Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36615
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas:Ahh, lööks kõigele sellele käega, annaks probleemi üle tudengitele ja sõidaks Kavastusse.
Mind paneb imestama, et sinu kogemuste juures sa veel kahtled selles variandis :shock:
slider
Liige
Postitusi: 474
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas slider »

sain graafiku
:D kui selline peletis kargas just täpselt MathCadist välja siis küllap on astmeviga, aitab ainult suvekodu ja täiskasvanute joogi lahti nööpimine
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas gorilla »

Dr.Sci kirjutas:Kuna täna on selle nädala esimene neljapäev ja antud teema üleüldiselt on võrreldes naljateemaga kõvasti maas siis lihtsalt elaks isikliku frustratsiooni välja.
Esiteks. Komöödia sai läbi. 5 päeva kestis, nüüd taas jälle hall argipäev. https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91434461
Teiseks. Autol automaatkäigukast kõrbes. Uus käigukast maksab rohkem kui auto jääkväärtus. (ka kasutatud käigukast Rootsi romulast koos paigaldusega)
Kolmandaks. Ilm kole, märg, ja vara juba läheb pimedaks. Tuleb talveaeg, läheb veelgi varem...
Neljandaks. Töö ei suju. Funktsioon millega töötan ja mis on saadud 4-na astme dif võrrandi lahendamisena kunagiste kuulsate professorite poolt (võrrand ise on 1/3 A4 pikk) , ei lahendu - täna, lähenedes jõumeetodil, sain graafiku, mille levitamise järel teise sugupoole esindajad ei tahtnud enam väga suhelda kui küsisin et kus nende arvates nullkoht võiks üldse olla:
image_2020_10_22T11_03_05_432Z.png
Ja ei teagi, kas kuskil on märgiviga, astmeviga, viga lähteandmetes või ühikute süsteemis, või on võrrand ise vigane ja tuleb (analüütiliselt) seda hakata lahendama. Abi ka kuskilt pole võtta, selleks on kristallkuuli vaja.

Ahh, lööks kõigele sellele käega, annaks probleemi üle tudengitele ja sõidaks Kavastusse.

Meesterand peab saama naisterannaks, professor on sellega rääkinud;D Nüüd on vaja leida üks õnnetu juhe kes selle karutükiga hakkama saaks. 8)

Ma ise lahendan valvetronicu müsteerimit parajasti, maksab eesti keskmise neto.. mis teha, pead oma bemmi risti kandma inime, kui ise selle oled valinud.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas gorilla »

Aga teemasse.

Olen elus igat liiki lolle näinud aga lollimad kui saldejumpsid ma pole veel näinud.*
IMG_4629 2.jpg




* https://youtu.be/eMM8e5hGXHk?t=140


Kas Teile tundub selline liiklemine normulks? Kiirus on 90 km/h+ mõlemas suunas.. :shock:


Kas meie ASKF Vanahalb oskab seda porri kommentaarida?!
Viimati muutis gorilla, 22 Okt, 2020 21:18, muudetud 1 kord kokku.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36615
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

See on nagu vanast saarlaste kohta käivast anekdoodist: "Neil on selline komme."
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas gorilla »

Kriku kirjutas:See on nagu vanast saarlaste kohta käivast anekdoodist: "Neil on selline komme."
Sõitku hobusega. Lollakad.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
manjabes
Liige
Postitusi: 403
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas manjabes »

No kui alternatiiv on komme, mida siinmail tihti näeb, et sõita vasaku rattaga tee telgjoonel, et kõik kuradi kihutajad ikka minu tempos sõidaks ja ükski lontrus mööda ei saaks, siis ma pigem kaldun seda lätlaste aupaklikkust pooldama...
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas gorilla »

manjabes kirjutas:No kui alternatiiv on komme, mida siinmail tihti näeb, et sõita vasaku rattaga tee telgjoonel, et kõik kuradi kihutajad ikka minu tempos sõidaks ja ükski lontrus mööda ei saaks, siis ma pigem kaldun seda lätlaste aupaklikkust pooldama...

No kui mul on kapoti all rohkem kilovatte kui eesti keskmine, siis sinu jaoks pole see teooria vajalik.. Sa võid sõita nagu tahad, ää ära kepi keskjoont oma 2.3 kaubik diisliga.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
zkaff
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 24 Veebr, 2011 18:30
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas zkaff »

Mulle meeldib. Väga levinud praktika laiade teede puhul. Kõik arvestavad teistega (nii kiiremate kui ka aeglasematega).
Nagu näha ruumi on ja veel. Valdav enamus, kes ei saa süsteemist aru on EST numbritega.

Aga üldiselt on kiirused Lätis viimase 10 aastaga kõvasti langenud. Proovige Via Baltica asemel Valka-Riia suunda, kõvasti alla Eesti suva-maantee keskmise.

PS. pikemalt Lätis sõites, siis oma näilises nahaalsuses, arvestavad nad kordades rohkem kaasliiklejatega kui keskmine Tallinna autojuht.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas maksipoiss »

Poola oli esimene koht ,kus sellist liiki teid sai nähtud. Seal on nad jõudnud need teed enamasti juba 4x4 teedeks ehitada.
Ghostship
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 02 Jaan, 2020 1:13
Asukoht: Kraken
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Ghostship »

Eestlased vaidlevad juba 20+ aastat, kas Tallinna sees olev Peterburi tee lõik tuleks rekonstrueerida või oleme ikka liiga vaesed veel...
Naabrite stereotüüpsed naljad eestlaste uimasuse kohta ei ole teps mitte tühjast kohast võetud. :twisted: :twisted: :twisted:
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

gorilla kirjutas:Aga teemasse.

Olen elus igat liiki lolle näinud aga lollimad kui saldejumpsid ma pole veel näinud.*


Kas Teile tundub selline liiklemine normulks? Kiirus on 90 km/h+ mõlemas suunas.. :shock:


Kas meie ASKF Vanahalb oskab seda porri kommentaarida?!
Üldiselt on nad sellest ka ise aru saanud, et jama on. Uutel remonditud teedelõikudel on see teeperv oluliselt kitsam.
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Mina ise seda porriks ei nimetals.

Kui sul on auto, millega ei taha või ei saagi kiiresti sõita, siis on ju normaalne kui võtad veidi kõrvale ja annad sellega möödasõitjale turvalisema tee? Sellist käitumist on paljudes teisteski riikides. Esimese hooga tuleb lisaks Lätile silmade ette sellised kohad nagu Leedu, Poola, Austria, Šveits. Kui tagant tuleb kiirem auto (või vastutulevast hakatakse mööda sõitma) võtan kõrvale. Ilmselt olen loll, sest sageli annan ka suunatulega märku... :oops:
Seda olen küll märganud, et meil siin Eestis aetakse jõuga oma õigust taga, olgu kas või selle hinnaks avarii oht.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Kuida seal Austrias ja Shveitsis seda tehakse sinu arvates, sest kõik muud teed peale kiirteed on nii kitsad, et sõiduraja ja asfaldiserva vahele jääb täpselt 20 cm? Ning sõidurajad on 2,5 m.
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

AMvA kirjutas:Kuida seal Austrias ja Shveitsis seda tehakse sinu arvates, sest kõik muud teed peale kiirteed on nii kitsad, et sõiduraja ja asfaldiserva vahele jääb täpselt 20 cm? Ning sõidurajad on 2,5 m.
No pole see asi nii hull nagu "kunstilise liialdusega" näidata tahad. Olen mõlemas riigis mitu korda autoga käinud. Külateed on kohati paremad kui meie omad. Loomulikult on mägistes osades väga kitsaid teid, kuid seal lahendatakse probleem taskutega, kus aeglane sõitja kõrvale tõmbab ja vajadusel peatub.
Kui tuua välja eriti kitsaste teede probleem, siis on see pigem mõlemal pool piiri Püreneedes, kuid see on juba nende "nutt ja hala".
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot], Bing [Bot], Bretschneider ja 25 külalist