Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Manurhin »

Madis Reivik kirjutas: 2) Denatureeritud - see on MITTEJOODAVAKS timmitud etanool, a la konfiskeeritud salapiiritus. Selleks lisatakse mingit jäledust, mida on raske eraldada segust, nt atsetooni.
Aurustumistemperatuurid on atsetoonil ja etanoolil erinevad, 56 vs. 78 kraadi. Nii et õigel temperatuuril läbi destillaatori lastes peaks saama eraldada küll. Samas, üle kere väriseval parmul vaevalt, et sellist tehnilist võimekust on, lihtlabasest viitsimisest rääkimata.
Madis Reivik kirjutas: 4) Isopropanool (isopropüül) on samuti piirituse sugulane ja seda kasutatakse etanooli asendajana meditsiinis ja tööstuses. Ei ole nii mürgine nagu metanool, sarve hakkab ikka aga normaalne inimene ei proovi (siiski, kui seda tööstuses hooletult kasutada nt alumiiniumi freesimisel, võib pähe lüüa küll..). Isopropi baasil desovahendid pidid siiski "parmude palatis" jube kiirelt otsa saama, ilmselt parmud on puhtad inimesed ja desovad käsi kogu aeg. Klaasipesuvedelikuks ei sobi kuna mittekülmuv kontsentratsioon palju kõrgem kui etanoolil ja metanoolil :(
Kui ma viimane kord haiglas olin, siis huvi pärast pudeli etiketilt vaatasin, et mida see palatis olev desogeel siis õieti sisaldab. Enam ei mäletagi, kas isopropanool ka oli, aga 75% etanool oli seal muu hulgas küll. Olen kuulnud lugu, kuidas arstid-õed tükk aega pead murdsid, et miks üks patsient pidevalt joomane on, ja sealjuures ise ta haiglast väljas ei käinud, keegi teda ei külastanud ja ühtki alkoholipudelit ka mitte kuskilt ei leitud. Mõeldi juba tõsiselt lausa auto-brewery sündroomist, kuni lõpuks koristaja asja läbi hammustas, kui lõpuks taipas, et selles palatis desoaine pudel miskipärast iga päev täitmist vajas :lol:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2629
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas vanahalb »

Manurhin kirjutas:Naljakas, et mina seda kasevett ei mäleta, pole sellist pudelitki oma ihusilmaga näinud.
Mina ka ei mäleta "Kase vett", liiga noor vist olen. Riia Dzintarsi tehase toode 1960-1970 ndatest vist oli ja kellel veel joomata siis Ebays müüdi lahtikorkimata pudelit 128 USD eest :)
morsevend
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 20 Okt, 2020 11:55
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas morsevend »

alax kirjutas:Norm oli väljaspool NLiitu, väegruppides sai suitsu natuuras. NLiidus sees oli see palgalisa 0.80 tubaka raha. Arvestatuna mahorka näol.
Mahorka oli toidulaos olemas küll. Käisin mõnikord "suhhoi pajoki" meeskonna jaoks saamas enne polügoonile minekut. Laos nägin kasti mahorkaga. Tahtsime proovida ja laomees lubas võtta palju tahame (keegi ei pidavat tahtma).
0,80 oli tõesti alates reamehe palgast peale lisa.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40141
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui ma viimane kord haiglas olin, siis huvi pärast pudeli etiketilt vaatasin, et mida see palatis olev desogeel siis õieti sisaldab. Enam ei mäletagi, kas isopropanool ka oli, aga 75% etanool oli seal muu hulgas küll. Olen kuulnud lugu, kuidas arstid-õed tükk aega pead murdsid, et miks üks patsient pidevalt joomane on, ja sealjuures ise ta haiglast väljas ei käinud, keegi teda ei külastanud ja ühtki alkoholipudelit ka mitte kuskilt ei leitud. Mõeldi juba tõsiselt lausa auto-brewery sündroomist, kuni lõpuks koristaja asja läbi hammustas, kui lõpuks taipas, et selles palatis desoaine pudel miskipärast iga päev täitmist vajas :lol:.
Kuna joogiks minev piiritus on karmilt maksustatud, aga tehniliseks ja meditsiiniliseks minev mitte, siis peaksid need desogeelid sisaldama ka mingit denatureerivat ollust, et seda ei joodaks (ja maksudest kõrvale ei hiilitaks). Tehniline piiritus sisaldab tilga midagi atsetoonile lähedast, mis annab sellele nii ropu maitse, et see ei lähe kurgust allagi.

Parfümeeria joomisega on see probleem, et selleks tarvitatav etanool on vähe puhastatud ja sisaldab vingelt puskariõlisid, muude tootmisel tekkivate alkoholide jääke, osasid lõhnaõlisid tehaksegi lausa etanooli tootmisjäägist nimega puskariõli. See tekitab rämedaid jääknähtusid. Kutselistel "õlidel" ilmselt enam mitte, aga tavainimesele toob sellise asja joomise kaasa tervisehädasid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas isakene »

Cosmos kirjutas:...Eriti kärekülmal talvehommikul (-30 C või rohkemgi) tiriti kütteta määrdeainete laost välja 40 liitrine kollase pidurivedeliku nõu. Täies pikkuses (9 m?) vinkelraud pöörati õues renniga ülespidi ja seati väga väikese kaldega kindlalt paigale. Madalama otsa alla,,puhas''tsinkplekkpang. Liitrise lao mõõdunõuga võeti pidurivedelikku ja niristati aeglaselt renni. Kollane möks jäi külma raua külge, pange valgus ihaldatud umbes piirituse-kraadine,,jook''. Suure piimanõu täiest pidurivedelikust sai umbes pool pange jooki. Kahe tunni pärast lamasid kuus meest keevitusruumi põrandal ,,kamina'' (ääsi)tule paistel.
Kilekotis laagerdavast saapamäärde-leivakäärdudest pole mõtet rääkidagi - see oli nõrkadele...
Või surtsakas Dihlofossi limonaadi või cola klaasi. :rip:
Fuchs kirjutas:Huvitav mis autode pidurisüsteemid pärast selliselt "ümbertöödeldud" pidurivedelikust arvasid :) Samasuguse käreda külmaga oli pedaal jala all pehme? :D
Omaaegsed pidurivedelikud ЭСК ja БСК. Täiesti looduslik kraam, koosnesid 40% etüülpiiritusest (ЭСК, kollane) või butüülpiiritusest (БСК,punane), 60% kastoorõlist ja olematust kogusest värvainest. Korraliku separeerimise puhul võis tulemus täiesti joodav olla. Nuh ja ega see tibake kastoorõli terve mehe seedimisele ka mingit viga ei tee... :mrgreen:
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Manurhin »

Üritasin siin koroona-teemas haigushüvitist välja arvutada. Tegin poole tööst oma u. 25 aastat vana Citizen SRP-45N -ga ära, aga siis tuli meelde, et pole enam ammuaega seda pangakaardist vähe suuremat asjakest välja võtnud. Proovisin, ja nagu eeldasin, siiamaani ideaalses töökorras, aga omal ajal oli väga kõva sõna. Võis olla vast 1987 või 1988. aasta, kui ma selle sain:
Pilt

Pilt
Made in Hong Kong
Fabrique a Hong Kong 8)
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40141
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mul on kodus nüüd töökorras NSVL aegne "teaduslik" kalkulaator Mk-51, taga hind 64 rubla, tootmisaasta 1988. Kesse ütles, et NSVL elektroonika ei lenda :D Sellise lilla tikitud kotiga.

Tollal oli see suhteliselt vabalt osta, sest hind oli aja kohta krõbe. Ostsin selle malevarahade eest vist 1989 või nii.

Teaduslik - see, mis neid siinuseid-tangenseid ja mitmendaid astmeid/juuri arvutab.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9123
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:Mul on kodus nüüd töökorras NSVL aegne "teaduslik" kalkulaator Mk-51, ...
Mul juhtus olema MK 52 (https://en.wikipedia.org/wiki/Elektronika_MK-52). Kunagi hiljem sai ära lammutatud, sest mingi projekti jaoks oli mingit kiipi vaja. Mitte, et sellest projektist asja oleks saanud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40141
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Võrreldes muude NSVL arvutitega tundub, et see Mk-51 on tehtud mingi jaapani tehnilise abi/litsentsi abiga. Natuke liiga peen tundub seest vene asja kohta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Walter2 »

Kapten Trumm kirjutas:Võrreldes muude NSVL arvutitega tundub, et see Mk-51 on tehtud mingi jaapani tehnilise abi/litsentsi abiga. Natuke liiga peen tundub seest vene asja kohta.
Casio FX-2500
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Manurhin »

Kapten Trumm kirjutas:Mul on kodus nüüd töökorras NSVL aegne "teaduslik" kalkulaator Mk-51, taga hind 64 rubla, tootmisaasta 1988. Kesse ütles, et NSVL elektroonika ei lenda :D Sellise lilla tikitud kotiga.
Sama riistapuu mul endalgi olemas. Patarei on tühjaks saanud, muidu peaks töötama küll. Muidu polnud sel arvutil väga viga, niisama liitmiseks-lahutamiseks kõlbas küll, aga peenemate funktsioonide juures kippus aeg-ajalt vimkasid sisse viskama, nii et kindluse mõttes tuli iga asi kaks korda läbi arvutada. Tüütuks läks ja seepärast millalgi suht krooniaja algul see eelmainitud Citizen ostetud saigi. Seda sai veel omal ajal selle Elektronikaga tehtud, et võtsin lahti ja panin displei peal oleva kile tagurpidi tagasi. Kui enne olid mustad numbrid heledal taustal, siis nüüd oli taust tume ja numbrid heledad. Rahvas vahtis - kust, krt, sa sellise said? Ülilahe oli igatahes 8). Hiljem vahetasin õiget pidi tagasi, tumedad numbrid heledal taustal on siiski veidi paremini loetavad.
MK-52 oli juba hoopis midagi muud. Lisaks teaduslikele funktsioonidele veel ka programmeeritav ja väliste mälumoodulitega. Kuskilt on meelde jäänud, et olnud kasutusel Sojuz-tüüpi kosmoselaevadel varuarvutina. P.S. Kilo Tango antud lingil ongi sellest juttu.
Kes nõukaaegsete arvutite jmt. teemal nostalgitseda tahab, siis palun: http://www.leningrad.su/museum/main.php?lang=1
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4083
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Some »

Mul oli ka Mk-52. Hea omadus oli see, et ta suutis programmi ka salvestada, nii sai matemaatika valemid kontrolltööde jaoks sisse toksitud. Sai ise ka mingeid mänge aretatud numbrilisi jms... Võõrad inimesed seda kasutada ei suutnud, sest ta kasutas miskit Poola loogikat - tehtemärgid sisestati alles pärast numbrite sisestamist. Miinuseks oli, et programmid pidid piirduma 100 märgiga.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Some kirjutas:Mul oli ka Mk-52. Hea omadus oli see, et ta suutis programmi ka salvestada, nii sai matemaatika valemid kontrolltööde jaoks sisse toksitud. Sai ise ka mingeid mänge aretatud numbrilisi jms... Võõrad inimesed seda kasutada ei suutnud, sest ta kasutas miskit Poola loogikat - tehtemärgid sisestati alles pärast numbrite sisestamist. Miinuseks oli, et programmid pidid piirduma 100 märgiga.
Umbmääraselt mäletan.. oli vist nii et ühe arvu panid ühte registrisse, teise teise, seejärel sisestasid tehte tüübi... nats sarnane assembleriga :) Olid ilusad ajad, rohi oli roheline ja viirus tegi arvutiga kohe 1:0 mitte ei nõudnud bitcoine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Jah, pinumäluga manipuleerimine oli.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

avrnbr kirjutas:Ehk oleks IT-alastele meenutustele ka oma teemat vaja?
Ärge saage valesti aru, neid on väga huvitav lugeda, a N.Liidust purjetab jutt juba eemale. :lol:
Läks sinna: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... start=1365
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist