Pildialbum natside laagrist

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Wrangel »

corvus miks sa ägestud? Miks sa muudad isegi mind justkui tsiteerides minu väljaöeldut?

Vaadake suva II ilmsõja teemat ja seal räägitakse 2/3 sellest eyt juute tapeti. See ei seostu sõjaga, sest sõja ajal ei teatud asjast.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Wrangel »

Ma ei too sulle neid näiteid. Sina peaksid enda sisse vaatma, et milleks praegu (ja lähiminevikus) luuakse sõja alustamise kuvandit Hitlerist ja sealsamas räägitakse juutide hukkamisest.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Wrangel »

corvus kirjutas:Wrangler: Sellest muudest kultuuridest verd ...
Sa ei austa vestlust, sest isegi mu nime sa kirjutad ise.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Wrangel »

http://www.youtube.com/watch?v=d0zFJ71h ... re=related

PS! Minu vanaisa oli juut. Ta suri haavadesse, milled said kui lasi maha kolm tema pere küüditajat 1941. Ise suri, kuid naine ja lapsed päästis.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas mx77 »

Wrangel kirjutas:Muuseas mina tervitan Iisraeli sündi ja ka selle käitumise üldisi tavasid. Juudid on tublid ja said omale kodumaal koha kus elada. Ka ennast kaitsma on nad pädevad. Kuid riigina nad käituvad paljuski sama moodi kui nendega käituti kunagi, tarad ja vastaste "kollektiivne vastutus" oli ka see kui neid muude rahvaste seast ära aeti, praegu nad peavad seda rahvuse liikmeks olemise sünonüümiks. Neid aeti ära, neil polnud kodumaad kuhu minna, tõsi. Kuid muude rahvaste suhtumine ei ole vale, neil tuligi oma kodu taas endale saada. Sellest muudest kultuuridest verd imevast vampiirist on saanud rahvas, kel on oma maa ja seega praegu peaks me neid toetama. Tuhat aastat kodutuna ekselnud rahvas saab taas olla oma kodus ja elada asjas mille idamaa tark nimetas KULG.
Samas eks nende praegune käitumine on ikka veidi imelik. Just paar päeva tagsi vaatsin Soomest dokki, kus räägiti Liibanoni territooriumil asunud ÜRO vaatluspunkti purukspommitamisest, kus 6 ÜRO rahvalvejõudude relvastamata ohvitseri surma sai. Näidati ka seda vaatluspunkti, no see oli ikka väga hästi tähistatud. ÜRO vaatlejate pealik ka helistas juutide peastaapi kui haubitsarünnak algas. Haubitsarünnak jäigi kuskile 300 m kaugusele aga hiljem tuli lennuk ja viskas ühe täppispommi täpselt vaatluspunkti. Intevjueeritud juutide argumendid olid ikka väga haledad, a'la lendur eksis sihtmärgi koordinaatide sisestamisel numbriga kuna raadiolevi oli vilets jne.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas mx77 »

No Sarajevos oli see saatkond linnas, kus tõesti 200m vasakule või paremale lihtne eksida. Aga see vaatluspunkt asus lagedal avamaastikul kõrgendiku tipus, suured UN kirjad seintel ja sinine lipp katusel lehvimas.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas rbl »

Mis lugu selle laeva USS Liberty ´ga oli?
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Wrangel »

corvus kirjutas:
Wrangel kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=d0zFJ71h ... re=related

PS! Minu vanaisa oli juut. Ta suri haavadesse, milled said kui lasi maha kolm tema pere küüditajat 1941. Ise suri, kuid naine ja lapsed päästis.
Millegi pärast julgen ma selles viimases väites kahelda.
Sellist tüüpi vastuhakud küüditajatele 1941.aasta juunis olid nii haruldased, et usun, et mitte ainult mina vaid ka paljud kaasfoorumlased oleksid huvitatud täpsematest faktidesd. Näiteks kangelase nimest ja sündmuse toimumiskohast.
Milles sa kahtled? Kas ma pean sulle oma peenist nina ees liigutama, et sa veenduksid, et ma ünberlõigatud olen?
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Wrangel »

Mu vanaisa töötas Valga/Valka jaamas raudteel ja oli seal isik kes asjast teadlik oli. Ma ei oska nimetada tema ametinimetust, sest ma pole näinud ühtegi paberit selle kohta, vaid vanaema jutt. Ta nägi vaguneid. Otsus oli tal tehtud ennem. Mina sündisin kümneid aastaid hiljem aga tänu talle. Ma võin lasta enda tegude üle ilkuda inimestel aga tema üle ilkuja ma tapan ära.
Vot sihuke juudinärakas ma olen, kuigi vaid veerand juudiollust sees.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas EOD »

corvus kirjutas: Nimekiri ohvritest on siin, palun lahkelt osundada oma vanaisa nimele:
http://www.memento.ee/memento_materjali ... to_r_7.pdf
Vabandan juba ette oma lolluse pärast. :oops:
Kust neid põhjalike andmetega registreid leida võib? Näiteks minu ema nime juures on vaid viide R1, R3. Kas need registrid on ka netis saadaval või peab mingisse arhiivi minema?
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas TTA »

corvus kirjutas:
Madrusesärgi rinnal lõhki kiskumine ja karjumine "vaat kui vägev mees ma olen!" ei tee su juttu relvastatud vastuhakust tõsisemaltvõetavamaks.

Wrangel on peale selle, et ta juut on, ka snaiper (nii kõva snaiper kusjuures et keegi temast aru ei saagi), langevarjur (ikkagi Rjazanis teeninud meeste mälestusi lugenud), sepp (valmistab endale 3m pikkust ja mitu puuda kaaluvat sõjavasarat. Muideks, on THORi haamrike lõpuks nüüd valmis ja saab siis lõpuks pilte näha Wrangel?) ja muidu spetsialist. Ehksiis ekspert ja seotud iga alaga kui on vaja endale tähelepanu või sõnadele kaalu anda.
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas kanakukk »

EOD kirjutas:
corvus kirjutas: Nimekiri ohvritest on siin, palun lahkelt osundada oma vanaisa nimele:
http://www.memento.ee/memento_materjali ... to_r_7.pdf
Vabandan juba ette oma lolluse pärast. :oops:
Kust neid põhjalike andmetega registreid leida võib? Näiteks minu ema nime juures on vaid viide R1, R3. Kas need registrid on ka netis saadaval või peab mingisse arhiivi minema?
Need on viited varasematele raamatutele. Raamatud endid leiab siit: http://www.memento.ee/?op=5&id=35 (kui failid ei avane korralikult, siis tuleks proovida brauseri kaudu salvestada "File" -> "Save as").

Arhiivi võib sellegipoolest minna, digifotokas kindlasti kaasa -- paberist on ühel päeval järel vaid peotäis tolmu! Mahapildistamine ei maksa midagi (kui just sellele kulutatud aega mitte sisse arvata).

Edasised küsimused on mõistlik esitada privaatsõnumina või sobivamas teemas-alamfoorumis (nt "Otsin inimest").
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas kanakukk »

corvus kirjutas:
EOD kirjutas:
corvus kirjutas: Nimekiri ohvritest on siin, palun lahkelt osundada oma vanaisa nimele:
http://www.memento.ee/memento_materjali ... to_r_7.pdf
Vabandan juba ette oma lolluse pärast. :oops:
Kust neid põhjalike andmetega registreid leida võib? Näiteks minu ema nime juures on vaid viide R1, R3. Kas need registrid on ka netis saadaval või peab mingisse arhiivi minema?
Korraliku ülevaate saamiseks tuleb ikka ise minna Tõnismäele. Tegu on ju delikaatsete isikut puudutavate andmetega, mida kindlasti lähitulevikus veel ülesse riputama vist ei hakata.
Ülesriputamise osas on probleemne pigem see, et raha ei ole. Seda, et kellegi isa oli Kaitseliitlane ja vanaisa kulakust külakurnaja, saab ju ammuilma veebist lugeda. Mingeid pööraseid lugusid sellest, missugused eriti veidrad haigused inimesi vaevavad, te toimikutest küll ei leia. Minul vähemasti ei ole see veel õnnestunud.

Isikuandmete kaitse seadus sonib midagi veel sõrmejälgedest (mida Sosvas mahalastud kaitseliitlaselt võeti, kuigi tjah, nemad on juba 30 aastat surnud, seega piirangud ei kehti(*1), aga ütleme, et siis bandiit, kes saadeti 25 aastaks laagrisse ja kes suri 1989, s.t vähem kui 30 aastat tagasi). Andke andeks, aga mida on mul peale hakata aastaid surnud inimese, ja pealegi veel võõra inimese sõrmejälgedega? Oletame, et too "bandiit" osales mingis lahingus, kus pidas võitlusi ka minu sugulane. Tema toimik on minu sugulasest lahus, aga mulle pakub huvi ka minu isaisade võitluskaaslase tunnistus, aga kuivõrd seal on eriti delikaatsed andmed (sõrmejäljed), siis ma toimikut näha ei saa. Tuleb oodata 2019. aastani.

(*1) -- juurdepääsupiirang delikaatsete isikuandmetega toimikutele kaob, kui surmast on möödunud 30 aastat, või kui surma pole võimalik tuvastada, siis 75 aastat dokumendi tekkimisest või 110 aastat inimese sünnist

p.s. arutelu selle teema üle, kui peaks tarvis minema, võiks jätkata eraldi teemas
Viimati muutis kanakukk, 27 Jaan, 2012 14:36, muudetud 2 korda kokku.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas OveT. »

Wrangel kirjutas:Ma võin lasta enda tegude üle ilkuda inimestel aga tema üle ilkuja ma tapan ära.


Inimene võiks enne nii tõsise avalduse tegemist ka mõelda :!:
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
dendroloog
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 09 Apr, 2008 11:20
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas dendroloog »

Näiteid arvu ´6 miljonit´ kasutamise kohta: http://sv.metapedia.org/w/6_000_000_judar
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist