Kummaline soeng

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Kummaline soeng

Postitus Postitas mutionu »

Vene veebis võib kohata hulganisti noorsante sellise soenguga nagu pildil.
Oskab keegi öelda, mis krdi soeng see selline on? On selle taga ka miski ajalugu / kultuuripärand?

http://s00.yaplakal.com/pics/pics_origi ... 566894.jpg

PS!
Pildil on püss, seega militaariaga seotud :P
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kummaline soeng

Postitus Postitas vk1 »

täitukk oli vist selle nimi. idee vast see, et kiilaksaetud peal mütsinoka alt miskit soengusarnast paistaks. isegi ekv-s kippus eestimaalased seda mõnikord aretama. üks eesti poiss ka, aga tal oli see vist kihlveo kaotuse puhul
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kummaline soeng

Postitus Postitas Manurhin »

Tahad kiilakas olla, no tõmba siis juba terve pea žiletiga üle. Mina igatahes lasen oma juustel kasvada nii nagu nad tahavad. Vahel katkiseid otsi peegli ees ise natuke kärbin. Vaba mehe tunnused on õigus kanda relva ja kasvatada juukseid. Vanal ajal aeti ainult vangidel ja orjadel pead paljaks. Vabandust, kui ma selle väljaütlemisega kedagi solvasin, see on lihtsalt minu isiklik arvamus, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kummaline soeng

Postitus Postitas pagan »

See on filosoofiline küsimus. Mu pea on mõlemat olekut näinud.
Millal on mees tõeliselt vaba? Kas siis kui ta eksleb ringi või kui ta on allutatud eesmärgile?
Kunagi ma arvasin ka, et indiaanlased võtsid skalpe. Ja juustega mees on vaba mees.
Kui mul olid pikad juuksed, siis ma muutusin väga laisaks. Omaarust rokkar/hipi - õlu, diivan ja pesemata juuksed. Preilid hoidsid eemale. Väga "vaba" mees.
Oli Ülikooli ajal üks selline perioodi. Elasin oma juustes nagu vati sees. Argus tekkis ka, potensiaalse lööma käigus väga lihtne juustest kinni haarata ja kasvõi põlvega näkku toimetada.
Samas mingi sõdur, Shaolini munk. "Orjab" oma koodeksit. Allutab end sellele ja arendab keha ja vaimu. Ja see "orjus" võimaldab inimesel treenida oma meeli ning sagedamini jõuda kaugemate eesmärkideni.

Üks on sirge sitke ja koolitatud tamm/kuusk.
Teine on jändrik ja tuulte poolt sasitud paju.

Mõnikord on vabadus orjus ja orjus hoopis vabadus.

Aga nagu öeldud, see on filosoofiline küsimus ja arvatavasti igale inimesele individuaalne. Mõni pikajuukseline on ka vaimult tugev. Ja ehk ma olengi selline "orjameelne" :lol:

EDIT:
Mõnikord ekslev "vaba" pikajuukseline vabameelne eluhoiak muudab vastuvõtlikumaks "orjastavatele" pahedele.
Mõnikord inimene tahabki "vaba" olla selleks, et mingite jamadega tegeleda - ntx: kanep, alkohol ja muu porriga.

Ja mõnikord "orjastatud" kiilakas eluhoiak ning eesmärkidele pühendumine annab vabaduse "orjastavatest" pahedest.
Ning annab vahendid ja treenitud vaheda mõistuse. Terves kehas terve vaim.

Muidugi on olemas kiilakaid jobusid joodikuid ja pikajuukselisi meisterlikke tegelasi.
Et selline nii ja naa. Aga üheselt öelda ei saa, et ühed on vabad ja teised orjad.
Mul omal on lühikeseks pügatud soeng.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 25 külalist