Memuaarid!

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mr.Andres »

Ma ju alles noor. Pole viga ,küll ma õpin. Ma teen teile mõnekümne aasta pärast kõigile pika puuga ära. :lol: Nii need asjad lihtsalt käivad.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

[quote="kalleb"]1) sõjaväelastel tundeid olla ei tohi ,on ainult distsipliin -usu - kõik foorumlased on sinu suhtes positiivselt meelestatud ja ootavad pingsalt järjejutu järge ehk uut osa

2) selle peale öeldakse ilmselt kui palju toimkondasid just välja teenisid


kui su ülemus näiteks küsib antud küsimust rivi ees sinu käest kas vastad siis talle ka targutamisega ?

kui rivi ees küsitakse et kas olete seda meest kusagil näinud

Pilt

Küssa: hr kalleb, kas oled jooma kukkunud ja siis klaviatuuri ette maandunud? minul muidugi savi, aga tulevaste memuaaride kirjutajad võid ju nii lausa ära hirmutada!
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Mr.Andres kirjutas:Ma ju alles noor. Pole viga ,küll ma õpin. Ma teen teile mõnekümne aasta pärast kõigile pika puuga ära. :lol: Nii need asjad lihtsalt käivad.
Kindlasti teed, see ainult aja asi. Aga seni, ära kuula kõiki neid vanu pässe, vaid pane otse ja selgelt kirja, mis näed ja teed (kirjavigu on sul kõvasti, aga ära sellepärast muretse, siinsed lugejad saavad aru ka keerulisematest numbri ja tähekombinatsioonidest).
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

niiet võta endale kohustus kirjutada memuaare vähemalt sama tinti nagu
lemet ja radist siin transleerivad võõraste meeste mälestusi

kui oled jõudnud 1000 postini siin foorumisi siis olen kindel et autasustatakse kaprali auastmega kui eesrindlikku södurit

aga ega midagi -läbi raskuse tähtede poole :wall:
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

Mulle tuleb ka millegipärast Švejk meelde
"Ja kui rügemendis midagi juhtus, leidus alati mõni hea mees, kes pistis ajalehte sõnumi pealkirjaga "Sõdurite piinamine" Keegi minister saatis meie juurde komisjoni, et asja uurida ja keegi Frant Hen?l Hlubokást sai hiljem kaks aastat. Meie ooberst keelas sõduritel lugemise üldse ära, kantiinis ei tohtinud isegi viinereid ega juustu ajalehe sisse pakkida. Sellest ajast peale hakkasid sõdurid lugema ja meie rügement sai kõige haritumaks rügemendiks."

Ei midagi pahatahtlikku, vana päss analüüsib lihtsalt muste stsenaariume :D

Kalleb fotol olevat meest nägin mina 87 aastal Kaliningradi külje all olevas Gurjevskis, ohvitseride KETši sigalas. Notsuihu läks alla küll ja koraaniraamatuga käis ta ainult augu kohal kükitamas. Vanal on tõesti tuhat nägu. Ime , et kätte ei saada.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Niipalju küll memuaarikirjutajale, hakka oma füüsise kohendamisega tegelema. Sõjaväes on kõik suured sõbrad nagu Bobi ja Robi, ning teevad kõike alati koos. Nagu sa ise mainisid, oled natuke ülekaaluline ja nüüd kujuta ette kui kamraadid peavad sinu varustust tassima ja takkapihta sind ennast kah veel. Võid olla muidu igati lahe sell, aga seda naljalt andeks ei anta. Võta loe see teema läbi http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=16590
annab natuke aimu tulevikust.
Põhirõhk pane võhmale-vastupidavusele, joosta ja kõndida saad seal piisavalt :twisted: , otsene füüsiline jõud pole nii oluline.
Ja mälestused kirjuta ausalt, kui meile midagi väga ulmet hakkab tunduma, siis olen sunnitud tuttavate ohvitseride käest kontrollima, kas ikka oli nii :wink:.
sitt päev, kellele kurdad
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Mulle tuleb ka millegipärast Švejk meelde
"Ja kui rügemendis midagi juhtus, leidus alati mõni hea mees, kes pistis ajalehte sõnumi pealkirjaga "Sõdurite piinamine"
No ma eelistaks pigem oma riigi kroonu kamraadide sulest lugeda midagi heroilisemat. :wink: Midagi sellist:
"Peenike jutt sellel poisil", ütleb vahtmeister vaimustusest tulvil häälega. "Teeb näo nagu ei läheks talle kordagi.Aga küll ta teab, et ta maha lastakse. Säärasest mehest peab lugu pidama, ehkki ta on meie vaenlane. Säärane mees läheb silma pilgutamata surma. Ei tea, kas meiesugused saaksid sellega hakkama? Meid võtaks värisema, me löökisme verest välja. Tema aga istub külma rahuga ja ütleb: "Teil on väga soe ja ahi ei aja suitsu sisse". Vaat see on iseloom, härra sandarm! Selleks on vaja, et inimesel oleksid raudsed närvid, ennastsalgavust, meelekindlust ja vaimustust. Kui Austrias oleks sellist vaimustust!...
Aga heakene küll, jätame selle jutu. Ka meil on vaimustust. Kas lugesite "Narodni Politikast" suurtükiväe oberleitnant Bergerist, kes ronis kõrge kuuse otsa ja seadis okste vahele oma vaatlusposti? Kui meie omad taganesid, ei saanud ta enam alla, sest ta oleks vangi langenud. Ta jäi ootama, kuni meie omad vaenlase jälle tagasi löövad , ja ootas kaks nädalat, enne kui meie omad tagasi tulid. Tervelt kaks nädalat istus puu otsas, ja et mitte nälga surra sõi terve ladva paljaks ja toitis ennast okste ja okastega."
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

ega neid ibn oglõsid pole lihtne kätte saada sest morda on ilma protivogaazitagi teisega väga sarnane

meil olid selliste nägudega rohkem tsetseenid ja ingusshid ,ka osseedid ning grusiinlased

igaljuhul kui keegi karjus täiest kõrist kasrmus -eeeeee ,podshiva(milo,zubnaja pasta , kurit, dengi,jne) jest siis oli 95% kindel et selline morda sulle sealt vastu vaatab
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Vol.1
Lähen siis sügisel 13.10.2010 aega teenima Kuperjanovi JP.
Millise sagedusega on uute osade eetrisseandmine modedega kokku lepitud?

Kysin hirmuga, sest näib nagu tahaksid vanakesed (tegelikult on enamus neist enamasti rahumeelsed taadid) noorele mehele hirmu naha vahele ajada. Aga Sina ära karda, seal on kõik omad inimesed, sõbralikud ...

Minema hakkad, on kolmapäev, tõenäoliselt saad esimese postituse (sisulise, mitte soigumise) saata ilma probleemideta neljapäeva õhtul jne... Kui vaja - aitame :twisted:
Pat-i ylemale saadame meili yhiselt, abipalvega, et vot - tuleb selline Kalevipoja kaasaegne mudel, las kirjutab ...
Ja nii iga jumala päev ... - saad koju ja annad raamatu trykki.




Pole siin midagi mehed hirnuda, las poiss saab meheks. Nagu vanasti ydeldi: "Kui esimene kylm ära ei võta ... " :write:

terv
o
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15563
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

Oma mees kaitseväes. Ja otsereportaažidega :shock:
See on hea. See on väga hea. Anna aga minna. Saab kah sügavama ja sisutihedama ettekujutuse praegu toimuvas.

Mina ootan uusi reportaaže.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Kuidas tulevase kaitseväelase ettevalmistus kulgeb, tahaks uut osa lugeda memuaaridest.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mr.Andres »

:wall:
Ma poleks pidanud niipalju oma suud avama, sest see maksab mulle nüüd kätte.

Tahate ausust?:write:
Ma olen üks vana looder, kes pole pikka aega mitte persetki teinud. Ma tean, et mul läheb raskeks aga mul on vaim valmis sellest ajast saadik kui ma sain teate, et tuleb minna. Mind ei huvita, et läheb raskeks. Peabki minema, sest mind tuleb vormi ajada.

Ma olen Tapa väljaõppe keskuses käinud(Tapa kommunist. AHAH ok nüüd teema juurde tagasi) ja seal natuke sain teada elust ja küsisin kuidas füüsilise vormiga on. Räägivad, et alustad vaikselt ja lõpus teed lõdvalt ära.
Ehk teeb asja lihtsamaks see, et ma olen mitte suitsetaja, ei joo, rämpstoitu ei söö ja söön ainult head kodust eesti toitu aga ikkagi ei hellita illusioone selle kohta.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

ootame huviga järge... natuke labiilsust kumab kirjatükkidest läbi, aga ehk ajaga pranaeb. kuulu järgi pidi sõjavägi poisist mehe tegema, loodame, et õigekiri ka paraneb selle käigus...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Õigekiri on oluline küll (ehkki, kes meist sellega väga puhtalt hakkama saab?) Noh seda ma sulle kallis kamraad ütlen, raske saab olema sinu tee püha õe juurde :twisted:. Järgi põhimõtet, kedagi maha ei jäeta ja marsi omadega koos kasvõi nuttes, olen isegi marssinud, et pisarad jooksid, poole aasta pärast võtsin teise mehe varustuse poolelt rännakult selga. Ainult selline suhtumine on edu pant! Ja ainult selline suhtumine on Eesti sõdalasele kohane!!!!
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Nonii, 10 päevakest on veel jäänud, lase tulla tundmused :wink:.
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist