Lihula sammas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
stuka
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 29 Mär, 2005 10:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas stuka »

Meie kõigi suur lemmik Dietrich on leidnud uue koha, kus oma arvamust Lihula mälestusmärgi kohta avaldada,nimelt Delfi kommentaarid.... :lol:
Einherjer
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 08 Sept, 2005 18:06
Kontakt:

Postitus Postitas Einherjer »

Paras koht koomikule, ega seal ta vo leiab samasuguseid halli olluse all kannatajaid, nagu ta ise. Edu talle delfi kodustes avarustes, eriti sobiks veel vene delfi :!:
PATRIOOTSUS ON EESTI UHKUS !!!
Vaikal
Liige
Postitusi: 147
Liitunud: 17 Okt, 2004 10:19
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lihula sammas

Postitus Postitas Vaikal »

Teatavasti Eesti sõjameeste Ühendused ametlikult laupäeval Lagedi muuseumis mälestussamba avamisest osa ei võta. Siinjuures toon ühe endise sõjamehe arvamuse mälestusmärgi muuseumi paigaldamise kohta:
http://www.hot.ee/vvliit/sammas_01.htm
Võitjal on alati õigus?
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Ei leidnud siinkandis palgaarmee teemat... Aga Vaikali juhatatud kirja lugedes tekkis mul mõte, et miski jõud oleks nagu huvitatud eestlaste võitlusvõime kahandamisest. Mina sõjaväkke ei kõlanud, kuna mul on lampjalad. Ei olnud mingit riigikaitse loengut koolis ega midagi ja niimoodi ma ei tea seniajani, kuidas täpselt üks püss laseb ja milline täpselt see alluvuskord sõjaväes välja näeb. Kui minna palgaarmeele üle, siis jäävad ju ka täiesti terved mehed sellest õpetusest ilma.
Ja mis siis juhtub? Leedu lennuintsidendi valguses räägiti siin sellist juttu, et kui Su-d ründavad, siis ei jõuaks see palgaarmee kasarmuist väljagi joosta enne, kui kasarmud on juba segi pommitatud. Mis jääb üle? Tšetseenida moodi sissisõda. Aga kui varsti teavad, kust otsast püss laseb, vaid palgasõdurid?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Olen 100%liselt Vaikali poolt antud lingi autori Hendrik Arro mõtetega.
See ausammas on hetkel valimiskampaaniaks, valusamalt enam ei saagi nende vaprate meeste mälestust kasutada. Vaatasin ka seda uudistest, kuidas Päästekompaniist kuju tagastamisel lendas nö vanale sõjamehele turja üks suuruse hullustuse all kannatav poliitik. Ta esindas nö kolme meest Rein Langi, Kalle Laanetit ja Jaak Jõerüüti. Need mehed siis peavad ennast Eesti Vabadusvõitlejateks ja lubavad endale otsustada, kus peab olema mälestusmärk Eesti vabaduse eest võidelnuile. Ilma, et suvatse-taks küsida meestelt, kes tegusid tegid ja on ise võimelised enda eest otsustama. Eesti vabaduse eest võidelnud mehed pole käinud küür seljas, ega liputanud punalippu,kuigi on jätnud seljataha mitmeid põrguid, mis need samad punased nendega tegid, aga punased otsustavad nende mälestusmärkide asukohtade üle. Ja punaste arust on Eesti patriotismi ja Eesti vabaduse eest võidelnute koht muuseumis - no krt küll :twisted:

Tooksin siin ära mõned küsimused ja vastused mis Päästekompaniis poliitik Jaanus Rahumägi'le esitatti.


Miks pannakse Lihula ausammas muuseumi?

J.R."Kui te vaatate Lagedi muuseumit, siis tegelikult me näeme seal väga palju erinevat sümboolikat, erinevate riikide sümboolikat, erinevate ajajärkude sümboolikat. Ja sellest tulenevalt on muuseum väga sobilik koht"
Miks see ausammas ei võiks Lihulas olla?
J.R."Sellepärast, et see, samba jaoks on kõige sobilikum koht ikkagi Vabadussõja muuseum. Kus on kõik ja väga palju meie Vabadussõja eksponaate ja mis on väga sobilik keskkond, mitte ainult samba mõttes, aga kogu selle meelsuse, kogu selle ajaloo ja ajaloo väärtuste mõttes"
Millal valitsus võtab vastu sellise otsuse, et ka Tõnismäel asuv pronksmees viiakse sinna muuseumisse?
J.R. "Ma ei ole seda küsimust arutanud kellegagi"
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Hendrik Arro kirjast võib ridade vahelt välja lugeda suurt solvumist, seda õigusega. Kuid rahva poolehoid on kindlasti veteranide, mitte valitsuse poolel selles küsimuses. Kuid mis saab valitsusest, kes võtab vastu ebapopulaarseid otsuseid ja hakkab vastu rahva tahtele :?: :?: :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

...Kuid mis saab valitsusest, kes võtab vastu ebapopulaarseid otsuseid ja hakkab vastu rahva tahtele
Mis tast ikka saab :lol:. Ruulivad täiega edasi :wink:.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Mis tast ikka saab . Ruulivad täiega edasi .
Praegult on valimiste aeg. Minge valima ja otsustage ise kes juhib riiki, see on teie teha.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

on selge,et kogu see mälestusmärgi ülespanek on poliitpropaganda ja söjas vöidelnud meeste mönitamine ja neil on täielik öigus boikoteerida seda valitsuse poolt peale surutud avamist.
kuid hoolimata köigest jamast,mis selle mälestusmärgiga on seotud,lähen ma isiklikult avamisele.olen käinud märgi avamisel,maha vötmisel ja lähen ka nüüd.ei, mitte valitsuse ila kuulama-vaatama,vaid ikka ja ainult austust avaldama köigile,kes selles vormis södisid.
ja ma luban, et kui seal hakatakse propagandat tegema, töstan kisa.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
stuka
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 29 Mär, 2005 10:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas stuka »

Kurb on see,et puksiti mälestusmärk vabadussõja muuseumisse,õige koht oleks Lihulas,aga see kõik on propaganda..... Sm.Dietrishi read only peaaks ju läbi olema mis Tema asjast arvab :D
Einherjer
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 08 Sept, 2005 18:06
Kontakt:

Postitus Postitas Einherjer »

Mida vähem sinna homme rahvast läheb seda parem, nii on parim viis näidata solidaarsust Leegionäridele, kes ise ka seda üritust ei toeta. Selle ausamba koht on Lihulas, nagu siin paljud eelpool kõnelenud kaasvõitlejadki arvanud on.
PATRIOOTSUS ON EESTI UHKUS !!!
Kasutaja avatar
ringo4
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 21 Veebr, 2005 16:04
Kontakt:

Postitus Postitas ringo4 »

Võiks teha uue skulptuuri kus parts taob kirvega Lihula ausammast ja kass kisub teda säärest u. ära vana jama. sellest tuleks uhke ajalugu.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Vene nuhid teavad rohkem kui Eesti ajakirjanduses seni öeldud:

В интервью ИА REGNUM пресс-секретари МВД и Министерства юстиции опровергли утверждения Тедера. Пресс-секретарь МВД Эстонии Мария Бурлака сообщила, что Ланнет не примет участия в мероприятии, как и глава Департамента полиции Райво Аег (Raivo Aeg). "У Ланнета нет заместителей, так что и их участие исключается", - подчеркнули в МВД. Пресс-секретарь министерства юстиции Кристи Кюннапас (Kristi Kunnapas) сообщила ИА REGNUM, что ни Ланг, ни его заместители не планируют участия в мероприятии в Лагеди. "Ланг 15 октября будет находиться с рабочим визитом в Финляндии, так что его приезд в Лагеди исключен", - заявила Кюннапас.

http://www.regnum.ru/news/estonia/528494.html

S.t resümeena: Laanet ja Aeg ei osale Lihulas, samuti ei Lang ega ka tema asetäitja. Lang on 15ndal Soomes. Nii et Teder jt tehti lubadustega lolliks.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Tehke mulle selgeks - miks peaks ausammas üldse olema Lihulas?
Vabandan oma teadmatust , ei taha kedagi solvata , kuid mis seos on eesti sõduril selle Eestimaa paigaga??
Kehrast , Paldiskist ,Kloogast ,Anijast jne. saan aru , aga....!!??
2H
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 11 Veebr, 2005 7:57
Kontakt:

Postitus Postitas 2H »

Eks tegelikult peaks sellised mälestusmärgid olema igas maakonnas ja poliitiline eliit peaks tähtpäevadel seal üritusi korraldama.Lihula oli lihtsalt julge esimene.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist