Tääkide jm külmrelvade välimääraja

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
golem
Liige
Postitusi: 139
Liitunud: 16 Jaan, 2006 22:28
Kontakt:

Re: Küsimus natukene teistsuguse Chassepot täägi kohta.

Postitus Postitas golem »

Minule meenutab kohalik gunshow Kurtna laata,kohtud tuttavatega,teed kaupa,kui oled midagi tellinud v lubanud,saad inimesega kokku.Kuna elan Marylandis(MD),Baltimore ligidal,siis on ca 60 miili(1 tund) kaugusel igal nadalavahetusel
midagi toimumas,erinevates osariikides:W-Virginia,Delawere,Pennsylvania,Virginia,New Jersey.Olen ka ise paar korda
laua rentinud,2m(6ft) kaheks paevaks maksab 55-65 usd,et ylearust kraami realiseerida.Hinnad on normaalsed ja odavamad kui Eestis,kallimad on USA asjad,Euroopa ja ka Saksa teema on spetsialistide rida,samuti ei teata suurt midagi Vene militaarist.Mulle tundub,et siinsetest armeeladudest laheb palju kraami vasakule,paar tuttavat myyvad igasugust kraami(uut ja kaasaegset), seda lausa armeebaasi ligiduses.Kaks suursyndmust on aastas:21-22 marts Baltimore Antique
Show (siis toimub ka iga-aastane yleameerikaline taagikogujate kohtumine,olen liige)ja mais militaarsoidukite show ja militaarlaat Aberdeenis.Kasutan arvutis Linuxit,ja ei ole suutnud omale seniajani Eesti klaviatuuri installeerida,kas keegi teab,kuidas seda teha?
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: Küsimus natukene teistsuguse Chassepot täägi kohta.

Postitus Postitas denis23 »

Ma olen nüüd ka vaadanud erinevad US relvasaidid. Ütleme nii - mis on erinevus EBAYga.

EBAY "buy now" militaaria hinnad enam vähem = relvadiilerite hinnad
EBAY oksjonite hinnad = militaarfoorumite ost-müük hinnad.

seda, et kuskil oleksid veelgi odavamad hinnad, ma eriti ei usu. tuttavad ameeriklased defineerivad gun-showd just nagu Kurtna Laada analoogid - ehk siis hinnad on seal üsna soolased. Kui just mingi väljamüügile ei satu.

teine asi võib olla on see, et tõsiselt haruldased ning unikaalsed asjad, EBAY-s eriti ei liigu, see on enthusiastide teema, ning seda igas vallas - olgu see vanad autod, täägid, jne.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
golem
Liige
Postitusi: 139
Liitunud: 16 Jaan, 2006 22:28
Kontakt:

Re: Küsimus natukene teistsuguse Chassepot täägi kohta.

Postitus Postitas golem »

Ei oskagi kaasfoorumlase vaiteid kommenteerida,ise olen militaarhuviline ja -koguja juba 30 aastat,ca 15 Eestis ja 15 USA-s.Ostan igal nadalal midagi,kui soodsalt leidub,panen siis kirja,mida olen viimasel paaril kuul saanud:
usa m4,II MS- nahkkaepide,ideaalses korras,craigslist(kohalik) $40
usa m3 II MS komplektne ,tupp natuke kulunud,kuid mul on varus yks olemas $ 100,Delawerest,kaisin ise jargi
saksa crank handle ersats bayonet,varane mudel,0regonist $70,juba Eestis ,kaasfoorumlase kogus.
canada Ross,US contract 1917,tupp on nadi,muidu hea,$60
mauser k98 ilma tupeta,ideaalses seisukorras,kohalik craigslist $30
Usa Krag 1903 normaalses seisukorras $30,eelmise nadalavahetuse Timoniumi gunshow
Prantsuse Gras 1878, $75 internetist
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: Küsimus natukene teistsuguse Chassepot täägi kohta.

Postitus Postitas denis23 »

Ja mis moodi see erineb nüüd minu arvamusega:)? :dont_know:
Loomulikult, kui palju aega pühendad, viitsid sõita jne jne, siis saad mõnda asja väga soodsa hinnaga.
Craigslist, show-d, kohalikud täikad, foorumid on väga hea asi, kui sa kohal oled:)

Poolaastat tagasi mina ostsin täiesti juhuslikult EBAY-st kaks Willyse "slat grille" õiget speedot, mõlemad 10 dollariga + speedo tross peale kaupa. Müüja ei viitsinud kirjutada sõna Willys õieti kuulutuses ning pani valet rubriiki. Kui oeale ostu panin pildid ülesse foorumis, küsimusega "kas need speedod Dodge WC-le ka sobivad", pakuti ühe eest 150$, teise eest paluti mind hinna ise öelda, väidetavalt Jeep anorakide jaoks pidi see mingi püha asi olema, mida maailmas poolteist tk. säilinud.

Ja see kõik ei tühista asjaolu, et paralleelselt, ma olen EBAYst terve hunniku mõttetuid, katkisi, defektseid asju saanud, mõned on kadunud jne jne jne, ehk siis raha kasutegur oli nende puhul 0. Eks elus alati nii - kuskil võidad, kuskil kaotad.

Ja näiteks vanadest autodest rääkides - ok, müüakse kuskil Utah-s või Montanas originaalvärviga 1955 Buicku 7000 dollariga ja kuulutuses märk "palun maile mitte saata, aint telefon, mitte välismaa ostjad", ja mida siis teha? Ega kohale ju ei sõita.


Meelelahutuseks võin ka näiteks Venemaa hinnad tuua:

http://www.zemlyanka-bayonets.ru/shop/
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
golem
Liige
Postitusi: 139
Liitunud: 16 Jaan, 2006 22:28
Kontakt:

Re: Küsimus natukene teistsuguse Chassepot täägi kohta.

Postitus Postitas golem »

Need Venemaa hinnad on kyll absurdsed....
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: Küsimus natukene teistsuguse Chassepot täägi kohta.

Postitus Postitas denis23 »

Mis mõttes absurdsed?

Venemaa/Ex-USSR on militaria antiigile hetkel üks suurimatest turgudest maailmas.

Sinu seisukohalt need hinnad on absurdsed, nende seisukohalt, on see, et pojapoeg paneb vanaisa päranduseks GI giftina koju toodud suguvõsa reliikviad EBAY-s müüki tundub absurdseks. Või see et saksa noore põlvkonna ajud on niivõrd läbi....tud et nende jaoks ei oma mingi tähtsus oma perede reliikviad jne jne jne jne.

OK - jutt kisub poliitiliseks, mida ma ei tahaks, soovisin tegelt öelda, et vahest odavad antiigi väljamüügid (mitte näit. militaarantiigi, vaid näiteks ka vanade autode osas) USAs ka läänes tervikuna toetab see, et lahkub põlvkond kelle jaoks need on tähtsad, ja noor põlvkond ei fänna seda kraami. Samas - Hina, Venemaa, Ida-Euroopa on tohutult kasvav turg ning suure tõenäolisusega, 10 aasta pärast väga väga palju seda kraami rändabki sinna.

Nii rändabki see kraam sinna, kus seda noor põlvkond tähtsustab. Tean ühte Florida meest, kes iga kuu saadab kümmekond vana Buicku/Cadillaci/Chevyd jne Skandinaaviasse. Enamasti lahkunud/haiguste küüsis vanurite autod, ilusad, sirged, originaalvärviga - aastakümned hoitud garaazides, kui meenutus noorusest.

Ja tänasel päeval Rootsis on rohkem USA vanu autosid teedel kui terves USA-s (raske uskuda, aga fakt).
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Kasutaja avatar
CET25
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 25 Okt, 2005 11:03
Asukoht: Põlvamaa Värska vald
Kontakt:

Tuvastada tääk

Postitus Postitas CET25 »

Tääk 430mm pikk, teravikust piki tääki vaadates +märgi ristlõikega.Tagaosal number 56.
Sooviks teada, millise riigi toodang ja palju selline isend maksta võiks.
http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=2572375
http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=2572376
http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=2572377
http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=2572379
http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=2572380
Minu reliikvia on VABADUS!
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Tuvastada tääk

Postitus Postitas Larry »

Meenutab mingit AK-47 derivaadi tääki. Vbla see 56 viitabki hiinlaste kalassile ehk Type 56-le, selliseid ja rumeenia versioone sattus üheksakümnendatel ka meie maale. Aga see on vaid minu tagasihoidlik pakkumine, las kõvemad täägispetsid otsustavad täpse päritolu ja väärtuse. Rikkaks saamist ma ei ootaks :mrgreen:
puukoi
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 29 Jaan, 2013 22:08
Kontakt:

Re: Tuvastada tääk

Postitus Postitas puukoi »

Sellise ristlõikega täägid peaks rahvusvaheliselt keelatud olema.Paar aastat tagasi olid hiinlased relvanäitusel muu hulgas esindatud taolise täägiga varustatud AK-ga.Pildid olid üleval fishki.net,keelatuse jutt ka juures.
Kasutaja avatar
CET25
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 25 Okt, 2005 11:03
Asukoht: Põlvamaa Värska vald
Kontakt:

Re: Tuvastada tääk

Postitus Postitas CET25 »

Kunagi siin foorumis otsiti ka sellisele päritolu, siis pakuti et võiks olla telgivai või mingi maandusvarras :D
Minu reliikvia on VABADUS!
Kõrvaltvaataja
Liige
Postitusi: 236
Liitunud: 23 Okt, 2005 20:43
Kontakt:

Re: Tuvastada tääk

Postitus Postitas Kõrvaltvaataja »

Kas mitte Prantsuse MAS36?
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Tuvastada tääk

Postitus Postitas desert eagle »

On küll MAS36 tääk.
Kasutaja avatar
CET25
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 25 Okt, 2005 11:03
Asukoht: Põlvamaa Värska vald
Kontakt:

Re: Tuvastada tääk

Postitus Postitas CET25 »

Jah, see ta on.Jõudsin netis kolades samale tulemusele.
Minu reliikvia on VABADUS!
klemm
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 01 Veebr, 2013 9:41
Asukoht: Padise
Kontakt:

Re: Poola täägi väärtus

Postitus Postitas klemm »

Vahepeal selgunud, et elan kuulsa mehe Boris Seplingu majas. Äkki kuuluski siis talle. Kui kellegil info huvi võib küsida. Müüa pole ikka plaanis.
Kristo 53980192
Kasutaja avatar
Cosmos
Liige
Postitusi: 107
Liitunud: 08 Veebr, 2014 18:06
Asukoht: Tõrva
Kontakt:

Tundmatu tääk

Postitus Postitas Cosmos »

Teab keegi mis täägiga tegu? Pole enne kohanud tääki millel käepide oleks üleni metallist.
Manused
Samas asi ka müügiks.
Samas asi ka müügiks.
SUNP0003.JPG
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 35 külalist