NATO artikkel 5

Vasta
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas PaganHorde »

herman30 kirjutas:
Jaanus2 kirjutas:võib sealt näida, et eestlased veidi liialdavad.


Just nii paistab olema. Lihstalt teine mõtteviis. Meie teeme äri Venega, näiteks u. 80% soome tarvitavast energiast tuleb Venemaalt.
Päts tegi ka äri Venemaaga...
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas herman30 »

Borja kirjutas: infosõda käib ammu ja kõikjal - k.a siinsamas, foorumi päevapoliitilistes teemades :twisted: :twisted:
:) Usu või mitte aga mina olen lihtsalt isik kel on provotseerivat arvamused ega pole ühendatud mitte milleski organisatsiooni.

Ps. Selle energiajutuga tahtsin õelda et Putinil pole süü Soomet vallutada. Ta saab nagu niin meie rahad. Ja Soome sõltub Venemaast nagu narkar kullerist.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas Madis22 »

Selliste kohta, kelle arvamused on "provotseerivad", aga organisatoorselt kuhugi ei kuulu, on meil termin, mille esimene pool on "kasulik".
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas mx77 »

herman30 kirjutas:
Borja kirjutas: infosõda käib ammu ja kõikjal - k.a siinsamas, foorumi päevapoliitilistes teemades :twisted: :twisted:
:) Usu või mitte aga mina olen lihtsalt isik kel on provotseerivat arvamused ega pole ühendatud mitte milleski organisatsiooni.

Ps. Selle energiajutuga tahtsin õelda et Putinil pole süü Soomet vallutada. Ta saab nagu niin meie rahad. Ja Soome sõltub Venemaast nagu narkar kullerist.
Soome ei sõltu venemaast nagu narkar kullerist. Sõltuvus võib tekkida sellisel juhul, kui olemasolevale lahendusele alternatiive ei ole.
Venemaa energiaekspordist Soome moodustab väga suure osa erinevad vedelkütused, ja neid on võimalik saada ka mujalt, pealegi on vedelkütuste hinnad maailmas brenti põhised ja suht samad.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

herman30 kirjutas:
Borja kirjutas: infosõda käib ammu ja kõikjal - k.a siinsamas, foorumi päevapoliitilistes teemades :twisted: :twisted:
:) Usu või mitte aga mina olen lihtsalt isik kel on provotseerivat arvamused ega pole ühendatud mitte milleski organisatsiooni.

Ps. Selle energiajutuga tahtsin õelda et Putinil pole süü Soomet vallutada. Ta saab nagu niin meie rahad. Ja Soome sõltub Venemaast nagu narkar kullerist.
Vahet pole - ikkagi oled vales foorumis :mrgreen:
See siin ei ole nimelt defetistide foorum :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas ppp »

Borja kirjutas:
herman30 kirjutas:
Borja kirjutas: infosõda käib ammu ja kõikjal - k.a siinsamas, foorumi päevapoliitilistes teemades :twisted: :twisted:
:) Usu või mitte aga mina olen lihtsalt isik kel on provotseerivat arvamused ega pole ühendatud mitte milleski organisatsiooni.

Ps. Selle energiajutuga tahtsin õelda et Putinil pole süü Soomet vallutada. Ta saab nagu niin meie rahad. Ja Soome sõltub Venemaast nagu narkar kullerist.
Vahet pole - ikkagi oled vales foorumis :mrgreen:
See siin ei ole nimelt defetistide foorum :twisted:
On sõjahullud küll, nii mõnedki patrioodid siin foorumis vähemalt! Kui muud sõda ei ole, siis infosõda ikka, mõjuagendid, vaenlased või muidu lollid ajupestud kahjurid. No ei ole iga postitus just puhas kuld ja sulatõde, mis siis? Ega siin kõik tarkade strateegide ja analüütikute ning relvaekspertide jutt ka alati kriitikat ei kannata!
Mida tuleb siia siis kirjutada - Eesti on võimas, eesti mees on maailma parim sõdur, Venemaa on nurgas ja kukub kohe kokku? Või muidu kirjutada veidi salapärases võtmes, et olete lollid ja rumalad, ei tea midagi aga mina ka teile ei räägi ja panna rohkem kollaseid hüüu- ja küsimärke? Olgu, :wall:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas Kapten Trumm »

piirivalvur kirjutas:Pinges ja ohustatud olek panebki rahva normaalselt arenema. Iisraeli riigis ajavad kõik inimarengu näitajad täiega üle serva ja seda vaatamata 7 % sõjalistele kulutustele. Paradoks kuid meie võibolla suurim arengu garant ongi praegu Venemaa - tema toodab ainsana meile ohutunnet. Ja NATO liikmelisus on see mis võimaldab meil ennast igasugu unistuste ja oletustega petta.
See, et justkui 2% ületamisel tekib riiklik (sotsiaalne) kollaps, on lihtsalt Eesti ennda pehmopoliitikute ja -ametnike pastakast imetud fiktsioon ning ei enamat :)
Iisraeli tüüpi riigikaitse on üks ühiskondliku sidususe alustalasid, see on "meie" ja "meie teeme".
Mis omakorda toodab vastavat mentaalsust kandvaid kodanikke. Kes toodavad omakorda riigikaitset ja julgeolekut.
Meil arvatakse pool kuni 2/3 meestest kohe "käibest välja", arvan, et taolised tervisehädad on praegu igas moodsas riigis nagu meil. Ka Iisraelis.
Meie paljude hädade algus ongi see, et pole seda "meie asja" enam, see oli viimati siis, kui 90ndatel laulupidusid peeti ja kartulikoori süüa lubati.
Kuigi võiks, ma igatsen küll taga neid 90ndate alguse sinimustvalge lehvitamise üritusi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9151
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:
piirivalvur kirjutas:Pinges ja ohustatud olek panebki rahva normaalselt arenema. Iisraeli riigis ajavad kõik inimarengu näitajad täiega üle serva ja seda vaatamata 7 % sõjalistele kulutustele. Paradoks kuid meie võibolla suurim arengu garant ongi praegu Venemaa - tema toodab ainsana meile ohutunnet. Ja NATO liikmelisus on see mis võimaldab meil ennast igasugu unistuste ja oletustega petta.
See, et justkui 2% ületamisel tekib riiklik (sotsiaalne) kollaps, on lihtsalt Eesti ennda pehmopoliitikute ja -ametnike pastakast imetud fiktsioon ning ei enamat :)
Iisraeli tüüpi riigikaitse on üks ühiskondliku sidususe alustalasid, see on "meie" ja "meie teeme".
Mis omakorda toodab vastavat mentaalsust kandvaid kodanikke. Kes toodavad omakorda riigikaitset ja julgeolekut.
Meil arvatakse pool kuni 2/3 meestest kohe "käibest välja", arvan, et taolised tervisehädad on praegu igas moodsas riigis nagu meil. Ka Iisraelis.
Meie paljude hädade algus ongi see, et pole seda "meie asja" enam, see oli viimati siis, kui 90ndatel laulupidusid peeti ja kartulikoori süüa lubati.
Kuigi võiks, ma igatsen küll taga neid 90ndate alguse sinimustvalge lehvitamise üritusi.
Vahe on selles, et Iisrael ostab suure osa relvastusest riigi seest. See suurendab SKP-d. Eesti kmin-i tegelinskid lähevad poodi ja vaatavad, mis letil on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Riigikaitse ju ongi ühest otsast üks suur sotsiaalprogramm raha ringijagamise näol, mis teisest otsast annab inimestele tööd ja leiba, sotsiaalseid tagatisi jne.

Aga Terrasele võiks panna 10 p selle repliigi eest, et enne 5. artiklit on ju 3. artikkel, mis kohustab igaühte end (ka) ise kaitsma ja selleks võimeline olema.
Viimati muutis Kapten Trumm, 04 Apr, 2014 10:10, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas tommy »

Meie paljude hädade algus ongi see, et pole seda "meie asja" enam, see oli viimati siis, kui 90ndatel laulupidusid peeti ja kartulikoori süüa lubati.
Meie häda on äkki see, leidub liiga palju nn. "sisevaenlasi"...??
Ühe artikli kommentaariumis pakuti selle kohta asjalik definatsioon.
“Sisevaenlase” termini juures tuleb aga tegelikult pisut pikemalt peatuda. “Sisevaenlane” ei ole rahvuslik määratlus vaid pigem mõtteviis ehk suhtumine Eestisse tervikuna. On venelasi, kes ei ole sisevaenlased ja on eestlasi, kes on sisevaenlased. Sisevaenlaseks võib ka enese teadmata muutuda (tavaliselt rumalusest, naiivsusest ja lühinägelikkusest). See puudutab näiteks Eesti ühiskonna elukorralduse lakkamatuid kritiseerijaid, elukutselisi vingujaid. Nende inimeste puhul kehtib tavaliselt “suuga teeb suure linna, käega ei tee kärbse pesagi”.Mõne puhul võib olla tegelik eesmärk õilis (mõningane kriitilisus on ju tervislik), kuid vinti üle keerates muutuvad nad paraku enese teadmata Eesti lagundajateks ehk kaudselt Putini käsilasteks. Selliseid inimesi on ajaloos nimetatud ka kasulikeks idiootideks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tooksin Delfi peldikuseina prügi asemel (sinu enda sõnad) praeguse kaitseministri sõnad mõni aeg tagasi:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=67562000
Viimasel ajal kostab mitmete autoriteetsete aukandjate suust arvamusi, et ebapatriootliku virisemise ja kritiseerimise asemel peaksime olema uhked oma riigi ja rahva saavutuste üle.
Õigus olla kriitiline on igaühel, tõelise patrioodi jaoks on see aga suisa kohustus
Foorumi teemasse kah:
http://renetoomse.blogspot.com/2014/03/ ... t-kas.html
Viimati muutis Kapten Trumm, 04 Apr, 2014 10:19, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas denis23 »

Mina vähemalt välisinvestorite kohta võin kindlalt öelda, et kui Eesti võtaks 1bn (ilus ümmargune number) rahvusvahelisel turul laen, ning ostaks selle raha eest terve hunniku igasugust moodsat relvastust, siis oleks see kindlasti üks tohutu suur pluss välisinvesteeringute meelitamise poole pealt.

Ainuüksi minu tutvusringkonnas on alates 22.02.2014 on ära jäänud neli investeerimistehingut, kus väliskapital lihtsalt ei tule sisse sellistel tinglimustel kui varem, kuna Eesti enam ei ole "zero" poliitlise riskiga maa. See ei tähenda sugugi et meie oleme n.n. "hall tsoon", kuid siiski "safe haven" meie ka enam pole.

Ehk siis kui veel aasta tagasi oli näiteks ärikinnisvara puhul nõutav tootlus 7-8%, siis praegu võib see olla näit. 9%-10%

Ok - see on kõik väga väike mark, ei tasu seda ületähtsustada, aga ilmselt midagi sarnast toimub ka paljudes teistes valdkondades.

Nii et mina arvan, et majandus tervikuna võidaks nii hüppelise kaitsekulude kasvust, kui ka ühekordsetest suurhangetest. Pigem mis võib hetkel majandust tappa on madal ettevõtjate ning tarbijate geopoliitline kindlus.

Täpselt nii nagu Soome või veel parem, Rootsi üsna suur kaitseeelarve Külma Sõja ajal tegelikult ergutas majandust, hoides riiki kindlalt väljaspoolt ohtu investorite, ettevõtjate ning oma kodanike silmis.
Viimati muutis denis23, 04 Apr, 2014 10:20, muudetud 1 kord kokku.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1731
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas Poti soldat »

Borja kirjutas:Nagu ma olen korduvalt öelnud, kamraadid, - infosõda käib ammu ja kõikjal - k.a siinsamas, foorumi päevapoliitilistes teemades :twisted: :twisted:

Mõned märksõnad:
- rbl
rbl ei pea mingit "infosõda". Ta lihtsalt tegeleb provotseeriva trollimisega, ehk siis postitab meelega jama mis enamikel sita keema ajab ja siis inimesed tormavad temaga vaidlema. See et ta solkimise eest püsivat bänni pole saanud on lihtsalt demonstratsioon väga liberaalsest moderaatoripoliitikast siin foorumis.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina vähemalt välisinvestorite kohta võin kindlalt öelda, et kui Eesti võtaks 1bn (ilus ümmargune number) rahvusvahelisel turul laen,
Oh denis
Tooksin sulle 2 majanduspoliitilist lööklauset, mida korrata armastatakse:
"Maksudega ei mängita" (kuidas siia seostub huvitav see nn firmaautode teema, vajalik on, aga põhimõtteliselt...)
"Järeltulevatele põlvedele meie võlgu ei päranda".

See oleks lausa mingi suurema uurimisprojekti teema, kuidas Eesti suudab oma edu hoida ja arendada ümbruskonnas, kus naaberriigid (konkurendid nt meie tööjõule) ei ole häbenenud end kõrvuni ära laenata? Kohe tõsiselt. Või on see järeltulevate põlvede jutt üks järjekordne RE tagatoa klishee, mis tulevikus ei läbi elu katseid.

Äris on selle idee ekslikkus täna näha - kui sa teed autovedusid ja üritad konkureerida liisinguveokeid kasutavate firmadega Saksamaalt toodud 20 aastat vanade rontidega (mida jõuaks kohe välja osta), siis millised oleks su edu võimalused. Ok, firma läheb pankrotti ja töötajad leiavad uue töö - pole suur häda. Aga riigiga võib see olla isegi ohtlik - küllalt suured võimalused, et need võlavabad järeltulevad põlved arveldavad rublades (või mõne Siberi vangilaagri vanglapoe kupongides). :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: NATO artikkel 5

Postitus Postitas denis23 »

Ma olen välja toonud mõni "klaas ja betoon" projekt (Tallinna Vangla, ERM, ERR, Jägala linnak, Suur-Ameerika tn. Superministeerium jne jne jne jne) mille eelarved on sellised, et meie sõjavägi võib neist numbritest ainult unistada.
Raske küll aru saada, miks hiigelkontorihoone ametnikele ehitus (olemasolevate üsna kobedate hoonete asemel) ning hiiglaslik vanglahoone on riigi seisukohalt tähtsam kui riiklik kaitse?

Lisaks - ma juba ütlesin, et olukorras, kus raha hind oleks Eestile 1 ja 2% vahel, ei ole mõtet oodata 2-3-5 aastat kuni meil raha tekib, võiks ka praegu kõik vajalikud relva ostud sisse teha. 2-3-5 aasta pärast need asjad võivad olla isegi kordades kallimad (need, mida täna müüvad BW ja NL oma arsenaalidest)

Mis puudutab seda "järeltulevate põlvedele me võlgu ei päranda" - ega siis seda pole ju ainult võlakoormus. Äralagastatud loodus (20 aasta pärast Eestis olemasoleva raietempo juures ei jää küpseid okaspuumetsasid väljapool Kaitsealad), välismaa kapitalile kuuluvad põhiettevõted (pangad jne) ja palju muud on minu arust palju hullem kui riigivõlg (seda enam, et nagu ma ütlesin, olemasolevate intresside juures raha laenamine on pigem kasulik).

Aga see on off.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist