Omakaitse liikmete veretööd eestlaste kallal 1941. aastal

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Olen samuti lugenud ajalooraamatuid, mis käsitlevad 1941sõjasuve ja hilisemat aega, samuti vestelnud sel teemal vanemate inimestega, kes tollal olid noored. Pole kunagi selliseid süüdistusi kuulnud, et Omakaitse, kuhu kuulusid peamiselt endised Kaitseliitlased, oleks Eesti rahvast tapnud. Jah, tapeti küüditajaid, venelaste kannupoisse jne, see on ka minuarust loomulik. See kes Punast katku levitas sai oma palga. Nagu näitas hilisem Nõukogude aja tulek ja välja ilmunud pealekaebajate hulk, võib vast üelda, et oldi isegi leebed.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

ei tea,kas mul öigus on,aga kohe,kui ma lugesin seda teemat,tömbus käsi rusikasse - kogu see teemade punt ,a´la "Madalalubalised ohustavad..." kuulub väga ühe käekirja moodi.Ma loodan,et ma eksin selles.
Tean ka seda,et enamus,kes vöitlesid kuni venelane taasokupatsioonini Omakaitse ridades,said millegipärast veidi väiksema preemia staalini poolt kui need,kes teenisid päris Wechrmachtis vöi Leegionis.Kummaline on küll see töik.
Kuid küsimuse ja selle teema alustaja vöiks tuua siis meie ette FAKTID ja nende ALLIKAD,et me teaks ka,millega tegu on.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Täpselt, muidu need teemad kisuvad kuidagi ühte suunda.. kui alustad teemaga, too näiteid ja fakte. :!:
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

VANA LÖUKOER

Said na je väiksema, enamus löödi kohe kasti. Muuseas, minu vanaisa antsid ülesse eestlased, kõik olevat vanad sõbrad olnud. :twisted:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kui teid tõesti teema huvitab, siis talitsege siin oma tundeid. Igalühel on õigus oma arvamusele, Eesti on demokraatlik riik.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
siss
Liige
Postitusi: 287
Liitunud: 09 Mai, 2005 23:56
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas siss »

mul üks hea tuttav vanamemm,kellega ikka juttu ajan ,kui sõbral külas küin, räägib nii;et seda arveteklarimist oli ikka ette küll tulnud.nii mõnigi naabrimees oli kuuli kuskul metsavahel"kogemata"saanud omakaitse poiste poolt.ja ütles sedagi ,et eestlased olid ikka esimesed olnud, kui vaja mõni punane kinni võtta.ja seda just oma kodukohast.aga saksa sõdurid(keda ta kiitmast ei väsi)olid sellisele omakohtule kiirelt lõpu teinud.sorry kui jutt liiga segane :oops:
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Sakslased lõpetasid üldiselt jah omakohtu ära väga kähku. Küll aga on vanad rääkinud, et näiteks marodööritsemise eest viisid saksmannid kohtuotsuse täide kohapeal. Segasel ajal kui rahvas metsas sõjapaos oli koos kariloomadega, oli ühel julgelmehel pähe tulnud veidi soomust teha. Nii ta siis vankritäie kraamiga sakslaste kätte sattus, mingit mõistlikku seletust ta selle träni kohta anda ei osanud ja (ehkki tavaliselt sakslased mahalaskmist kasutasid) - seekord vennikese tee äärde oksa tõmbasid, seda puudki on mulle seitsmekümnendail näidatud.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

sa HUGO 1 ära ärritu.Kogu see poliitiline kammarajura on lihtsalt närvid püsti ajanud.
ja kui sa natuke viitisiksid süübida riigiarhiivis Omakaitse teenistuses olnute ja teiste väeosades teeninute karistusi,siis väike vahe tuleb sisse ikka.
ja mis puutub sellesse demokraatlikusse,siis,mhm,lubage naerda.Sönavabadus - demokraatia pöhialus, on meil, Eestis küll ikka väga jalga alla tallatud.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

VANA LÖUKOER Postitatud: 11 Aug 2005 5:53 pm:
Tean ka seda,et enamus,kes vöitlesid kuni venelane taasokupatsioonini Omakaitse ridades,said millegipärast veidi väiksema preemia staalini poolt kui need,kes teenisid päris Wehrmachtis vöi Leegionis.Kummaline on küll see töik.
Kummaline tõesti. Loogiliselt võiks ju eeldada pigem vastupidist?

Kas selle tõestuseks on arhiivis ka mingeid kokkuvõtvaid dokumente, või oled jõudnud lihtsalt kõik vastavad ERAF toimikud läbi lapata 8) ?
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

sa HUGO 1 ära ärritu.Kogu see poliitiline kammarajura on lihtsalt närvid püsti ajanud.
ja kui sa natuke viitisiksid süübida riigiarhiivis Omakaitse teenistuses olnute ja teiste väeosades teeninute karistusi,siis väike vahe tuleb sisse ikka.
Vanaisa mul tapeti ülekuulamisel, karistus tuli peale surma, 10a. Võib olla selle pärast tundubki, et karistused olid väiksemad, tegelikult löödi kohe kasti, nii kui kätte saadi.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

ei ole kahjuks nii palju aega,et neid toimikuid köiki läbi lapata-kuid nii palju,kui olen jöudnud oma napi ajaga,siis jah.
Mis puutub kasti löömisesse,siis terve söja aeg löödi köiki kasti,vaja polnud isegi pöhjust.Tegelikult on selgeks saanud see, et enim just köige kangemaid preemiaid said just Eesti Diviisi ohvitserid.Lätis sealsete leegionide ohvitserid jne.Enamus neist,kes arreteeriti,löödi maha kas kohe vöi hukati hiljem.Önnesärgis sündinuteks saab elama jäänuid nimetada.
Aga hakata tervele omakaitsele törva pähe kallama,on liig.Tegemist oli siiski organiseeritud üksustega,kes olid siiski inimesed mitte nagu jubedusi tekitanud Hävituspataljonid.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

Minu vanaema, Kaansoo külast pärit, rääkis mulle päris mitmest juhtunust, kus omakaitse mehed võimu kuritarvitasid, üks nende küla mees oli maha lasnud isa koos 16 aastase pojaga selle eest, et neile tema talu küljest maad anti. Tegemist oli muidugi väikest viisi venelastega, kuid minu arvates oli see ikkagi mõrv. Sama mees pidi ühe sõjavangi Kaansoost Suure-Jaani konvoeerima aga ei viitsinud pikka maad sõita ja lasi vangi (noor lontu oli olnud) metsavahel maha. Olgem ausad, jätiseid on iga ühiskonnakihi hulgas. Ja ei saa vabandada mingi hullu vihkamisega, sest paari hektari ära võtmine ei tohiks küll nii suurt viha tekitada. Punaste hulgas oli muidugi roimareid rohkem, seal lausa soodustati nende kalduvusi.
Minu jutu point on selles, et ei tohiks üldistusi teha a la venelased-pahad, sakslased-head, eestlased-inglid. Igal rahval on oma retsidivistid ja normaalsed inimesed. Venemaal said retsid võimule, see on kogu maailma tragöödia, venelased ise kaasa arvatud.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Kõik need siinmainitud väärteod on kuidagi tausta ja üksikasju kontrollimata viidud ühise nimetaja -Omakaitse -paturegistrisse ? Seega süüdistades organisatsiooni selle liikmete tegude arvel!
Kordan veelkord -pealkirjast jääb mulje ,et Omakaitse näol tegemist eesti rahvast represseerinud organisatsiooniga!
Reeglina olid omakaitse pealikud eesti reservohvitserid ja endised kaitseliitlased . Omakaitse reakoosseisu määrati meesisikud kuni 60. eluaastani.
Kõik eelmainitud juhtumid on siiski valdavalt kriminaalsed ja kajastavad üksikisikute poolt langetatud otsuseid.
Teadaolevalt karistati sellisel puhul süüdlast ka vastavalt kriminaalõigusele.

Seega võiks olla teema pealkiri -Eesti meeste veretööd eestlaste kallal 41. aastal.Või veelgi huvitavamaks ajaks uurimus -palju oli tapjate seas elukutselt kingseppi -saaks veel intrigeerivama pealkirja --- Kingseppade vertööd eestlaste kallal 41. aastal. :lol:
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

Sõnastasin natuke valesti, loomulikult ei arva ma, et omakaitse kui organ oli eestlasi represeeriv. Hoides ära punapartisanide laastamistöö oli ta väga vajalik organisatsioon kahjuks leidus seal ka musti lambaid( kus ei leiduks).
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Usun, et paljud venelaste ja sakslaste sigadused kirjutati hiljem omakaitse arvele. Palju seda teemat ültse Eestis uuritud on :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist