Pildialbum natside laagrist

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Jaanus2 »

Miks Eesti juut ei saanud olla Läti kodanik? Vabalt sai. Suur jagu neist tuli Eestisse sealtpoolt ja ei olnud jõudnud veel oma kodakondsust ümber vormistada.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Lemet »

Riskides Corvuse viha alla sattumisega ei saa ma siiski vakka olla- sa vahi vaid, milline teemaarendus- natsliku surmalaagri piltide juurest kaarega läbi muinasaegse relvastuse ühe jutupauniku sõjaväepileti templite manu...Issand, sa näed ja ei mürista... :scratch:
Wrangel kirjutas:Üle kogu lehekülje ulatuva templijäljendi peale teatud lahtrisse kirjutas isik oma lause, ükskõik millise sisuga see ka poleks, alla pani allkirja.
A sa pane üles templi skaneering, oma allkirja võid ju kinni katta...või väidad, et isegi tempel on unikaalne ja selle järgi võivad vaenulikud massid lugupeetavat infosõjas kasutada...Või sisalduvad selles "oma lauses, ükskõik millise sisuga see ka poleks" reetlikud pisiasjad? (kuigi kuidagi kummaline väide, sest olles omal ajal päris paljudele "sellistele" paberitele allkirju andnud, ei mäleta ma tõesti ühtegi taolist, kuhu ise "ükskõik millise sisuga" lauset oleks saanud kirjutada, ikka oli rohkem allkirjaga kinnitamine, et ma ülaltoodud hoiatustega riikliku saladuse mahamüümisest tingitud karistustega kursis olen ja teadlik olen ja kohustun teatama ja karmi karistuse ähvardusel lihtsalt vait olen). Nii et- nagu venelased armastavad nõuda- tõendid stuudiosse. Ehk siis skaneering letti. Juhul, kui selline üldse olemas on... :roll: Milles isiklikult minul küll juba suured kahtlused tekivad.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas rbl »

TTA kirjutas:Kurat, nüüd ma sain lõpuks aru kes te olete. Mehed, meil on siin tegemist tõelise korüfeega, viimase ENSV sõjakomissariga, kindral Rein Põderiga.:roll:
Kas kindral Põder pole mitte surnud juba? Mis mees see Põder üldse oli? On tema eluloost kusagil rohkem kirjutatud?
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas TTA »

rbl kirjutas:
TTA kirjutas:Kurat, nüüd ma sain lõpuks aru kes te olete. Mehed, meil on siin tegemist tõelise korüfeega, viimase ENSV sõjakomissariga, kindral Rein Põderiga.:roll:
Kas kindral Põder pole mitte surnud juba? Mis mees see Põder üldse oli? On tema eluloost kusagil rohkem kirjutatud?

No isegi kui ta on surnud (ma täpselt ei tea) siis oleks see vaid fiktsioon FSB valedele jälgedele juhtimiseks. Siinkohal vabandan kõigi kindral Põderi omaste ja tuttavate ees kes seda juttu siin lugema juhtuvad. Kasutasin tema nime vaid kogu selle loo absurdsuse esiletõstmiseks.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Wrangel »

Lemet kirjutas:Riskides Corvuse viha alla sattumisega ei saa ma siiski vakka olla- sa vahi vaid, milline teemaarendus- natsliku surmalaagri piltide juurest kaarega läbi muinasaegse relvastuse ühe jutupauniku sõjaväepileti templite manu...Issand, sa näed ja ei mürista... :scratch:
Wrangel kirjutas:Üle kogu lehekülje ulatuva templijäljendi peale teatud lahtrisse kirjutas isik oma lause, ükskõik millise sisuga see ka poleks, alla pani allkirja.
A sa pane üles templi skaneering, oma allkirja võid ju kinni katta...või väidad, et isegi tempel on unikaalne ja selle järgi võivad vaenulikud massid lugupeetavat infosõjas kasutada...Või sisalduvad selles "oma lauses, ükskõik millise sisuga see ka poleks" reetlikud pisiasjad? (kuigi kuidagi kummaline väide, sest olles omal ajal päris paljudele "sellistele" paberitele allkirju andnud, ei mäleta ma tõesti ühtegi taolist, kuhu ise "ükskõik millise sisuga" lauset oleks saanud kirjutada, ikka oli rohkem allkirjaga kinnitamine, et ma ülaltoodud hoiatustega riikliku saladuse mahamüümisest tingitud karistustega kursis olen ja teadlik olen ja kohustun teatama ja karmi karistuse ähvardusel lihtsalt vait olen). Nii et- nagu venelased armastavad nõuda- tõendid stuudiosse. Ehk siis skaneering letti. Juhul, kui selline üldse olemas on... :roll: Milles isiklikult minul küll juba suured kahtlused tekivad.
Minu allkirja seal pole. Seal on tekst ja allkiri neilt isikutelt kes mulle teatud asju omistasid.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Lemet »

...Seal on tekst ja allkiri neilt isikutelt kes mulle teatud asju omistasid...
Siis kata see tekst ja allkirjad ning pane pitsati vorm üles. Kui see olemas on. Kui pole, siis on muidugi teine asi...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Wrangel »

Mida te selle kinni kaetud fotoga peale hakkate?
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Lemet »

Et siis isand Wrangeli pilt on pitsat...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Luciano »

Teema on siin juba põnevad arengud läbi teinud aga alles täna jäin lugema. Selle 6 miljoni juurde tagasi tulles:
corvus kirjutas:
Satakas kirjutas:
corvus kirjutas:Aga meenuta mulle, kus 1949.aastal 6 miljonist räägiti? Kordan veelkord, et esimene kord tuli selline number teaduskasutusse Eichmanni tunnistustest lähtuvalt.
noh, päris neljakümne üheksandani ei venita välja aga sellest hoolimata üsna varajane aastaarv:
Ja kuidas oleks see 1919.aasta artikkel seotud arvuga 6 miljonit peale 1945.aastat? On artikkel ja oled sina, kes räägib 6.miljonist. Kas mõni juut näiteks 1949.aastal ka 6 miljonist räägib? 1950.aastal? 1951.aastal? Millal üldse on leitav esimene kord arv 6 miljonit, millest te siin pidevalt kinni hoiate? Ise ka ikka teate?
corvus kirjutas:Nii ja siis leidub mingi präänik, kes väidab et ahha näe, et kust 6 miljonit on pärit! Aga ei ole. Selle kirjutisel ja hilisemal jumal-teab-kust pärit "6 miljonil tapetud juudil", mis ennem Eichmanni väidetud (no kas te siis suudate lõpuks mulle nimetada mõne allika, kes kohe peale sõda kirjutab 6 miljonist tapetud juudist?) ei ole mingit seost.

Kohe peale sõda asus tegutsema noori vihaseid juute siduv ühendus DAHM Y ISRAEL NOKEAM. Üheks kättemaksuaktsiooniks oli plaanitud Berliini, Nürnbergi, Weimari, Müncheni ja Hamburgi elanikkonna mürgitamine. 5 linna oli välja valitud, et kokku saada 6 miljonit saksa elanikku mis vastaks 6-le miljonile hukatud juudile. Kahjuks ei mäleta kellega konkreetselt ma telepildis intervjuud nägin aga leidsin ka ühe artikli kus antud operatsiooni mainitakse.

http://www.express.co.uk/posts/view/93194

Another audacious plan was to poison the water supply of five ­German cities – Munich, Berlin, Weimar, Nuremberg and Hamburg.

The idea was to place avengers, as workers, inside the cities’ water filtration plants. The plan was conceived by Abba Kovner, a Holocaust survivor, who would go on to ­become a widely recognised poet in Israel. His plan was that six million ­Germans would die from drinking poisoned water in the cities in revenge for the six million Jews who died in the Holocaust.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Luciano »

Allikaks oli tegelikult üks Histori kanali saade, kus üks osalistest sellest plaanist pikalt-laialt seletas ja tõi välja ka põhjused mis see plaan lõpuks ei teostunud. Seda põhjust kahjuks ei mäleta ja pikemalt ei viitsinud viiteid sellele otsida ka. Võrdlemisi ebameeldiv saade oli - süüdimatult meenutati kaamera ees ss-laste ja võimalike kollaborantide ilma kohtuta hukkamisi.

6 miljonit võiks ju tõesti olla ka hiljem külge poogitud number aga linnade valik tulenes sellest, et kokku saada 6 miljonit sakslast vastukaaluks 6-le miljonile juudile. Seega ei saa see nagu hilisem lisa olla.
Kes viitsib kontrollida mis nende linnade elanike arv 45-46. aastal olla võis?
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Lemet »

Näikse, et ei tule ei skaneeringut ega vastust ka corvusele. Huvitav, miks ma küll sellist tulemust kahtlustasingi... :scratch:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas metssiga »

corvus kirjutas:
Wrangel kirjutas:corvus.

Vaata vahe oli selles, et kui naine oli parajasti uurimise all siis ei saanud teda kuidagi surnud mehega koos Siberi poole saata. Oleks tema enda peale kaevatud siis oleks naine koos lastega ise viidud. Tema peale aga kaebust polnud, oli surnud mehe peale. Kui mees oleks elus olnud siis oleks naine lastega Siberi poole sõitnud. Oleks mees metsa jooksnud oleks naine ikkagi rongile pandud. Naine aga oli teises asjas TUNNISTAJANA vahi all.
Mitte midagi ei saanud aru? Mind ei huvita hetkel, kuidas sinu vanaema pärast sündmust pääses. Esialgne väide oli, et sinu vanaisa osutas küüditamisel relvastatud vastupanu. Tappis kolm KÜÜDITAJAT. Sai haavata, mille tõttu suri, teistesõnadega sai siis surmavalt haavata. Tema teguviis päästis teised pereliikmed (täna saime teada, et väidetavalt läks vanaema kirja kui tunnistaja ning ei kuulunud koheselt väljasaatmisele - tore). Nii ja nüüd palun ma kõige lihtsamat asja maailmas - sinu vanaisa nime ja sündmuse täpset toimumiskohta!
Sest, mul on järjest enam kahtlusi, et tegu on siiski väljamõeldud sündmusega või on tegelikkus hoopis midagi muud kui sa (või näiteks vanaema) presenteerida püüad. Kolme 1941.aasta küüditamisest osavõtnu sihipärane teiseilma saatmine, olgu siis tegu kas siis operatiivvolinike või julgestuseks kaasaantud NSVL'i sõjaväelastega, on minu arust väga tähelepanuväärne sündmus.
Kas keegi teine siinse foorumi külastajatest on millestki sellisest, ükskõik mis võtmes (teatava analoogiana või isegi sama juhtumina), üldse kunagi kuulnud? Et siis 1941.aasta 14.juunil või nn juuliküüditamise käigus (30.06-3.07.1941) oleks mõni küüditajatest küüditava tahtliku tegevuse tõttu teise ilma sattunud.

Ma pakun, et kui sul üldse eksisteeris vanaema, kes pääses küüditamisest, siis oli ta nende umbes 400 hulgas, kes tänu sakslastele Tallinnast kaugemale ei jõudnud. Aga vanaisa kohta mõeldi mingil põhjusel ilus legend välja.
Wrangelil on üks viga küljes, kas see on just luiskamine, mina ütelda ei oska, aga mingeid täpseid fakte (nimesid) ta ei ütle. Tuleb meelde, juba aastaid tagasi siinsamas keski tegelane lausa sõimas mind, ja väitis, et Saaremaa Omakaitse oli 1941 ühe küla maha põletanud. Wrangeli vaimukaaslasena keeldus ta mulle selle küla nimetamisest (ega ma ka ei kurvastanud, sest see oli mingi täiesti loll jutt). Aga vaatame nüüd dokumente. Eesti NSV-s ei toimunud mitte midagi taolist, kuid Läti NSV-s pandi kasti lausa neli küüditajat (1 PA ohvitser, 2 miilitsat ja 1 aktivist). Need on kirjas riikliku julgeoleku rahvakomissari spravkas küüditamiseoperatsiooni kohta. Kuskohas nad tina said, seda kirjas ei ole. Järsku Valkas?? Wrangeli jutu järgi olevat see toimunud Valgas???
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Lemet »

Arv ei lähe ju kokku. Seda juhul, kui Wrangeli vanaisa ei olnud just kas PA ohvitser või aktivist...või siis ühena neist kirja ei läinud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Kurjam »

Ilmselt on ainuke reaalne asitõend selles loos kellegi ümberlõigatud till :D :D :D
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pildialbum natside laagrist

Postitus Postitas Wrangel »

jep

Tahate pilti?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist