Varustusevestid, MOLLE-vestid, rakmed, chestrigid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Re: Galvi-Linda Rinnarakmed

Postitus Postitas kert122 »

Eelneval postitusel on näha condori chestrig, condori kvaliteet on minu jaoks veidi kaheldav, võibolla airsofti sobib, aga lahingusse pigem mitte, minul on vähemalt Condoriga halvad kogemused.
Blackhawk teeb häid tooteid näiteks, aga see selleks.
Chestrigi ja üldse vestide eeliseks on see, et koorem tuuakse puusadelt rinnale/kõhule, see lisab mugavust, tõstab näiteks salvedega majandamise kiirust jne, vestile saab muidugi rohkem asju rinnale panna, kuna MOLLE lintidega kaetud ala on palju suurem, chestrig on mõeldud pigem ainult salvede jaoks, nipet-näpet saab juurde ka panna.Chestrig+patrullikott on muidugi ka teema(lühikeses kontaktis), aga eks ta vist on harjumuse asi, ma pakun.
Mina kasutan tavaliselt kas ainult suurt seljakotti ja galvi linda vesti(marki ei mäleta).
aga üldiselt on rakmed väga okei lahendus, kui tegu näiteks 24h patrulliga, minu jaoks jääb ta lahingusse natuke liiga puudulikuks, enamus asju läheb tagumiku peale, ja koogi siis sealt.
Muidugi, vestiga naljalt madalroomamist ei tee.
paraadil näeme, raisk
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Galvi-Linda Rinnarakmed

Postitus Postitas Bjorn »

Ise kasutanud erinevatel üritustel "chestrig" ehk rinnarakmeid juba mitmendat aastat.

See galvi versioon tundub väga kahtlane. Tundub, et on üritatud vestiga sarnast pindala saavutada, mis on omakorda pärssinud rinnarakmete eesmärgi. Chestrigi on kõige mõtekam kasutada just koos seljakotiga. Ilma on ta liialt väikse pindalaga, et kogu lahingvarustust külge panna.

Vesti puhul jääb seljakott ebamugavalt kandma, korralik chestrig on madala profiiliga laiade õlarihmadega ning selg täiesti vaba sisuliselt.

Endal on Warrior toodang UK tacticalist ning TÕESTI hea kraam.

Leidsin ka vana ülevaate sellest:
http://vedru.edicypages.com/ulevaated/v ... f-chestrig
Kasutaja avatar
xBoxFromMoon
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Veebr, 2012 18:17
Asukoht: Harjumaa, Keila vald
Kontakt:

Re: Galvi-Linda Rinnarakmed

Postitus Postitas xBoxFromMoon »

Kas neid rinnarakmeid saaks korralikult kokku pakkida kotti nii, et nad ei võtaks eriti palju ruumi, kui salvetaskud ja igast muud varustuse taskud kinnitatud? :) Oleks nendega mugav joosta ja kas nad hakkaksid palju hüppama süles? :)
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19202
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Galvi-Linda Rinnarakmed

Postitus Postitas ruger »

Chestrigi eelis tuleb seljakoti juures välja küll. Omades ka ühte neist (analoogne Condori tootega), meeldib ka välja toodud eeliste juures just see, et saab erinevaid seljakotte vabamalt kanda, kui rakmete või vesti puhul. Molle kinnitustega vestide ja chestrigide puhul peab arvestama, et nende jaoks peab olema igal kasutajal valik erinevaid taskuid, mida vahetatakse vastavalt vajadusele ja operatsioonile. Võimalus muidugi jagada erinevaid taskuid erinevate kasutajate vahel. See annab olemasolul valiku ja võimaluse kombineerida taskute asukohtade ja kaasavõetava varustuse hulgaga. Chestrigi eelis on ka võimalus kasutada paljudel mudelitel ees oleva paneeli taga kuulivesti plaati. Eeliseks oli selle loomisel veel see, et ei pidanud kandma rasket kuuli(killuvesti) igalpool seljas. Chestrig annab võimaluse autosse istuda ja seal ka mugavalt olla. Katsu sa rakmetega seal olla.

Hüppama nad eriti küll ei hakka. selleks ju allpool rihm, millega selja taga kinni pingutatakse. Galvi Linda on veidi oma tegumoega puusse pannud. Veidi võiks vaadata populaarsemaid mudeleid ja veidi ümber teha või ka litsents võtta. Üksikuid mudeleid on mõnelpool näha olnud. Kaitseväes on tüüpvarustus KV rakmed ja kaader (või KL) on see, kes endale molle varustust enamuses hankinud.

Kusjuures Hollandis on chestrig(Tasmanian Tigeri tootena) peaaegu, et tüüpvarustus.

PS-teema võiks ümber nimetada näiteks Chestrigi teemaks.
Viimati muutis ruger, 01 Nov, 2012 19:27, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Galvi-Linda Rinnarakmed

Postitus Postitas metssiga »

On ikka asjad arenenud, kunagi käidi nendega:
Manused
hiina värk.jpg
hiina värk.jpg (6.76 KiB) Vaadatud 9038 korda
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Re: Galvi-Linda Rinnarakmed

Postitus Postitas kert122 »

Tasmanian Tiger on muidugi väga kõva tootja, mina kasutan näiteks seljakotti TT Range Pack G-82.
kujutan ette, et nende chestrig on teema küll: http://intranet.tatonka.com/infosys/php ... hp?7616_TT Chest Rig MKII
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
Marker
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 31 Juul, 2010 0:10
Kontakt:

Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Marker »

Eks juttu ole olnud nii mõneski teemas, kuid ühtset vestidest rääkivat teemat nagu ei ole. Seega miks mitte seda alustada?
Kogu jutt vestide headusest ja nende vigadest võiks siia koonduda, mitte igal pool laiali olla (ost-müük-vahetus on omaette teema), et oleks lihtsam orienteeruda selles vallas.. Seega, kõik kes te olete veste omanud või omate siis olge nii head ja jagage oma kogemusi.

Ja mis veel. Sooviks endale üht vesti soetada. Mitte midagi väga kallist. Sellisesse keskmisesse hinnaklassi jäävat tahaks. Oskab keegi variante pakkuda või jõu ja nõuga abiks olla? :)



Marker.
[b]Marker.[/b]
"Only the Dead have seen the End of War!"
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Bjorn »

Mis on keskmine hinnaklass? Condor, TT, Warrior?
Kasutaja avatar
Marker
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 31 Juul, 2010 0:10
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Marker »

Alla 100 eurorubla võiks ta nagu jääda.. Üle selle väga ei tahaks.
[b]Marker.[/b]
"Only the Dead have seen the End of War!"
seiklus
Liige
Postitusi: 1534
Liitunud: 20 Veebr, 2005 21:04
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas seiklus »

No siis on kuldne kesktee Galvi Linda vest
Pilt

Säästuvarustust a la Condor, Miltec, jms ei soovita, kuna pigem korralik alusvest ja siis taskud kehvemapoolsed, kui soovid raha kokku hoida.

Kui viitsid otsida võib ka leida 100 eur eest Blackhawk MOLLE vesti http://www.ar15.com/archive/topic.html? ... 0&t=771489 , mida ise kasutan juba 5 aastat ja mulle meeldib ta 2 korda rohkem kui Galvi Linda oma.

Pilt

Suur osa maailmast kasutab MOLLE RACK süsteemi, mitte vesti, mida saab eest lukuga kinni tõmmata. Mõnede arvates on vest eest lukuga saatanast, kuna roomates läheb luku vahele pori ja siis tekivad veel igasugu jamad. Maitseasi.

Pilt

No ja on veel variant Plate carrier

Pilt

Pilt

Ise kasutan ka sellist firmalt Eagle Industries ja kui palju asju kaasas tassida ei ole vaja on väga mugav. Lisavarustuse tassimiseks tuleks veel vöörihm hankida. Patrullkotti mahub ka palju asju.

Kindlasti on veel igasugu variante, aga kui jääda vesti juurde, siis soovitan toetada Eesti majandust ja tellida kõik postiga koju siit http://www.galvilinda.ee/
Põhjala Kotkas
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 02 Jaan, 2012 1:17
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Põhjala Kotkas »

Eesti majandust oleks tore toetada küll, Galvi-Linda vestidel on ka väga hea lõige, aga kvaliteet jääb minu arust ikkagi ühele pulgale Condoriga.
Räägiksin siis enda kogemustest erinevate vestidega:
1. Mil-Tec unusta ära.

2. Condor MHV:
Pilt
Väga levinud KV´s. Suhteliselt hea hinnaga (relvad.ee´s 52 euri), vastupidavuse ja kvaliteediga probleeme pole eriti olnud (Pärast 2-aastast kasutamist olid ainult kuskilt mõned üksikud niidiotsad lahti tulnud). Samas häiris see, et seljapeal MOLLE kinnitused nii madalale ulatuvad. Camelbak´i kott jääb ainult MOLLE külge pannes väga rõvedalt madalale. Takistuseks see otseselt ei ole.

3. TT Base vest:
Pilt
Natuke vähem levinud KV´s kui eelmine, aga võib neid ka kohata. Alla 100 euri hinnaklassis minu arust üks parimaid. Korralik kvaliteet, palju MOLLE kinnitusi ja asi, mis minule meeldib, et vesti saab reguleerida ka üsna kõhnale inimesele selga, nagu mina. Taktikalise vööna on seal vist arvestatud, et kasutatakse mingisugust Riggers-belt´i, kuna vööaasad ei võimalda korralikult midagi laiemat kanda. Samuti puuduvad õlgade peal D-rõngad.

4. Galvi-Linda vestid üldiselt.
Pilt
KV´s väga levinud. Väga meeldib nende lõige, istuvad selga hästi, samuti saab suhteliselt väikse kehaga mehele selga sobitatud. Samas kahtlen ma vesti plastik D-rõngaste vastupidavuses, relvarihma ikkagi sinna ma kinnitada ei julge veel. Niidid hakkavad ka juba osadest kohtadest välja tulema.

5. Blackhawk MOLLE vest.
Pilt
Peaaegu ideaalne vest, hind ka veel täitsa normaalne. Blackhawk on alati hea valik.
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas urmo25 »

paljud kasutavad condori toodangut.ise kasutan ma http://www.youtube.com/watch?v=q407AiO7yt0 sellist vesti mis on usa armees kasutusel olen rahul sellega.kasutanud olen seda juba 2,5 a ja kõik asjad on terved.taskud olen ise ostnud ei kasuta standard taskuid.
milteci vesti ei soovita seda võib ainult kaugelt vaadata maastikule sellega ära mine.
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: Galvi-Linda Rinnarakmed

Postitus Postitas urmo25 »

http://www.google.ee/imgres?imgurl=http ... AA&dur=612 mul on ka selline chest rieg pole veel kasutanud kuna taskud on puudu,aga palaanin ta kasutusel võta mingi aeg.
Kasutaja avatar
Marker
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 31 Juul, 2010 0:10
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Marker »

Iseenesest on võimalik ka tavalise GV-e rakmete taskud külge toppida erinevatele vestidele?

Mil-tec'i puhul siis edev nimi töökindlust ei luba, nagu aru saan.



Marker.
[b]Marker.[/b]
"Only the Dead have seen the End of War!"
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19202
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas ruger »

Mil-Teci puhul on probleem toodete kvaliteedis. Kuna tootearendusega eriti ei tegeleta siis võetakse järgitegemiseks levinumaid mudeleid. Sellest ka soodne hind, kuid kvaliteet on tihtilugu probleem, kuna õmblused ei pea vastu, kasutatud kehvema kvaliteediga noname materjale jne.. Mil-Teci puhul on hind see, mis tihti määravaks on. Mõned tooted on oma tegumoelt päris head. Suuremaks maastikul kargamiseks ja põrkamiseks soovitaks siiski teisi tooteid. Kuigi ka Mil-Tec peab vahel vastu. Usakate GI tooted (SDS-i FLC II näiteks) on tihti hea hinnaga saada.

Head asja ei osata-jõuta tavaliselt kohe osta, sest tippklassi toodetel (TT, Blackhawk, Eagle Industries, Warrior Assault Systems, Tactical Tailor, BDS, London Bridge Trading) on hinnaklass 2-15 korda kallim, kui odavam Mil-Teci toode. Vahepeale mahuvad Condor, GL jne. Samas on igal tootel oma hinnaklass ja kasutajad. Vahel pakutakse tipptootjate kaupa ka hinnaalandustena ja siis on jõukohane osta ka senine "ulme" hinnaga toode.

Hoia pilku peal saksa netipoodidel ja ebay-l. Ebayst ostes peab vaatama, et hiina vuhvlit ei saa.

Tee endale kindlaks, mida soovid hankida-molle vesti, tavalist lahingvesti ilma molle kinnitusteta, chest rigi, plaadikandjat. Kindlasti ära osta ära esimest toodet, mis silmale ja rahakotile meeldima hakkas. Eksida ei saa tavaliselt tipptootjate lahenduste juures.

Mitmelt poolt on silma jäänud see, et kuna enamus tooteid on 5,56mm jaoks mõeldud siis soovitatakse teine vest teha 7,62mm jaoks. Oleneb muidugi relvast, millest laskma hakkad. Molle puhul saab erinevat moona mahutavate taskutega omale sobiv lahendus välja mõelda. Külge õmmeldud taskutega lahingvesti juures seda võimalust ei tule.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist