Saksa luure

Sõjaväeluure. Ja mitte ainult sõjaväe. Aga KaPo foobiad siia teemasse ei sobi.
Kunnar
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Apr, 2004 13:35
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Kunnar »

Võib näie tuua ka Alfons Rebase näol.Tema polnud ju üldse mingi luurespets,ometi võeti ta Inglise luuressse.Eks siit teeb iga mees omad järeldused...
Millised järeldused :?:

Minu mällu on SD sööbinud rohkem mõrvaorganisatsioonina,kui efektiivse luureorganisatsioonina.
Arvamusvabadus käib isikuvabaduse alla.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Me räägime siin luureorganisatsioonist,mitte Hitleri terroriaparaadist.SD ja Gestapo seda peaasjalikult olidki
Räägime ikka siin teema all kõigest, mis puudutab luuret. Gestapo ju tegutses aktiivselt spioonide tagaajamise ja prantsuse vastupanuliikumise vastu, nii et sobib igati siia teemasse.
Võiksime siin koos põhjalikult analüüsida, miks oli Saksa luure nii nõrk. :?: Mis olid suurimad saavutused jne...
Mis Rebasesse puutub, siis on igati arusaadav, miks Inglise luure teda värbas. Mees omas eestlaste hulgas suurt autoriteeti, tema sai kergesti eestlastest agente värvata. Kahjuks oli see üritus täielik krahh.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kunnar
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Apr, 2004 13:35
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Kunnar »

Ilmselt üks põhjus saksa luure ämbritele oli ka see pidev üksteisele ärategemine. Ehk siis Abwehri ja RSHA nn. vastasseis. Põhimõtteliselt ju üks segas teist. 1944 kui Abwehrist sai RSHA üks osa, ei olnud enam eriti midagi teha, sest asi oli juba otsustatud.

Mis puutub Rebasesse, siis mind huvitab, et kumb oli rohkem süüdi selles krahhis, kas Rebase persoon või Kim Philby persoon? Räägitakse nii üht kui teist. Tom Bower oma raamatus "Punane ämblikuvõrk" ei näe näiteks Rebast loo keskmes. Pigem ikka Philby ja teised inglased.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ilmselt üks põhjus saksa luure ämbritele oli ka see pidev üksteisele ärategemine. Ehk siis Abwehri ja RSHA nn. vastasseis. Põhimõtteliselt ju üks segas teist. 1944 kui Abwehrist sai RSHA üks osa, ei olnud enam eriti midagi teha, sest asi oli juba otsustatud.
Selline üksteisele ärategemine käis ju tol ajal Saksamaal igalpool, kõigi väeliikide vahel. Äärmiselt nõme.
Mis puutub Rebasesse, siis mind huvitab, et kumb oli rohkem süüdi selles krahhis, kas Rebase persoon või Kim Philby persoon? Räägitakse nii üht kui teist. Tom Bower oma raamatus "Punane ämblikuvõrk" ei näe näiteks Rebast loo keskmes. Pigem ikka Philby ja teised inglased.
Kas seal oli üldse keegi süüdi. Nõukogude luure oli lihtsalt kavalam.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

to Veltu :

ära saa asjasti aru ja ma ei taha ka riidu kellegagi minna, kuid ole hea ja nimeta mulle kasvöi üks luureorganisatsioon,kes ei tegelenud massmörvade organiseerimisega ? minu teada tegelesid nii nkvd,kgb,cia mi6 kui ka teised mörvadega.....alles 1990-ndate keskel keelas usa senat cia-l poliitmörvade tegemise välismaal.,me ei tohigi rehabiliteerida ühtegi sellist instantsi,mis tegelevad inimeste füüsilise hävitamisega.jutt oli ju ikkagi abwehri ja teiste reichi luureorganisatsioonidest.Kord rääkis Palamets oma ajalootunnis just saksa luurest pikalt.sealt on mulle meelde jäänud,et saksa luure oli üles ehitatud nii,et üks luure oli teisele konkurendiks,käis suur vöistlemine,et aadu heakskitu saada.visati üksteisele kaikaid kodaratesse,sest himmler ja kaltenbrunner andsid korraga oma luureüksustele ühed ja samad ülesanded.ja karta on,et sealt need suured möödapanekud tulid ka.
et sotti saada, kes ja kus nii gestapo kui ka abwehri asju ajas,soovitan soojalt raamatut " gestapo " seal on üksipulki asi ilustamata lahti vöetud.

JA VEEL :

Nii ,vana Lõukoer-sina pead seda viimast lauset eriti tähelepanelikult lugema,sest sina kipud natse pahatihti rehabiliteerima.Kas sina ikka tead,kes olid toonased mõrvarid,kust nad pärinesid,mida nad mõtlesid jne.Kas sa ikka tead?Need olid Jumala poolt meile karistuseks saadetud saatanahinged,kes end inimkehadesse maskeerisid.


VASTAN : seoses rehabiliteerimisega - vaata,mulle ka ei meeldi,kui inimesi tapetakse.olen selle vastu ihu ja hingega.kuid ma vöin täie tösidusega öelda,et just seepärast,et liiga ühte väravasse käib mäng.liialt kipute hitleri saksamaad materdama,unustades ära,et ka liitlasriigid tegelesid asjadega,millest ei kannata kirjutadagi, ja alatihti kiputakse ajalugu nliidu moodi jutustama,ei suuda ma vastu panna....
ja mis puutub nendesse jumalate poolt saadetud saatanahingedesse,siis ausalt,jäta oma loll plära jumalatest.neid jutte aja seal,kus sellised inimesed koos pead vastu maad karjade viisi taovad.
kes olid siis stalin,churchill,roosevelt......kas just mitte stalin ei ole see maailma suurim mörvar ? miks sa tema puhul vaikid ?
ma ei taha rohkem edasi minna,kui tahad,tule privasse ja tee endale selgeks,kes keda siin rehabiliteerib ?
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

vene luure on ja oli kahtlemata üks kangemaid luureorganisatsioone maailmas.oleks üsna tore lugeda nkvd ja kgb tegemistest maailmas.sellest tuleks lausa sari.
ning midagi pole öelda, vene luure kavaldas üsna paljudel juhtudel välis riikide luureid üle.ebaönnestunud Rebase operatsioon,mille käigus ta haavatagi sai,on üks paljude hulgast.Tasub ainult meenutada Pöösaspea operatsiooni,kus nliidu luure ootas juba rootsist tulnuid spioone automaatidega......ja muidugi ei tea me pooli pudrunöusi asjast.
kuid nüüd teema juurde :
Geheime Staatspolizei ja abwehr olid ainult nimepidi erinevad.mölemad otsisid nn.poliitilisi omalt maalt taga,mölemad tegelesid nn.juudiküsimusega,lisaks ka veel suuremad kuriteod.vahe vöib-olla on ainult selles,et Abwehr ajas omad juured ka välismaale.ja karta on, et nende töö vussis ära just konkureeriv oma maa luure ja meeletu saksa bürokraatia.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Hugo
Gestapo ju tegutses aktiivselt spioonide tagaajamise ja prantsuse vastupanuliikumise vastu, nii et sobib igati siia teemasse.
See prantslaste vastupanuliikujate mõrvamine oli 3Reichi üks häbitumaid tegusid.Neid vapraid Prantsusmaa sangareid tapeti ikka erilise mõnuga.Demokraatlike rahvaste mälus püsib Oradour Sur Glanes tehtu igavesti.SS diviisile Das Reich lihtsalt anti vaba voli süütuid inimesi tappa.

Vana lõukoer
minu teada tegelesid nii nkvd,kgb,cia mi6 kui ka teised mörvadega.....
Ja kus kohas korraldas KGB ja CIA massimõrvu.Ja ehk oskad anda ligikaudse massimõrvatute arvu?



et sotti saada, kes ja kus nii gestapo kui ka abwehri asju ajas,soovitan soojalt raamatut " gestapo " seal on üksipulki asi ilustamata lahti vöetud.

IRW.Ma ennist juba andsin mõista,et mul on see loetud.Kuidas muidu võisin ma seda raamatut tsiteerida.Paistab aga,et sina pole seda veel lugenud või ei mäleta enam selle sisu.

jäta oma loll plära jumalatest.neid jutte aja seal,kus sellised inimesed koos pead vastu maad karjade viisi taovad.
Selle jutu eest lähed sa kindlasti põrgu,kus sind keedetakse pasa sees. :lol:

kes olid siis stalin,churchill,roosevelt......kas just mitte stalin ei ole see maailma suurim mörvar ? miks sa tema puhul vaikid ?
Mis valelik jutt see on :?: Paistab,et sa pole värskemaid militaar.net postitusi lugenud.Ma aitan sind.
TSITEERIN ISEENNAST:
Tsiteerin::
Sa küsisid, miks pean Stalinit hullemaks
Ta tappis kordades rohkem, kui Hitler.



Muidugi tappis rohkem,sest:

1)Ta tuli palju varem võimule.Stalin sai juba 1922.aastal võimule(NLKP Keskkomitee peasekretär),sellal kui Hitler hulkus tänaval ja pidas oma kõnesid.Arvesta,et Hitler jõudis kõigest oma 12 valitsemisaasta jooksul tappa ca 12miljonit inimest ,Stalin valitses aga 31( ) aastat.See on 2.6 kordne võimuloleku aja vahe Loomulik,et Stalin jõudis niiviisi rohkem korda saata.

2)Venemaa suurus.Neil lihtsalt oli keda tappa.Kui suurriik jõuab väikeriigist rohkem toota,siis antud juhul suutis Venemaa Saksamaast rohkem inimesi tappa.Nt oleks sakslastel kasvõi Belomorkanali stiilis ehitus üle jõu käinud.Teatavasti hukkus seal,aga miljoneid inimesi.Ka need õnnetud loetakse teatavasti kommunismi ohvriteks.

Kahtlemata oli Hitleri diktatuur Stalini omast palju agressiivsem ja äärmuslikum.Lihtsalt palju asju jäi natsidel tänu oma lühikesele võimulolekule realiseerimata .Oleks Saksamaa sõja võitnud,oleks alanud tõeline Pärtliöös stiilis verevalamine.

Kui võrrelda neid kahte mõrvarit,siis statistika poolest on Stalin küll kõvem,kuid selline lähenemine on asjale kaunis pealiskaudne.Oleks Hitler valitsenud vähemalt sama kaua,siis tõenäoliselt oleks rolllid vahetunud.Õpipoisist oleks saanud õpetaja.
:wink:
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vastupanuliikujate mahanottimine on sõjas normaalne tegevus. Sõja Saksamaale kuulutas ju Prantsusmaa ise. Igasuguste repressiiv ja jälitusorganite mõrvad ei ole saladus, mis aga on vahet üksikul ja massimõrval? Tapetu seisukohast näiteks? KGB all mõtleme ehk ka sama süsteemi erinimelisi eelkäijaid? Sel juhul on KGB massimõrvadega seotud küll - Katõn näiteks!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

seoses rehabiliteerimisega - vaata,mulle ka ei meeldi,kui inimesi tapetakse.olen selle vastu ihu ja hingega.kuid ma vöin täie tösidusega öelda,et just seepärast,et liiga ühte väravasse käib mäng.liialt kipute hitleri saksamaad materdama,unustades ära,et ka liitlasriigid tegelesid asjadega,millest ei kannata kirjutadagi, ja alatihti kiputakse ajalugu nliidu moodi jutustama,ei suuda ma vastu panna....
Täpselt nii arvan ka mina, kuid teema on huvitav ja ärge minge isklikeks.
Rebase operatsioon,mille käigus ta haavatagi sai,on üks paljude hulgast
Rebasele olevat hiljem see palju nalja teinud. Kuid venelaste jaoks pidi ta tähtis mees olema, et talle isegi Inglismaale killerid järele saadeti. Huvitav miks :?: :?: :?: Kõik läks ju venelastel enam-vähem nii nagu nad tahtsid. Baltikum vallutati, vastupanuliikumine inglaste abil kukkus haledalt läbi, vist ühel agendil õnnestus läbi suure häda tagasi Inglismaale jõuda. Ülejäänud sattusid ju kõik kas Siberisse või seina äärde. Miks oli vaja kätte saada Rebane :?: Ma ei taha küll hästi uskuda, et Sinimägede eest. Tundub, et ajalugu varjab siin meie eest midagi.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

to VELTU :

sul on vist raskusi minust arusaamisega,sest soovitasin ju üle kolida privasse,aga noh,kuidas soovid .

väike meeldetuletus sulle cia tegevusest 1980-ndatel : Laos,Kambodza. Nende pöhjustatud valistsuse maha nottimine pöhjustas omakorda ju mölemas riigis kodusöjad,kui ma öieti mäletan...
Kgb massimörvade haudu on terve siber täis.ei oska sulle täpseid kordinaate anda,aga tean endiste miilitsaohvede käest,et nn.classified teema oli nliidu ajal pantvangi kriisid.kord sügaval vene ajal miilitsa körgemas koolis saadeti üks selline miilitsate brigaad just sellist teemat lahendama.kohale saabus ka,nagu hiljem selgus,kgb üksus,kes kohe pantvangi draama konkreetselt löpetas - köik lasti maha,tunnistajaid ei tohtinud jääda ja miilitsatelt vöeti vaikimisvanne....kui tahate,ärge uskuge,kuid nii on mulle räägitud ja mitte mingi suvalise inimese käest kuuldud.kas see ei ole siis massimörv ?
kas sa oskad öelda nt.siis Abwehri ja Gestapo ohvrite arvu ?Vöi oskad öelda nkvd ohvrite arvu ?
ma ei oska öelda päris kindlasti öelda sinu küsitud arvu.oled rahul?ja ole hea ja vasta mu küsimusele.nii pluss miinus 10 000 siia sinna.

keedetakse pasa sees ?see vöib küll kogemus olla. :D
seoses dokumentaalraamatutega,värskendan ma end pidevalt.nii igaks juhuks,kui sinusugused sodiusklikud siin söimama tulevad.sul vöib eelpool nimetatud raamat läbi loetud olla,aga kas sa sellest aru ka said?kahtlen.
ja oh,vabandust,et mul see raamat pole söna-sönalt peas.

ole hea ja mötle enne oma küsimuste üle.sest miks me teame nt.reichi ohvrite arvust nii hästi ? sellepärast,et juudid on teinud sellest oma sissetuleku allika,sellest räägitakse ju kogu aeg,samas,kui järjekindlalt vaikitaske kommunismi ohvrite suurusest ja teiste vöimude mörvadest.

luure on ja jääb ühe vöimu püsimajäämise nurgakiviks.luure kannab ette repressivorganisatsioonidele ette kodanike meelsusest.ja siis käitutakse vastavalt tavadele ja vöimu iseloomule.nii nliit kui ka reich käitusid sarnaselt - üks saatis oma ohvrid siberisse surema,teine aga kontsentratsiooni laagritesse.vahe on ainult selles,et siberisse jäänuid ei suuda keegi kunagi ülesse lugeda,reich pillutas oma laagrid mööda okupeeritud maid laiali.sellest selline infopuudus.sakslased kirjutasid oma ohvrid ülesse,vasjad mitte.selles ongi vahe.
ja tänapäeval toimub asi samamoodi - mingi välja möeldud pöhjuse ettekäändel tungitakse vöörasse riiki ja pannakse pikema jututa paljud magama.näituseks kasvöi Tsetseenia,Vietnami söja algus.....

ja mis puutub isiklikesse solvamistesse - mind ei loxuta su söimamine,sul jääb normaalse inimese moodi sönadest puudu,siis hakkad ropendama.

AE,MODERAATOR, AE...... :D

TULE PRIVASSE,VELTU.vaatame seal su need pasa sees hulpivad jumalad üle.ja ega su jumalgi pole mingi püha mees - mis ta laseb siis igasugusel jamal siia maailma oma tahtmisi toimetama tulla.... :twisted: :twisted: :evil:
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

ja mis puutub isiklikesse solvamistesse - mind ei loxuta su söimamine,sul jääb normaalse inimese moodi sönadest puudu,siis hakkad ropendama.
Kus kohas ma sind solvanud olen?See,et keedetakse pasa sees?Lubage naerda.

Kommunsimist on piisavalt kirjutatud.Pole ühtegi nii,nagu sina seda meile kujutad,nagu oleks kommunism üks must maa.Ei tea,kas sa "kommunismi mustast raamatust" ka kuulnud oled?
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Paluks siiski teemat hoida. Asjad hakkavad saksa luurest juba väga kaugele ujuma. Kui läbu jätkub - teema lukku...
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ärge seda teemat nüüd lukku küll laske. Privas saab ka edukalt vaielda.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

tehtud nii nagu foorumi kaaslased soovisid : kolisin sm.Veltuga üle privasse üle.
ja hoidle teema lahti,tahan ka selles veel kaasa lüüa..... :D
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Teemasse sobivat kirjandust:

Reinhard Gehlen "Der Dienst. Erinnerungen 1942 - 1971."
Mainz - Wiesbaden 1971.


Paul Leverkuehn, "Der geheime Nachrichtendienst der deutschen Wehrmacht im Kriege." Frankfurtam Main, 1960.

Tsiteerin Leverkuehni:
"Der russische Feldzug war so umfangreich in seinen Ausmassen und, verglichen mit den anderen Unternehmungen des zweiten Weltkrieges, von einer derartigen zeitlichen Länge, dass es unmöglich ist, ein abgeschlossenes Bild über die Abwehrtätigkeit während des Russland-Feldzuges zu geben."

Lühidalt maakeeli: Venemaa sõjakäik oli oma mõõtmetelt ja ajaliselt kestvuselt nii suur, et on võimatu anda terviklikku pilti ...

Tänaseks on pilt loomulikult tunduvalt selgem ...

õ
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline