Filipiinide blokivahetus

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas Kilo Tango »

Duterte Filipiinid vahetab plokki ja semmib avalikult Hiina ja Venemaaga. See peaks olema tänastes ajalehtedes esilehe uudis, kuid asjad on nii nagu ikka.
Miks see on oluline:
1. Filipiinid on 100 mil elanikuga riik arvestatava sõjaväega.
2. Filipiinid on Okeaania võti. Piisab kui vaadata kaarti, et mõista, millist tähtsust Filipiinid omavad USA jaoks.

http://www.gmanetwork.com/news/story/58 ... ina-russia

http://www.businessinsider.com/r-philip ... ina-2016-9
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas Castellum »

Filipiinid võtsid valgete jõudude poole osa otsesest lahingutegevusest nii Korea kui ka Vietnami sõjast - tõsi, mitte väga suure jõuga. Põhivaenlased mõlemal korral olid kommunistlikud NL ja Hiina...

Filipiinid olid ASEANi asutajaliige - üks kahest põhieesmärgist ühendusel oli - koostöö kommunismi vastu.

Seetõttu on praegune poolevahetus ikka üsna märgiline...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas trafomees »

Lisaks on Duterte esitanud nõude Malaisiale, et too loovutaks sulu sultanaadile viimasele kuulunud maad. Malaisia on mures oma julgeoleku pärast. Selles piirkonnas toimuvad huvitavad sündmused, sest esile on tõusnud just Hiina ja Filipiinide vahelises suhtluses sulu sultanaadi roll.

Duterte nõue Malaisiale maade tagastamiseks sulu sultanaadile:
http://www.notey.com/@politics_unoffici ... aysia.html

Malaisia teatab, et sulu sultanaat on tema aladel määranud nö piirkondade juhid:
http://english.astroawani.com/malaysia- ... ahid-99372

Võimalik, et seotud aga Hiina taastas Sulu sultani mälestuspaigad Hiinas,et hoida ajaloolisi sidemeid filipiinidega:
https://www.youtube.com/watch?v=JQSFg2mYsk4

Mis on sulu sultanaat?
https://et.wikipedia.org/wiki/Sulu_sultanaat
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas mutionu »

Huvitav, mida Venemaa ja Hiina sellist pakuvad, mida USA ei suuda.
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas trafomees »

Kui ma ei eksi siis Filipiinide liitriik ongi loodud USA eestvedamisel. Samuti on nad aidanud saareriigi relvajõude üles ehitada ning toetanud valitsust võitluses erinevate mässulistega. Nüüd tõmmati lihtsalt USA-le vesi peale. Kas asi ongi puhtalt Duterte egoismis või suutis Hiina pakkuda midagi tõeliselt suurt, et Duterte võis rahulikult Obamat hoorapojaks kutsuda.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas mutionu »

Ei ole vast mõeldav, et Duterte ainuisikuliselt otsustab, mis talle meeldib ja mis mitte. Seega peab tal Hiina ja Venemaa toetajatest väga tugev seljatagune olema. Duterte on ju lõppeks ainult esindusisik.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas nimetu »

Ei ole vast mõeldav, et Duterte ainuisikuliselt otsustab, mis talle meeldib ja mis mitte. Seega peab tal Hiina ja Venemaa toetajatest väga tugev seljatagune olema. Duterte on ju lõppeks ainult esindusisik.
Ma ei tea kui hästi sa kursis oled Duterte võimule tõusmisega, kuid esindusisikust on asi kaugel. Ta vilistab rõõmuga igasugustele reeglitele ning on siiamaani ajanud väga brutaalset poliitikat.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas Castellum »

trafomees kirjutas:Kui ma ei eksi siis Filipiinide liitriik ongi loodud USA eestvedamisel. Samuti on nad aidanud saareriigi relvajõude üles ehitada ning toetanud valitsust võitluses erinevate mässulistega. Nüüd tõmmati lihtsalt USA-le vesi peale. Kas asi ongi puhtalt Duterte egoismis või suutis Hiina pakkuda midagi tõeliselt suurt, et Duterte võis rahulikult Obamat hoorapojaks kutsuda.
Hispaania oli kuni 1898. a sõjani üsnagi suur koloniaalriik, siis sai USA endale Hispaania endised Ameerika, Aasia ja Okeaania valdused, Hispaaniale jäid Aafrika valdused (Monroe doktriini järgimine?). Seega ongi Filipiinide riik sellisel kujul 1934/46 USA hoole alt sündinud.

Filipiinid on unitaarne presidentaalne riik, nii et võimu Dutertel on.

Hiinal ja Venemaal endal on kogemus, kuidas territoriaalvaidlusi lahendada, vt Damanskij/Zhenbao konflikti ja selle lõppu...Filipiinid on ju üks Lõuna-Hiina mere suuri vaidlejaid, nii et Hiina võis vabalt pakkuda diili. Ja mis annaks Dutertele järgmistel valimistel midagi paremat kui tükk (tagasi)saadud territooriumi...

Hiina ehk on ka pakkunud meeletu rahasüsti? Venemaa vaevalt seda praegu suudaks...aga ehk sõjalist abi? Kas ehk on USA hakanud inimõigustele jms viidates viibutama näppu ja ei taha enam nii palju aidata, nii sõjaliselt kui ka majanduslikult?

ASEAN on juba ammu regionaalne majandusorgan rohkem kui kunagine sõjaline ühendus (kui enam üldse?). Laienenud nii Lõuna-Aasiasse, Okeaaniasse kui ka Austraaliasse. Ehk ihkavad Filipiinid regionaalse liidri rolli? Tõsi, Indoneesiast oleks äärmiselt raske vaadata mööda...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas trafomees »

Kui võrrelda Filipiinide relvajõude sama piirkonna armeedega, siis ei ole nad nii tugevad midagi. Faktide järgi tundub Malaisia olevat isegi tugevam. Kuidas selle relvajõudude suhtega seal on?
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas Castellum »

trafomees kirjutas:Kui võrrelda Filipiinide relvajõude sama piirkonna armeedega, siis ei ole nad nii tugevad midagi. Faktide järgi tundub Malaisia olevat isegi tugevam. Kuidas selle relvajõudude suhtega seal on?
Nt see:
http://www.globalfirepower.com/countrie ... it=COMPARE
Malaisia lennuvägi tundub küll olevat üle. Muuga on nii ja naa, minu arusaamist mööda on mõlemal plusse ja neid tasakaalaustavaid miinuseid. Mõni targem teeb paremaid järeldusi.

Per capita on Malaisia muidugi kõvasti üle, Filipiinide heidutuseks enam kui küll.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas mutionu »

nimetu kirjutas: Ma ei tea kui hästi sa kursis oled Duterte võimule tõusmisega, kuid esindusisikust on asi kaugel. Ta vilistab rõõmuga igasugustele reeglitele ning on siiamaani ajanud väga brutaalset poliitikat.
Et on ainult üks isik, kes iseseisvalt otsustab kõige üle? Ei usu hästi. Juba võimule tõusmiseks pidi tal olema: 1) meeskond, 2) raha, 3) sidemed.
Üksinda poleks ta võimul.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas Castellum »

Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas nimetu »

Hvostov paneb puusse.
Duterte pole mingi suvaline populist kusagilt metsast. Tema populaarsus rajaneb väga pika ajalooga brutaalsel aususel ja otsekohesusel. Siit poolt vaadates võib tõesti tunduda mingi imeliku populistina, kuid filipiinlaste silmis on ta ainus aus ja julge poliitik selles riigis. Kusjuures tähelepanu pälvivad siin ainult tema jõulised välispoliitilised väljaütlemised, kuid koduses poliitikas on ta demonstreerinud end väga hoolika diplomaadina. Ta üritab pingeid maha võttes lahendada olemasolevaid konflikte riigi sees kui ka väljas. Tema Hiina poliitika on üks omalaadne näide sellest. See ei ole niisama USAle näpu näitamiseks.
Duterte mulle ei meeldi ja ma arvan, et ta võib teha palju kahju, kuid ma ei pea teda mingiks veidraks poliitiliseks koletiseks.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas Castellum »

nimetu kirjutas:Hvostov paneb puusse.
Duterte pole mingi suvaline populist kusagilt metsast. Tema populaarsus rajaneb väga pika ajalooga brutaalsel aususel ja otsekohesusel. Siit poolt vaadates võib tõesti tunduda mingi imeliku populistina, kuid filipiinlaste silmis on ta ainus aus ja julge poliitik selles riigis. Kusjuures tähelepanu pälvivad siin ainult tema jõulised välispoliitilised väljaütlemised, kuid koduses poliitikas on ta demonstreerinud end väga hoolika diplomaadina. Ta üritab pingeid maha võttes lahendada olemasolevaid konflikte riigi sees kui ka väljas. Tema Hiina poliitika on üks omalaadne näide sellest. See ei ole niisama USAle näpu näitamiseks.
Duterte mulle ei meeldi ja ma arvan, et ta võib teha palju kahju, kuid ma ei pea teda mingiks veidraks poliitiliseks koletiseks.
Hmm...sõnapaar "hoolikas diplomaat" on minu jaoks küll pisut teise tähendusega kui allkirjeldatud käitumise ja väljaütlemisega isik:

"Duterte nimetas esmaspäeval Obamat "hoorapojaks", mille peale palus viimane üle kontrollida, kas kohtumisel on mõtet või mitte.

Obama andis juba pärast Duterte väljaütlemisi mõista, et kohtumine jääb tõenäoliselt ära. Duterte asemel kohtub Obama Laoses Lõuna-Korea presidendi Park Geun-hyega.

"Sa (Obama) pead olema aupaklik. Ära lihtsalt loobi küsimusi ja avaldusi. Igavene hoorapoeg, muidu ma sõiman sind sellel foorumil," lausus Duterte enne sõitu Laosesse, kus oli ette nähtud riigipeade kohtumine.

Filipiinide riigipea lubas, et ei lase endale inimõiguste asjus mingisugust epistlit pidada.

Obama ütles seepeale, et palus oma töötajatel uurida, kas eelseisval näost-näkku kohtumisel Dutertega on mõtet või mitte.

"Ta on värvikas kuju," lausus USA president. "Ma tahan alati olla kindel, et kui kellegagi kohtun, siis on see ka produktiivne."

Duterte hoiatas, et Obama ei päriks temalt riigis jätkuvate kohtuväliste tapmiste kohta."
http://maailm.postimees.ee/3825751/usa- ... -dutertega
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Filipiinide blokivahetus

Postitus Postitas nimetu »

Sellepärast ma ütlesingi:
Kusjuures tähelepanu pälvivad siin ainult tema jõulised välispoliitilised väljaütlemised, kuid koduses poliitikas on ta demonstreerinud end väga hoolika diplomaadina.
Ta üritab üsna tasakaalukalt lahendada Moro konflikti, toetades suundumist föderalismi. Lisaks püüab ta taasaulstada rahukõnelusi kommunistidest mässajatega. Ning Hiinaga on ta sõbraliku tooni võtnud sellepärast, et soovib lahendada territoriaalvaidlused Lõuna-Hiina meres. See on ka üks põhjustest, miks ta antagoniseerib USAd.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist