Lihula sammas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Lihula sammas

Postitus Postitas Mati »

Ühinen Wikingi arvamusega, eestlastel ei olnud võimalik draakoniks muutunud punarästikule sõnnikuhargiga vastu minna. Selleks leiti sel ajal ainus võimalus, võidelda koos sakslastega.
1944.a. teadsid kõik ,et Saksamaa on kaotaja pool, aga mopiga läks ikkagi kaasa niipalju mehi, mida sakslased isegi unes ei näinud.
Loodeti sakslaste taganemise korral kuulutada välja Eesti Vabriik ja seda oma jõududega kaitsta.
Kahjuks ei suudetud Tiefi valitsust kaitsta, loodeti sinisilmselt liialt Atlandi hartale.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

dietrich: Sinu jutt on üks suur jaburdus, nagu näed, keegi ei võta sinu juttu tõsiselt. Kõik argumendid, mis sa esitad on naeruväärsed pehmelt üeldes. Aariastamine, Maailma vallutamine, bandiitide tapmine - milline punalipu värvi jutt. Ei viitsi ka mina rohkem sinuga vaidlemiega tegeleda, sest pean sind häbarikuks, kes üksinda siin foorumil Naan'i ja muu kommunistliku propagandaga tegeleb.

Ja lohutuseks, liigun tihti ka pimedas - ometi ei kisu end siis alasti. Saan aru, et oled vene rajoonidega kursis ja nende suur patrioot ning laod siin vaikselt naaberriigile sillutist oma jutuga. Vaadata kuskohast sa tuled ei imesta.
Arvan et sinu nahad pole veel kinni taotud, kuna ilgud siin foorumis, proovi tulla sellist juttu rääkima kuskile patriootlikule üritusele ja ähvarda seal oma vene aguliga. Kergemal juhul lõppeb see pikema haiglas istumisega. Aga see selleks.

Minu arvamus on: Et selle mälestusmärgi koht on Lihulas. Sinna ta Eesti rahvas pani ja seal Eesti rahvas vere hinnaga ta maha võtmist kaitses. Ja Lihulast läks Gümnaasiumist terve üks klass korraga(nagu filmis "Nimed Marmortahvlilgi")Eesti Leegionisse.
Valitsuse plaan on teha sellest justkui rändteatrit, see on häbiväärne. Nõukogude aegne süsteem kehtib: nö käsen, keelan, poon ja lasen. Rahvast ei peeta aga kellegikski. Pole ükski poliitik seisnud nende eest, kes Lihulas said kannatada, olgu see siis kumminui, pisargaas jne - hoopis karistatti kaitsjaid. Kas pole see farss ja mõtlemist väärt - kuhu liigub Meie "laevuke" - selliseid mehi, nagu dietrich leidub küll, kes rõõmuga paneks vagunid siberi poole käima, heiskaks punase plagu Toompeale, ning lööks selle all oma vene aguli sõpradega tantsu ja Isamaalased pistaks seina äärde.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

wiking
dietrich: Sinu jutt on üks suur jaburdus, nagu näed, keegi ei võta sinu juttu tõsiselt. Kõik argumendid, mis sa esitad on naeruväärsed pehmelt üeldes. Aariastamine, Maailma vallutamine, bandiitide tapmine - milline punalipu värvi jutt. Ei viitsi ka mina rohkem sinuga vaidlemiega tegeleda, sest pean sind häbarikuks, kes üksinda siin foorumil Naan'i ja muu kommunistliku propagandaga tegeleb.
Mida jaburlikku mu jutus esineb?Hoopis sinu jutt on jabur, a la,kui sakslased meile iseseisvust ei anna,siis me võitleme selle neilt välja.Ma ei tea,kuidas saab nii üldse mõelda.ja miks keerad asjad punase peale.Aariastamine ja maailma vallutamine on üldtuntud natside kavatsused.Ka meie tuntuim ajaloolane Mati Õun isiklikult tunnistab seda.Või oled ehk Mati Õunast targem?Sina uurid ju ainult SS-i,muid asju sa ju ei tea.Ja ehk võiks lõpetada minu jutu nimetamise propagandaks.Võin kinnitada ,et ei viljele seda.

Ja lohutuseks, liigun tihti ka pimedas - ometi ei kisu end siis alasti. Saan aru, et oled vene rajoonidega kursis ja nende suur patrioot ning laod siin vaikselt naaberriigile sillutist oma jutuga. Vaadata kuskohast sa tuled ei imesta.
Arvan et sinu nahad pole veel kinni taotud, kuna ilgud siin foorumis, proovi tulla sellist juttu rääkima kuskile patriootlikule üritusele ja ähvarda seal oma vene aguliga. Kergemal juhul lõppeb see pikema haiglas istumisega. Aga see selleks.

Sa võid liikuda kasvõi igapäev pimedas,aga antud hetkel käis jutt teatud särgiga pimedas liikumisest.Seda sa vist ei julge.
Ja proovi sina minna seda juttu juutide ette või Punaarmee fännide ette rääkima tulla.Ma ei kujuta ettegi,mis julmusi sinuga seal tehtaks.Aga see selleks.
Pole ükski poliitik seisnud nende eest, kes Lihulas said kannatada, olgu see siis kumminui, pisargaas jne - hoopis karistatti kaitsjaid.
Tegelikult oli ju rahvas ise süüdi.Kui rahvas poleks kraanajuhti seganud,siis oleks see inetu intsident ju olemata jäänud.Eesti intelligents peab süüdlasteks ikka Lihula rahvast ennast.Vägivald on viimane asi mida rakendada.Partsi on nüüd hea mustata,sest ta lasi K-komando metsa peita.
Viimati muutis Dietrich, 01 Okt, 2005 14:51, muudetud 1 kord kokku.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Mida jaburlikku mu jutus esineb?Hoopis sinu jutt on jabur, a la,kui sakslased meile iseseisvust ei anna,siis me võitleme selle neilt välja.Ma ei tea,kuidas saab nii üldse mõelda.ja miks keerad asjad punase peale.Aariastamine ja maailma vallutamine on üldtuntud natside kavatsused.Ka meie tuntuim ajaloolane Mati Õun isiklikult tunnistab seda.Või oled ehk Mati Õunast targem?Sina uurid ju ainult SS-i,muid asju sa ju ei tea.Ja ehk võiks lõpetada minu jutu nimetamise propagandaks.Võin kinnitada ,et ei viljele seda.
Kle könn. Sa ära ikka endast liiga palju ka arvama hakka! Mina olen saanud väga aatelise kasvatuse ja sinusugusega pole mul tõepoolest ühist keelt.
Kus on sinu tõendid, et iseseisvust poleks Saksamaa poolt saadud? Räägi Maailma aariastamisest pisut, kuidas see plaan välja nägi ja millised dokumendid on sellega seoses kätte saadud?!?
NL Maailma vallutamisest on tõesti viimasel ajal palju juttu olnud ja dokumenteeritud kirjandust. Onu Sam keeras tal selle tuksi - siit ka sinu pisarakesed ja nostalgitsemine.
Ma ei pea end Mati Õun'ast targemaks, pole seda kuskil väitnud. Küll aga sinusugusest hälvikust.
Jah, minu üks huvi on olnud Waffen - SS ei salga, sina könn aga ei tea, mis neil vahet on Allgemaine SS'iga.
Kordan su kurtidele kõrvadele: EESTI MEHED SAKSA MUNDRIS VÕITLESID VABA EESTI JA EESTI RAHVA EEST!

Vasta küsimusele, mitte ära põikle nagu marutaudis kährik: Kas sinu arust oli Eesti rahval patt võidelda oma Vabaduse eest, kasutades ära relvavendlust? Või sinuarust tulnuks lasta end maha nottida, musitada punast piiki ja jääda igavesti ootama "valget laeva" Läänest???

Sinu jutt on enamgi kui propaganda, sa oled minuarust sulaselge nõdrameelne! Provokaator ja Ida kannupoiss!

Sa võid liikuda kasvõi igapäev pimedas,aga antud hetkel käis jutt teatud särgiga pimedas liikumisest.Seda sa vist ei julge.
Ja proovi sina minna seda juttu juutide ette või Punaarmee fännide ette rääkima tulla.Ma ei kujuta ettegi,mis julmusi sinuga seal tehtaks.Aga see selleks.
Liigungi teatud särkidega ja ka pimedas!!! Miks peaksin ma minema omal vabal maal juutide ja tiblaarmee fännide ette, krt ega ma nende kannupoiss ei ole. Mina pidutsen omal maal kuidas tahan ja sinusuguste tatikraede luba ei küsi.
Tegelikult oli ju rahvas ise süüdi.Kui rahvas poleks kraanajuhti seganud,siis oleks see inetu intsident ju olemata jäänud.Eesti intelligent peab süüdlasteks ikka Lihula rahvast ennast.Vägivald on viimane asi mida rakendada.Partsi on nüüd hea mustata,sest ta lasi K-komando metsa peita.
Ahsoo, ülim ülbus sellist järeldust teha. Kas sina oled Eesti intelligent :lol:
Ma ei viitsi enam sinusuguse peale isegi aega raista, niiet edasi räägid sa jälle üksi, nagu sulle foorumis on omaks saanud. Toksi siis vaikselt seent!
NB! Täna õnne, et sina see graanajuht ei olnud! Aga see töö käiks sulle ka arvatavasti üle jõu.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

wiking
Tsiteerin::
Mida jaburlikku mu jutus esineb?Hoopis sinu jutt on jabur, a la,kui sakslased meile iseseisvust ei anna,siis me võitleme selle neilt välja.Ma ei tea,kuidas saab nii üldse mõelda.ja miks keerad asjad punase peale.Aariastamine ja maailma vallutamine on üldtuntud natside kavatsused.Ka meie tuntuim ajaloolane Mati Õun isiklikult tunnistab seda.Või oled ehk Mati Õunast targem?Sina uurid ju ainult SS-i,muid asju sa ju ei tea.Ja ehk võiks lõpetada minu jutu nimetamise propagandaks.Võin kinnitada ,et ei viljele seda.


Kle könn. Sa ära ikka endast liiga palju ka arvama hakka! Mina olen saanud väga aatelise kasvatuse ja sinusugusega pole mul tõepoolest ühist keelt.
Kus on sinu tõendid, et iseseisvust poleks Saksamaa poolt saadud? Räägi Maailma aariastamisest pisut, kuidas see plaan välja nägi ja millised dokumendid on sellega seoses kätte saadud?!?
NL Maailma vallutamisest on tõesti viimasel ajal palju juttu olnud ja dokumenteeritud kirjandust. Onu Sam keeras tal selle tuksi - siit ka sinu pisarakesed ja nostalgitsemine.
Ma ei pea end Mati Õun'ast targemaks, pole seda kuskil väitnud. Küll aga sinusugusest hälvikust.
Jah, minu üks huvi on olnud Waffen - SS ei salga, sina könn aga ei tea, mis neil vahet on Allgemaine SS'iga.
Kordan su kurtidele kõrvadele: EESTI MEHED SAKSA MUNDRIS VÕITLESID VABA EESTI JA EESTI RAHVA EEST!
Hm,oled sa mingi pikk Peeter,et teisi könniks nimetad?Võin kinnitada,et pisikest kasvu ma küll ei ole,Mis tõendeid sa tahad selle kohta,et saksamaa poleks meile iseseisvust andnud.No püha Jumal :lol: Kus küll sellised unistavad romantikud tulevad.kas sa üldse ei oska loogiliselt mõelda?Miks ei andnud sakslased 1941.aastal iseseisvust :?: Ütle miks?sellepärast,et Eestist pidi saama Saksamaa provints.Mina jälle kordaks su pimedatele silmadele,et okupatsiooni armees võitlemine ei ole iseseisvuse eest võitlemine.See oli puhtalt Saksamaa eest võitlemine.
Vasta küsimusele, mitte ära põikle nagu marutaudis kährik: Kas sinu arust oli Eesti rahval patt võidelda oma Vabaduse eest, kasutades ära relvavendlust? Või sinuarust tulnuks lasta end maha nottida, musitada punast piiki ja jääda igavesti ootama "valget laeva" Läänest???

Sinu jutt on enamgi kui propaganda, sa oled minuarust sulaselge nõdrameelne! Provokaator ja Ida kannupoiss!
Su küsimus on väga kummliselt esitatud.Mis vabadusest sa küll räägid.Nii,et sa tahaksid,et Saksamaa oleks selle sõja võitnud?Vabadussõda oleks siis käinud,kui me oleksime oma lipu värvide all sõdinud.meie aga sõdisime Saksa värvide all.Saksamaa ei oleks meile iialgi iseseivust andnud.See on tühipaljas ajaloo moonutamine.
Kas sinu arust on tõe rääkimine propaganda?M juba ütlesin sulle,et ei viljele propagandat.Sedasi nagu mina,mõtlevad väga paljud inimesed.Sinusuguseid radikaale on käputäis ja needki tegutsevad põhiliselt Lihula kandis.
Tsiteerin::
Sa võid liikuda kasvõi igapäev pimedas,aga antud hetkel käis jutt teatud särgiga pimedas liikumisest.Seda sa vist ei julge.
Ja proovi sina minna seda juttu juutide ette või Punaarmee fännide ette rääkima tulla.Ma ei kujuta ettegi,mis julmusi sinuga seal tehtaks.Aga see selleks.


Liigungi teatud särkidega ja ka pimedas!!! Miks peaksin ma minema omal vabal maal juutide ja tiblaarmee fännide ette, krt ega ma nende kannupoiss ei ole. Mina pidutsen omal maal kuidas tahan ja sinusuguste tatikraede luba ei küsi.
EI USU!Ükski normaalne inimene ei käiks nii tundliku teema särgiga pimedas ringi.Lihulas võisid sa tõesti oma aatekaaslastega rongkäigus käia.
Tsiteerin::
Tegelikult oli ju rahvas ise süüdi.Kui rahvas poleks kraanajuhti seganud,siis oleks see inetu intsident ju olemata jäänud.Eesti intelligent peab süüdlasteks ikka Lihula rahvast ennast.Vägivald on viimane asi mida rakendada.Partsi on nüüd hea mustata,sest ta lasi K-komando metsa peita.


Ahsoo, ülim ülbus sellist järeldust teha. Kas sina oled Eesti intelligent Laughing
Ma ei viitsi enam sinusuguse peale isegi aega raista, niiet edasi räägid sa jälle üksi, nagu sulle foorumis on omaks saanud. Toksi siis vaikselt seent!
NB! Täna õnne, et sina see graanajuht ei olnud! Aga see töö käiks sulle ka arvatavasti üle jõu.
Ma rääkisin eesti intelligentsist.Ega sa vist harivaid saateid ei vaadat.Näitena võin tuua Kalle Muuli,kes vaatas selle mässu peale väga viltu.
Graanajuht(sic!),mis asi see veel on?Siis pole ime,et sul puuduvad üldteadmised maailma ajaloo kohta.[/code]
Einherjer
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 08 Sept, 2005 18:06
Kontakt:

Postitus Postitas Einherjer »

No mis te punakaru peale aega raiskate, ärge pange teda tähelegi. Wiking teed õigesti kui ei vastagi, sest mis on sihuksega rääkida.
Dietrich, sinusugused ongi ainult nn slaavi agulites, ära ennast hakka nüüd eestlase nahka pistma. Patrioote on üsna palju üle terve Eesti, muidugi slaavi agulitest seda ei näe. Ja on üsna Ida poliitika moodi võtta sõna teemael, millest ise muhvigi ei tea. Igaüks võib su postitusi lugeda ja ise veenduda, kuhu su sihid viivad.
Mis puutub kirjavigadesse, siis mina teen neid ka, oled kõva mees ilkuma, nagu vaatan.. vaata ennast parem enne. Sa oled ehtne okupandi poliitika käepikendus siin.
Niipalju kui mina siin foorumis sinu juttu olen lugend, siis näiteid sa kunagi tuua ei suvatse - oled üks tühikargaja! Olgu, ei viitsi ka mina sinu peale aega raisata - ei arva, et oled seda väärt. Kutsun ka teisi üles mitte sellistele magedatele inimestele tähelepanu pöörata.
Mälestusmärgi osas toetan Wiking'i ja Mati mõtteid, pean ka mina selle õigeks kohaks Lihulat. Õige oleks küsida neilt, kes selle ausamba vastu austust tunnevad: Vabadusvõitlejatelt, Rahvalt, kes oli selle avamisel ja mahavõtmise vastu seisis. See, et mingid räpased "ex"puna-teenrid otsustavad rahva eest on inetu.

Edu sulle patriootlik Eesti!
Viimati muutis Einherjer, 01 Okt, 2005 15:38, muudetud 1 kord kokku.
PATRIOOTSUS ON EESTI UHKUS !!!
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Dietrich kirjutas: .Mina jälle kordaks su pimedatele silmadele,et okupatsiooni armees võitlemine ei ole iseseisvuse eest võitlemine.See oli puhtalt Saksamaa eest võitlemine.
Dietrich, oleks aeg aru saada, et maailmas pole kõik nii must-valge nagu sina kujutad. Võtame situatsiooni I Maailmasõja ajast. Poola oli enne seda Vene tsaaririigi osa. Sõja kestel astusid paljud patriootiliselt meelestatud poolakad Saksa armeesse, tuntuim nimi ehk Pilsudski. Kas nad läksid sinna Saksamaad teenima? Ei, ikka lootusega, et andes oma panuse Venemaa purustamiseks saavutavad nad pärast sõda Poola iseseisvuse väljakuulutamise. Ja ajaloost on teada, et nii see ka läks. Sama kehtib ka Soome nn "jäägrite" kohta, ka nemad astusid Saksa armeesse, said Saksa sõjakoolides väljaõppe ja andsid hiljem suure panuse Soome iseseisvusvõitluses. Keegi pole neid süüdistanud sakslaste kannupoisteks olemises (punavenelased ehk), mis sest et nad saksa mundrit kandsid.
Dietrichi loogika järgi oleksid ka nemad pidanud aru saama, et Saksamaa ainult lubab vabadust, aga tegelikult ainult mängib nendega. 1915.aastaks oli kogu Poola territoorium venelastest puhtaks pühitud, miks siis Saksamaa ei kuulutanud välja vaba Poolat? Aga sellepärast, et selliseid asju ei tehta sõja kestel, selleks on sõjajärgsed rahukonverentsid (on muidugi ka erandeid).
Ning nüüd Teise Maailmasõja ajal, mil eestlastel on sellised hiljutised eeskujud silme ees ja värskelt mälus, oli täitsa loogiline Eesti patriootidele astuda Saksa armeesse, et anda omapoolne panus kommude vastu võitlemises. Ning loota Eesti iseseisvuse taastamisele pärast sõda.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Aitähh Einherjer, olen sinu ja Trolliga igati päri :!:
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Mina ei pea päris õigeks kõrvutada 1Ms ja 2Ms sündmusi.Tollal oli Saksamaa eesotsas mõistlik mees.Natsi Saksamaa juhiks oli aga väga radikaalne ja kompromissitu mees nimega Hitler.2ms oli nii kuritegelik sõda,et sellele ei leidu "väärilist".Hitler oli tõeline kurjategija,ta ei tahtnud piirduda Austria ega Tsehhoslovakkiaga,tema tahtis kogu maailma ainuvalitsejaks saada ja siis see aariastada.Seda teades võime öelda,et muude maade rahvastel polnud lootustki ISESEISVUSELE.Saksamaa võidu korral oleks osa Eesti rahvast küüditatud Venemaale,asemele oleks toodud osa Beneluxi maade rahvast.Hitleril olid kavas tõeliselt radikaalsed plaanid.Ka oma slaavlastest liitlased,nt Rumeenia,Bulgaaria jt oleks ta likvideerinud.Hitler hoolis ainult oma rahvast.Vaadake kasvõi tänbapäeva ajalooõpikuid,kuskil ei räägita sakslastest nii roosiliselt nagu teie.Paljud ajaloolased peavad olnud stsenaariumi paremaks,kui seda olnuks Saksamaa võidule järgnenud stsenaarium.Keegi ei õigustagi Venemaa okupatsiooni ega tegusid,kuid kahest okuopatsioonist jäi peale siiski vähem radikaalsem.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Juhiks tähelepanu, et valdav osa teemasse tehtud postidest kipub teemast endast mööda minema. Hoidke teemat, või see läheb lukku!

Ning isiklikud "armastusavaldused" edastage edaspidi privaatsõnumitega!
2H
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 11 Veebr, 2005 7:57
Kontakt:

Postitus Postitas 2H »

Nüüd on vahva küll kui mu poeg klassiekskursiooniga läheb Lihula ausammast Lagedi muuseumisse vaatama.Inimeste teadvusesse on see konkreetne mälestusmärk jäänud ikka seotuks Lihulaga.Poliitiline homoseksualism rikub väga palju häid ja tänuväärseid tegusid ära.Huvitav on ,et kriitilistes situatsioonides nähakse ära kui tugevad või nõrgad on inimesed.Kes lammast või parti toidab sinnapoole see sammud seab.
Dietrich,ma arvan,et enamus tolleaegseid noori poisse kes venelaste vastu läksid ,ei pidanud antud olukorras tähtsaks mitte omariiklust vaid tahtsid venelased oma lähedastest eemale hoida.Kui Sul on valida kas sa elad näiteks ühikas kaaslasega kes situb lauale ja vägistab su pruudid,või on su kaaslaseks enam vähem normaalne inimene kes oskab noa ja kahvliga süüa.Kumma Sa valid?Eks sõltub muidugi milline Sa ise oled.
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Nõus nii Wikingi, Einherjeri kui Trolliga. Trolli näide oli väga hea. Ja Dietrichi vastuargument kaheldav. Eesotsas mõistlik mees... Kes? Wilhelm II või? Mispoolest see vana hää Preisi militarism niiväga III Reichi kindralkonnast mõistlikum oli? Arumaisaadonnerwetter! Tegijadki suures osas samad.
Usuti muuseas ka sellesse, et kui N.Liiduga arved klaarid, siis Wehrmacht koju pöördudes kärbib ka Hitleri sulgi. Isesisvuslootus oli täiesti olemas seega. Ja üldse toonaseid asju on tänapäeva informeerituse ja ajavahe tõttu raske hinnata. Selleks peaksime olema elanud tol ajal, et aru saada, mida ja kuidas mõeldi. Kommunism oli aga sedavõrd kuratlik asi, et üheainsa aastaga loobuti eksponeerimast sajanditepikkust saksaviha ja oldi valmis kasvõi sakslastega koos võitlema kommunismi vastu.
Kahjuks pole leegionisärgi omanik, muidu korraldaks koos teiste kommenteerijatega Narvas väikese rahumeelse defilee. Ja Dietrichi kutsuks vaatama. Ei kavatse hakatagi kusagil EW territooriumil kellegi ees värisema, kõigevähem mingite piirilinna umbkeelsete narkarite ees. Värisegu need, kellel see elukutseks või kellel eestlase südame asemel küüliku oma on.
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

2 H tsitaat:Dietrich,ma arvan,et enamus tolleaegseid noori poisse kes venelaste vastu läksid ,ei pidanud antud olukorras tähtsaks mitte omariiklust vaid tahtsid venelased oma lähedastest eemale hoida.Kui Sul on valida kas sa elad näiteks ühikas kaaslasega kes situb lauale ja vägistab su pruudid,või on su kaaslaseks enam vähem normaalne inimene kes oskab noa ja kahvliga süüa.Kumma Sa valid?Eks sõltub muidugi milline Sa ise oled.

Paremini enam ei saa. No kas sa nüüd ometi, inimeseloom, saad aru: MIKS EESTLASED OLID VALMIS KOOS SAKSLASTEGA N.LIIDU VASTU SÕDIMA?
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

2H
Dietrich,ma arvan,et enamus tolleaegseid noori poisse kes venelaste vastu läksid ,ei pidanud antud olukorras tähtsaks mitte omariiklust vaid tahtsid venelased oma lähedastest eemale hoida.Kui Sul on valida kas sa elad näiteks ühikas kaaslasega kes situb lauale ja vägistab su pruudid,või on su kaaslaseks enam vähem normaalne inimene kes oskab noa ja kahvliga süüa.Kumma Sa valid?Eks sõltub muidugi milline Sa ise oled.
See on nüüd küll liialdus! :x Võib-olla üks kord situti kellegi Saksa ohvitseri lauale.Mingi tavaline nähtus see küll polnud.Ja naisi vägistati põhiliselt saksamaal,see oli kättemaks.Eestis küll ei räägita,et kellegil oleks naine vägistatud.
Ja mina polegi vastu vaielnud sellele,et mindi maksma Punaarmee "vägitegude" eest.aga kas see teeb siis toonased mehed vabadusvõitlejateks???Herra 2H näide läheb antud vaidlusest tsipa mööda.Mina raiun järjekindlalt seda,et neid mehi iseseisvuse eest võitlejaiks küll nimetada ei saa.See pole isesesvuse eest võitlemine,kui sa võitled võõrriigi koosseisus.

charlemagne
Isesisvuslootus oli täiesti olemas seega.
Ehk räägiksid täpsemalt,milles see lootus seisnes.Hitleri puhul on see kaunis naiivne lähenemine.
Kahjuks pole leegionisärgi omanik, muidu korraldaks koos teiste kommenteerijatega Narvas väikese rahumeelse defilee. Ja Dietrichi kutsuks vaatama. Ei kavatse hakatagi kusagil EW territooriumil kellegi ees värisema, kõigevähem mingite piirilinna umbkeelsete narkarite ees. Värisegu need, kellel see elukutseks või kellel eestlase südame asemel küüliku oma on.
Väärt mõte,tegelikult ka.Marssige linna vahel ja laulge patriootlisi laule.Tahaks näha,kui kiiresti Vene fännid organiseeruvad ja vastulöögi annavad.
2 H tsitaat:Dietrich,ma arvan,et enamus tolleaegseid noori poisse kes venelaste vastu läksid ,ei pidanud antud olukorras tähtsaks mitte omariiklust vaid tahtsid venelased oma lähedastest eemale hoida.Kui Sul on valida kas sa elad näiteks ühikas kaaslasega kes situb lauale ja vägistab su pruudid,või on su kaaslaseks enam vähem normaalne inimene kes oskab noa ja kahvliga süüa.Kumma Sa valid?Eks sõltub muidugi milline Sa ise oled.

Paremini enam ei saa. No kas sa nüüd ometi, inimeseloom, saad aru: MIKS EESTLASED OLID VALMIS KOOS SAKSLASTEGA N.LIIDU VASTU SÕDIMA?
Saan väga hästi aru,kuid see ei puutu teemasse.Teemaks oli see,et kuidas saab toonaseid mehi VABADUSSÕDALASTEKS nimetada?Rõhuv enamus inimesi(sh ka mina) ei mõista,kuidas saab okupeeriva riigi armee koosseisus võidelda iseseisvuse eest
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Dietrich

Mina jälle kordaks su pimedatele silmadele,et okupatsiooni armees võitlemine ei ole iseseisvuse eest võitlemine.See oli puhtalt Saksamaa eest võitlemine.
Uskumatu, et seda väidad. Arvasin, et tunned rohkem eestlaste ajalugu. Selgita palun, miks varasemad mobid Eestis ebaõnnestusid, aga 1944a. kui punavägi lähenes tuli eestlasi Saksa vormi alla poole rohkem, kui Sakslased lootsid :?: :?: :?:
Miks nii paljud siia maha jäid ja koos sakslastega plehku ei pannud :?:
Loe kas või mida arvas A.Rebane sakslastest ja tema oli autasustatud rüütliristiga ja ohvitser, majori auastmes. Saksa vaenuliku juttu rääkis see mees juba 42 - 43a.
Loe selle aegseid memuaare, Sa ei peagi lugema otseselt Saksa poolel sõdinute jutukesi, võta kas või Wikmani poisid. Vaata kui palju Saksa meelseid elas tol ajal Eestis. Vastus on minimaalselt, ometit oli see % noorte meeste hulgas väga kõrge, kes vabatahtlikult Saksa sõjaväkke astusid, miks :?: :?: :?:
Mitte Saksa eest, vaid Vene vastu.
Mis eestlaste küüditamisse sakslaste poolt puutub, siis selle jaoks on meil eraldi teema, et juttu jätkuks all. See on soiku jäänud, kui Sul on kindlaid fakte, et sakslastel oli kindel plaan meid siit ära viia, siis valgusta meid ja avalda oma allikad.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist