Relvade, vormi ja muu varustuse kodus hoidmine

Vasta
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas kert122 »

Oukaaamoooon.....milles asi on???
Kas riiki me ei kaitse, kui pole SCAR-I käes??
Motivatsioon ei saa tulla selle pealt, kui siidine on riigi poolt pakutav trussik, vaid teadmime, et kui sina ei kaitse oma kodu, ja ei hangi väljaöpet vastupanuks, siis ühel päeval, koledal päeval su kodu pannakse põlema, sulle kallid inimesed jäävad saatuse hooleks.....aga sul on mis?

Järjest lollimaks läheb jutt siiditrussikutest, uhkest püssist ja moodsast kamost.
Heidutuseks oleks juba argument tundide jooksul postitsioonidele veetavad TT-relvad, jõhker kogus miine peidikutes, mille sissid kiirelt sidevaikuses üles panevad(rasked miinid)
Hästi väljaõpetatud ja relvastatud täpsuslaskurid igas külas, see oleks juba midagi, mis paneks mõtlema suured jõud.
Igalt teelt võid pauguga vastu taevast lennata, kuhugi kusele ei julge minna, ja palju muudki, see oleks teema, mitte see pläust, et motiveerige meid uute püssidega…
Mina alustasin oma karjääri Kalasnikoviga ja rootsi rakmetega, ja ei olnud probleemi motivatsiooniga.....tule taevas appi!!!!
paraadil näeme, raisk
suurtükimees
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 30 Mär, 2018 15:01
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas suurtükimees »

Palun vabandust Kriku, ei pannud tähele teist teemat :D

Hundiks karjas on ikka ja jälle meedia. Kujutan juba ette, kuidas ajalehtede esikaanel oleks suured uudised ja paanika lahti, kui peaks juhtuma, et reservisti kätte antud relvast keegi kuskil suvaliselt pauku tegi või niisama vehkis. Oleks jälle "kuradi riik" ja "kuradi kaitsevägi", kõmu püüab klikke hästi, ega meediakanalite jaoks pole miski püha.

Noorema generatsiooni liigetel, kellel oma maja/korterit pole ja kes alles üürivad võib jah probleemiks osutuda varustuse ja relvastuse reeglitekohane ladustamine.
Kasutaja avatar
jannor
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 08 Okt, 2017 14:22
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas jannor »

Kas KLi kodus hoitavate relvadega on ka õnnetusi või väärkasutust olnud?
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas AMvA »

jannor kirjutas:Kas KLi kodus hoitavate relvadega on ka õnnetusi või väärkasutust olnud?
Vanasti oli see vist vabam ja siis oli neid lugusid küll.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Martin Peeter »

HeiniR kirjutas:Ise arvan,et KL liikmete osas tekitab relva kojuvõtmise osas suurema motivatsiooni see kui KL üksused hakkavad ka lõpuks kätte saama hangitavaid automaate.
Ei ole siin nüüd mingit erilist luksuseiha, mis asja takistab, vaid suht proosalised probleemid.

1. See asi on aetud mõttetult keeruliseks.
2. Hoolimata kogu bürokraatiast, ei väldi see õnnetusi.
3. Pole kuulnud, et kustisid moonaga koju antaks. Ma olen "roheline" kustimees. Ainult automaadiga on must vähe kasu.
4. Kusti moona vist kusagil kortermaja korteris pole kuigi tervislik pikemat aega hoida.
5. Kui ikka ohuhinnang peaks viletsamaks kiskuma, ju need relvad ka vähema bürokraatia ja seifideta lühemaks ajaks koju antakse enne, kui meid päris töölt ära, metsa tõmmatakse. See on lihtsalt kokkuvõttes odavam. Panen voodi alla ja võtan mõne luku või päästemehhanismi osa tööle kaasa, et poiss pauku ei teeks.
6. Muu isiklik varustus on nagunii kodus olemas, samas on ju vajalik ka rühmavarustus ja autod, mis tuleks kah ohu suurenemisel hajutada. Siis juba on vist metsa minek. (Või - miks me linlased seoses KLga alati metsast mõtleme? Linn varjab tänapäeval ju paremini.)
Dona nobis pacem!
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas HeiniR »

kert122 Oukaaamoooon.....milles asi on???
Kas riiki me ei kaitse, kui pole SCAR-I käes??
Motivatsioon ei saa tulla selle pealt, kui siidine on riigi poolt pakutav trussik, vaid teadmime, et kui sina ei kaitse oma kodu, ja ei hangi väljaöpet vastupanuks, siis ühel päeval, koledal päeval su kodu pannakse põlema, sulle kallid inimesed jäävad saatuse hooleks.....aga sul on mis?
Akf Kert, rahune maha :wink:
Pidasin silmas uute relvade saabumist kui lisamotivatsiooni ja mis selles nii imelikku on? Kaitsetahe ja relva kojuvõtmine on siiski kaks erinevat asja ja kaitsetahet ei maksa mõõta rahuajal selle järgi kui palju mehed omale relvi koju võtnud on. Nagu akf Martin Peeter ütles,siis kui asjad keerulisemaks peaksid minema,siis võetakse ka rohkem relvi koju.
Akf Martin Peeter, gustimehele on kasulik kokkuvõttes kasulik omada kodus kasvõi automaati,et sellega vajadusel koos omadega blokeeritud teed “lahti lükata” :)
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kõige suurem oht on, et KL laod pommitatakse maha. Piisab Su-24st ja piisavast kogusest lollpommidest, pole selleks vaja mingit keerulist erioperatsiooni, mille vastu teed lahti lükata, ega peenikesi täppisrakette.
Dona nobis pacem!
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas nimetu »

Põhiline probleem on ikkagi selles, et üksuse varustusele peab niikuinii järgi minema. Automaat ja vorm võivad küll "rohemehikesi" peletada, kuid ei mängi päris invasioonis väga suurt rolli. Saavutatav ajaline võit on samuti küsitav ja oleneb erinevatest asjaoludest. See muidugi ei tähenda, et isiklikku varustust ei peaks laiali jagama - nagu ma ütlesin, siis KL puhul tundub see täiesti mõistlik - vaid et see ei saa olla enamat kui marginaalne meede teatud riskide hajutamiseks. Kuna reservväelaste mobiliseerimine võtab niikuinii kauem aega, siis see riskide ja hüvede vahekord ei tule ilmselt positiivne.
Kasutaja avatar
jannor
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 08 Okt, 2017 14:22
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas jannor »

Ega see ikka ilma eelneva ohuhinnangu suurenemiseta ei juhtu. Selleks ajaks on ju kõik vastumeetmed ikkagi rakendunud.
Ilma eelneva olukorra eskaleerumiseta ei lenda siia ükski SU ega Iskander.
Selline Nato riigi totaalne ründamine on isegi Venemaa jaoks liiga suur amps kus kohast tagasiteed rahule on väga raske leida.
Sellise teo korral ei oleks ju väga keeruline Kaliningrad maatasa teha juhul muidugi kui Trumpil mune jätkub sekkumiseks.
Olen kahe käega poolt, et piiriäärestel aladel oleks KLi transpordipark võimaluste piires meestel käes. Eks seal on ka omad ohud, kümneka või Unimogiga oleks ju hea metsast puid tuua. Ilmselt kohalik juhtkond teab oma mehi paremini, et kellele mida koju usaldada.
Kujutan ette, et paljud masinad oleks ilmselt oluliselt paremas tehnilises korras kui praegu.
Isegi teeks oma GD pisivead korda ja aretaks nii läbivuse kui ka varustuse paigalduseks lisavarustust.
Teisalt muidugi teised üksused ei saa vajadusel masinat kasutada kui see kellegil kodus on.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Madis22 »

Kaitseliidu kogemuse põhjal üksuse varustus, millele peaks nagunii järgi minema, on rühma kohta kuuel euroalusel. Lihtsalt kahveltõstukiga ühele veokile tõsta. Lisaks relvaaidast kuulipildujad ja tt-relvad. Nende ja sellele rühmale samamoodi alus(t)ele pakitud moona järel käimine ei võta oluliselt aega. Igale mehel sobiva vormi ja saabaste jne. otsimine aga küll. Mis teeks reservistile varustuse koju andmise ebamugavaks, on sama ebamugavus, mis on kaitseliitlaselgi. Seda varustust tuleb aegajalt ette näidata, kontrollida, kontrollimislehtedele kirja panna, lehtede üle aruannet pidada, kadunu või katkiläinu üle seletuskirju kirjutada, vahepeal väikeseksjäänu või kulunu välja vahetada jne. Reservistile tähendab see vähemasti üht kadunud päeva aastas, süsteemile tervet hulka bürokraate seda järelevalvet teostamas.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

nimetu kirjutas:Põhiline probleem on ikkagi selles, et üksuse varustusele peab niikuinii järgi minema. Automaat ja vorm võivad küll "rohemehikesi" peletada, kuid ei mängi päris invasioonis väga suurt rolli. Saavutatav ajaline võit on samuti küsitav ja oleneb erinevatest asjaoludest. See muidugi ei tähenda, et isiklikku varustust ei peaks laiali jagama - nagu ma ütlesin, siis KL puhul tundub see täiesti mõistlik - vaid et see ei saa olla enamat kui marginaalne meede teatud riskide hajutamiseks. Kuna reservväelaste mobiliseerimine võtab niikuinii kauem aega, siis see riskide ja hüvede vahekord ei tule ilmselt positiivne.
Ma ei saa kuidagi sellise ühekülgse, hetke olukorda üles kiitva arvamusavaldusega nõustuda.
Võibolla on põhjus selles, et kirjutaja pole seda kogunemist eriti pidanud läbi tegema, nö silmaringi piiratus?

Saavutatav võit ei ole "küsitav", vaid võib teatud olukorras olla "täiesti kriitilise tähendusega". Näiteks seepärast, et pääsla väravas seisavad, AK-12 kaelas mingid tundmatud tegelased. Või linnaku asemel näete mingit suitsevat rusuhunnikut. Siis ongi see, mis teil käes on, kõik mis teil vastupanuks on. Mida rohkem seda on, seda parem. Kõige hullemal juhul satutakse linnakusse paljakäsi, kus AK-12ga tegelane viipab automaadirauaga spordiplatsi suunas, kus teie 274 kaasvõitlejat juba käed kuklal valve all istuvad.

Ja on ikka "enamat kui marginaalne meede". Mina nt ei hinda harjumuspäraseid 24h hulga inimeste kogunemisi väeosades elujõuliseks lahenduseks vastutegevuse korral. Pigem rahuaegne mugavuslahendus. Liiga lihtne on seda sõjaliselt mõjutada ja vastavaid lahendusi tekib vastasel vaikselt juurde. Teiseks taolisi, relvaintsidentide riske ja lisakulusid kätkevaid lahendusi on mitmel pool praktiseeritud, Rootsis, Soomes, Sveitsis jne - miks huvitav? Rootsi vastavaid filme vaadates torkab lausa silma, et "asi" algab ootamatult ja suure kärinaga. Sellest ka need hävitajate lennuväljad maanteedel ja taluhoovides oma tundi ootavad punkrid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Veiko Palm »

Niisiis otsast peale vaidlustesse. Leian samas, et ühe või teise seisukoha poolt vaidlemine muutub päris kiiresti usuküsimuseks. Üks pool tähtsustab ühtesid tegureid ja teine pool teisi. Kõik on tehtav ja lahendatav, selles pole küsimus. Üks variant maksab natuke rohkem ja teine vähem.

Individuaalvarustuse ja -relvastuse kodus hoidmisel näen järgmiseid probleeme:
- kuidas tagada, et vajalikul hetkel on see varustus ka reaalselt olemas? Olen sellel teemal rääkinud, noh, ütleme siis - välismaalastega, kus riikides on olnud selline süsteem. Enamasti laidavad. Ütlevad (ja ka minu kogemus osutab), et üksuse (loe - pataljon-brigaad) tasandil peab olema suur varu individuaalvarustust, et korvata kõiki puudujääke. Kellel asjad väikseks jäänud, kellel katki või kadunud. Kas on lahendatav? Muidugi on, lihtsalt pataljoni varud lähevad suuremaks (ja pataljon kohmakamaks);
- ülekatte puhul peab KOGU ülekattele varustust ja relvastust koju andma. Praegu me seda ei tee (kuigi teatud ülekate on loomulikult olemas). Ja loomulikult jätan täpsed arvud enda teada. Kas on tehtav? Muidugi, lihtsalt kallimaks teeb asja. Kuid tõele näkku vaadates - raske laskemoona hinnaga võrreldes ei ole see probleem. Probleem tekib kindlasti osaga inimestest, kes teatud põhjustel ei tule kutse peale kohale - mis saab nende varustusega jne;
- hoiustamise probleemist on siin foorumis kah räägitud. Üürikorterid, nädala sees mujal töötamine ja muu see asi. Ning kui tuleb tegeleda veel kontrolliga, siis ... kes seda tegema hakkab?
- transpordi probleem. Tänapäeval paljud inimesed teevad pendelrändamist, nüüd tuleb juurde üks reis - kodust läbi. Ka sellest on siin räägitud;
- väekaitse probleem. Kui Trumm kardab neid "rohelisi mehikesi", siis nüüd peab hakkama iga lähenevat inimest sarnase pilguga vaatama - relvastatud ja vormis. On lahendatav? Kindlasti on, lihtsalt toon välja aspekti.

Kokkuvõttes - kas on tehtav? Muidugi. Kas lahendab ära osad (Trummi poolt toodud) probleemid. Kindlasti. Kuid ... tekitab ka uusi ja ma ei ole kindel, et uute probleemide lahendamine nii lihtsalt sujuks. Kuid kõige tähtsamana - see eeldab meie terve ühiskonna nö kultuuri muutumist ja ma ei ole kindel, et see tehtav on. Või vähemalt lihtsasti tehtav. Tasub mõelda sellele, kui kaua meil aega läks, et KL relvanduse poolega asi nö kontrolli alla saaks. Et saaks kõik relvadega "surnud hinged" nimekirjast välja ja muu säärane. Ja siin räägime me ainult vabatahtlikest koosnevast organisatsioonist.

Ütlen ka, et minul ei ole mingit tõrget reservväelastele varustust ja relvastust koju kaasa anda. Teatud kontingendiga niimoodi (individuaalvarustuse puhul) brigaadiülemana ka toimisin.

Üksuse varustuse puhul leian, et kodus hoidmine ei ole vist päris rakendatav variant. Samuti leian, et see hajutamine, millest Trumm räägib, on tema poolt sügavalt lihtsustatud ja (rahaliselt) alahinnatud tegevuskava. Pataljoni puhul näiteks ei piisa varustuse kompaniide kaupa laialijagamisest, sest lahinguväljal moodustatakse eri relvaliikidest gruppe juba rühm-kompanii tasemel. Mis on jalaväe pataljoni väärtus, kui see üks kompanii, mis hävitatakse on staabikompanii? Või lahingutoetuskompanii? Aga õhutõrjepataljoni puhul juhtimis- ja tagalapatarei? Seega - hajutamine peab minema palju madalamale tasandile ja selle tulemusena muutub kordades kallimaks.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Veiko Palm »

Jäi veel kripeldama - üritasin tuua välja neutraalseid seisukohtasid, mis ei tähenda, et see, mis praegu teeme, oleks ainuõige. Praeguse ohuhinnangu ja ressursside puhul, oleme otsustanud talitada nii, nagu me praegu talitame. Kui mingi tegur muutub (ohutase tõuseb näiteks), siis hakkame võibolla teisiti toimima.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Viskan siia veel katelokitäie bensiini - äkki nõuab taolise varustuse hoidmine natuke teistsuguseid reservistide omavahelisi suhteid kui ajateenistuse järel 1-2 korda 3-5 a tagant nädal metsas käia. Ütlen, et kutsututest 90+% kohale tulemine (vähemalt õppekogunemisel) on võimalik. Praktiliselt jäävad ära igasugu "mis saab mitteilmunute relvadest" "ebausaldusväärsed" ja ülekatte teemad. Kui õppekogunemistel käia koos tihemini, siis langeb ära ka see relvade kontrolli probleem. Vähemalt osaliselt.

Nii öelda laiem kaitseliidustumine. Või sveitsistumine.

Ahjaa - välismaalased valdavalt negatiivsed. Mis kuradi pärast neid rootsi punkreid ja šveitslaste kodust relvahoidmist ikkagi praktiseeriti, kui sellel niipallu hädasid on? On see kindel, et välismaa kolleegid ei ela veel 1995-2005 perioodis oma mõtetega....? Tundub uskumatu, kuid vist on võimalik.

Infrastruktuuri rajamise kulude osas vaataks korra ringi. Paljud asjad lahendatakse Eestis täna omavalitsuse sunni korras. Ega sa ikka praegu ei õnnestu kuskil rajada 1000 elanikuga asumit, kui arendaja ei ehita sinna teid, torusid, tänavavalgustust, mänguväljakuid, lasteaeda, äripinda kuhu saab asuda apteek ja kauplus jne jne jne jne. Minumeelest võiks meil ammu teatud latist alates kaasneda sunni korras igasugu lisad nagu Soomes varjendeid ehitatakse. See on meil täiesti läbi käimata teema, oskame ainult kokku rehkendada ja siis kaitse-eelarve konteksti asetada. Skandinaavias ei ehitatud sildu ja tunneid ka ilma õhkimisprojektita. Ükskord peaks ikka sinna jõudma, et iga eluvaldkond omaks ülevaadet, mis nad sõjaoludes peale hakkavad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Veiko Palm »

Sa võid visata seda bensiini nii palju, kui tahad. Kui keegi arvab, et kaitseväe juhtkonna arvates ei oleks vaja luua reservväelaste vahel "teistsuguseid suhteid", siis ma ei tea, mis paralleelreaalsuses ta elab. Vabandust sõnakasutuse pärast - olen ulmekate fänn. Samas võib küsida ka endalt, et milliseid ümberkorraldusi nõuab pealtnäha lihtsate hüüdlausete elluviimine. Vaata, mina olen suur ülesandekeskse juhtimise fänn. Mida iganes see ka tähendaks. Aga ma olen väga tagasihoidlik selles teemas. Minu lemmikküsimus igatsorti ülesandekeskse juhtimise propageerijatele on alati lihtne - mida me teistmoodi tegema peaksime? Tavaliselt tuleb selline jutt, et rohkem on vaja vastutust anda ja initsiatiivi arendada. Aga seda ma ju ei küsi, ütlen mina, seda tean ma isegi. Aga mida siis muuta tuleb? Nagu konkreetselt. Et millist määrust või kirja, või milliseid korraldusi tuleb anda? Nüüd ma siis küsingi, et milliseid suhteid see siis nõuab ja kuidas neid tekitada?

Seda 90% juttu ma ei usu. Ei ole näinud. Ei kaitseliidus, ega ka mujal.

Juttu olen ma rääkinud ikka vanemapoolsete härrasmeestega.

Ja varustuse hajutamise vastu pole ma kunagi olnud. Võibolla oli neil raha palju? Aga ära ole nii umbmäärane - millist varustust siis hajutati ja kui palju? Rootsi näitel paluks.

Ja oma pädevuse piiridest väljapoole jäävatele küsimustele vastan, et - jah, jõudu tööle!(Ilma igasuguse irooniata).

PS. Borja on eesti keelt minu mäletamist mööda alati väänanud, ei tea küll miks, aga miks see kõikidele teistele külge hakkab? Kas pallu on parem kui palju? Mehelikum? Julgem?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist