Relva värvimine

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

tähendab, kui riik ei SUUDA anda võitlejale nii elementaarset asja nagu kiivrikate, siis mina enda mehi läikiva munakoorega maastikule ei luba.

ma ei vaidle relva maskeerimise üle, ma otsisin infot, kas keegi teab, mina oma relva maskeerin, ja üldiselt soovitan seda teistele, selleks otsuse tegemiseks ei kulunud üle 30 sekundi minu peas, kuna polnud ühtegi normaalset vastuargumentti.

Maginot liin:
see on ammu minevik, ja sellele ei peaks aega raiskama, aega tuleb raisata kaitsevõimekuse ülesehitamisele ilma unistamatta!!!
Staabiohvitseridel peab olema võimekus teha töö ainult kaitsevõime arendamiseks, pearõhk ei ole mitte paraadil ega ballil, vaid maastikul, üksused peavad suutma seda ja teist, ja see on põhiline, iga väeosa oma rida ja omal alal ja ajal.

vorm:
olen nõus, et raha on kulutatud palju ja mõtetult, samas, vormi nõuded:
ilmastik, maskeering,vastupidavus.
need on kolm asja mis on minu jaoks tähtsad, kõik muu on teisejärguline.

mina jalaväelasena pean ülimalt oluliseks maskeerimist ja loomulikult käib selle juurde ka relv, see tuleb ära teha, meetod on iseasi, leian et värvimine on kõige kiirem ja valutum, selle üle ei olegi vaja kaagutada, kuid olen tähele pannud, et sellele ei pöörata rõhku, seepärast on teema püstitatud.

asi tahe 8)
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

teema ei puuduta ka ainul relvi: http://www.sodur.com/foorum/viewtopic.php?t=5671
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

Pilt

palun, tulemus on siin, kui kedagi huvitama peaks.
testimine tuleb 13.02 saab pyherdada ja lasta.
kulud: 36eek per relv, peale kandmine 5min.

tegemist on yhekomponentse värviga, mida saab eemaldada lahustiga väga edukalt, relva enda värv on sideainetega nii tugev, et lahusti ei tee mitte midagi sellele.[/img]
paraadil näeme, raisk
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

Ole hea ja pritsi siis 13.02 testimisest mõni pilt siia ka.
Üks väike maskeerimise nipp veel - talvekamost (eriti Bundeswehri oma millel juba must träps sees) saab korraliku linnakamo kui see helehalli spreivärviga üle pihustada. Ei ole ka eriti kallis ega keeruline (tõsi, pöördumatu).
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

kert122, tubli töö!

Moondamise teema jätkuks üks uudis Iisraeli kohta.

Pilt

http://soldiersystems.net/2010/02/05/ne ... -garments/
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

peale testimist tuleb ka pilt loomulikult.
nüüd on jäänud üks Aga, rakmed talvel:
-valged riideribad
-teip.
paraadil näeme, raisk
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

Kilgore kirjutas:Ole hea ja pritsi siis 13.02 testimisest mõni pilt siia ka.
Üks väike maskeerimise nipp veel - talvekamost (eriti Bundeswehri oma millel juba must träps sees) saab korraliku linnakamo kui see helehalli spreivärviga üle pihustada. Ei ole ka eriti kallis ega keeruline (tõsi, pöördumatu).
linnakamo järgi pole nagu vajadust olnud, kuna ei ole meie üksuse tegevusega seotud olnud, valge värviga on just see, et mida paksem kiht, seda valgem, mina jätsin meelega musta alt kumama et oleks hallikam, kuna valge võib hoopis vastupidise efekti anda, kui ikka päris piinlikult valge on.
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Relva värvimise ideid:

Pilt

Kogu pildiseeria hoopis teise ilmega, kui varasemad.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Postitus Postitas setu »

speedsta kirjutas:Kogu pildiseeria hoopis teise ilmega, kui varasemad.
Norra ja Rootsi võimalikud eeskujud on küll teadmata... kus on juba koolitatud rindepiltnikud. Mõte on väga hea. Tuleb hoida ka esteetilist jumet ja anda oma käekiri fototöötlusel, olgu selleks siis kontrastide tõstmine. Au ja kiitus tegijale!

Samas (on-topic) on tegemist hea näitega, mis illustreerib relvavärvimise ütleme kujunduse. Ja see on üsna kesine. Antud näitel munder ja relv ei käi kokku ka kõige parema nurga alt. Nagu oleks tegemist laenatud relvaga. Ka relvavärvimine on identiteedi kandmine. Seega tuleb siinkohal teadlikust tõsta ja leida see meie värvimise-tehnika-ja-teostus. See, mis pildil on väga halb ja kesine plagiaat.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Relvad iseenesest värvitud päris kenasti, antud maastikuga sobib kokku küll. Vormiga paraku mitte, tuleks vist välja mõelda sobivam toon,

Siin pilt maastikult:

Pilt

Täismõõdus pilt:

http://www.mil.ee/~fotek/gallery/pildid ... 71/abo.jpg
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

kasutades žablooni

Postitus Postitas setu »

relvavärvimine on nö žablooni abil ka mitmekesine.
Kvaliteetne versioon: teha digivormi žabloon (kõrbe variandis 2 matti) lõigatakse laserlõikuses. Üks hallile, teine pruunile. Peale beeži aluskihti matt relvale ja ruudustik aukude juurest peale pihustada.

Teine versioon on home-made: Leiad juba nö valmis materjali - võrk, mitmekordselt peale vms ja pihustada aluskihile.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Ka relvavärvimine on identiteedi kandmine. Seega tuleb siinkohal teadlikust tõsta ja leida see meie värvimise-tehnika-ja-teostus.
Seda siis, et nagu ... Eestimaa kontuur laigu kujundiks? :lol: :lol: :lol:

Aga see ju juba kunagi oli. Ja muideks! Tegelikult hoopiski mitte kehva variant kaugemalt vaadates.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Postitus Postitas setu »

Ei oska öelda, mis geeniuse idee oli Eestimaa kontuuri müümine vormikangale, ja me kõik teame, mis sellest sai. Igat asja suudetakse võimalusel ka hästi teostada kui selleks on eeldused, et asja ei rikuta ära.

Ma tõstataks seda teemat sinu asemel tõsisemalt. Ja proovi kaasa mõelda. Tegemist võib tunduda pealtnäha väikese detailina, kuid ta muudab oluliselt mõttemalle ja tõstatab tähelepanu ja adumisvõimet ka teistele asjadele. Ka lohakus-mentaliteet peegeldub vastu mitmeti ja ka oskus sellega mängida loob identiteeti. See-selleks. Identiteet ei seisne ainult sümboolikas vaid selleks kuidas seda kasutatakse ja kuidas sümboolika esindatud on. Sul võib munder olla ka ilma igasuguse sümboolikata - ja nüüd tuleb eestlase oskus ka sel juhul oskuslikult see välja mängida. Sama kehtib relvade vms suhtes.

tervit,
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
nipike
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 27 Juul, 2005 13:18
Asukoht: saar
Kontakt:

Postitus Postitas nipike »

Minu meelest on relvade värvijad nagu asjaga paremini hakkama saanud kui mundri tegijad. See kõrbe digi ju on enamuse piltide peal heledam kui taustamaastik. Ehk peaks parema maskeerimise ja relva-mundri koosluse saavutamiseks seda digi laiku arendama?
Näitena võiks ju tuua jänkide ACU, kuna see A maastikule ei sobinud, siis võetakse kasutusele MultiCam. Ei hoita kramplikult millestki kinni, areng.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

EKV digist

Postitus Postitas setu »

P.S.

Eestlaste digi on maailma parimaid kõrbelaike, mida olen eales näinud.
Sulle tundub lähivõtte ajal, et relv maskeerub ümbritsevasse ja teed järelduse selle najal. Kui sa vaataksid hoopiski kaugemalt, kasvõi võrdlevalt teiste riikide kõrbelaiguga A-stanis, siis näed kuidas kaugemal inimfiguur muutub tumedaks koguks, seevastu eestlastel mitte teps. Kuid need relvad juba natuke kaugemal muutuvad tumedateks laikudeks ja hakkavad eristuma vormidel maastikus.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist