba omasid väliposti numbreid.

Olen leidnud Saksa allikatest järgmised andmed:
Aufklärung. Gru. 127
1. Staffel.......................L 53141 ( 04.02.1944 1.Staffel/See-..................................................Aufklärung. Gru. 127 )
2. Staffel.......................L 54423 ( 22.11.1943 1.Staff. Nacht-..................................................Schlacht Gru. 11 )
3. Staffel.......................L 55956 ( 22.11.1944 2.Staff ... )

Väliposti numbrid L 54423 ja L 55956 kadusid käibest 15.11.1944

Ehk keegi teab täpsemalt?

Lisaks eelnevale on mul kaks Eestisse saadetud kirja, ühele ja samale aadressile Tallinnas. Kirjad on saadetud Königsbergist Luftwaffe üksusest -esimene 06.11.42 L 49623 Abs. sold. K. Tammik ja teine 02.02.1943 L 42416, Lg. Pa. Königsberg, Abs.: Gefr. A. Ilhner.
Midagi nagu ei klapi. Kas Königsbergis oli sel ajal lennukoole või võisid nad olla lennuväe abiteenistuse mehed?
Tore kui keegi oskaks seda asja rohkem mõtestada.
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

Tere!

Hr. Bjorn Hafsten'i (Norra) saksa arhiividest kogutud ning kunagi mulle saatetud andmete järgi on Bushmanni staffli nimetused vahetunud järgnevalt. Staffel alustas lendudega kunagi märtsis 1942.

Juuli 1942:
"Die aus estnischen Freiwilligen bei Luftflotte 1 auf dem Kommandowege aufgestellte Sonderstaffel Buschmann wird etatisiert mit der Bezeichnung: 15./Aufkl.Gr.127"

November 1942
"Die bisher estnische Freiwilligenstaffel 15./Aufkl.Gr.127 ist in 6./Fligergruppe z.b.V. 7 umbenannt und in dieser Gruppe eingegliedert worden. Damit scheidet die Staffel aus dem Befehlsbereich Ob.d.L. aus und untersteht einsatzmässig dem Reichsführer S.S."

Alles märtsi lõpul 1943 sünnivad 1./AGr 127, 2./AGr 127 ja 3./AGr 127.


Huvitav fakt on see, et Arro ning lenduride mälu järgi 2./Ar 127 jätkas hiljem 2./NSGr 11na, sakslaste dokumentide järgi aga 2./AGr 127 > 1./NSGr 11 ja 3. AGr/127 > 2./NSGr 11.

Soome õhuseire dokumentide järgi merelennusalk (mis pidi olema 1./AGr 127) aga kasutas septembrist 1943 tunnuseid 6R+_L, ehk 3nda staffli omasid! 1944 Rootsi lennanud lennukide fotod kinnitavad eelmainitu fakti. Numeratsioon on siis "natuke" sassi paberides esitatud versiooniga.


Ei tea kas sellest on abi. Igatahes saksa dokumentides on esinenud nimi "Staffel Buschmann" ning eel rasvate tähtedega toodud nimed. Ehk nendega leiab midagi. Välipostikoodid on kahjuks mulle täiesti võõras teema.


Kari
Tminoff
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 15 Nov, 2004 15:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Tänud ikkagi

Postitus Postitas Tminoff »

Tänud ikkagi, ehkki kasu mul sellest teadmisest muidugi pole.

Olen siin ja muudeski kohtades ikka papagoina korranud, et kui on mingist väeosast jutt, olgu juures ka väliposti number. See viimane on mingi üksuse juures väga oluline, sest väliposti kirjavahetuse kaudu teatakse sageli omakste poolt üksusi kus nende lähedased või sugulased teenisid.
Näiteks Venemaal on suur probleem, et üksuste numbreid ei teata ja keegi pole nendega eriti tegelenud - saladus ju jääb! Aga inimesed kes otsivad oma omakseid, teevad seda 99% väliposti numbri järgi!
Soomes on ju kõigi üksuste väliposti numbrid väga täpselt fikseeritud.
Vt. näit. Pentti Kopsa. Puolustusvoimain joukot 1941-1945 peitelukuina. 2002.
Samas on mu Soome sõbrad püüdnud aastaid selgitada Porkkalas asunud Punaarmee üksuseid. Olen neid omalt poolt aidata püüdnud ja ainult tänu väliposti numbritele on ka midagi selgunud.

Saksamaal on populaarne väliposti kirjavahetuse kaudu II Ms teaduslikult uurida, selliseid projekte on seal palju ja need on ka netis olemas.

Seega, kui jutt mingist väeüksusest, olgu alati väliposti number lisatud!
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eestlased saksa lennuväes

Postitus Postitas andrus »

Tminoff kirjutas:On põhjust kahelda, kas Sonderstaffel Buschmannil üldse oligi eraldatud välipostinumber selle üksuse segase kolmikalluvuse tõttu.
ehhee, kõikidel saksa üksustel oli kolmikalluvus, mis siin segast on ?

1. einsatzmässig/taktisch - sõjategevus
2. truppendienstlich - administratiivne
3. versorgung - varustus

välipostinumbreid jagati administratiivse liini kaudu IMHO.
Tminoff
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 15 Nov, 2004 15:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tminoff »

Pidasin siin silmas alluvust eri väeliikidele (SS, Wehrmacht, Kriegsmarine, Luftwaffe), kellel olid oma väliposti liinid. Nii, et ikkagi on segane, kui need alluvused kuidagi kattusid või ei olnud täiesti selged.

Näiteks Omakaitse üksustel ei olnud väliposti numbreid.

Aga kui kõik selle lennuväe üksusega nii selge oli, siis palun väliposti numbreid!?
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

Buschmann'i staffli välipostinumber

Sain juhuslikult kokku Remi Milk'iga kes teenis em. üksuses. Küsisin posti kohta. Tema arvas, et post käis mereväe kaudu. Välipostinumbrist ta ütles et seda ei olnud AGA ma ei tea kas ta sai täpselt aru minu küsimusest.

Selle 6./Fligergruppe z.b.V. 7 välipostinumber võiks olla SS omade sees?


Rohkem kahjuks ei oska aidata.

Kari
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist