Loll on paha olla...S

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Loll on paha olla...S

Postitus Postitas Lemet »

Surematu PM oma veel surematuma toimetaja Mari Kampsiga eesotsas on ilmutanud sellise lõigu. Järsku võtaks mõni kutselistest siin selle lahti seletada...millega on täpsemalt tegu.
Sakslased alustasid kaitsepuhastusliini testimisega Lapimaal Rovajärvil täna ja plaanivad sellele punkti panna järgmise nädala lõpus, vahendas Ilta-Sanomat.
http://www.postimees.ee/?id=387926
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Postitus Postitas alban »

See "kaitsepuhastusliin" on tõlgitud sõna sõnalt soomekeelsest sõnast "suojeluspuhdistuslinjasto", mis sisuliselt peaks tähendama ABK kaitse tehnikat. Degaseerimine, puhastamine radioaktiivsest tolmust jne. Ühesõnaga testivad sakslased oma ABK tehnikat külmas.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ma arvasin, et midagi kuupuhastusega seotut :? Ma ei ole enam ammu koolis käinud, ja millegipärast muutub kogu ümbritsev keskkond üha imelikumaks! Kuna ise eriti targemaks ei muutu, siis võiks kahtlustada, et teised on targad ja ma ei saa aru, mida nad räägivad? Aga miks siis kõik "teadmised" on kohutavate kirjavigadega letile toodud?
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Eesti ajakirjandus suudab välja tulla iga nädal mingi täielikult uudse sõjalise terminiga. Eelmine nädal sai Delfi kuulsaks oma "põhilaskemasinatega", see nädal on siis PM kaitsepuhastusliiniga. Hoolimata sellest, et tegemist on täiesti ebareaalsete ja ilma tähenduseta sõnamonstrumidega, kõlavad mõlemad kahtlemata võimsalt.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nagu ka mereväelaevastik ning sõjaõhujõud 8)

Samasugune uroodsõna on KV-s ametlikult kasutatav "põhitank". Mis imemasin see siis on, kas põhiline, põhjaga või mööda põhja liikuv (st mitte ujuv) tank?

Vaatasin artiklit, tea kas Merkel soovib vältida Hitleri ämbereid? :lol:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

"Põhitank" võiks olla sõjaveterani abimees voodis - tsivilistil siis labane siiber!
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Olen puht uudishimust hoidnud ülalmainitud toimetaja kirjutistel silma peal ja pole leidnud ÜHTEGI militaarse või tehnilise sisuga toimetist, kus poleks viga või lauslollust sisse toimetatud. Iseenesest kurb ju.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ma arvasin, et midagi kuupuhastusega seotut :? Ma ei ole enam ammu koolis käinud, ja millegipärast muutub kogu ümbritsev keskkond üha imelikumaks!
:lol: :lol: :lol:

Aitüma Arnold, suutsid mul päeva lõpu pisut lõbusamaks muuta!
Tänan ja head Sõbrapäeva!

terv
o
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Elu on tasakaalus - iga sõbra kohta tuleb üks rääkiv koreajunn! 8)
Sulle ka kõike kobedat!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Näpukas - Koeratrumm.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Toddie kirjutas:Eesti ajakirjandus suudab välja tulla iga nädal mingi täielikult uudse sõjalise terminiga. Eelmine nädal sai Delfi kuulsaks oma "põhilaskemasinatega", see nädal on siis PM kaitsepuhastusliiniga. Hoolimata sellest, et tegemist on täiesti ebareaalsete ja ilma tähenduseta sõnamonstrumidega, kõlavad mõlemad kahtlemata võimsalt.
Väga harivad on ka naisterahvaste poolt maakeelde ümber pandud meerikamaa filmid. Tarkust tuleb lausa kohinal! Sain ntx teada, et tulirelval on süütelukk, vintpüssi(rifle) nimetati millegipärast järjekindlalt "kaheraudseks", jne. Sellega, et püstolil ja revolvril vahet ei tehta, ei üllata vist enam kedagi. Neid termineid kasutatakse tõlkides täiesti meelevaldselt ja läbisegi. :wall:
Äkki peaks KV või KL Eesti ajakirjanikele ja tõlkidele ühe hariva teabepäeva korraldama? Igale asjale silt külge nagu lasteaias ja laseb seni nimesid korrata a la "zajats-volk-zajats-volk" jne, kuni meelde jääb!
Aga "põhitank" peaks olema vastand ilma põhjata, ehk jabadabaduu-tüüpi jõuallikaga tankile. :D
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Ma ei suutnud vastu panna ja lisan ka pisut filmi jt tõlgete pärle:
Näiteks laskuritest on saanud "tulistajamehed"...
Siis: "...andke kohe käsk Howitzeridest tulistama hakata..."
Siis üks paremaid pärle ..."KESKKAMANDAMINE"... alias CENTCOM...
Siis...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Üks parimaid tõlkeid oli kunagi nähtud ajalooline film hispaania maadevallutajatest/uurijatest, kus kogu arveldamine poes/kõrtsus ja kuningakojas käis kenasti püstolites :)
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Minu jaoks jääb tipuks ikkagi märul, kus "I'm your worst nightmare" tõlgiti meie keelde teadaandena, et tegu on vaenlase sõjasnaiperiga...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas lamjak »

Lemet kirjutas:Minu jaoks jääb tipuks ikkagi märul, kus "Im your worst nightmare^" t'lgiti meie keelde teadaandena, et tegu on vaenlase sõjasnaiperiga...
No see oli ilmselt kuulmise järgi võetud ja kontrolli ei tehtud. Isiklik lemmik on aga Päevalehe "propelleriga granaat".
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist